سرعت گیر

با افزاش تعداد خودروها در شهرهای بزرگ و کوچک بر تعداد تجهیزاتی که برای حفظ امنیت خودروها و عابرین مورد استفاده قرار میگیرد نیز افزوده شد. از جمله تجهیزاتی که میتواند در کاهش سرعت خودروها نقش بازدارندگی خیلی خوبی را ایفا کند سرعت گیر میباشد. سرعت گیر که در اصطلاح عامه به آن ساندویچی نیز گفته میشود میتواند با قرارگرفتن در سر راه خودرو سرعت آنرا تا حد زیادی کاهش دهد. سرعت گیر به گونه ای طراحی و تولید  شده است که موجب انحراف خودرو از مسیر خود نشود و تنها منجر به کاهش سرعت آن شود. برخی تصور میکنند که سرعت گیر ها باعث اسیب رساندن به بخش جلوبندی خودرو میشوند اما باید به این نکته اشاره کنیم که در طراحی سرعت گیرها به گونه ای عمل شده است که هیچ آسیبی را به خودرو وارد نمیکند و تنها باعث حفظ ایمنی خودرو و سرنشینان و همچنین عابرین خواهد شد.

کاربرد سرعت گیر

سرعت گیر معمولا در معابری نصب میشود که نزدیک به چهار راه و یا خیابان های فرعی میباشد. این موضوع که سرعت گیر باید در چه مکانی نصب شود از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی تعیین میشود و هیچ فرد و شخصی به صورت خودسرانه نمیتواند نسبت به نصب سرعت گیر در هر مکانی اقدام نماید. طبق آماری که پلیس راهنمایی و رانندگی در طی سالها استفاده از سرعت گیر جمع آوری کرده است کاربرد سرعت گیر در کاهش تصادفات جاده ای نقش بسیار موثری داشته است. سرعت گیر در انواع مختلفی تولید و به فروش میرسند که در ادامه به برخی از پرکاربردترین انها اشاره خواهیم نمود. سرعت گیر لاستیکی و پلاستیکی از انواع سرعت گیرهایی هستند که امروزه در کشور ما مورد استفاده قرار میگیرد. البته در گذشته از سرعت گیر آسفالتی نیز استفاده میشد که این سرعت گیرها از کارایی و عملکرد مناسبی برخوردار نبودند و به همین دلیل به مرور با سرعت گیرهای پلاستیکی و لاستیکی جایگزین شدند. سرعت گیر لاستیکی و پلاستیکی از مزیت های زیادی برخوردار هستند که این ویژگی ها در سرعت گیرهای آسفالتی وجود ندارد. سرعت گیر لاستیکی و پلاستیکی نیاز به نقاشی و رنگ آمیزی برای دیده شدن ندارند و بصورت رنگی بفروش میرسند. بعد از نصب سرعت گیر های آسفالتی باید رنگ آمیزی بر روی آن انجام میشد که این رنگ آمیزی از ماندگازی چندان زیادی برخوردار نیست و با عبور و مرور مستمر خودرو از روی آن و همچنین عوامل مختلف مانند سرما، گرما و باران و برف به مرور از روی سرعت گیر محو میشود. رنگ سرعت گیر پلاستیکی و لاستیکی به هیچ عنوان محو و یا حتی کمرنگ نیز نمیشود و یک مزیت برای آن محسوب میشود. سرعت گیر لاستیکی و پلاستیکی از قابلیت نصب و راه اندازی آسان برخوردار است و مانند سرعت گیر های آسفالتی نیازی نیست تا مدت زمان زیادی برای ساخت و راه اندازی آن صرف شود. سرعت گیر پلاستیکی و لاستیکی همانطور که به راحتی نصب میشوند به همان راحتی نیز قابل جمع آوری هستند و در صورتیکه نیاز به بازسازی آسفالت خیابان و یا حتی انتقال سرعت گیر وجود داشته باشد به راحتی میتوان آنرا جمع آوری نمود. سرعت گیر پلاستیکی و لاستیکی از هزینه تعمیر و نگهداری به مراتب بسیار پایین تری برخوردار است و قابل مقایسه با هزینه ای که باید برای تعمیر سرعت گیرهای آسفالتی پرداخت شود نیست. طول عمر سرعت گیر لاستیکی و پلاستیکی به هیچ وجه با سرعت گیرهای اسفالتی قابل مقایسه نیست و از دوام و طول عمر مثال زدنی برخوردار هستند.

خرید سرعت گیر

برای خرید سرعت گیر حتما نوع لاستیکی و یا پلاستیکی آنرا خریداری کنید و از سفارش سرعت گیرهای آسفالتی خودداری کنید. البته امروزه دیگر سرعت گیرهای آسفالتی خریدار چندانی ندارند و تنها سرعت گیرهای لاستیکی و پلاستیکی از  متقاضیان زیادی برخوردار هستند. برای خرید سرعت گیر ابتدا بهتر است از فروشندگانی که در زمینه فروش این دسته تجهیزات فعالیت میکنند استعلام تهیه کرده و سپس خرید خود را پس از مشاهده استعلام انجام دهید. شرکت ترافیک کالا از شرکت هایی است که میتوانید بدون دریافت استعلام قیمت و با اطمینان خاطر سرعت گیر مورد نیاز خود را خریداری کنید.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :