مخروط ترافیکی

تجهیزات زیادی وجود دارند که نقش هشداری را برای رانندگان ایفا میکنند و به رانندگانی که در جاده ها تردد میکنند این موضوع را یاد آور مشوند که نباید به حریم مشخص شده توسط تجهیزات وارد شوند. یکی از این تجهیزات استوانه ترافیکی میباشد. مخروط ترافیکی مسیر عبوری رانندگان را تا حدی کانالیزه کرده و حد و حدود رانندگان را در یک مسیر مشخص میکند. 

کاربرد استوانه ترافیکی

استوانه ترافیکی در مواقعی که بخشی از جاده به هر دلیلی بسته شده و یا پرسنل در آنجا مشغول به کار هستند یکی از تجهیزات بسیار کاربردی محسوب میشود. مخروط ترافیکی به دلیل ابعادی که دارد میتواند به خوبی در معرض دید رانندگان و عابرین حتی از نقاط دور دست قرار بگیرد. البته مخروط ترافیکی تنها نقش هشدار  دهنده دارد و نمیتواند در جلوگیری از ضربه ای که ممکن است بر اثر برخورد خودرو باشد جلوگیری به عمل آورد. کاربرد استوانه ای مخروطی با هیچ محدودیتی روبرو نیست و در هر مکانی میتوان از آن استفاده نمود. در هر جایی که نیاز باشد میتوان از استوانه ترافیکی استفاده کرد. در ساخت مخروط ترافیکی از نوعی پلاستیک نرم و بسیار انعطاف پذیر استفاده میشود که این انعطاف پذیری باعث ماندگاری و طول عمر هر چه بیشتر آن میشود. مخروط ترافیکی حتی میتواند در برابر وزن بالای وارد آمده از سوی خودرو نیز مقاومت بسیار خوبی از خود نشان دهد و بدنه آن با شکستگی و یا ترک خوردگی مواجه نشود. تجهیزاتی که فضای زیادی را اشغال میکنند برای استفاده در هر مکانی مناسب نمیباشند. استوانه ترافیکی فضای زیادی را اشغال نمیکند و میتوان تعداد زیادی از آن را در مکانی بسیار کوچک نگهداری نمود. حمل مخروط ترافیکی نیز به راحتی انجام میشود زیرا وزن بسیار کم آن این قابلیت را بوجود آورده تا بتوان چندین عدد استوانه را بصورت فردی حمل و جابجا نمود. تفاوتی ندارد که محیط مورد نظر ما باز باشد یا بسته و به راحتی میتوان این محصول را در هر دو محیط مورد استفاده قرار داد. پایه های مخروط ترافیکی بسیار محکم هستند و این استحکام آنرا در برابر ضربه بسیار مقاوم کرده است به صورتیکه اگر خودرو با سرعت بالا نیز با آن برخورد کند آسیبی به پایه ها وارد نخواهد آمد. مخروط ترافیکی در رنگ بندی های مختلفی عرضه میشود که این رنگ بندی ها میتوانند نقش هشدار دهنده بسیار خوبی داشته باشند. قرمز، سفید و یا زرد از اصلی ترین رنگ های به کار رفته در استوانه ترافیکی هستند.

خرید مخروط ترافیکی

برای خرید مخروط ترافیکی باید به متریال به کار رفته در ساخت آن توجه داشته باشید. در شرایط آب و هوایی مرطوب و بارانی باید از استوانه های مخروطی که در برابر آب مقاومت خوبی از خود نشان میدهند استفاده کنید. اب نمیتواند به بافت تشکیل دهنده آن آسیبی وارد کند اما رنگ به کار رفته بر روی استوانه از آسیب پذیری زیادی برخوردار است و ممکن است رنگ بر اثر برخورد آب و یا نور آفتاب از بین برود. برای خرید استوانه ترافیکی باید تعداد آن را مشخص کنید و نسبت به فضایی که قصد استفاده از استوانه را دارید تعداد آنرا مشخص نمایید. در فضاهای بزرگ باید از تعداد زیادی مخروط ترافیکی و در فضاهای کوچک از تعداد کمتری استوانه استفاده نمایید. برای خرید استوانه ترافیکی اگر به دنبال یک فروشگاه که بصورت غیر حضوری نیز محصولات خود را بفروش برساند هستید میتوانید با شرکت ترافیک کالا تماس حاصل نموده و  سفارش خود را ثبت نمایید.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :