Previous
Next

تابلو ابتدای منطقه مسکونی

کد کالا :

تابلو ابتدای منطقه مسکونی

شکل ظاهری تابلو ابتدای منطقه مسکونی

تابلو ابتدای منطقه مسکونی به صورت مستطیل است و در پس زمینه سفید آن تصاویری مشکی از ساختمان های مسکونی به هم چسبیده که نشان دهنده ی منطقه مسکونی است در یک کادر مشکی وجود دارد .

تابلو ابتدای شهر

پارامترهای فنی تابلو ابتدای منطقه مسکونی:

تابلو ابتدای منطقه مسکونی از ورق فولادی بادوام و گالوانیزه ساخته شده است.

این تابلو در برابر اثرات مضر خوردگی مقاوم می شود.

ورق فلزی در برابر آسیب های مکانیکی مقاوم است.

لبه های تیز تابلو به گونه ای خم شده و گرد شده است تا ایمنی کافی برای نصاب ها در هنگام نصب تضمین شود.

محدوده تابلو ابتدای منطقه مسکونی

علامت "منطقه مسکونی" از محل نصب آن نشان دهنده آغاز بخش خاصی از جاده ( یک منطقه مسکونی ) است. الزامات راننده هنگام رانندگی در یک منطقه مسکونی، هنگام تجزیه و تحلیل بخش در نظر گرفته می شود. و راننده موظف است از بعد از نصب تابلو ابتدای منطقه مسکونی به بعد طبق قوانین راهنمایی و رانندگی مناطق مسکونی رانندگی کند .

در اینجا به مهمترین آنها اشاره می کنیم که راننده در وهله اول باید از آنها آگاه باشد .

اولاً :در یک منطقه مسکونی، عابران پیاده هنگام حرکت در تمام عرض جاده نسبت به وسایل نقلیه اولویت دارند و رانندگان موظفند به آنها راه بدهند.

ثانیا : حداکثر سرعت مجاز وسایل نقلیه در مناطق مسکونی به 30 کیلومتر در ساعت محدود شده است.

تابلوی "منطقه مسکونی" در هر ورودی به این قلمرو نصب می شود و تا محل نصب تابلو " انتهای منطقه مسکونی " معتبر است که تمام محدودیت های اعمال شده قبلی را حذف می کند.

بنابراین، راننده، که در زیر علامت "منطقه مسکونی" حرکت می کند، باید درک کند که او در بخش خاصی از جاده است، که در آن قوانین ترافیکی ویژه اعمال می شود، و عابران پیاده نسبت به کل عرض جاده مزیت دارند.

منظور از منطقه مسکونی چیست؟

در قانون راهنمایی و رانندگی، منطقه مسکونی ، منطقه ای است که جاده های عمومی یا سایر جاده ها را در بر می گیرد که در آن قوانین ترافیکی جاده ای خاص اعمال می شود و ورودی ها و خروجی ها با علائم جاده ای مناسب مشخص می شوند .

علاوه بر این:

حداکثر سرعت 30 کیلومتر در ساعت است.

پارک خودرو فقط در مکان های تعیین شده مجاز است.

سرعت گیرها و گذرگاه های عابر پیاده نیازی به علامت گذاری عمودی ندارند.

استفاده مکرر از سرعت گیر برای محدود کردن فیزیکی سرعت وسایل نقلیه.

منطقه سکونت همچنین نه تنها به دلیل استانداردهای قانونی قابل اجرا ، بلکه به دلیل این واقعیت است که در درجه اول به افرادی که در آنجا زندگی می کنند، استراحت، حضور در مدارس، خرید در فروشگاه های زنجیره ای و ... یک منطقه ویژه است.

تابلو ورود به شهر

 خرید تابلو ابتدای منطقه مسکونی آخرین نکته:

راننده همچنین باید به یاد داشته باشد که قوانین راهنمایی و رانندگی در مناطق مسکونی به طور یکسان در تمامی مناطق مسکونی تا پایان آن اعمال می شود.

در چه مکان هایی میتوان از این تابلو استفاده کرد؟

از این تابلو در کنار جاده ها و بزرگراه ها و در نزدیکی مناطق مسکونی استفاده می شود. تا راننده با توجه به این تابلو سرعت خودرو ی خود را کاهش دهد و اماده ورود به منطقه مسکونی شود. راننده ها باید توجه داشته باشند که با ورود به مناطق مسکونی باید قوانین و مقرارات این منطقه را رعایت نمایند و به عابران پیاده راه بدهند .

مشخصات

نظرات

نظرات (0)

محصولات مرتبط