Previous
Next

تابلو اطلاعاتی ریلی هدایت مسیر

محصولات مرتبط

تابلوی اطلاعاتی هدایت مسیر

چرا تابلوهای بزرگراه ها معمولا سبز هستند؟

یکی از مواردی که بسیاری از رانندگان هرگز به آن توجه نکرده اند این است که علائم تابلو های جاده ای به رنگ های مختلف طراحی شده اند.

عمدتا همه ما می دانیم که چراغ های راهنمایی دارای رنگ های خاص هستند، اما در مورد سایر علائم جاده چه می دانیم؟

بسیاری از ما ممکن است تعجب کنیم که چرا تابلوهای بزرگراه ها معمولا سبز هستند؟

تابلوهای بزرگراه به صورت سبز طراحی شده اند تا به راهنمایی راننده کمک کنند. علائم سبز

اطلاعات مهم کمتری را به رانندگان ارائه می دهد و برای مسیرها استفاده می شود. دلیل این است که سبز رنگ سردی است و مانند علائم زرد یا قرمز توجهی را به خود جلب نمی کند.

حواس پرتی در بزرگراه

آخرین چیزی که می خواهید این است که در بزرگراه گم شوید و فرصت تعیین مسیر خود را از دست بدهید. به همین دلیل خوب است که یاد بگیریم.

در مورد علائم مختلف بزرگراه نگران نباشید، زیرا ما خلاصه ای از بزرگراه را به شما ارائه خواهیم داد ؛

علائم و رنگ آنها

علائم سبز اطمینان بخش هستند.

تابلو هدایت مسیر

دلیل سبز بودن تابلوهای بزرگراه ها علمی است. وقتی به رنگ‌هایی در طیف رنگ فکر می‌کنید، کدام یک از آنها بیشتر به چشم می‌آیند؟ اگر در خارج از منزل راه می رفتید، به احتمال بیشتری به یک بادکنک قرمز شناور در هوا نگاه می کردید یا به بالون سبز؟

در بیشتر موارد، توجه مردم به بادکنک قرمز جلب می شود زیرا رنگ قرمز بیشتر در برابر محیط اطراف خودنمایی می کند. قرمز اغلب رنگی نیست که در طبیعت می بینید و باعث می شود بیشتر متوجه آن شوید.

با استفاده از همین نظریه، از علائم سبز برای جلب توجه جزئی در حین رانندگی استفاده می شود.

بودن در بزرگراه به دلیل محدودیت های سرعت بالا در حال حاضر خطرناک است. هنگام سفر، باید همیشه چشم خود را به جاده نگه دارید. برای زمانی کوتاه، ممکن است از خود بپرسید به کجا می خواهید بروید، چقدر نزدیک هستید و از کدام خروجی بروید.

آنها برای ارائه اطلاعات ارزشمند به راننده قبل از پیچ طراحی شده اند.

سبز همچنین یک رنگ بسیار آرامش بخش است که حواس را از رانندگی منحرف نمی کند. می توانید نگاهی به آن بیندازید و به رانندگی خود تمرکز کنید، اما اگر یک علامت قرمز برجسته بود، باعث می شود که سریع به آن نگاه کنید. از این رو در بزرگراه ها از تابلوهای سبز رنگ استفاده می شود.

انواع تابلوهای راهنمایی

چندین تابلوی راه با اشکال و رنگ های مختلف وجود دارد که به رانندگان کمک می کند تا در جاده باز حرکت کنند.

رنگ مهم‌ترین عامل است زیرا به رانندگان کمک می‌کند بفهمند چه زمانی باید توقف یا حرکت کنند. گذشته از آن، رنگ‌های خاصی از قبل در ذهن راننده برنامه‌ریزی شده‌اند تا به آن‌ها کمک کنند که بفهمند چه اقداماتی در رانندگی باید انجام دهند.

در زیر، فهرستی از معنای هر علامت رنگی را ارائه کرده‌ایم. با این حال، هنوز انواع بسیاری از علائم دیگر وجود دارد که ممکن است با آنها مواجه شوید. به دلیل شرایط محیطی مختلف جاده، ممکن است همه تابلوها در محل زندگی شما ظاهر نشوند. وب ‌سایت ترافیک کالا یک تفکیک عالی از انواع رنگ‌های تابلویی که می‌توانید با آن‌ها برخورد کنید، ارائه می‌دهد.

مشخصات

نظرات

نظرات (1)
رتبه

پرسش و پاسخ

در حال حاضر هیچ سوالی برای مشتری وجود ندارد.


سوال شما با موفقیت برای تیم ترافیک کالا ارسال شد. به زودی در همین لینک پاسخی دریافت میکنید باسپاس
ارسال سوال
پنهان کردن فرم
Captcha