Previous
Next

تابلو حداقل سرعت در خط عبور

تابلو حداقل سرعت در خط عبور یک نشانه راهنمایی است که در برخی جاده‌ها و بزرگراه‌ها نصب می‌شود و هدف آن تنظیم حداقل سرعتی است که رانندگان باید در آن محدوده رعایت کنند. این تابلوها معمولاً با علامت "حداقل سرعت" و عددی که سرعت حداقل مجاز را نشان می‌دهد، نمایش داده می‌شوند.

هدف اصلی نصب تابلو حداقل سرعت در خط عبور، افزایش ایمنی رانندگان و جلوگیری از وقوع تصادف‌هاست. این تابلوها معمولاً در نقاطی که شرایط جاده‌ای خاصی دارند، مانند مناطق خطرناک یا با تراکم بالا، نصب می‌شوند.

محصولات مرتبط

تابلو حداقل سرعت در خط‌ عبور

تابلو حداقل سرعت در خط‌ عبور

همان‌طور که می‌دانید تابلوهای راهنمایی و رانندگی به سه گروه تابلواخباری، تابلوانتظامی و تابلواخطاری تقسیم می‌شوند. تابلو حداقل سرعت در خط عبور از نوع بازدارنده یا انتظامی می‌باشد. این نوع از تابلوهای ترافیکی به رنگ آبی تهیه می‌شود و اگر دقت کنید در اغلب بزرگراه‌ها قابل مشاهده هستند. در این مطلب به شرح بیشتری از این تابلوها می‌پردازیم.

كاربرد تابلو حداقل سرعت در خط عبور

به‌طور کلی تابلوهای راهنمایی و رانندگی، نقش بسیار موثری در افزایش ایمنی کلیه رانندگان و عابران پیاده، و کاهش تصادفات رانندگی داشته است‌. یکی از پرکاربردترین تابلوهای  تجهیزات ترافیکی، تابلو حداقل سرعت در خط عبور است که نشان‌دهنده حداقل سرعت در لایه‌های مختلف آزادراه‌ها و بزرگراه‌هاست. روی این تابلو با اعدادی حداقل سرعتی که رانندگان می‌توانند داشته باشند، نشان داده شده است و در واقع عدم رعایت این مقدار ممکن است باعث برخورد خودرو‌ها از عقب به ماشین‌های جلویی شود. لازم به ذکر است این تابلو فقط برای خیابان‌هایی که ۳ لاین و بیشتر از آن را دارند، کاربرد دارد.

ويژگي تابلو حداقل سرعت در خط عبور

تابلو حداقل سرعت در خط عبور دارای بدنه‌ای از گالوانیزه اصل و يا ورق آهني يكپارچه می باشد. این ویژگی سبب فزایش طول عمر و استحکام و ماندگاري بالای آن می‌شود. پوشش رنگ این تابلو ترافیکی که دارای سایز 100*40 می‌یاشد، الکترواستاتیک است، که باعث افزایش دوام این محصول ترافیکی در برابر گرما ، سرما و رطوبت و بارندگي می‌شود. همين امر باعث شده است تا اين تابلو، قابل نصب در تمامي شرايط اقليمي و جوی باشد. شبرنگ‌ در اين تابلو از نوع لانه زنبوري بوده و رده مهندسي با كيفيت بالا استفاده شده است تا باعث ديد بهتر تابلو‌ها، برای رانندگان در شب شود. بد نیست بدانید که نوع نوشتار علائم راهنمايي و رانندگي در تمامی تابلوها به دو روش چاپي يا برش كامپيوتري بوده که در این نوع تابلوها نبر آغلب از روش برش کامپیوتری استفاده می‌شود. اين محصول با قيمت مناسب و كيفيت بالا توسط برند ترافیک کالا تولید و عرضه می‌شود.

سئوالات متداول

آیا تابلو حداقل سرعت در خط عبور بر خیابان‌های دو لاین نیز نصب می‌شود؟ خیر این نوع از تابلوهای ترافیکی فقط بر خیابان‌های سه لاین و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. آیا انجام موارد ذکر شده در این تابلو ضروری است؟ بله این نوع از تابلوهای ترافیکی از نوع بازدارنده بوده و عمل به آن قطعا ضروری می‌باشد. درصورت عدم انجام دستورات این تابلو ممکن است باعث تصادفات شدید و زنجیره‌ای شویم.

مشخصات

نظرات

نظرات (0)

پرسش و پاسخ

در حال حاضر هیچ سوالی برای مشتری وجود ندارد.


سوال شما با موفقیت برای تیم ترافیک کالا ارسال شد. به زودی در همین لینک پاسخی دریافت میکنید باسپاس
ارسال سوال
پنهان کردن فرم
Captcha