تابلو راهنمایی اخباری و هشداری

نمایش 1 تا 12 از 47 مورد

فیلترهای فعال

تابلو راهنمایی اخباری و هشداری

تابلوهای اخباری و هشداری

علائم هشدار دهنده برای هشدار دادن به کاربران بزرگراه، خیابان یا جاده در مورد شرایط غیرمنتظره یا خطرناک پیش رو که ممکن است به کاهش سرعت نیاز داشته باشند، موقعیت هایی که ممکن است به راحتی قابل مشاهده نباشند، یا اقدامی به نفع ایمنی و عملیات ترافیکی کارآمد مانند منحنی، انحرافی، فرعی و غیره میباشند.

وقتی در حال رانندگی هستید، همیشه نمی توانید آنچه را که در راه است پیش بینی کنید. یک علامت خطر جاده به رانندگان در مورد شرایطی که ممکن است خطرآفرین باشد هشدار می دهد. علائم جاده نه تنها به رانندگان می گویند که چگونه به جایی که می خواهند برسند، بلکه به جلوگیری از مشکل در جاده نیز کمک می کنند.

بعضی از رایج ترین علائم خطر جاده و ترافیک را در زیر با هم بررسی می کنیم؛  

علامت هشدار یا خطر یک مثلث است که معمولاً دارای پس‌زمینه سفید و اشکال سیاه است. در حالی که یک تابلوی ایست ترافیک را متوقف می کند، یک تابلوی خطر، ترافیک را در زمانی که وضعیت خطرناک تر است حفظ می کند. از علامت خطر برای کاهش سرعت رانندگان استفاده می‌شود و به آنها یادآوری می‌کند که از ترافیک پیش رو آگاه باشند و تسلیم شوند.

 

هشدار وسایل نقلیه اضطراری:

اگرچه به اندازه علائم هشدار دهنده دیگر رایج نیست، پلاکاردهای وسایل نقلیه اضطراری برخی از مهمترین آنها هستند. این علائم به راننده هشدار می‌دهد که آتش‌نشانی، ایستگاه آمبولانس یا سایر مراکز وسایل نقلیه اورژانسی در آن نزدیکی هستند. این تابلو به رانندگان این امکان را می دهد که نسبت به ورود وسایل نقلیه اضطراری به جاده هوشیار باشند.

سمت راست (یا چپ): هنگامی که مانعی در جاده وجود دارد یا خیابان به دلایلی باریک می شود، این علائم سفید با نقوش سیاه باعث می شود که ترافیک در جهت درست جریان داشته باشد.

گذرگاه عابر پیاده:

یکی از رایج ترین علائمی است که معمولاً در مناطق مدرسه یا مناطق شهری پرجمعیت دیده می شود. در هر جایی که ممکن است افراد زیادی در حال راه رفتن و عبور از خیابان باشند، این تابلوی با اشکال آدمک به راننده یادآوری می کند که مراقب باشد.

گذرگاه عابر پیاده به دو شکل تولید میشود که در زیر مشاهده می کنید.

کارگران مشغول کارند:

وقتی این تابلوی مثلث شکل را می بینید، می دانید که باید با احتیاط رانندگی کنید. هم برای رانندگان و هم برای کارگران باید همیشه با احتیاط به مناطق کاری نزدیک شد. گاهی اوقات آنها یک تغییر الگوی ترافیک را نشان می دهند که در آن راننده باید سرعتش را پایین بیاورد یا سرعتش را کاهش دهد. یک علامت معمولاً با پلاکاردهای موقت دیگری مانند "منطقه عملیاتی" و "انحراف" همراه است.

عبور حیوانات:

بیشتر آنها به عنوان گذرگاه حیوانات اهلی نصب می شوند، اگرچه ممکن است حیوانات دیگری مانند غازها، حتی لاک پشت ها را در حال عبور از خیابان ببینید. حیوانات بزرگتر مخصوصاً می توانند صدمات قابل توجهی به اتومبیل وارد کنند و حتی ممکن است باعث تصادف آنها شوند. این تابلوهای مثلث شکل به راننده اطلاع می دهد که حیواناتی در منطقه وجود دارند که ممکن است سعی کنند از جاده عبور کنند.

اکنون که می دانید علامت خطر بزرگ جاده چیست، اجازه دهید شکل و رنگ آنها و معانی پشت آنها را بررسی کنیم.

علائم خطر جاده چیست؟

وقتی در حال رانندگی هستید، باید چشم خود را به خیابان نگه دارید. برای اطمینان از دریافت سریع و ایمن اطلاعات مورد نیاز، اشکال و رنگ‌های استانداردی در جاده و بزرگراه ها استفاده می‌شوند 

در حالی که همه این تابلوها و علائم خطر فوری ندارند، هر گونه تغییر پیش‌بینی نشده در جاده یا الگوی رانندگی می‌تواند خطرناک باشد. هر نوع نشانه دارای رنگ و شکل کلی است. رنگ و شکل یک علامت به راننده اجازه می دهد فورا بداند چه نوع اطلاعاتی را باید انتظار داشته باشد.

قرمز - توقف، بازدارنده، ممنوع

سفید با حروف سیاه - علائم نظارتی مانند محدودیت سرعت

زرد - علائم هشدار دهنده ای که نشان دهنده تغییر الگوی ترافیک یا کارگاه عملیاتی است.

سبز - راهنمای الگوهای ترافیک و مسیرها

زرد/سبز فلورسنت - گذرگاه ها و نمایش جهت یا پیچ های جاده

نارنجی - کار ساخت و ساز در جاده

آبی – خدمات و اطلاعات توریستی و همچنین مسیرهای پارکینگ

قهوه ای – مکان های تفریحی و فرهنگی

شکل علامت نیز برای انتقال سریع پیام استفاده می شود. همه ما با شکل هشت ضلعی علامت توقف آشنا هستیم. برخی از اشکال رایج دیگر که برای انتقال اطلاعات در مورد جاده استفاده می شوند عبارتند از:

مثلث – هشدار و خطر

مستطیل یا مربع - مقررات راهنمایی و رانندگی

مستطیل های افقی - راهنما

دایره – انتظامی

علائم خطر جاده چگونه به تنظیم ترافیک کمک می کند؟

علامت خطر جاده همیشه خطر فوری را نشان نمی دهد، بلکه تغییر در الگوهای رانندگی مانند کاهش سرعت به دلیل یک منطقه شلوغ، گذرگاه مدرسه یا منطقه ساخت و ساز را نشان می دهد. خواه یک هشدار در مورد خطر بالقوه باشد یا فقط یک یادآوری برای توجه، یک علامت راهنمایی و رانندگی به شما امکان می دهد تا اطلاعاتی را که برای رانندگی ایمن نیاز دارید، در حالی که چشمان خود را در جاده نگه دارید، دریافت کنید.

از کجا می توانم علائم خطر جاده را بخرم؟

اگر علاقه مند به خرید مستقیم از تولیدکننده، تابلوها و علائم ترافیکی هستید، می توانید با مشاورین ما در شرکت ترافیک کالا تماس بگیرید. برای دیدن مجموعه وسیع تابلوها و علائم ترافیکی ما و درخواست مشاوره، کافیست به شماره واتس آپ 09352621162 پیام دهید.