فیلترهای فعال

تابلو راهنمایی انتظامی

تابلوهای انتظامی

تابلوهای انتظامی طیف وسیعی از علائم را توصیف می کنند که برای نشان دادن یا تقویت قوانین، مقررات یا الزامات راهنمایی و رانندگی استفاده می شود که در همه زمان ها یا در زمان ها یا مکان های مشخص در خیابان یا بزرگراه اعمال می شود، که نادیده گرفتن آنها ممکن است باعث نقض شود یا علائمی که رفتار عمومی را در مکان های عمومی آزاد است تنظیم می کند. علائم نظارتی شامل علائم توقف، علائم تسلیم، علائم محدودیت سرعت، وارد نشوید، معلولان، علائم یک طرفه و...

علائم نظارتی برای نشان دادن وجود مقررات جاده ای یا اجرای چنین مقرراتی یا هر دو به رانندگان استفاده می شود. این علائم بیشتر دایره ای هستند و دارای حاشیه قرمز و علائم یا حروف مشکی در زمینه سفید هستند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات علائم ایمنی جاده ای نظارتی ما، محصولات را مرور کنید. بدانید که چه می خواهید.

علائم نظارتی به شما می گوید که طبق قانون چه کاری باید انجام دهید یا نباید انجام دهید. مقررات درج شده بر روی این تابلوها به شما در مورد محدودیت سرعت، جهت تردد، محدودیت های گردش، محدودیت پارک و غیره توصیه می کند. قانون شکنی. همچنین با رعایت نکردن پیام‌های موجود در تابلوهای نظارتی، ایمنی خود و دیگران را به خطر می‌اندازد - به عنوان مثال، توقف نکردن در تابلوی ایست، عبور از خودروی دیگری که عبور از آن امن نیست، رانندگی با سرعت بالاتر از حد مجاز اعلام شده، یا رانندگی راه اشتباه در یک خیابان یک طرفه

معمولاً علائم نظارتی دایره با حاشیه قرمز و زمینه سفید و اشکال مشکی هستند، مانند علائم محدودیت سرعت، ورود ممنوع برخی از علائم تنظیمی دایره های آبی رنگ با اشکل سفید هستند، مانند علامت به راست برانید، به چپ برانید با دایره و اسلش. 

علامت STOP تنها تابلوی هشت ضلعی (8 ضلعی) است که در بزرگراه می بینید. در یک تقاطع با علامت STOP، باید کاملاً توقف کنید، عابران پیاده را بررسی کنید و از ترافیک عبور کنید تا قبل از اینکه دوباره حرکت کنید، تقاطع را پاک کنید. کاهش سرعت بدون توقف کاملاً غیرقانونی است.

هنگامی که یک خط عابر پیاده یا یک خط توقف (نوار بالای سفید) می بینید، قبل از اینکه جلوی وسیله نقلیه شما به اولین خط رنگ شده برسد، توقف کنید. اگر نمی‌توانید ترافیک را ببینید، تسلیم عابر پیاده شوید و سپس با احتیاط از خط عبور کنید تا بتوانید به وضوح ببینید. ترافیک و عابران پیاده را بررسی کنید و زمانی که تقاطع پاک شد جلو بروید.

تابلوهای جاده ای به طور فزاینده ای از نمادها به جای کلمات برای انتقال پیام خود استفاده می کنند. نمادها ارتباط فوری با کاربران جاده‌ها را فراهم می‌کنند، بر موانع زبانی غلبه می‌کنند و برای دستگاه‌های کنترل ترافیک در سراسر جهان استاندارد می باشد. آشنایی با نمادها در علائم راهنمایی و رانندگی برای هر کاربر جاده به منظور حفظ ایمنی و کارایی امکانات حمل و نقل لازم و ضروریست.

رنگ تابلوهای راهنما شاخص مهمی از اطلاعاتی است که در آنها وجود دارد. استفاده از رنگ قرمز بر روی تابلوها محدود به تابلوهای توقف، تسلیم و ممنوعیت است. پس زمینه سفید نشان دهنده یک علامت تنظیمی است. زرد برای هشدار و راهنمایی در مناطق کار جاده استفاده می شود و یک پیام هشدار کلی را منتقل می کند. سبز حرکات ترافیکی مجاز یا راهنمایی جهت را نشان می دهد. آبی نشان دهنده خدمات کاربر جاده، اطلاعات توریستی و مسیرهای تخلیه است. و قهوه ای برای راهنمایی به مکان های تفریحی عمومی یا فرهنگی است.

شکل تابلو همچنین می تواند کاربران جاده را از نوع اطلاعات نمایش داده شده بر روی تابلو آگاه کند. مقررات راهنمایی و رانندگی در تابلوهایی مستطیل شکل با جهت طولانی تر عمودی یا مربعی منتقل می شود. علائم انتظامی به شکل دایره، هشت ضلعی برای توقف و مثلث برای هشدار هستند. تابلوهای مستطیلی با جهت افقی اطلاعات راهنمایی را ارائه می دهند.

نمونه هایی از تابلوهای انتظامی

ایست:

تابلوی ایست یکی از اولین تابلوهای جاده ای است که اکثر کودکان هنگام یاد گرفتن عبور از خیابان می شناسند. شکل هشت ضلعی و پس زمینه قرمز با حروف سفید به طور جهانی قابل درک است. به دلیل اهمیت آن، تابلوی ایست تنها علامت جاده ای به شکل هشت ضلعی است.

محدودیت سرعت:

تابلوهای محدودیت سرعت به شما می گویند که با چه سرعتی رانندگی کنید. در حالی که اکثر بزرگراه ها دارای محدودیت سرعت 80 تا 90 کیلومتر در ساعت هستند، اکثر مناطق مسکونی با سرعت 15 کیلومتر در ساعت می باشند. تابلوهای دایره با زمینه سفید و نوار قرمز و با اشکال مشکی هستند که با سرعت مطمئنی رانندگی کنید.

ورود دوچرخه ممنوع:

دوچرخه سواران باید از قوانین مشابهی پیروی کنند که اتومبیل ها انجام می دهند و گاهی اوقات دوچرخه ها می خواهند به جایی بروند که نباید باشند. این علامت سفید با حروف مشکی دارای یک دایره قرمز روشن و اسلاید مورب است که نشان می دهد این منطقه از خیابان یا تسهیلات اجازه تردد دوچرخه را نمی دهد.

دور زدن ممنوع:

اگر نوبت دور زدن را از دست دادید، GPS به شما می‌گوید که یک دور بزنید. با این حال، جاهایی وجود دارد که این علامت سفید با یک فلش U شکل و یک اسلش قرمز به شما می گوید که این کار مجاز نیست. معمولاً این علائم را در جاده‌های دو طرفه یا بزرگراه‌ها می‌بینید که به رانندگان اجازه می‌دهند در این نقطه از جاده تغییر جهت دهند.