فیلترهای فعال

شبرنگ ده ساله

احتمالاً در حین رانندگی در شب درخشندگی بعضی نواحی تابلوها و یا دیگر تجهیزات ترافیکی دیگر موجب جلب توجه شما شده است . این درخشندگی که موجب جلب توجه شما دشده اند به دلیل وجود شبرنگ بر روی سطوح آنهاست .شبرنگ ها در انواع و ابعاد مختلفی با طول عمرهای مختلف (سه ساله ، هفت ساله و ده ساله) تولید و به بازار برای استفاده عرضه می شوند.

از شبرنگ ها برای کاربردها و در مکانهای مختلفی استفاده میکنند . مانند: استفاده از شبرنگ ها در پشت وسایل نقلیه (اتومبیل ، کامیون ، تریلر و ...) ، دوچرخه ها ، بر روی لباس ها و کفش و ... برای جلب توجه و نجات جان افراد دوخته می شوند و یا با استفاده بر روی تابلوهای ترافیکی ، کاشن تانک ها ، استوانه و مخروطی های ترافیکی و دیگر تجهیزات ترافیکی و ایمنی موجب دید بهتر این تجهیزات در شرایط جوی مختلف( جاده های برفی و یا مه آلود) و یا در شب می شود و به دنبال آن شاهد کاهش تصادفات و خسارت ناشی از آن می شویم. شبرنگ های ده ساله دارای طول عمر و بازتابندگی بیشتری نسبت به گرید 3 ساله و شبرنگ گرید هفت ساله دارند. برای انتخاب بهتر باید بدانیم شبرنگ چیست ؟ و انواع شبرنگ ده ساله با کاربردهای مختلف آن را بررسی کنیم.

شبرنگ ها

شبرنگ ها برای اهداف مختلفی از جمله جلب توجه به یک خطر، شناسایی سطوح ناهموار یا فاصله کم، علامت گذاری مرزها و مسیرها، ترسیم طرح های خروج اضطراری و غیره روی سطوح تأسیسات اعمال می شود.شبرنگ ها دارای خواص بازتابی است که آن را از سطوح اطراف متمایز می کند، بنابراین کارگران تأسیسات و بازدیدکنندگان متوجه آن و اطلاعاتی می شوند که منتقل می کند.

انواع شبرنگ ها

انواع مختلفی از نوار بازتابنده موجود است که هر کدام با توجه به روشنایی و سایر ویژگی‌ها برای کاربردهای مختلف متفاوت است. مثلا:

شبرنگ درجه مهندسی:

این نوار با کیفیت بالا و براق از یک ماده بازتابنده لنز بسته ساخته شده است. به فشار حساس است و به سطوح مختلف صاف می‌چسبد. در حالی که در اصل برای استفاده در وسایل نقلیه برای بهبود دید در هنگام رانندگی در شب طراحی شده بود، در علائم جاده نیز استفاده می شود.

شبرنگ با شدت بالا:

این شبرنگ با کیفیت بالا و براق از مواد بازتابنده ریز منشوری ساخته شده است. بسیار بادوام است و در دمای بین -40 درجه فارنهایت تا 180 درجه فارنهایت مقاومت می کند. معمولاً برای یک دهه قبل از اینکه به دلیل فرسودگی نیاز به تعویض داشته باشد خوب است.

این شبرنگ ها در طراحی و استفاده مشابه هستند، اما بین آنها تفاوت هایی نیز وجود دارد. شبرنگ بازتابی بیشتر شبیه یک آینه عمل می کند: نور منعکس شده را منعکس می کند و بسته به اینکه نور اصلی از کجا می آید، آن را در جهات مختلف پراکنده می کند. با این حال، شبرنگ دارای یک سطح منشوری است که نور را به سمت منبع اصلی خود هدایت می کند و تشخیص اینکه انعکاس چیست و از کجا می آید را آسان تر می کند. شبرنگ منشوری انعکاس فوق‌العاده درخشانی را برای دید بهتر ارائه می‌دهد.

شبرنگ ده ساله

کاربردهای رایج شبرنگ

نوار انعکاسی شبرنگ را می توان در بسیاری از کاربردهای مختلف استفاده کرد، ما در اینجا برخی از کاربردهای رایج آن را بیان میکنیم اما نه همه آنها را شما می توانید متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید از ویژگی دید بالا و بازتاب نور بالای این محصول استفاده کنید.

جلب توجه تجهیزات ایمنی

شبرنگ بر روی سطح تجهیزات ایمنی راه ها مانند: استوانه های ترافیکی ، کاشن تانک ، مخروطی ترافیکی ، سرعت گیر ، بشکه های ترافیکی ، ضربه گیر و جدا کننده های ترافیکی و... با ویژگی بازتابندگب بالایی که دارند موجب دید بهتر آنها در شب و یا در جاده های پر پیچ و خم و یا جاده هایی با شرایط جوی خاص می شود. در نهایت استفاده از شبرن گبا طول عمر بالا در تجهیزات ایمنی کارایی آنها را در مدت زمان طولانی تری تضمین می کند.

ما پیشنهاد می کنیم شرنگی را انتخاب کنید که در تضاد رنگ با تجهیزات ایمنی باشد (به دلیل جلب توجه بیشتر برای رانندگان و کاربران جاده ای) ، اما این انتخاب، به شما بستگی دارد.

دیده شدن وسایل نقلیه

در شب یا در شرایط آب و هوایی بد، ورقه های بازتابنده شبرنگ روی وسایل نقلیه با بازتاب نور به رانندگان کمک می کند تا وسایل نقلیه پشت سر آنها، آنها را به راحتی ببینند. این باعث می شود رانندگان به راحتی سایر وسایل نقلیه را در جاده ببینند و در نتیجه شبرنگ برای کاهش تعداد تصادفاتی که در شب اتفاق می افتد بسیار مهم است.

جلب توجه تابلو های ترافیکی

شبرنگ بازتابنده به کار برده شده بر روی تابلوهای ترافیکی ، برای نمایش بیشتر تابلوهای ترافیکی در شب استفاده می شود. این به رانندگان کمک می کند علائم راهنمایی و رانندگی را بهتر ببینند زیرا نور را به رانندگان منعکس می کند.

شبرنگ نقش مهمی در ایمنی جاده ایفا می کند و باعث می شود وسایل نقلیه در شب یا در شرایط بد آب و هوایی بیشتر دیده شوند. این به رانندگان کمک می کند تا علائم راهنمایی و رانندگی، نشانگرهای جاده و سایر وسایل نقلیه را در جاده بهتر ببینند زیرا نور را به رانندگان منعکس می کند. شبرنگ به ویژه برای کاهش تعداد تصادفاتی که در شب اتفاق می افتد بسیار مهم است.

ایمنی جاده را بهبود می بخشد

شبرنگ ها بخش مهمی از ایمنی جاده است، زیرا به نمایانتر شدن جاده ها و آسان تر کردن مسیر کمک می کند. با بازتاب نور به رانندگان، به آنها کمک می کند تا تابلوهای ترافیکی ، تجهیزات ایمنی و سایر وسایل نقلیه را در جاده ببینند. این امر باعث می شود رانندگان راحت تر در جاده بمانند و از تصادف جلوگیری کنند.

دوخته شده به لباس

اگر به دنبال افزایش دید خود در هنگام ورزش در شب یا کار در مناطقی با ترافیک گذرا هستید، کمی شبرنگ دوخته شده به قسمت بیرونی کت یا پیراهن می تواند کمک بزرگی باشد.

شبرنگ ده ساله

طول عمر شبرنگ ده ساله

نوار انعکاسی در رنگ ها و اندازه های مختلف در ترافیک کالا موجود است و طول عمر آن از سه تا ده سال متغیر است. طول عمر آن به نوع و ضخامت نوار مورد استفاده بستگی دارد.

انواع شبرنگ ده ساله

  • شبرنگ ترافیکی ده ساله DM :

این شبرنگ از جنس پی وی سی و در طرح لانه زنبوری است . دارای خاصیت ضدخش و مقاوم در برابر بخار ، نور مستقیم خورشید ، شرایط جوی نامناسب و قابلیت چاپ دیجیتال و دارای چسب بسیار محکم می باشد. این شبرنگ در شب نور چراغ خودروها را بازتاب کرده و درخشندگی آنها سبب وضوح دید می شود و از بسیاری از خطرات در شب جلوگیری می کند . 

  • شبرنگ ترافیکی ده ساله NANO :

این شبرنگ از جنس PVC ساخته شده که درون آن دانه شیشه ای قرار دارد ( در اثر برخورد نور خودرو به صفحه شبرنگ این نور به کره شیشه ای برخورد کرده و به طرف وسیله نقلیه (چشم راننده) بازتاب می شود.). از ویژگی های شبرنگ نانو 10 ساله می توان به مقاومت بالای آن در برابر آسیب های احتمالی محیط کاری ، در برخورد با اجسام و تجهیزات داغ از بین نرفته و تغییر شکل نمی دهد و همچنین به دلیل داشتن چسب محکم پس از چسباندن به راحتی جدا نمی شود.

  • شبرنگ ترافیکی ده ساله TAT :

شبرنگ تی ای تی ساخت کشور چین است. این شبرنگ در طرح لانه زبوری است. ضد خش بوده و دارای انعطاف پذیری بالا ، بازتابش نور عالی ، مقاوم در برابر تابش مستقیم نور خورشید و بخارات و مواد نفتی و روغنی است و به دلیل دارا بودن چسب محکم ، قابل نصب بر روی هر سطحی می باشد.این محصول برای ساخت انواع تجهیزات ایمنی ترافیکی شامل تابلو ترافیکی، مخروطی ترافیکی ، بشکه های ایمنی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

  • شبرنگ جاده ای ده ساله kiwalite :

شبرنگ کیوالایت ساخت کشور ژاپن است .شبرنگ کیولایت 10 ساله برای انواع مصارف ترافیکی مانند تولید تابلوهای ترافیکی و انواع تجهیزات ایمنی در جاده ها عرضه می شود. مناسب برای انواع شرایط آب و هوایی است. ظاهر ان به صورت مشبک است و دارای طول عمر و بازتابندگی بیشتر نسبت به گرید 3 ساله و 7 ساله خود دارد.

  • شبرنگ ترافیکی ده ساله Avery :

شبرنگ Avery ( اوری ) از جنس PVC و طرح لانه زنوری است و دارای خاصیت ضدخش و مقاوم در برابر نور مستقیم خورشید ، اسیب های محیطی می باشد. دارای خاصیت بارتابش نور فوق العاده است در برابر اجسام داغ تغییر شکل نمی دهد و قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد. کاربردهای گسترده ای در تابلوهای ترافیکی ، تجهیزات ایمنی جاده ها و ماشین های اورژانس و ... دارد.

  • شبرنگ ترافیکی ده ساله ORAFOL :

شبرنگ ترافیکی ده ساله ORAFOL محصول شرکت معتبر ORAFOL آلمان و ارز جنس پی وی سی و در طرح لانه زنبوری است . دارای ویژگی شفافیت بالا ، مقاوم در برابر مواد نفتی و روغنی ، مقاوم در برابر مواد شوینده و مواد پاک کننده ، مقاوم در برابر آسیب های محیطی از جمله اجسام و فلزات تیز ،مقاوم در برابر بخار و نور مستقیم خورشید و مقاوم در برابر بخار می باشد. به دلیل داشتن چسب محکم قابل نصب بر روی هر سطحی می باشد.

  • شبرنگ ترافیکی ده ساله Reflomax:

این شبرنگ 7 ساله ساخت کشور کره و در طرح لانه زنبوری است و جهت هشدار دادن به رانندگان و کاهش سرعت به کار می رود. از این محصول در تابلوهای ترافیکی و سار تجهیزات ایمنی راه ها استفاده می شود. دارای ویژگی بازتایش نور عالی و قابلیت انعطاف پذیری بالاتری نسبت به گرید 7 ساله خود دارد.

شبرنگ ده ساله

قیمت ، خرید و سفارشات شبرنگ ده ساله

شبرنگ های ترافیکی 10 ساله قدرت چسبندگی بالایی هستند و اگر بر روی تجهیزات ترافیکی مثل تابلوهای ترافیکی ، بشکه های ایمنی و سایر تجهیزات ایمنی جاده ها به درستی چسبانده شود به سختی از آن جدا می شوند. از  ویژگی ها و کاربرد شبرنگ های ده ساله در انواع مختلف در بالا به طور مفصل گفته ایم. اگر در انتخاب خود نیاز به مشاوره دارید می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید و یا با شماره  09352621162 تماس بگیرید.