فیلترهای فعال

شبرنگ هفت ساله

احتمالاً در حین رانندگی در شب درخشندگی بعضی نواحی تابلوها و یا دیگر تجهیزات ترافیکی دیگر موجب جلب توجه شما شده است . این درخشندگی که موجب جلب توجه شما دشده اند به دلیل وجود شبرنگ بر روی سطوح آنهاست .شبرنگ ها در انواع و ابعاد مختلفی با طول عمرهای مختلف (سه ساله ، هفت ساله و ده ساله) تولید و به بازار برای استفاده عرضه می شوند.

از شبرنگ ها برای کاربردها و در مکانهای مختلفی استفاده میکنند . مانند: استفاده از شبرنگ ها در پشت وسایل نقلیه (اتومبیل ، کامیون ، تریلر و ...) ، دوچرخه ها ، بر روی لباس ها و کفش و ... برای جلب توجه و نجات جان افراد دوخته می شوند و یا با استفاده بر روی تابلوهای ترافیکی ، کاشن تانک ها ، استوانه و مخروطی های ترافیکی و دیگر تجهیزات ترافیکی و ایمنی موجب دید بهتر این تجهیزات در شرایط جوی مختلف( جاده های برفی و یا مه آلود) و یا در شب میشود و به دنبال آن شاهد کاهش تصادفات و خسارت ناشی از آن می شویم.

شبرنگ ها

شبرنگ ها برای اهداف مختلفی از جمله جلب توجه به یک خطر، شناسایی سطوح ناهموار یا فاصله کم، علامت گذاری مرزها و مسیرها، ترسیم طرح های خروج اضطراری و غیره روی سطوح تأسیسات اعمال می شود.شبرنگ ها دارای خواص بازتابی است که آن را از سطوح اطراف متمایز می کند، بنابراین کارگران تأسیسات و بازدیدکنندگان متوجه آن و اطلاعاتی می شوند که منتقل می کند.

انواع شبرنگ ها

انواع مختلفی از نوار بازتابنده موجود است که هر کدام با توجه به روشنایی و سایر ویژگی‌ها برای کاربردهای مختلف متفاوت است. مثلا:

شبرنگ درجه مهندسی:

این نوار با کیفیت بالا و براق از یک ماده بازتابنده لنز بسته ساخته شده است. به فشار حساس است و به سطوح مختلف صاف می‌چسبد. در حالی که در اصل برای استفاده در وسایل نقلیه برای بهبود دید در هنگام رانندگی در شب طراحی شده بود، در علائم جاده نیز استفاده می شود.

شبرنگ با شدت بالا:

این شبرنگ با کیفیت بالا و براق از مواد بازتابنده ریز منشوری ساخته شده است. بسیار بادوام است و در دمای بین -40 درجه فارنهایت تا 180 درجه فارنهایت مقاومت می کند. معمولاً برای یک دهه قبل از اینکه به دلیل فرسودگی نیاز به تعویض داشته باشد خوب است.

این شبرنگ ها در طراحی و استفاده مشابه هستند، اما بین آنها تفاوت هایی نیز وجود دارد. شبرنگ بازتابی بیشتر شبیه یک آینه عمل می کند: نور منعکس شده را منعکس می کند و بسته به اینکه نور اصلی از کجا می آید، آن را در جهات مختلف پراکنده می کند. با این حال، شبرنگ دارای یک سطح منشوری است که نور را به سمت منبع اصلی خود هدایت می کند و تشخیص اینکه انعکاس چیست و از کجا می آید را آسان تر می کند. شبرنگ منشوری انعکاس فوق‌العاده درخشانی را برای دید بهتر ارائه می‌دهد.

شبرنگ هفت ساله

کاربردهای رایج شبرنگ

نوار انعکاسی شبرنگ را می توان در بسیاری از کاربردهای مختلف استفاده کرد، ما در اینجا برخی از کاربردهای رایج آن را بیان میکنیم اما نه همه آنها را شما می توانید متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید از ویژگی دید بالا و بازتاب نور بالای این محصول استفاده کنید.

شبرنگ ها با چسب حساس به فشار پشتیبان شده است تا کاربرد را ساده کند. این چسب برای استفاده در فضای داخلی یا خارجی طراحی شده است و انواع مختلفی برای نیازهای خاص موجود است. گزینه های عرض، رنگ و سبک را که برای مکان شما مناسب است انتخاب کنید.

کاربردهای رایج شبرنگ بسیار است ازجمله:

1: تابلو های ترافیکی و تجهیزات ایمنی راه ها

شاید قبلاً متوجه شده باشید که تابلوهای ترافیکی و سایر تجهیزات ایمنی در راه ها ، در بزرگراه‌ها به رنگ‌های شیک و قابل مشاهده ساخته شده‌اند تا رانندگان بتوانند آنها را از راه دور ببینند، حتی زمانی که در شب رانندگی می‌کنند.

شبرنگ که در اطراف تابلو های ترافیکی و تجهیزات ایمنی راه ها در قسمت های بالا و پایین پیچیده شده است، دید آن را حتی بیشتر می کند. بهتر است شبرنگی انتخاب کنید که با رنگ مخروط تضاد داشته باشد.

2: تریلر و وسایل نقلیه

یکی از معمول ترین موارد استفاده از شبرنگ در کنار یا پشت تریلرها و وسایل نقلیه است. اگرچه اکثر تریلرها دارای بازتابنده های جداگانه هستند، اما مردم معتقدند افزودن نوارهای بازتابنده (شبرنگ) دید آنها را بیشتر می کند.

اگر ماشین شما در یک نقطه مبهم یا یک منطقه پر تردد پارک شده است، ممکن است بخواهید برای افزایش دید، نوار بازتابنده به آن اضافه کنید.

3: دوخته شده به لباس

اگر می خواهید دید خود را در هنگام کار در شب افزایش دهید یا در منطقه ای با ترافیک زیاد کار کنید، حتماً نوارهای بازتابنده را به لباس خود بچسبانید.

برخی از نوارهای بازتابنده چسب ندارند تا بتوانید آنها را برای استفاده انعطاف پذیرتر به لباس خود بدوزید. این پارچه پارچه شما را دست نخورده نگه می دارد و به هدف شما نیز خدمت می کند.

4: ستون ها

هنگامی که افراد ستون ها  را در مناطق کم ارتفاع نصب می کنند، دید آنها را افزایش می دهد و افراد فاصله ایمن را از آنها حفظ می کنند. این یکی از واضح ترین کاربردهای شبرنگ است.

هنگامی که یک نوار بازتابنده را دور بولارد یا مانع های ایمنی خود بپیچید، مفهوم ایمنی را در بین مردم بیشتر تقویت می کند.

5: پله ها و تاقچه ها

اگر روی زمین ناهموار راه می روید، برجسته کردن ریزش های ناگهانی و بلند شدن با شبرنگ ایده خوبی است. با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که نوار را صاف و بدون برآمدگی بمالید.

شما همچنین باید شبرنگی را انتخاب کنید که مقاومت سایشی بالاتری داشته باشد، زیرا با راه رفتن تعداد زیادی از مردم روی آن، ممکن است در مدت زمان کوتاهی نوار دوام کمتری داشته باشد.

6: طبقات انبار

طبقات انبارها اغلب با تعداد زیادی تجهیزات آشفته است و برای افرادی که در آنجا کار می کنند خطرناک است.

بنابراین، می توانید از نوار بازتابنده برای علامت گذاری مناطق بسیار آسیب پذیر یک انبار برای اطمینان از ایمنی کارگران استفاده کنید.

برای مثال، می‌توانید از آن‌ها در اطراف مناطق ولتاژ بالا، زیر خطرات افت، و در اطراف خروجی‌های اضطراری استفاده کنید تا مردم در اطراف آن مناطق محتاط‌تر شوند. اینترنت اشیا در این 3 کلید، انبارها را کارآمدتر و ایمن تر می کند

7: لبه راهروی شما

اگر مجبور هستید وسیله نقلیه خود را در مسیر منحنی و شیب دار خود نگه دارید، ممکن است بخواهید از نوار بازتابنده در لبه راهروی خود استفاده کنید. ممکن است مردم همیشه آنچه را که در لبه راهروی خود نگه داشته اید با آینه های دید عقب و حسگرهای پارک نبینند.

به همین دلیل است که می توانید از نوار بازتابنده در راهروی خود استفاده کنید تا دید آن را در شب افزایش دهید و مهمانان خود را از شرمساری احتمالی نجات دهید.

شبرنگ هفت ساله

طول عمر شبرنگ هفت ساله

نوار انعکاسی در رنگ ها و اندازه های مختلف در ترافیک کالا موجود است و طول عمر آن از سه تا ده سال متغیر است. طول عمر آن به نوع و ضخامت نوار مورد استفاده بستگی دارد.

انواع شبرنگ هفت ساله

  • شبرنگ ترافیکی هفت ساله DM :

این شبرنگ ترافیکی 7 ساله از جنس پی وی سی  است . این محصول از مقاومت بالایی در مقابل اجسام و فلزات ، در برابر مواد نفتی و روغنی برخوردار است.ضد خش بودنو کیفیت و ماندگاری بالا ار ویژگی های این شبرنگ ترافیکی است که می توانیم از این برچسب در بنرهای تبلیغاتی، علائم ترافیکی و علائم ایمنی استفاده کنیم .

  • شبرنگ ترافیکی هفت ساله NANO :

شبرنگ نانو از جنس پی وی سی است و در مقابل آسیب های احتمالی که از محیط وارد می شود مقاومت بالایی دارد.

این شبرنگ امروزه در تجهیزات ترافیکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .این محصول ویژگی های خوبی دارد از جمله: بازتابش نور و درخشندگی بالایی دارد ، دارای انعطاف بالایی است ، در شرایط متفاوت محیطی ماندگاری دارند ،و در واقع محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد.

  • شبرنگ نواری هفت ساله TAT :

شبرنگ تی ای تی ساخت کشور چین است ، قدرت بالای در بازتاب نور دارد . این محصول از جنس پی وی سی تولید می شود.شبرنگ 7 ساله دارای قابلیت نصب آسان ، انعکاس نور بالا و بسیار مقاوم در برابر شکندگی می باشد. این محصول برای استفاده در ساخت کفش و لباس کارکنان بسیار مناسب خواهد بود.

  • شبرنگ ترافیکی هفت ساله kiwalite :

شبرنگ کیوالایت ساخت کشور ژاپن است .شبرنگ کیولایت 7 ساله  برای انواع مصارف ترافیکی مانند تولید تابلوهای ترافیکی و ساخت پلاک خودروها عرضه می شود.ظاهر این شبرنگ ساده نیست و دارای بافتهای مشبک است.

  • شبرنگ ترافیکی هفت ساله Avery :

شبرنگ Avery ( اوری ) از جنس PVC و طرح لانه زنوری است و دارای خاصیت ضدخش و مقاوم در برابر نور مستقیم خورشید می باشد. با تغییراتی که در این نوع از شبرنگ ها بوجود آمده است از آن می توانیم به عنوان علائم هشدار دهنده در تونل ها استفاده کنیم.

  • شبرنگ ترافیکی هفت ساله ORAFOL :

این شبرنگ درطرح لانه زنبوری است و دارای خاصیت ضدخش و مقاوم در برابر بخار و نور مستقیم خورشید است. دارای ویژگی شفافیت بالا بوده و مقاومت خوبی در برابر مواد نفتی و روغنی دارد که باعث می شود تغییر رنگ ندهد. در برابر مواد شوینده و مواد پاک کننده مقاوم است، انعطاف پذیری بالایی دارد و قابل نصب بر روی هر سطوحی می باشد .

  • شبرنگ ترافیکی هفت ساله Reflomax

این شبرنگ 7 ساله ساخت کشور کره و در طرح لانه زنبوری است و جهت هشدار دادن به رانندگان و کاهش سرعت به کار می رود. از این محصول در تابلوهای ترافیکی و سار تجهیزات ایمنی راه ها استفاده می شود. دارای ویژگی بازتایش نور عالی و قابلیت انعطاف پذیری بالا می باشد.

شبرنگ هفت ساله

قیمت ، خرید و سفارشات شبرنگ هفت ساله

همانطور که در بالا گفته شد شبرنگ ها در ابعاد و انواع مختلفی برای کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید برای انتخاب درست این محصول با مشاوران ما در ارتباط باشید .

ترافیک کالا تولید کننده پیشرو تجهیزات ترافیکی است. ما به مدیران تأسیسات و ایمنی کمک می‌کنیم تا با برقراری ارتباط با تابلوها و تجهیزات ایمنی ، مکان‌های کاری و جاده های ایمن‌تری ایجاد کنند. از وب سایت ترافیک کالا دیدن کنید یا با شماره 09352621162 تماس بگیرید.