فیلترهای فعال

نوار خطر

نوار خطر

نوار خطر  که با نام های نوار احتیاط ، نوار مانع ، نوار ترافیکی نیز شناخته می‌شود . این محصول در دسته تجهیزات ایمنی راه ها قرار دارد و یک نوار منعطف است که برای هشدار دادن به مردم از یک منطقه بالقوه خطرناک استفاده می‌شود . آنها را می توان در مقابل یک خطر طولانی کرد تا از ورود افراد به منطقه جلوگیری شود یا در امتداد یک پیاده رو کشیده شوند تا مردم را به یک منطقه امن هدایت کنند.
نوار خطر با رنگ روشن (که اغلب کلمات "احتیاط" یا "خطر" با حروف برجسته است) که برای هشدار یا جلب توجه رهگذران استفاده می شود. یک منطقه یا موقعیت حاوی یک خطر احتمالی. به عنوان یک مانع جزئی برای جلوگیری از ورود تصادفی به آن منطقه یا موقعیت عمل می کند و در نتیجه ایمنی عمومی را افزایش می دهد. 

نوار خطر غالباً به عنوان یک علامت هشدار دهنده بصری و علامت گذاری می شود، به عنوان مثال در برابر ورود به یک منطقه خطرناک، مانند یک سایت ساختمانی صنعتی یا تجاری، یک محل ساخت و ساز جاده یا صحنه تصادف یا یک جرم (برای مثال حفاظت از صحنه جرم )، یا در برابر دست زدن به ماشین آلات یا وسایل غیرفعال . نوار خطر یک محصول ایمنی اصلی برای همه کارگاه ها است و ایمنی را در سخت ترین محیط ها تضمین می کند.

نوار خطر

مزایای نوار خطر

دید بالا : رنگ زرد تیره و یا قرمز روشن نوار مانع ایجاد کنتراست عالی با متن سیاه پر رنگ در استفاده در فضای باز و داخلی می کند. خواندن متن با وضوح بالا هنگام ورود به یک منطقه خطرناک آسان است.

ضد آب و مقاوم در برابر پارگی : نوار مانع از پلی اتیلن درجه یک ساخته شده است و یک نوار ترجیحی برای علامت گذاری مناطق خطرناک است. دوام نوار به آن اجازه می دهد تا برخی از سخت ترین شرایط آب و هوایی را تحمل کند.

همه منظوره : این نوار احتیاط معمولاً در/روی کارهای جاده‌ای، سایت‌های ساختمانی، در برابر دست زدن به ماشین‌آلات یا وسایل غیرفعال و مهمانی‌ها استفاده می‌شود. همچنین برای نیازهای خاص می توان آن را به هر طولی برش داد.

انواع نوار خطر

نوار خطر زرد : نوارهای خطر زرد ، از حروف سیاه روی پلی اتیلن زرد برای ایجاد پیام های کنتراست بالا استفاده می کنند. مشاهده را آسان تر می کند و خطر را برجسته می کند.

نوار خطر قرمز : در نوار خطر، حروف سیاه روی پلی اتیلن قرمز رنگ انجام می شود. معمولاً حامل پیام "خطر" است. هدف اصلی آن برجسته کردن سطح هشدار است. نوار خطر معمولاً برای جلوگیری از خطر استفاده می شود. نوار خطر نشان می دهد که خطر جدی وجود دارد. 
این نوع از نمونه های اصلی نوارهای خطر هستند. با این حال، بسیاری از استثناهای دیگر وجود دارد. چند نوار مانع وجود دارد که ممکن است با آنها برخورد کنید. بیایید به آن نوع نگاه کنیم.

نوار خطر

موارد استفاده از نوار خطر

نوار خطر برای خطرات زیر زمینی : خطرات زیرزمینی یا خطوط گاز باید با نوار مانع برای یک مورد حفاری مشخص شوند. نیازی نیست که از سطح قابل مشاهده باشد. چنین نوارهایی را نوارهای غیرقابل تشخیص می نامند. آنها از پلی اتیلن ساخته شده اند، شبیه به نوار خطر. می تواند از هر رنگی باشد که توجه بیل مکانیکی را به خود جلب کند.

نوار خطر در نواحی آلوده: این نوار را می توان در نواحی آلوده و یا درمانی آلوده استفاده کرد. بدین ترتیب می توان از نوار های "وارد نشوید" و "هشدار محیط آلوده" به همراه هم استفاده کرد تا اینگونه ایمنی مضاعفی نسبت به خطر پیشرو برای افراد ترسیم کرد و افرادی که قصد ورود به مناطق آلوده را دارند از قبل تجهیزات ایمنی نظیر ماسک یا رسپیراتور، گان و دستکش و همچنین چکمه را تدارک ببینند.

نوار خطر برای موارد پلیسی ، اورژانسی: آتش نشان ها معمولا در مناطق عملیاتی خود از نوار های ممانعت کننده نظیر "وارد نشوید" پس از وقوع آتش سوزی استفاده می کنند .

ممکن است این نوارها را در صحنه های جنایت دیده باشید. نوار زرد منطقه را سد می کند، اما پیام در آنجا متفاوت است. به عنوان مثال، پلیس منطقه را با نوارهای سد حاوی پیام "منطقه جنایی" ایمن می کند. واضح است که فقط پلیس و کارکنانش اجازه رفتن به آنجا را دارند. غیرنظامیان باید به وضوح عبور کنند. همچنین ممکن است در یک محدوده عملیات تروریستی و یا بمب گذاری هایی انجام شده باشد که باید تا یک محدوده مشخص این محل از دسترس عموم خارج شود.

نوار خطر برای عملیات ساختمانی: برای محل ساخت و ساز و عملیات های ساختمانی از نوار های خطر و "وارد نشوید" استفاده می کنند تا افراد نسبت به وجود خطر در این منطقه و نیاز به استفاده از تجهیزات ایمنی برای ورود آگاه شوند. باید در نظر داشت که هر ساله بیش از هزار نفر در محیط های کار ساختمانی در ایالات متحده جان خود را از دست می دهند پس اعلام هشدار در هنگام ورود یک عنصر حیاتی در کاهش اینگونه آسیب ها و تلفات می باشد.

نوار خطر برای مسدود کردن مناطق: از نوار قرمز یا زرد برای بستن مناطقی که تجهیزات کار، وسایل نقلیه شخصی کارگران، مواد و زباله‌ها در آن نگهداری می‌شوند، استفاده کنید.

استفاده در آب و فاضلاب: یکی دیگر از کاربرد های این نوع نوارهای خطر زرد رنگ، هنگامی است که کارگران مشغول تعویض و یا جای گذاری لوله های فاضلاب هستند. از آنجایی که این نوع پروژه ها باید در سطح زیر زمین انجام شود، چاه های حفر می شود که لازم است اطراف آن با این نوارها پوشانده شده و روی آن چاه ها نیز با استفاده از تخته چوب ها و یا درپوش هایی پس از اتمام ساعت کاری بسته شود.

و...

موانع دیگری مانند مخروطی ترافیکی ، استوانه های ترافیکی ، بشکه ایمنی ، ضربه گیر و جداکننده ترافیکی نیز در موارد دیگر ممکن است به شما کمک کنند تا موانع موقت و دائمی ایجاد کنید. اگرچه نوار خطر نیز می تواند یک مانع مداوم ایجاد کند، اما نفوذ آن بدون زحمت است. این به معنای ارائه یک مانع بصری است.

نوار خطر

این نوار خطر برای چه شرکت ها و نهاد هایی توصیه می شود؟

همان طور که در بالا به طور مفصل به آن پرداخته ایم این محصول را به شرکت ها و نهادهای مجری زیر بیشتر توصیه میکنیم. اما هر فرد یا شخصی با توجه به نیاز خود میتواند این محصول را تهیه نماید.

 • شرکت های مخابراتی
 • شرکت های آب و فاضلاب
 • نیروی انتظامی
 • شرکت راه و ترابری ( پروژه های لوله گذاری، کابل کشی ، راه سازی و  … )
 • سازمان برق
 • شرکت گاز
 • نیروهای امداد رسانی
 • شهرداری
 • مجموعه های عمرانی 
 • گروه های معماری

در زیر برخی از دستورالعمل ها و بهترین شیوه ها برای استفاده از نوار خطر آورده شده است:

یک فرد با صلاحیت یا واجد شرایط باید نوار را نصب کند و به کارگران دستور دهد که در حین سد کردن یک منطقه از روی نوار یا زیر آن عبور نکنند، مگر در مواقع اضطراری یا زمانی که کار در حال انجام مستلزم ورود آنها به منطقه است.

 • از نوار چسب محکم استفاده کنید.
 • عبارت تکراری روی نوار باید به راحتی هر خطری را شناسایی کند.
 • نوار باید قابل استفاده مجدد باشد. به شما این امکان را می دهد که با تغییر محل کار، آن را جابجا کنید.
 • از نوار برای ترسیم مناطق محدود استفاده کنید.

همه نوارهای مانع باید دارای علامتی (در کنار یا روی نوار) ​​با حداقل اطلاعات زیر باشند:

 • شناسایی خطر
 • نقطه تماس
 • هرگز نوار خطر را برندارید مگر اینکه مجاز به انجام این کار باشد.
 • در صورت ساییدگی نوار، فوراً آن را تعویض کنید.
 • نوار را دستکاری نکنید.
 • در صورت پاره شدن یا شکستن نوار، فوراً آن را با نوار جدید تعویض کنید.
 • در صورت نیاز به نوار بیشتر به سرپرست خود اطلاع دهید.
 • هنگامی که خطر دیگر وجود ندارد، نوار را کاملاً جدا کرده و از محل مناسب دور بریزید تا هرگونه سردرگمی از بین برود.

توجه نمایید برای آنکه نوار خطر عمر طولانی تری داشته باشد به موارد زیر دقت کنید:

 • آن را داخل انبار مسقف و دور از تابش نور خورشید و رطوبت نگهداری نمایید.
 • رول های پلی اتیلن اگر در معرض شعله مستقیم قرار گیرند ، ذوب شده و خراب می شوند.
 • جهت جلوگیری از تغییر شکل ماسوره از بارگذاری طولانی مدت آن خودداری کنید.
 • رول ها را به صورت افقی قرار دهید تا از تغییر شکل دوکی آن جلوگیری کنید.

موارد بالا را رعایت نمایید تا بتوانید از این محصول به مدت طولانی تری استفاده نمایید.

نوار خطر

نحوه خرید و سفارش نوار خطر

نوار های خطر دارای مزایا و کاربردهای بسیاری در بالا بردن ایمنی راه ها ، ایجاد موانع موقتی و... موثر است. می توانید با مشاوران ترافیک کالا تماس بگیرید

شرکت ترافیک کالا با داشتن سابقه در تولید و فروش انواع تجهیزات ترافیکی با ابعاد مختلف طبق استانداردهای وزارت راه و شهرداری اماده تولید سفارشات شما می باشد.برای بهرمند شدن از این مزایا شما می توانید انواع نوار های خطر را به صورت اینترنتی سفارش دهید و یا برای اطلاع از قیمت و خرید و یا سفارش محصولات مد نظر از ترافیک کالا با مشاوران ما تماس بگیرید یا مستقیماً با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا پاسخگوی شما باشیم.