فیلترهای فعال

چراغ راهنمایی

چراغ راهنمایی و انواع چراغ های ترافیکی راهنمایی و رانندگی
امتیاز
5/5
The Catcher in the Rye

خرید چراغ راهنمایی

چراغ های راهنمایی به طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند و نقش مهمی در جریان روان ترافیک در جاده ها ایفا می کنند. به طور معمول چراغ های راهنمایی به سه رنگ قرمز، زرد و سبز تقسیم می شوند. چراغ قرمز به معنای توقف، چراغ زرد به معنای صبر کردن و چراغ سبز به معنای رفتن است. وقتی صحبت از کلان شهرها می شود، اغلب مناطقی وجود دارند که حجم بیشتری از تردد وسایل نقلیه را نسبت به سایرین تجربه می کنند. در چنین مناطقی، چراغ‌های راهنمایی منظم مبتنی بر زمان می‌توانند دردسرساز باشند، زیرا جریان ترافیک بسته به زمان روز می‌تواند کاملاً نامنظم باشد. در چنین مناطقی، چراغ های راهنمایی هوشمند (خودکار) مبتنی بر حسگر در تقاطع ها قرار می گیرند تا از جریان روان تر ترافیک اطمینان حاصل کنند. این چراغ ها برای اطمینان از اینکه ترافیک روان حرکت می کند و انباشته نمی شود بسیار مهم هستند. همچنین امکان عبور ایمن برای عابران پیاده را فراهم می کند و در عین حال سردرگمی و هرج و مرج را در تقاطع ها حل می کند.

مهمترین ویژگی چراغ های راهنمایی این است که به حفظ جریان بی نقص ترافیک کمک زیادی می کنند و به همین دلیل ثابت شده است که هم برای رانندگان و هم برای افسران راهنمایی و رانندگی یک موهبت است.

کاربرد چراغ راهنمایی و رانندگی

اکنون که اهمیت آنها را بهتر درک می کنیم، بیایید عملکرد چراغ راهنمایی را بررسی کنیم. چراغ های راهنمایی اساساً از دو نوع تشکیل شده اند، یکی با فلش و دیگری با چراغ ساده. فلش ها برای نشان دادن جهت جریان ترافیک استفاده می شوند. این معمولاً در مورد تقاطع‌های شلوغ‌تر است که در آن ترافیک در جهت‌های مختلف جریان دارد. از چراغ های معمولی در گذرگاه های نه چندان شلوغ استفاده می شود که ترافیک فقط در یک جهت جریان دارد.

نوع دیگری از چراغ وجود دارد که در چندین مکان نصب می شود و آن چراغ قرمز چشمک زن است. چراغ قرمز چشمک زن به راننده هشدار می دهد که سرعت خود را کمی کاهش دهد زیرا ممکن است یک گذرگاه یا مدرسه یا بیمارستانی در این نزدیکی وجود داشته باشد. این چراغ قرمز چشمک زن در نقاط بن بست نیز تعبیه شده است تا از بروز حوادث در هنگام بارندگی یا شرایط مه آلود جلوگیری شود.

در بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای توسعه یافته، چراغ های اختصاصی برای گذرگاه های عابر پیاده نیز وجود دارد. این چراغ ها فقط دارای علائم قرمز و سبز هستند تا عابران پیاده از زمان عبور از جاده ها مطمئن شوند. برای سهولت عملیات، یک سوئیچ یا دکمه بزرگ به همراه این چراغ ها قرار داده شده است که عابران پیاده می توانند زمانی که به دنبال عبور از جاده هستند، آن را فشار دهند. در حالی که در اکثر کشورهای در حال توسعه، این چراغ های عابر پیاده به طور خودکار با سیگنال اصلی راهنمایی و رانندگی همگام می شوند و بر این اساس امکان عبور از جاده ها را فراهم می کنند. به این ترتیب این چراغ ها به کنترل ازدهام جمعیت نیز کمک می کنند. این چراغ‌ها صداهایی هم دارند تا افراد ناشنوا یا کم‌شنوا بتوانند با خیال راحت از جاده عبور کنند

اما نصب چراغ راهنمایی در همه جا امکان پذیر نیست. در چنین مواردی، گذرگاه های عابرپیاده در جاده ها رنگ آمیزی می شود. بصورت نوارهای سفید و خاکستری یا سیاه هستند که معمولاً در دو طرف جاده کشیده می شوند. این به عنوان منطقه تعیین شده برای عبور عابرین پیاده از جاده در نظر گرفته می شود زیرا وسایل نقلیه باید هنگام نزدیک شدن به گذرگاه عابرپیاده سرعت خود را کاهش دهند یا کاملاً متوقف شوند.

چراغ های راهنمایی مدرن؛ دید و حتی تایمر شمارش معکوس را بهبود بخشیده اند.تایمرهای شمارش معکوس به افراد تخمینی از مدت زمان انتظار می دهد.

چراغ راهنمایی در اصل یک وسیله کنترل ترافیک است که دارای سه چراغ به نام های چراغ قرمز، چراغ زرد و چراغ سبز است. چراغ‌های قرمز نشان می‌دهند که رانندگان باید توقف کنند، چراغ‌های زرد نشان می‌دهند که باید برای تعویض چراغ آماده شوید، و چراغ‌های سبز نشان می‌دهند که باید حرکت کنید. برخی از کشورها به جای چراغ زرد از سیگنال کهربایی استفاده می کنند.

سیستم چراغ راهنمایی LED در حال حاضر به طور معمول در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد زیرا دید بهتری را در انواع شرایط ارائه می دهد.

یک وسیله نقلیه اضطراری، مانند یک ماشین آتش نشانی یا آمبولانس، برای اینکه بتواند مستقیماً از ایستگاه آتش نشانی به آتش سوزی هجوم آورد یا در مورد آمبولانس جان انسان ها را نجات دهد، مجبور نیست منتظر سبز شدن چراغ قرمز باشد. یک وسیله نقلیه پلیس نیز مجاز است بدون منتظر ماندن برای سبز شدن چراغ قرمز، سیگنال را نادیده بگیرد تا در اسرع وقت به صحنه جرم برسد. این معافیت ها فقط برای آنها اعمال می شود و نه خودروهای معمولی و عابران پیاده که باید راه را برای این وسایل نقلیه باز کنند.

گذر از چراغ قرمز در همه کشورها یک تخلف محسوب می شود و می تواند جریمه های سنگینی را در قالب حبس یا پانچ برای گواهینامه شما به همراه داشته باشد. گذر از چراغ قرمز بسیار خطرناک است زیرا می تواند منجر به تصادفات ناشی از ترافیک از جهت مخالف شود.

در کشورهای مختلف، هنگامی که چراغ راهنمایی در یک دوربرگردان نصب نشده باشد، اصل "حق تقدم" به طور خودکار اعمال می شود.

قوانین راهنمایی و رانندگی نقش مهمی در حفظ ایمنی جاده و انضباط جاده ای دارند. 

قوانین و مقررات زیربنای هر کشور هستند و قوانین راهنمایی و رانندگی هدف مشابهی را در مورد نظم در جاده ها تشکیل می دهند. چندین بخش مجموعه ای از قوانین راهنمایی و رانندگی را تشکیل می دهند و یکی از اجزای اصلی آن چراغ های راهنمایی و رانندگی است.

در علائم راهنمایی و رانندگی، رانندگان باید موتور خودروهای خود را خاموش کنند، در حالی که منتظر علامت قرمز هستند تا سبز شود. این نه تنها به صرفه جویی در مصرف سوخت کمک می کند، بلکه آلایندگی خودرو را نیز کاهش می دهد.

چراغ‌های اضافی در تقاطع‌های شلوغ یا خطوط راه‌آهن نصب می‌شوند تا از قبل به رانندگان در مورد ترافیک روبرو هشدار دهند تا از احتمال برخورد با قطار جلوگیری کنند.

چراغ های راهنمایی ایمنی اطراف محل بارگیری و تخلیه را نیز افزایش می دهند. 

چراغ های راهنمایی LED شفاف سیگنال های بهینه را ارائه می دهند.

LED بدون نیاز به تعمیر و نگهداری

تکنولوژی LED صرفه جویی در مصرف انرژی

مونتاژ سفت و سخت

پوشش مقاوم در برابر ضربه

ضد آب

موجود در 3 کیفیت

زمان انتظار رانندگان را کاهش می دهد و آنها را سریعتر به مقصد میرساند. علاوه بر این، جریان ترافیک روانتر به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک می کند و در نتیجه آلودگی کمتری ایجاد می کند.

شما نمی توانید در هر تقاطعی که چراغ راهنمایی وجود دارد، دور برگردان بپیچید، مگر اینکه علامتی وجود داشته باشد که نشان دهد دوربرگردان مجاز است.

چراغ سبز در یک تقاطع به این معنی است که شما می‌توانید از چهارراه به چپ، راست بپیچید یا مستقیم برانید، مگر اینکه علامتی هر یک از این حرکات را ممنوع کند، وقتی تقاطع صاف است و انجام این کار ایمن است.

اگر می‌خواهید به چپ بپیچید، می‌توانید با چراغ سبز وارد تقاطع شوید، اما باید تسلیم ترافیک و عابران پیاده شوید. اگر ترافیک سنگین باشد، ممکن است مجبور شوید تا چراغ زرد یا قرمز را کامل کنید.

چراغ های راهنمایی در گوشه و کنار شهرهای ما به طور گسترده ای استفاده می شوند. بنابراین می توان گفت که چراغ های راهنمایی، مبلمان خیابانی هستند.

در سیستم‌های معمولی، ماژول‌های چراغ راهنمایی از لامپ‌های 50 واتی تشکیل شده‌اند. با این حال، این سیستم انرژی زیادی مصرف می کند و در عین حال اغلب اوقات خراب می شود. این وضعیت به عنوان عاملی ظهور کرد که هزینه های نگهداری و عملیات را افزایش داد.

LEDها در مقایسه با لامپ‌های رشته‌ای جایگزین بسیار مناسبی برای مصرف انرژی و عمر طولانی هستند.

استفاده از LED در چراغ های راهنمایی ممکن است به صرفه جویی 5 برابری انرژی طبق سیستم های معمولی کمک کند. استفاده از LED در چراغ راهنمایی به عنوان بهترین فناوری موجود پذیرفته شده است.

مصرف انرژی در علائم راهنمایی و رانندگی LED  12 وات در هر واحد است. مصرف برای لامپ ها حدود 50 وات بود. این بدان معناست که با فناوری LED، می توان به طور متوسط 80 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی را در چراغ راهنمایی به دست آورد.

از طریق راندمان نور بالای فناوری LED، صرفه جویی در انرژی را می توان بدون از دست دادن عملکرد روشنایی به دست آورد. علاوه بر این، چراغ های راهنمایی و رانندگی LED دارای عمر مفید طولانی هستند و نسبت به لامپ ها نیاز به نگهداری کمتری دارند.

کنترل ترافیک هوشمند

سیستم های کنترل ترافیک متناسب با نیازهای خاص هر شهر میباشد. به لطف چراغ های راهنمایی هوشمند، رانندگی در شهر بسیار روان تر و بدون استرس خواهد بود. آمبولانس‌ها و اتوبوس‌ها در اولویت هستند و اعزام‌کننده‌ها دید کلی واضحی از ترافیک خواهند داشت

علائم راهنمایی و رانندگی هوشمند

بهبود ایمنی جاده ها و صرفه جویی در هزینه ها یکی از مزایای استفاده از علائم راهنمایی LED ست. از طریق علائم ترافیکی LED هوشمند که به وضعیت ترافیک فعلی واکنش نشان می دهند و رانندگان را در مورد زمان تخمینی سفر و رویدادهای ترافیکی پیش رو مطلع میکنند. به رانندگان در مورد ازدحام در طول مسیر هشدار می دهد، آنها را از رانندگی اشتباه خطرناک جلوگیری مطلع می کند

چراغ قرمز چشمک زن علامت توقف 

رانندگانی که با چراغ قرمز چشمک زن روبرو هستند باید قبل از خط ایست یا خط عابر پیاده توقف کنند. اگر خط ایست یا خط عابر پیاده وجود نداشته باشد، رانندگان باید قبل از تقاطع توقف کنند. رانندگان باید فقط در صورت ایمن بودن و پس از انحراف از حق تقدم اقدام کنند. چراغ قرمز چشمک زن مانند یک علامت توقف در نظر گرفته می شود.