فیلترهای فعال

ضربه گیر (کاشن تانک)

کاشن تانک یا ضربه گیر + انواع ضربه گیر کاشن تانکی

کاشن تانک

کاشن تانک وسیله ای است که برای تضعیف ضربه ، کاهش آسیب به سازه ها، وسایل نقلیه و رانندگان ناشی از برخورد وسیله نقلیه موتوری طراحی شده است . ضربه گیر طوری طراحی شده است که انرژی جنبشی خودروی برخورد کننده را جذب می کند . تضعیف‌کننده‌های ضربه معمولاً در مقابل سازه‌های ثابت نزدیک بزرگراه‌ها ، مانند نقاط فرورفتگی یا تکیه گاه های روگذر برای جلوگیری از برخورد وسایل نقلیه با گاردریل و یا تیرها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ممکن است برای اطراف مناطق خطر یا اطراف ماشین‌آلات جاده‌ای و کارگران برای هدایت ترافیک به سمت دیگر استفاده شود. و یا به عنوان جدا کننده در بزرگراه ها و جاده ها به کار گرفته شود.

نوار شبرنگی بر سطح کاشن تانک نور را به خوبی بازتاب می کند بنابراین در طول شب و در جاده هایی با دید کم راننده براحتی آن را می بیند و موجب ایمنی بیشتر در جاده ها می شود. طراحی این محصول به صورت مخزنی بوده به همین دلیل این محصول دارای طول عمر بالا و همچنین مقاوم در برابر ضربه و فشار و شرایط جوی مختلف و نامساعد می باشد.

کاشن تانک

کاشن تانک چگونه ایمنی جاده ها را بالا می برد؟

اگر کاشن تانک وجود نداشته باشد، وسیله نقلیه ای که به یک جسم صلب کنار جاده برخورد می کند، ناگهان متوقف می شود. فردی که داخل آن است بلافاصله با داخل وسیله نقلیه برخورد می کند و اندام های داخلی آن فرد با دیواره قفسه سینه او برخورد می کند و باعث آسیب های داخلی شدید و احتمالاً مرگ می شود. با اتلاف ایمن انرژی جنبشی خودرو، تضعیف کننده های ضربه به جلوگیری از چنین صدماتی کمک می کنند. اگرچه آنها برای به حداقل رساندن آسیب طراحی شده اند، اما همچنان ممکن است رانندگان یا موتورسواران به دلیل این برخوردها مجروح یا حتی کشته شوند.

کاشن تانک ها می توانند آسیب هایی را که در بزرگراه ها ایجاد می شود محدود کنند. آنها عمدتا در مقابل نقاط کور و نزدیک پل های هوایی قرار می گیرند. نقطه کور به عنوان بخشی از خروجی آزادراه، نقطه ای است که یک V شکل با محوطه سازی در وسط آن تشکیل می شود. ضربه گیر ها به‌گونه‌ ای طراحی شده‌اند که می‌توانند در حالی که ضربه ناشی از تصادف را جذب می‌کنند، به یکدیگر فرو بریزند.ضربه گیرها به طور معمول بعد از برخورد ظاهر طبیعی خود را حفظ می کنند.در نقاط کور، رانندگان حواسشان پرت می شود و این باعث می شود که به کاشن تانک برخورد کنند. این ممکن است به دلایل متعددی مانند توجه بیشتر به کنترل‌های داشبورد، گوشی‌های هوشمند یا حواس‌پرتی در هنگام گم شدن و بررسی علائم جاده‌ای رخ دهد.

کاشن تانک

انواع کاشن تانک

کاشن تانک ها بر اساس اینکه چگونه می توانند انرژی جنبشی را کاهش دهند، اعم از انتقال حرکت به مواد یا مواد نرم، استفاده از تغییر شکل مواد یا اصطحکاک، دسته بندی شده اند.

انتقال حرکت : بسیاری از مدل های اولیه از ردیف های متوالی بشکه ها یا ماژول های پر از آب استفاده می کردند. تکانه به آب منتقل می شود و سرعت وسیله نقلیه ضربه ای را کاهش می دهد.

تغییر شکل مواد : بسیاری از کاشن تانک های جدیدتر از مواد خرد شونده (مانند انواع مختلف فوم) استفاده می‌کنند که یک ناحیه مچاله ایجاد می‌کنند و انرژی را جذب می‌کنند. برخی دیگر بخش نرده محافظ فولادی راه راه را صاف می کنند یا تیر جعبه فولادی را می شکافند.

اصطحکاک: برخی از کاشن تانک ها با فشار دادن کابل یا تسمه فولادی از طریق شیار یا لوله زاویه‌دار کار می‌کنند و انرژی جنبشی را به گرما تبدیل می‌کنند.

1#: کاشن تانک پلاستیکی

کاشن تانک پلاستیکی از بشکه های پلاستیکی با رنگ نارنجی می باشد و روی آن با شبرنگ های زرد پوشانده شده است . این محصول دارای سه قطعه ابتدایی ، میانی و انتهایی است.

کاشن تانک پلاستیکی به دلیل اثربخشی، هزینه کم و سهولت راه اندازی و تعمیر یا جایگزینی بسیار محبوب هستند. از کاشن تانک پلاستیکی معمولا در کناره جاده ها و یا در اطراف پیچ ها و تقاطع ها و...  به منظور هشدار و اطلاع رسانی به رانندگان استفاده می شود . به دلیل ضربه پذیری بالای آن در هنگام برخورد خودرو با ضربه گیر ترافیکی ضربه به خوبی مهار می شود و موجب ایمنی بیشتر و کاهش اسیب در هنگام برخورد با آن می شود.

همان طور که کارشناسان می گویند نصب ضربه گیر پلاستیکی می تواند در جلوگیری از مرگ و میر جاده ها تاثیر موثری داشته باشد. یکی دیگر از مزیت های کاشن تانک ساده و روان کردن حرکت ترافیک و جریان عابران پیاده است. آنها می توانند از ازدحام ترافیک نیز جلوگیری کنند.

2#: کاشن تانک پر از آب

کاشن تانک پر از آب از بشکه های پر از آب برای جذب انرژی ضربه تشکیل شده اند. آنها معمولاً بر روی سطح زمین نصب نمی شوند، بنابراین از استقرار و جابجایی آسان با استفاده از ماشین‌های انتقال مانع و جرثقیل‌ها بهره می‌برند. آنها غیر هدایت کننده هستند، به این معنی که وسایل نقلیه ای را که به طرفین برخورد می کنند به سمت جاده منحرف نمی کنند. انرژی وسیله نقلیه ضربه‌ای، آب موجود در بشکه‌ها را به صورت عمودی و جانبی شتاب می‌دهد و این انرژی را در کار انجام شده روی آب مصرف می‌کند. علاوه بر این، این کار در طول زمان انجام می شود که کاهش سرعت (شتاب منفی) اعمال شده به سرنشینان خودرو را کاهش می دهد. انرژی کمتری در کار مچاله کردن ظروف پلاستیکی مصرف می شود.

نکته : در آب و هوای سرد، از کاشن تانک های پر از آب  اجتناب کنید ، و یا برای جلوگیری از یخ زدن اب درون آن به آنها نمک اضافه شود.

3#: دروازه بندی

کاشن تانک های دروازه بندی به وسایل نقلیه ای که از کنار برخورد می کنند اجازه می دهند از آنها عبور کنند (شبیه به دروازه).

تضعیف‌کننده‌های دروازه اقتصادی‌تر هستند، اما برای مؤثر بودن به فضای خالی بیشتری در اطراف آنها نیاز دارند. بدون فضای کافی، اتومبیل های خطاکار ممکن است از طریق یک خطر دیگر مانند خطوط ترافیک مخالف عبور کنند.

4#: غیر دروازه ای

کاشن تانک غیر دروازه‌ای ، حرکت وسایل نقلیه‌ای را که از رو به رو برخورد می‌کنند، متوقف می‌کنند، در حالی که وسایل نقلیه‌ای را که به کناره سد برخورد می‌کنند منحرف می‌کنند. آنها در مکانی به صورت ثابت نصب می شوند و گران تر هستند، اما می توانند در فضاهای تنگ تر استفاده شوند.

کاشن تانک

کاشن تانک در چه مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

 1. ورودی‌ و خروجی های بزرگراه ها
 2. نقاط فرورفتگی
 3. تکیه‌گاه‌های روگذر
 4. برای پروژه های راه سازی
 5. اطراف محل کار ، کارگران در جاده ها
 6. اطراف ماشین الات جاده سازی
 7. تقاطع هایی با نقاط نصب باریک
 8. پایانه های ریل نگهبانی
 9. در نزدیکی تغییر جهت و تراز جاده ها
 10. مقرون به صرفه

مزایای استفاده از کاشن تانک

 • دارای رفلکتور شبرنگ هشداری برای بازتابندگی بالای نور.
 • ضربه گیر در مبادی ورودی و خروجی جاده ها و بزرگراه ها.
 • دارای طول عمر بالا .
 • مقاوم در برابر شرایط جوی مختلف.
 • مقاوم در برابر زنگ زدگی ، پوسیدگی.
 • کاهش اسیب به جاده ها و بزرگراه ها.
 • تضعیف کننده ضربه وفشار.
 • تعمیر و نگه داری آسان.
 • حمل و نقل و جا به جایی آسان.
 • نصب و مونتاژ آسان در اندازه های متفاوت.
 • بالابردن امنیت جاده ها
 • کاهش خسارت ناشی از حوادث و تصادفات جاده ای

قابل حمل و راه اندازی آسان

یکی از مزایای کاشن تانک می تواند قابل حمل یا دائمی باشند. راه اندازی نسخه های قابل حمل کاشن تانک زمان زیادی نمی برد زیرا معمولاً از قبل مونتاژ می شوند. زمان راه اندازی سریع همچنین به خدمه تعمیر و نگهداری اجازه می دهد تا زمان صرف شده برای نصب را به حداقل برسانند و برای جلوگیری از خطرات آسیب، کار را بسیار سریعتر انجام دهند. هنگامی که یک وسیله نقلیه با ضربه گیر برخورد می کند، قطعات آن در یکدیگر مچاله می شوند. قطعات را می توان به موقعیت های عادی خود بازگرداند و ضربه گیر را می توان بارها و بارها استفاده کرد.

نحوه خرید و سفارش

کاشن تانک برای حفط امنیت در جاده ها ، مشخص کردن حد و مرز جاده ها ، خارج نشدن خودرو ها از محدوده تعیین شده ، مشخص کردن نقاط کور و فرورفتگی جاده ها ، حفاظت جان کارگران جاده و... کمک بسزایی می کند . بنابراین با خرید این محصول به بالابردن امنیت در جاده ها ، کاهش حوادث ناگوار کمک کنید.

شرکت ترافیک کالا با داشتن سابقه در تولید و فروش انواع تجهیزات ترافیکی با ابعاد مختلف طبق استانداردهای وزارت راه و شهرداری اماده تولید سفارشات شما می باشد.  شما می توانید انواع تابلو اطلاعاتی کلافی و ریلی را به صورت اینترنتی سفارش دهید و یا برای اطلاع از قیمت و خرید و یا سفارش محصولات مد نظر از ترافیک کالا با مشاوران ما تماس بگیرید یا مستقیماً با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا پاسخگوی شما باشیم.