Previous
Next

تابلو برآمدگی - جاده ناهموار

محصولات مرتبط

تعریف ناهمواری در جاده:

ناهمواری  به طور کلی به عنوان بیان بی نظمی  در در سطح روسازی جاده است  که بر کیفیت  یک وسیله نقلیه (و در نتیجه عملکرد راننده خودرو) تأثیر منفی می گذارد. ناهمواری یک مشخصه مهم روسازی است زیرا نه تنها بر کیفیت خودرو،  بلکه بر هزینه های  تعمیر خودرو و همچنین مصرف سوخت و هزینه های نگهداری نیز تاثیر می گذارد

تابلوهای برآمدگی یا تابلوهای جاده ناهموار

تابلوهای برآمدگی یا تابلوهای ناهمواری از جمله تابلوهای راهنمایی و رانندگی است که در دسته تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری قرار میگیرند. تابلوهای ناهمواری یا برآمدگی را معمولا چند متر قبل از سرعت گیرها قرار میدهند. این تابلو به شکل مثلث با حاشیه قرمزاست و نوع اخطار بر روی این تابلو به رنگ سیاه نشان داده شده است.

تابلوهای برآمدگی یا تابلوهای جاده ناهموار

محل نصب تابلو برآمدگی یا ناهمواری

تابلوهای برآمدگی یا تابلوهای ناهمواری در واقع یک تابلو برای هشدار سرعت است که به راننده هشدار به کاهش سرعت در رانندگی میدهد که بیشتر در جاده هایی که دچار ناهمواری و برآمدگی در مناطق مسکونی، نزدیک مدرسه ها و ورودی راه ها و جاده هایی که ممکن است سرعت بالای وسایل نقلیه باعث به وجود آمدن خطر تصادف شود استفاده و نصب میگردد. تابلوهای سرعت گیر یا برامدگی عموما چندین متر قبل از سرعت گیرها نصب میشوند. این تابلو که به شکل مثلث با حاشیه قرمز و نوع اخطار که در اینجا برآمدگی میباشد به رنگ مشکی نشان داده شده است.

ضرورت وجود تابلوهای برآمدگی یا تابلوهای ناهمواری در جاده ها

تابلو ترافیکی و ناهموار بودن جاده ها یکی از مهمترین عوامل تصادفات شهری و برون شهری است. چرا که در جاده ها ی ناهموار بویژه در شب، دید کافی جهت تشخیص ناهمواری جاده وجود ندارد و یک خودرو اگر با سرعت در حال حرکت باشد ، هرچند که کم باشد با چالش ناهمواری جاده روبرو خواهد شد و در این مواقع کنترل خودرو و گذر از جاده را با مشکل روبرو خواهد کرد و ممکن است راننده بخاطر عبور از این ناهمواری ها بدون توجه به خودروهای دیگر تغییر مسیر داده و گاها در مواردی باعث تصادفاتی در جاده میگردد

فواید نصب تابلوهای برآمدگی یا تابلوهای ناهمواری در جاده ها

  • افزایش زیبایی جاده و سطح شهر
  • کاهش زمان برای تصمیم گیری راننده جهت مسیریابی و حرکت خودرو
  • کاهش خطرات جاده ای و تصادفات
  • تاثیر بر انتخاب مدت زمان رسیدن به مقصد با توجه به انتخاب مسیر

جنس تابلو برآمدگی:

این تابلوها جنس فلز هستند که غالبا به شکل مثلثی ساخته میشوند. این تابلوها جهت اطلاع افراد از خطرات جاده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. تابلو ناهمواری یا برآمدگی دارای بدنه با ورقه روغنی است که کاملاضد زنگ و پوسیدگی میباشد که در برابر عوامل طبیعی مانند سرما، مه، باران و برف و رطوبت بسیار مقاوم است. رنگ این تابلو ترافیکی آن از نوع الکترواستاتیک است که بصورت شبرنگ در نور کم دیده میشود.

خرید تابلو برآمدگی یا ناهمواری

شما عزیزان میتوانید انواع تجهیزات راهنمایی و رانندگی ،از جمله تابلو برآمدگی را از سایت ترافیک کالا خریداری کنید. جهت ثبت سفارش و خرید محصولات مرتبط از فروشگاه ترافیک کالا دیدن کنید.

مشخصات

نظرات

نظرات (0)

پرسش و پاسخ

در حال حاضر هیچ سوالی برای مشتری وجود ندارد.


سوال شما با موفقیت برای تیم ترافیک کالا ارسال شد. به زودی در همین لینک پاسخی دریافت میکنید باسپاس
ارسال سوال
پنهان کردن فرم
Captcha