فیلترهای فعال

آینه محدب ترافیکی

آینه محدب ترافیکی - ترافیک کالا

آینه های ترافیکی به رانندگان دید بهتری از جاده می دهند و به آنها کمک می کنند تا آگاهی بیشتری از ترافیک روبرو داشته باشند. واقعیت این است که خطرات زیادی در جاده‌های ما وجود دارد که رانندگان باید مراقب آن‌ها باشند. در شرایط آب و هوایی خاص یا در پیچ‌های تند جاده، رانندگان به دلیل دید ضعیف، تشخیص خطرات را دشوارتر می‌بینند. اینجاست که آینه های ترافیکی می توانند به کمک بیایند.یکی از رایج ترین انواع آینه های کنار جاده، آینه های محدب ( منحنی و برآمده) است. آنها برای ارائه دید بیشتر به شما عالی هستند.

آینه محدب ترافیکی

آینه های محدب ترافیکی چیست؟

آینه محدب (گاهی اوقات به سادگی آینه منحنی نامیده می شود) ترافیکی نوعی آینه ایمنی جاده است که به سمت بیرون خمیده است. هدف از این برآمدگی منحنی گسترش میدانی است که در بازتاب قابل مشاهده است، و آنها را برای بهبود ایمنی جاده ایده آل می کند. اگرچه مقداری اعوجاج در انعکاس وجود دارد، اما هرچه برآمدگی منحنی بزرگتر باشد به این معنی است که بازتاب گسترده تر است.

دید جانبی در تقاطع های جاده را می توان با یک آینه محدب بهبود بخشید. به طور عمده در مناطق ساخته شده، جایی که دید در یک یا هر دو طرف تقاطع ممکن است به دلیل محدودیت فضا با مشکل مواجه شود، چنین دستگاهی به دلیل هزینه کم و حالت عملکرد فعال آن جذاب است. آینه محدب رفتار ایمنی را افزایش می دهد و می تواند به عنوان کمک ترافیکی توصیه شود.

در چه مکان هایی می توانید از آینه ایمنی محدب خود برای به حداقل رساندن خطرات تصادف ترافیکی استفاده کنید؟

آینه های محدب ترافیکی کنار جاده چند منظوره هستند و در نقاط مختلف مفید هستند، فقط تا زمانی که به گونه ای قرار نگیرند که دید یا حریم خصوصی دیگران را مختل کند. برخی از نقاطی که می توانید از آینه های محدب ترافیکی در آنها استفاده کنید عبارتند از:

 • خروجی های ورودی خانه
 • پیچ های تند جاده
 • فضاهای باریک برای پارک خودرو
 • سایت های تجاری یا صنعتی

انواع آینه محدب ترافیکی

انواع آینه محدب ترافیکی

انواع مختلفی از آینه های محدب ترافیکی برای انتخاب وجود دارد. از آنجایی که هر آینه محدب ترافیکی هدف مشخصی دارد، انتخاب درست مهم است.

انواع آینه محدب :

 • آینه محدب داخلی/خارجی
 • آینه ایمنی کامل گنبد
 • آینه نیم گنبد
 • آینه ربع گنبد

کاربردهای متنوع آینه های محدب ترافیکی

آینه های محدب آینه های منحنی با سطح بازتابنده ای هستند که به سمت منبع نور برآمده می شوند. سطح بیرون زده نور را در هر جهت منعکس می کند. تصویر اغلب در آینه ساخته می شود. بنابراین نمی توان تصویر را روی صفحه نمایش داد. با این وجود، کاربردهای متعددی از آینه های محدب در زندگی روزمره ما وجود دارد.

یک آینه محدب ترافیکی یک تصویر مجازی را می سازد و اندازه تصویر بسیار کوچکتر از اندازه واقعی جسم است. استفاده از آینه مقعر با استفاده از آینه محدب متفاوت است. آینه‌های محدب کمک می‌کنند تا میدان دید بزرگ‌تری نسبت به آینه‌های صاف و محدب ایجاد شود. آینه های محدب ترافیکی میدان دید بزرگ تری دارند و به همین دلیل به عنوان آینه های داخلی خودرو استفاده می شوند.

آینه های محدب هم برای فضای پوشیده و هم در فضای باز بهترین عملکرد را دارند. بنابراین، شما باید استفاده از آنها را برای ارتقای ایمنی در محل خود در نظر بگیرید.

کاربرد آینه محدب ترافیکی

برنامه های کاربردی در فضای پوشیده : اهداف امنیتی در انبار، مغازه ها، فروشگاه ها، بازارها ، دستگاه خود پرداز و هر مکانی که ترافیک سنگین را مشاهده می کند.

برنامه های کاربردی در فضای باز:آینه های دید عقب در خودروها ، پارکینگ ها، راهروها، ایست های بازرسی، گاراژها، کارخانه ها، بیمارستان ها و مکان هایی که ترافیک سنگین عابران پیاده و وسایل نقلیه دارند.

آینه محدب ترافیکی

کاربردهای آینه محدب در زندگی روزمره :

به عنوان آینه های دید عقب

آینه های محدب ترافیکی به عنوان آینه دید عقب در وسایل نقلیه ای مانند اتومبیل، اتوبوس، موتور سیکلت و ... استفاده می شود که این آینه های دید عقب به غواص کمک می کنند تا وسایل نقلیه و ترافیک پشت سر آنها را بررسی کند. همچنین راننده را قادر می سازد تا اجسام بزرگ مانند کامیون و اتوبوس را در اندازه های کوچک ببیند.

در پارکینگ ها

در پارکینگ ها نیز از آینه های محدب ترافیکی استفاده می شود. آینه های مقعر در قسمت پارکینگ به کاربر کمک می کند تا با بررسی وسایل نقلیه پشت سر، خودروهای خود را در محل صحیح پارک کند.

برای اهداف امنیتی

آینه های محدب به طور گسترده در راهروهای ساختمانی و مغازه ها برای اهداف امنیتی استفاده می شود. به دیدن اجسام بزرگتر پشت سرمان در نمای کوچکتر کمک می کند.

در دستگاه های خودپرداز

آینه های محدب معمولا در بالای دستگاه های خودپرداز قرار می گیرند. این قرار دادن آینه به برداشت کننده کمک می کند تا بررسی کند که آیا کاربر پشت سر آنها پین ATM خود یا سایر جزئیات مهم را مشاهده می کند. همچنین، عقب نشین می تواند با کمک یک آینه محدب بررسی کند که چه کسی پشت سر آنها ایستاده است.

در داخل ساختمان ها و ادارات

آینه های محدب در داخل ساختمان ها، بیمارستان ها و ادارات نصب می شوند. این آینه‌های محدب به افراد کمک می‌کنند تا به گوشه‌ای نگاه کنند و از دویدن روی یکدیگر برای جلوگیری از تداخل اجتناب کنند.

آینه محدب ترافیکی

ویژگی های آینه های محدب ترافیکی

مشخصات آینه های محدب ترافیکی در زیر آورده شده است:

 • آینه های محدب فقط تصاویری مستقیم و مجازی تولید می کنند.
 • جسم منعکس شده توسط آینه مجازی، عمودی و کوچکتر خواهد بود.
 • با وجود فاصله جسم از آینه، همیشه تصویر مجازی را نمایش می دهد.
 • فقط سطوح بیرونی آینه محدب بازتاب می کند.

هنگام انتخاب آینه های محدب ترافیکی چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

در اینجا عواملی که باید هنگام خرید آینه محدب در نظر بگیرید آورده شده است:

1. داخلی یا خارجی

در کجا قصد نصب آینه محدب ترافیکی را دارید؟ در صورت استفاده در فضای باز، آینه ها باید در برابر خوردگی و آب و هوا مقاوم باشند. علاوه بر این، آنها باید عاری از یخ زدگی و تراکم باشند.

تفاوت بین انتخاب یک آینه محدب داخلی و خارجی در تکیه گاه، مهر و موم ضد آب و هوا و براکت ها است. آینه های داخلی با چوب، نئوپان و یا حتی بدون پشتیبانی عرضه می شوند. آینه های بیرونی باید در مقابل عناصر خارجی مقاومت کنند. از این رو آنها معمولاً دارای یک پشتیبان مقاوم در برابر آب و هوا هستند.

2. فاصله و زاویه

قرار دادن آینه محدب ترافیکی ، اندازه و شکل آن اهمیت زیادی دارد. فاصله دید خود را مشخص کنید و آینه ای با اندازه و انحنا انتخاب کنید که کاملاً متناسب با نیاز شما باشد. تامین کنندگانی مانند ما می توانند در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد مسافت و زاویه مورد نیاز با مشاوره تخصصی به شما کمک کنند.

3. مواد

آینه های محدب ترافیکی در طیف وسیعی از مواد از جمله صفحه پلی کربنات و اکریلیک تولید می شوند. به طور کلی، آینه های محدب که برای هر دو کاربرد داخلی و خارجی استفاده می شوند، از صفحه پلی کربنات ساخته می شوند. از سوی دیگر، آینه های ایمنی گنبدی عمدتاً از اکریلیک ساخته می شوند.

پلی کربنات : دارای خواص بازتابی خوبی است و عملاً نشکن است. در مکان هایی که امنیت بالایی نیاز است توصیه می شود.

اکریلیک : انعکاس شفافی را ارائه می دهد و در برابر ضربه های شدید مقاومت می کند. در جاهایی که آینه های محدب بعید است خراب شوند توصیه می شود.

4. ویژگی ها

هنگام تعیین آینه محدب ترافیکی مناسب، ممکن است لازم باشد ویژگی های آن را در نظر بگیرید، مانند:

 • مقاوم در برابر گرما
 • مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش
 • مقاوم در برابر سرما
 • مقاوم در برابر مه
 • خود تمیز شونده

5. نصب و راه اندازی اینه های محدب 

همچنین باید گزینه های نصب را در نظر بگیرید. اگرچه، نصب تمام آینه های محدب ما بر روی دیوار یا ستون بسیار آسان است. آنها با یک براکت نصب پست رایگان عرضه می شوند تا بتوانند به راحتی بر روی هر پست استاندارد نصب شوند. اگر نیاز دارید آینه محدب خود را بر روی دیوار نصب کنید، می‌توانید یک پایه دیواری را با هزینه اضافی کمی تهیه کنید. تنها چیزی که نیاز دارید یک مته ضربه‌ای با مته مناسب و یک سوکت مناسب برای پیچ و مهره‌ است .

آینه های محدب باید با ایمنی بیشتری نصب شوند، به خصوص زمانی که در معرض باد و تغییر شرایط آب و هوایی قرار می گیرند. معمولاً 2 تا 3 براکت برای نصب کافی است تا اطمینان حاصل شود که آینه محدب شما بدون توجه به شرایط آب و هوایی محکم می ماند.

6. اندازه

به چه اندازه آینه ایمنی نیاز دارم؟ هرچه آینه محدب بزرگتر باشد، اشیا بیشتر قابل مشاهده خواهند بود.

با پاسخ دادن به این سوالات می توانید اندازه مناسب آینه محدب خود را تعیین کنید:

در آینه محدب چه خواهید دید؟
چقدر از آینه محدب استفاده خواهید کرد؟
آینه محدب را کجا نصب می کنید؟
حداکثر دیدی که از آینه محدب خود می خواهید چقدر است؟

یک قانون : برای هر 30 سانتی متر دید بهتر است ازیک اینچ از آینه محدب استفاده کنید. برای توضیح این موضوع مثالی می زنیم. اگر قصد دارید یک آینه محدب برای مشاهده فاصله 6 متر قرار دهید، یک آینه ایمنی به قطر 20 اینچ انتخاب کنید. این نیاز شما را برطرف می کند.

حال با توجه به مطالب بالا به راحتی میتوانید یک آینه محدب ترافیکی مناسب برای کارکرد مورد نظرتان را انتخاب نمایید. اگر نیاز به مشاوره در این زمینه دارید می توانید با مشاوران ما در شرکت ترافیک کالا صحبت کنید.

آینه محدب ترافیکی

خرید وسفارش آینه های محدب ترافیکی از ترافیک کالا

بسته به اینکه چگونه و چرا از آنها استفاده می کنید، آنها می توانند برای قرار گرفتن در مسیر ورودی شما، یک پارکینگ با فاصله کم، یا حتی در داخل و اطراف یک انبار ایده آل باشند.

ما همچنین مجموعه ای از آینه های ایمنی صنعتی و انباری را در دسترس داریم. اینها را می توان هم در داخل و هم در فضای باز نصب کرد تا آگاهی از خطرات احتمالی یا هر موقعیت خطرناکی افزایش یابد.

همین حالا آینه محدب ترافیکی ایمنی خود را از ترافیک کالا بخرید!

ما مجموعه گسترده ای از آینه های ایمنی محدب قابل اعتماد و بادوام را برای مرور شما داریم. اکنون برای محافظت از خود و دیگران در برابر هر گونه حادثه ناخواسته اقدام کنید. کافیست در تلگرام ، اینستا گرام و یا واتس آپ پیام دهید و یا با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا پاسخ گوی شما باشیم .