Previous
Next

تابلو کاهش خطوط عبور

تابلو کاهش خطوط عبور یکی از تابلوهای اخباری است که برای هشدار دادن به رانندگان در مورد کاهش تعداد خطوط عبور در جاده، نصب می‌شود. این تابلو با رنگ سفید و پس زمینه آبی رنگ نمایش داده می‌شود و شامل نمادی است که نشان‌دهنده کاهش تعداد خطوط عبور می‌باشد. 

محصولات مرتبط

تابلو کاهش خطوط عبور به چه معناست؟

این علامت دارای دو خط است که در پایین به موازات یکدیگر قرار دارند و یکی به سمت بالا زاویه دارد. این طرح را می توان برای نشان دادن ادغام از سمت چپ یا راست به کار برد. این علامت در بزرگراه های چند بانده استفاده می شود تا به شما در مورد کاهش تعداد خطوط ترافیکی در مسیری که در حال حرکت هستید هشدار دهد. برای تغییر خط یا اجازه دادن به وسایل نقلیه دیگر برای ادغام به خط شما آماده باشید.

تابلو کاهش خطوط عبور تابلو کاهش خطوط عبور

این علامت اغلب در مکان هایی ظاهر می شود که یک خط عبور در امتداد یک بزرگراه روستایی حذف می شود یا یک خط ورودی به خطوط اصلی یک آزادراه ادغام می شود.

پس زمینه ی آبی آن نشان دهنده ی این است که این تابلو جزوی از تابلوهای ترافیکی اطلاع رسانی است و به با جلوتر اطلاع می دهد که خطوط جاده کاهش پیدا می کند مثلا اگر در بزرگراه 4 بانده هستیم به 3 باند و یا 2 باند کاهش می یابد. پس باید آماده کاهش خطوط عبور باشیم و با احتیاط برانیم و از سرعت خودرو خود بکاهیم.

با دیدن تابلو کاهش خطوط عبور چگونه رانندگی کنیم؟

ادغام در یک خط می تواند مشکل باشد مطمئناً آن را تجربه کرده‌اید، اگر در جاده هایی مانند جاده های شمال رانندگی کنید، جایی که خیابان‌ها مانند جادو باز و بسته می‌شوند، جایی که گلوگاه‌ها یک چالش روزانه هستند و کارهای تعمیر و نگهداری خطوط چپ و راست را کاهش می‌دهند. تغییر مسیر می تواند یک مصیبت باشد.

تابلو کاهش خطوط عبور تابلو کاهش خطوط عبور

در این لحظه است که شما دو نوع راننده را می بینید: آنهایی که به محض اینکه متوجه کاهش خطوط شده اند، چراغ راهنما خود را روشن می کنند ، منتظر می مانند تا اجازه عبور داده شوند و هر چقدر هم که طول بکشد صف می کشند.

یا کسانی هستند که می دانند کاهش خط در راه است اما به نظر می رسد که آن را نادیده می گیرند و در خط خود می مانند (فرقی نمی کند خط سرعت بالا باشد) و تا آخرین لحظه است که ادغام می شوند و با دردسر زیاد حرکت می کنند.

شما متعلق به کدام نوع هستید؟ مطمئناً، مؤدب هستید و صبورانه منتظر نوبت خود هستید تا به جلو بروید، اما آیا واقعاً بهترین انتخاب برای کاهش ازدحام است؟

مطالعات مختلف نشان داده است که بر خلاف آنچه ما فکر می کنیم، کسانی که بسته شدن خطوط را پیش بینی می کنند و در صف طولانی می ایستند، کسانی هستند که بار را سنگین می کنند و سایر رانندگان را ناامید می کنند.

این رفتار اگرچه مؤدبانه است، اما به دلیل کاهش فاصله یک خط که عملاً تبدیل به پارکینگ می شود و حتی می تواند باعث تصادف شود، کارآمد نیست.

به نظر می رسد بهترین گزینه سیستمی است که به عنوان یک سیستم پیشروی شناخته می شود و شامل این است که راننده تا حد امکان در خط خود بماند و تا آخرین لحظه تغییر کند.

اگرچه از نظر تئوری بسیار آسان به نظر می رسد، اما واقعیت کاملاً متفاوت است زیرا عادات رانندگی آنقدر ریشه دوانده است که برای ما توهینی به نظر می رسد که در آخرین لحظه در صف بپریم و از عصبانیت راننده کناری خودداری کنیم، بسیاری ترجیح می دهند خط بکشند. تا زمانی که ممکن است.

با قرار دادن تابلو کاهش خطوط عبور می توانیم از قبل به رانندگان اطلاع رسانی کنیم که خطوط جاده کاهش می یابد تا رانندگان آماده این مورد باشند و تصمیمات لازمه را بگیرند.

این تابلو در محل‌هایی که به دلیل عواملی مانند سواری ناگهانی یا کارهای ساختمانی، تعداد خطوط عبور کاهش پیدا کرده، نصب می‌شود. رانندگان باید با رعایت این تابلو، سرعت خود را کاهش داده و از سرعت زیاد و بی‌توجهی به کارکنان جاده خودداری کنند تا حوادث جاده‌ای رخ ندهد.

این تابلو در ایمنی بخشی به جاده ها و بزرگراه ها اهمیت بالایی دارد.

قیمت تابلو کاهش خطوط عبور

قیمت تابلو کاهش خطوط عبور به علت تنوع در ابعاد و جنس ساخت آن متفاوت است. با این حال، تابلوهای راهنمایی و رانندگی اغلب با قیمتی مقرون به صرفه قابل تهیه هستند. شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌ ترافیک کالا اطلاعات بیشتری درباره قیمت تابلو کاهش خطوط عبور دریافت کنید.

خرید تابلو کاهش خطوط عبور

برای خرید تابلو کاهش خطوط عبور، می‌توانید به سایت ترافیک کالا مراجعه کنید. در این مراجع، انواع مختلف تابلوهای راهنمایی و رانندگی قابل دسترسی هستند و شما می‌توانید تابلو کاهش خطوط عبور را با ابعاد و جنس دلخواه خود تهیه کنید. برای اطمینان از کیفیت محصول و قیمت مناسب، بهتر است از تراقیک کالا خرید کنید.

مشخصات

نظرات

نظرات (0)

پرسش و پاسخ

در حال حاضر هیچ سوالی برای مشتری وجود ندارد.


سوال شما با موفقیت برای تیم ترافیک کالا ارسال شد. به زودی در همین لینک پاسخی دریافت میکنید باسپاس
ارسال سوال
پنهان کردن فرم
Captcha