Previous
Next

تابلو عبور دوچرخه سوار

محصولات مرتبط

تابلوهای راهنمایی و رانندگی به دو گروه کلی تقسیم میشوند:

  1. تابلوهای شهری
  2. تابلوهای جاده‌ای

تقسیم بندی تابلوها بر اساس کاربرد:

تابلو عبور دوچرخه سوار

تابلو عبور دوچرخه سوار يكي از تابلوهای راهنمایی و رانندگی است که در گروه تابلوهای اخطاری قرار میگیرد که به شكل مثلث با حاشيه قرمز رنگ طراحی شده است. میشود. تابلو محل عبور دوچرخه در جاهایی که دوچرخه سوا باید فقط از آن محل عبور کند نصب می شود. کار اصلی این تابلو ایجاد و ایمنی دوچرخه سواران در جاده ها و خیابان هاست. به این صورت که به رانندگان خودروها این هشدار را میدهد که با سرعت کم برانند و مراقب عبور دوچرخه سوار باشند تا در صورت مشاهده ، بدلیل سرعت بالا آسیبی به خود و دوچرخه سوارها نرسانند

تابلو عبور دوچرخه سوار

ويژگي ها و جنس تابلو عبور دوچرخه سوار

جنس تابلو عبور دوچرخه سوار از گالوانيزه يا ورق روغني است که باعث میشود مقاومت بالايي در برابر نور، گرما، سرما ، رطوبت و بارندگي داشته باشند. رنگ آنها از الكترواستاتيك است كه ماندگاری بالایی در برابر نور و عوامل طبیعی دارد و باعث عمر طولانی این تابلو میشود. همنچنین درر این تابلو بدلیل بالا بردن دید تابلو برای رانندگان، ازشبرنگ استفاده میکنند.

تعدادی از قوانین راهنمایی و رانندگی در خصوص دوچرخه سوارها که ملزم به رعایت آن ها هستند:

طبق ماده 164- رانندگان و سرنشینان هر نوع موتورسیکلت و دوچرخه موتوردار باید به کلا ه ایمنی مجهزباشند و در طول حرکت از آن استفاده نمایند.

طبق ماده 131- رانندگی با انواع دوچرخه‌های موتوردار در شب با سرعتی بیش از 40 کیلومتر در ساعت‌مجاز نیست‌، مگر این که نور چراغ جلوی آنها برای تشخیص اشیا و انسان از فاصله 100 متری کافی باشد که‌در این صورت هم نمی‌توانند از حداکثر سرعت مقرر تجاوز نمایند.

طبق ماده 77- دوچرخه باید دارای تجهیزات زیر باشد: الف - یک چراغ سفید یا زرد در جلو که هنگام شب تا مسافت 15 متری جلوی آن را به قدر کافی روشن سازد. ب - یک چراغ با نور قرمز در عقب که در هنگام شب از فاصله 150 متری دیده شود.

طبق ماده 167- عبور موتورسیکلت و موتور گازی و دوچرخه سوار از پیاده رو و وسط دستجات‌، بازار ونقاط شلوغ ممنوع است‌.

طبق ماده 169- راندن موتورسیکلت‌، موتور گازی و دوچرخه هنگام لغزنده بودن راه‌ها ممنوع است‌.

طبق ماده 170- رانندگی با دوچرخه فاقد زین ممنوع است‌.

طبق ماده 171- دو ترکه سوار کردن اشخاص روی دوچرخه ممنوع است‌، مگر آنکه زین اضافی استانداردبرای این کار داشته باشد.

طبق ماده 172- دوچرخه سواران مکلفند: الف - هنگام حرکت به طور کامل از طرف راست راه عبور نمایند و برای گذشتن از وسایل نقلیه‌ای که درکنار راه توقف کرده اند منتهای احتیاط را به عمل آورند. ب - در صورت زیاد بودن تعداد دوچرخه سواران‌، باید در یک ردیف حرکت کنند، مگر آنکه معبرویژه‌ای برای آنها اختصاص داده شده باشد در این صورت دوچرخه سوارها حق ندارند بیرون معبر ویژه عبور و مرور نمایند.

خرید تابلو ورود ممنوع

شما عزیزان میتوانید انواع تجهیزات راهنمایی و رانندگی، از جمله تابلو  عبور دوچرخه سوار را از سایت ترافیک کالا خریداری کنید. جهت ثبت سفارش و خرید محصولات مرتبط از فروشگاه ترافیک کالا دیدن کنید.

مشخصات

نظرات

نظرات (0)

پرسش و پاسخ

در حال حاضر هیچ سوالی برای مشتری وجود ندارد.


سوال شما با موفقیت برای تیم ترافیک کالا ارسال شد. به زودی در همین لینک پاسخی دریافت میکنید باسپاس
ارسال سوال
پنهان کردن فرم
Captcha