فیلترهای فعال

تابلو محلی

تابلو محلی - علائم محلی در ترافیک کالا

به طور معمول، تابلو های محلی ، مرز و جهت جاده‌ها را مشخص می‌کنند. این تابلوها جداکننده های مسیر و جریان همگرا را نشان داده و محدوده جاده را معین می‌نمایند. این تابلوها اغلب در کنار و حاشیه برخی از جاده ها دیده می شوند. این تابلو های ترافیکی به ما اطلاعات دقیقی مربوط به خیابان می دهند بنابراین امکان بروز هرگونه سانحه ای را کاهش می دهند.

ویژگی های تابلو های محلی

تابلو های محلی معمولاً رنگ های سفید، سبز یا آبی دارند و ابعاد آن ها به شکل چهارگوش هستند. این تابلو ها ما را از ابتدا و انتها و مسیر پیش روی در جاده ها و خیابان ها آگاه می ­کنند.

تابلو های محلی در بالا بردن ایمنی جاده ها نقش مهمی دارند . به خصوص در شب ، زیرا با وجود شبرنگ (شبرنگ 3 ساله ، شبرنگ 7 ساله ، شبرنگ 10 ساله) دارای بازتاب نور بالایی می باشند و به رانندگان کمک می‌کنند که از مسیر اصلی خود منحرف نشوند و از فاصله مناسبی مسیر را تشخیص دهند.

با تشخیص به موقع مسیر توسط رانندگان ، رانندگان زمان کافی برای تصمیم گیری برای اینکه آیا می خواهند از کدام مسیر حرکت کنند دارند. اگر رانندگان در زمان مناسب تصمیم خود را بگیرند عکس العمل مناسب با آن را نشان می دهند. و از حرکت ناگهانی جلوگیری می شود .

بنابراین با خرید تابلو های محلی با کیفیت از ترافیک کالا و نصب آنها در مکان های مناسب می توان از بروز حوادث ناگوار در راه ها و جاده ها پیشگیری کرد.

شما می توانید اطلاعات بسیار خوبی مانند باریک شدن جاده، اندازه ی شیب جاده، جدا شدن مسیر رفت و برگشت، پل های اطراف و… را از تابلو های محلی کسب کنید و سفر خود را به سلامت به پایان برسانید.

در کنار استفاده از این تابلو های محلی برای افزایش ایمنی در راه ها بهتر است از سایر تجهیزات ایمنی راه هامانند : انواع استوانه های ترافیکی ، بشکه های ایمنی ، مخروط های ترافیکی ، کاشن تانک ، گل میخ و انواع چشم گربه ای ، موانع نیوجرسی ، انواع جداکننده ها و نوارهای خطر و ... استفاده نمایید. کافیست در تلگرام ، اینستاگرام و یا واتساپ به ما پیام دهید و یا با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا در این راه همراه شما باشیم .

بررسی تابلو های محلی

تابلو های محلی بیشتر برای مسافر ها و افرادی که با مکانی که در حال حاضر در آن هستند آشنایی لازم را ندارند، بسیار مناسب است.

با وجود این تابلو ها هنگامی که مسافرت می کنید و به یک شهری که تا به حال به آن سفر نکرده اید می روید، نگران مسیر ها یا آدرس مکان های مهم آن نباشید. زیرا تابلو های محلی می توانند به شما کمک کنند و شما برای رسیدن به مقصدتان راهنمایی نمایند.

در ادامه به بررسی برخی از تابلو های محلی می پردازیم.

تابلو محلی مدرسه

تابلو مدرسه از جمله تابلوهای ترافیکی محلی است که پیغامی را مبتنی بر وجود مدرسه به رانندگان می رساند. این تابلو راهنمایی رانندگی همان طور که از نامش پیداست در نزدیکی مدارس نصب و استفاده می شود. این تابلو به شکل پنج ضلعی با حاشیه قرمز در اطراف خود می باشد که در پس زمینه سفید آن نقش دو دانش آموز به رنگ مشکی نقش بسته است.

تابلو مدرسه از بهترین مواد اولیه ساخته شده است. دارای دوام بالایی می باشد و در مقابل خراش و ضربه مقاوم می باشد. این تابلو محلی دارای رنگ الکتروستاتیک بوده و در طول استفاده از این تابلوی راهنمایی رانندگی تغییر رنگی در آن مشاهده نخواهد شد.

تابلو محلی مدرسه

تابلو های جریان همگرا

تابلو های محلی جریان همگرا در دو شکل تولید و به بازار عرضه می شوند. این تابلو ها به شکل مثلث با حاشیه قرمز رنگ میباشند که نقش راه فرعی که با راه اصلی یکی می شود با رنگ مشکی در پس زمینه سفید قرار دارد.

در هنگام رانندگی با مشاهده این تابلو باید متوجه شوید که مسیر ترافیک از سمت راست یا چپ  با مسیر اصلی که شریات ترافیکی در آن جریان دارد یکی می شود . با مشاهده این تابلو باید حواسمان باشد تا وسیله نقلیه را به طرف جریانی که حرکت ترافیک در آن جریان دارد نکشیم . در این تابلو از شبرنگ برای ایجاد دید بهتر در شب به کار برده می شود. با خرید و نصب این تابلو با کیفیت از شرکت ترافیک کالا در مکانی مناسب از بروز حوادث جاده ای ناگوار پیشگیری کنید.

تابلو های محلی جریان همگرا

تابلو هدایت مسیر با جدا کننده از راست و از چپ

تابلو های محلی هدایت مسیر با جدا کننده از راست و تابلو های محلی هدایت مسیر با جدا کننده از چپ هر دو به شکل مثلث هستند . که حاشیه آن ها به رنگ قرمز است و در پس زمینه سفید آن نشانه مربوط به جدا کننده ها از راست و چپ به رنگ مشکی درج شده است. این تابلو از دوام بالایی در هرگونه شرایط آب و هوایی مختلف است و در برابر زنگ زدگی ، پوسیدگی و رنگ پریدگی و محو شدگی مقاوم است. برای دید بهتر این تابلو ها از شبرنگ برای سطح این تابلو ها استفاده شده است.

این تابلو های ترافیکی محلی به رانندگان اعلام می کنند که ادامه مسیر از سمت راست یا چپ امکان پذیر است تا رانندگان به یکباره منحرف نشده و تصادفی ایجاد نشود . وجود این دو تابلو به دلیل راهنمایی مسیر برای رانندگان، امنیت رانندگی را بالا برده و ایمنی راه ها را افزایش می دهد .

می توانید انواع جداکننده ها را که در طراف این تابلو مشاهده می نمایید در سایت ترافیک کالا بیابید.

تابلو های محلی هدایت مسیر با جدا کننده از راست و از چپ

تابلو های محلی شروع جداکننده و پایان جداکننده

از دیگر تابلو های محلی ، تابلو های شروع جداکننده و تابلو پایان جداکننده می باشد . تابلو شروع جداکننده به ما اطلاع می دهند که مسیر پیش روی ما توسط جداکننده ها که جزوی از تجهیزات ایمنی راه ها می باشند ، برای ایمنی بیشتر مسیر جدا شده اند. تابلو پایان جدا کننده نیز به رانندگان اطلاع میدهند که در ادامه مسیر جدا کننده ای برای جداسازی مسیر دیگر وجود ندارد و باید بیشتر از قبل احتیاط کنند و از سرعت وسیله نقلیه خود بکاهند.

این تابلو ها به شکل مثلث با حاشیه قرمز رنگ هستند و علامت مربوط به شروع و پایان جداکننده ها در پس زمینه سفید با رنگ مشکی قرار دارند.

تابلو های محلی شروع جداکننده و پایان جداکننده

حاشیه نما ها

تابلو های حاشیه نما در طرح ها و انواع و اندازه های مختلفی تولید می شوند. این تابلو های محلی معمولا در كناره جاده ها ، خیابان ها ، راه ها ، بر روي گاردريل ها ، کناره پل ها و پرتگاه ها نصب مي شود تا با وجود شبرنگ استفاده شده در آنها ، رانندگان در شب بتوانند حاشیه جاده را به درستي ببینند و به همین دلیل این تابلو ها در ایمنی جاده ها موثر هستند.

این تابلو ها به شکل مستطیل عمودی هستند و بدنه ان ها به صورت فریم دار و یک پارچه است و به همین دلیل دارای طول عمر بالایی می باشند . پس زمینه این تابلو به رنگ قرمز است که در مقابل خوشید و خراشیدگی مقاوم است . روی این پس زمینه با شبرنگ های مورب سفید رنگ پوشیده شده است تا با انعکاس نور بیشتر خودنمایی کنند.

تابلو های محلی حاشیه نما ها

تابلو های حاشیه و جهت نما

این تابلو ها هم مانند تابلو های حاشیه نما از انواع مختلف و در اندازه های متنوع تولید می شوند. از این تابلو ها نیز مانند تابلو های حاشیه نما در اطرف مسیر ها ، راه ها و... نصب می شوند. این تابلو ها علاوه بر مشخص کردن حاشیه مسیر ها جهت حرکت را نیز به رانندگان نشان می دهند.

این تابلوها به شکل مستطیل عمودی هستند و بدنه ان ها به صورت فریم دار و یک پارچه است  پس زمینه این تابلو به رنگ قرمز است که در مقابل خوشید و خراشیدگی مقاوم است . برای دید بهتر این تابلو ها از شبرنگ سفید برای نشان دادن مسیر جاده ها استفاده شده است.

تابلو های محلی حاشیه و جهت نما

مشخصات و ویژگی های تابلو های محلی

  • بدنه این تابلو های ترافیکی از جنس ورق گالوانیزه و یا ورق روغنی است.
  • شبرنگ به کار رفته در روی این تابلو شبرنگ سه ساله ، شب رنگ هفت ساله و شبرنگ ده ساله می باشد تا با بازتاب بالا ، دید بهتری به این تابلو های با اهمیت بدهند و مناسب برای رانندگی در شب و یا در جاده هایی با دید کم مانند جاده های برفی و مه آلود .
  • دارای لبه های فریم دار است تا به افراد در هنگام نصب اسیب نرساند.
  • رنگ استفاده شده برای رنگ آمیزی سطح تابلو از جنس الکترواستاتیک است بنابراین در برابر زنگ زدگی ، پوسیدگی و محو شدن مقاوم هستند.
  • بدنه های این محصول به صورت یک پارچه است و به همین دلیل بسیار مقاوم و بادوام هستند و دارای طول عمر بالایی می باشند.
  • این تابلو ها بسیار سبک می باشند و حمل و نصب آنها آسان است.

می توانید این تابلو ها را مستقیم از تولیدکننده آن خریداری نمایید. ترافیک کالا تولید کننده انواع تابلو های ترافیکی (تابلو های اخباری ، تابلوهای اخطاری و هشدار دهنده ، تابلو های انظامی ، تابلوهای مکمل و تابلو های محلی ) ، تابلو ها و برچسب های کارگاهی ، انواع تجهیزات ایمنی راه ها ، انواع تجهیزات ایمنی پارکینگ ،ا نواع شبرنگ می باشد. در صورت نیاز به مشاوره می توانید با مشاوران ترافیک کالا از طریق شبکه های اجتماعی در ارتباط باشید و یا مستقیم با ما تماس بگیرید. ما همراه و پاسخگوی شما هستیم.