Previous
Next

تابلو ایست دستی راهنمایی رانندگی

تابلو ایست دستی همان تابلوی ترافیکی است که برای توقف و هدایت اتومبیل‌ها استفاده می‌شود. در یک طرف تابلو عبارت ایست و طرف دیگر عبارت آهسته مشاهده می‌شود.

محصولات مرتبط

تابلو ایست دستی یکی از ده‌ها تابلو ترافیکی هشداری است که آگاه‌سازی و هدایت رانندگان را برای پلیس میسر می‌کند. درج کلمه ایست در یک سمت تابلو و آهسته در سمت دیگر، سطح کارایی و تأثیر تابلو را نیز افزایش داده است. همچنین انتخاب متریال پلاستیکی فشرده و نشکن برای این محصول، استفاده از آن را آسان کرده است‌.

تابلو راهنمایی رانندگی ایست دستی در موقعیت‌های حساس ترافیکی، رانندگان را از خطرات احتمالی آگاه کرده و آنان را به کاهش سرعت دعوت می‌کند. در واقع این تابلو به عنوان ابزار اساسی برای کنترل ترافیک در موقعیت‌های خطرآفرین جاده‌ای شناخته می‌شود.

قیمت تابلو ایست دستی

تابلو ایست دستی

تابلو ایست دستی همان تابلو ایست پلاستیکی دایره‌ای است که یک طرف آن ایست و در طرف دیگر عبارت آهسته مشاهده می‌شود. تابلو هشدار ایست دستی همان گونه که از نامش پیداست برای ایجاد هشدار و آگاه‌سازی رانندگان وسایل نقلیه در شرایط ترافیکی حساس استفاده می‌شود. این محصول پرکاربرد پلاستیکی دوتکه، از دو قسمت مجزا تابلو و دسته توخالی تهیه شده  است که حمل و جابه‌جایی را برای کاربر آسان می‌کند.

این محصول به‌موجب جنس پلاستیک به‌کاررفته در ساختارش، سبک، مقاوم و بادوام است. در واقع تولیدکنندگان به‌منظور افزایش کارایی محصول، از متریال سبک و نشکن برای تولید آن استفاده کرده‌اند. ازاین‌رو تابلو مذکور دارای وزن سبک است.

جنس و ساختار منحصربفرد تابلو ایست دستی

تابلو ایست دستی یکی از تجهیزات پلاستیکی ترافیکی مخصوص نیروهای راهنمایی‌ورانندگی است. این تابلو همان‌طور که از نامش پیداست، دسته‌ای کوتاه دارد که ایجاد هشدار را آسان می‌کند. تابلو ترافیکی ایست دستی از پلاستیک روشن مستحکم تهیه شده است. به‌کارگیری متریال نو در تولید این محصول سبب افزایش استحکام و کیفیت آن می‌شود.

معنی انگلیسی ایست و آهسته در زیر کلمات فارسی دو طرف تابلو نیز با حروف لاتین درج شده است. علاوه بر این، نصب برچسب‌ شبرنگ رده مهندسی براق  روی نوشته‌ها، سبب افزایش انعکاس نور و افزایش دید رانندگان می‌شود. ویژگی‌های این محصول به موارد مذکور محدود نمی‌شوند، برخی دیگر از خاصیت‌های منحصربفرد تابلو دستی ایست به شرح ذیل هستند:

 • تعبیه بند پارچه‌ای برای تسهیل نگهداری تابلو
 • ایجاد خطوط عمودی و افقی برای پیشگیری از تعریق دست و تسهیل نگهداری تابلو
 • جنس مقاوم به تابش نور خورشید
 • مقاوم به تغییرات دمایی هوا
 • مقاومت بالا در مقابل ضربه و فشار
 • سبک و خوش‌دست
 • ظاهر زیبا و شکیل

خرید تابلو راهنمایی رانندگی ایست دستی

معنی و کاربرد تابلو ایست پلیس دستی

کنترل وسایل نقلیه در موقعیت‌های ترافیکی حساسی چون ایست و بازرسی، حوادث جاده‌ای و ... به تجهیزات خاصی چون تابلو راهنمایی رانندگی ایست دستی نیاز دارد. در چنین موقعیت‌هایی نیروهای پلیس انتظامی و راهنمایی رانندگی با استفاده از این تابلو، رانندگان را به کاهش سرعت و توقف دعوت می‌‌کنند. علاوه بر این از تابلو‌های ایست دستی در حوادث جاده‌ای مانند تصادف، ریزش کوه، انسداد مسیر و ... برای آگاه‌کردن رانندگان از وجود خطر و هدایت به مسیر درست استفاده می‌شود. کاربرد این تابلو تنها به موارد فوق محدود نمی‌شود و در جاده‌های در حال احداث و در دست تعمیر استفاده می‌شود.

معرفی بیشتر:

تابلو ایست دستی از تابلوهای راهنمایی و رانندگی است که در دسته تابلوهای بازدارنده قرار میگیرد. تابلوی ایست به جهت اهمیت و دقت بیشتر رانندگان به صورت هشت ضلعی با زمینه قرمز رنگ و با نوشته فارسی (ایست) یا نوشته انگلیسی(STOP) در نظر گرفته شده‌است. این تابلو که در اصل برای توقف کامل فرمان صادر میکند، برای فرمان توقف کامل خودروها، عابرین پیاده، موتورسیکلت سوارها، دوچرخه سوارها وحتی جمعیت های انسانی قابل استفاده می باشد

علامت ایست به دو نوع تابلو ایست تقسیم می شوند:

 • تابلو ایست دستی ترافیکی
 • تابلو ایست شارژی ترافیکی

که در سایت ترافیک کالا اجمالا به معرفی تابلو ایست دستی ترافیکی پرداخته ایم.

کاربرد تابلو ایست در نهادها و ارگان های مختلف:

 • نیروهای پلیس و انتظامی
 • یگان های امدادی
 • واحد های پیشگیری از سوانح
 • آتش نشانی
 • واحدهای حراستی در سازمان ها

جنس تابلو ایست دستی از چیست؟

در قدیم از جنس بدنه تابلو دستی ایست از فلز بود که بخاطر سنگینی آن امروزه تقریبا این نوع تولید نمیشود و تابلوهای امروزی را از جنس بدنه پلاستیک مقاوم میسازند که هم سبک است و هم خوش دست و این مزیت علاوه بر عمر بالای این تابلو استفاده از آنرا نیز آسان نموده است

معرفی برخی از کاربردهای تابلو ایست دستی

اعلام هشدار به رانندگان به صورت دستی :

از کاربردهای مهم تابلو ایست دستی کنترل ترافیک و هدایت وسایل نقلیه در مسیرهای محدود شده و مشخص شده و همچنین علامت دادن به رانندگان خودروها میتوان بخوبی اشاره نمود. تابلو ایست دستی هنگام عملیات عمرانی، آتشنشانی و غیره: تابلو ایست دستی به منظور آگاه کردن رانندگان از خطرات احتمالی مانند حوادث و خسارت های جانی و مالی در خصوص ریزش یا پرتاب احتمالی اجسام، آتش سوزی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

تابلو ایست دستی در ترافیک و مناطق شلوغ شهری:

بعضا در ایام عید و تعطیلات رسمی که بدلیل مسافرت ها و رفت و آمدهای درون شهری بسیار، مناطقی از شهر و حتی جاده ها بسیار شلوع و پرترافیک میشوند و حتی باوجودچراغ راهنمایی و دیگر علائم راهنمایی، ممکن است افرادی بدون توجه به قوانین رانندگی حق تقدم را رعایت نکرده و باعث ایجاد بی نظمی و کندشدن حرکت و حتی بروز تصادفات در جاده شوند. که در این مواقع در چهارراه ها مامور و نماینده راهنمایی و رانندگی با در دست داشتن تابلو ایست دستی در ترافیک ها برای اطلاع رسانی و اعلام هشدار به رانندگان جهت ساماندهی به حرکت خودروها به نظم دهی و رفع این بحران کمک فراوانی میکند.

تابلو ایست دستی توسط پلیسی و نیروی انتظامی در جاده ها و ایست بازرسی:

در صورتی که خودرویی قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نکرده باشد و بعبارتی رانندگی پرخطری در جاده داشته باشد که پلیس به عملکرد راننده خودرو شک کند و یا در مواقعی که پلیس در حال تعقیب یک شخص مذنون باشد، خودرو او رابا نشان دادن تابلو ایست دستی متوقف کرده و به بررسی آن می پردازد.

Manual stop sign

قیمت تابلو ایست دستی

شما عزیزان میتوانید قیمت خرید تابلو ایست دستی را با قیمت های موجود در سایر سایت های دیگر مقایسه نموده و با اطلاع از مناسب بودن قیمت خرید این تابلو اقدام به خرید مطمئن از سایت نمایید. شما میتوانید انواع تجهیزات راهنمایی و رانندگی، از جمله تابلو ایست دستی را از سایت ترافیک کالا خریداری کنید. و همچنین جهت ثبت سفارش و خرید محصولات مرتبط از فروشگاه ترافیک کالا دیدن کنید.

مشخصات

نام محصولعلامت ایست دستی راهنمایی رانندگی

نظرات

نظرات (0)

پرسش و پاسخ

در حال حاضر هیچ سوالی برای مشتری وجود ندارد.


سوال شما با موفقیت برای تیم ترافیک کالا ارسال شد. به زودی در همین لینک پاسخی دریافت میکنید باسپاس
ارسال سوال
پنهان کردن فرم
Captcha