فیلترهای فعال

تابلو راهنمایی اخباری

تابلو و علائم راهنمایی اخباری - تابلو اخباری + خرید

دانستن نحوه عملکرد تابلوها ترافیکی می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد تا بفهمید کجا به تابلو نیاز دارید و چرا سودمند خواهد بود. تابلو های راهنمایی اخباری به منظور ارائه اطلاعات در مورد مسیر، مقصد، امکانات کنار جاده و غیره به کاربر جاده است. پیروی از تابلو های آگهی دهنده جاده به راننده کمک می کند تا در زمان صرفه جویی کند و بدون سرگردانی به مقصد برسد. این علائم به طور کلی تسهیل کننده را برای راننده هستند.

تابلوهای راهنمایی اخباری یا آگاهی دهنده

تابلو های آگاهی دهنده برای رساندن اطلاعاتی به کاربران بزرگراه، خیابان یا جاده در مورد شرایط پیش رو که ممکن است به کاهش سرعت ، توقف یا تصمیم گیری برای تغییر مسیر نیاز باشد ، می دهد. این تابلو ها به عنوان ابزار ارتباطی مهم هستند، آنها به نشان دادن خطرات مختلفی که در محل کارخانه یا محل کار وجود دارد کمک می کنند. در عین حال، آنها به کارگران هشدار می دهند که با دادن اطلاعات لازم و دستورالعمل های ایمنی همیشه مراقب این خطرات باشند. بعضی از رایج ترین تابلو های اخباری  را در زیر با هم بررسی می کنیم؛

هدف و کاربردهای تابلوهای راهنمایی اخباری چیست؟

تابلو های اخباری دستورالعمل های لازم را ارائه می دهد که می تواند آموزش دهد، راهنمایی کند، کمک کند و هشدار دهد . از آنجایی که تابلوهای اطلاعاتی اغلب به ایمنی عمومی و الزامات کد مرتبط هستند، بسیار مهم است که تابلوهای آگاهی دهنده در قالبی چاپ و تولید شوند که خواندن و درک آسان باشد. این علائم جاده ای نشان می دهد که چه مقصدی در جلو یا بعد از یک پیچ یا خروجی خاص قرار دارد. از طرف دیگر، این نمادها می توانند موقعیت فعلی خود را به رانندگان و اینکه این جهت ممکن است آنها را به کجا هدایت کند، بگویند. این علامت معمولاً زمانی دیده می شود که مقصد آینده یک ایستگاه مهم مانند پمپ بنزین ها یا جاذبه های گردشگری باشد.

کاربردهای بیشتر تابلوهای اخباری

 • کاهش ضریب تصادفات و حوادث جاده ای
 • دادن اطلاعات لازم به گردشگران و توریست ها
 • دسته بندی خیابان ها و معابر
 • مدیریت و کنترل ترافیک

تابلو های اخباری برجسته همراه با توضیح مختصر آنها در اینجا ذکر شده است.

تابلوهای آزادراه و تابلو پایان آزادراه

تابلو آزادراه و تابلو پایان آزاد راه از دسته تابلوهای آگاهی دهنده هستند که خبر از شروع و پایان آزاد راه می دهند تا رانندگان برای وارد شدن به ازادراه و یا مسیر جدید آماده باشند و سرعت خود را کاهش دهند .آزادراه ها قوانین مربوط به خود را دارند و این قوانین با به پایان رسیدن آزادراه تغییر می کند .

تابلوهای تونل و پایان تونل

این تابلوها از دسته تابلوهای اخباری هستند که به ما اطلاع می دهند که در مسیر پیش رو ما تونل قرار دارد و یا تونل به پایان خود نزدیک می شود. در هر دو صورت باید برای وارد شدن به تونل و یا خارج شدن از تونل با انجام اقدامات لازم آماده شویم. این تابلو ها مقاومت زیادی در برابر سرما، باد و ریزش سنگ ریزه ها دارند. رنگ به کار رفته در این تابلو ها مانند یک عایق عمل می کند که از پوسیدگی و زنگ زدگی آن جلوگیری می کند. برای دید بهتر این تابلوها در نور کم تونل و هوای نامساعد به آن شبرنگ چسبانده می شود.

تابلوهای ورود به شهر و تابلو پایان شهر

تابلو ورود به شهر ، منطقه ورودی شهر را مشخص می کند. این تابلو می گوید که حد منطقه خاصی شروع شده است. و باید قوانین رانندگی در شهر را رعایت کنیم. تابلو پایان شهر به ما اطلاع می دهد که دیگر از این محدوده خاص شهری خارج شده ایم.

تابلو کاهش خطوط عبور

این تابلو اخباری دارای دو خط است که در پایین به موازات یکدیگر قرار دارند و یکی به سمت بالا زاویه دارد. این طرح را می توان برای نشان دادن ادغام از سمت چپ یا راست به کار برد. این علامت در بزرگراه های چند بانده استفاده می شود تا به شما در مورد کاهش تعداد خطوط ترافیکی در مسیری که در حال حرکت هستید هشدار دهد. این علامت اغلب در مکان هایی ظاهر می شود که یک خط عبور در امتداد یک بزرگراه روستایی حذف می شود یا یک خط ورودی به خطوط اصلی یک آزادراه ادغام می شود. برای تغییر خط یا اجازه دادن به وسایل نقلیه دیگر برای ادغام به خط شما آماده باشید.

تابلو های اخباری محدوده پارک آزاد و تابلو پایان محدوده پارک آزاد

تابلو اخباری محدوده پارک آزاد وتابلو پایان محدوده پارک آزاد همان طور که از نام آن ها مشخص است این تابلو های آگاهی دهنده به ما اطلاع می دهند که این محدوده مناسب پارک وسایل نقلیه هستند ویا محدوده پارک آزاد به اتمام رسیده است و ما دیگر مجاز به پارک کردن در این محدوده نخواهیم بود. با نبود تابلو های محدوده پارک آزاد و پایان محدوده پارک آزاد ، رانندگان برای پیدا کردن جای پارک مناسب که برای دیگران مزاحمت ایجاد نکنند و یا به دلیل پارک خودرو جریمه نشوند دچار سردرگمی می شوند . هدف از نصب تابلو های محدوده پارک آزاد و همچنین تابلو پایان محدوده پارک آزاد ، شفاف نگه داشتن این مسیر و محدوده برای رانندگان است، اما بدون آنها، در هنگام عبور از محدوده دچار سردرگمی می شوند.

تابلو های آگاهی دهنده تابلو توقف ممنوع و پایان محدوده توقف ممنوع

تابلو اخباری محدوده توقف ممنوع و تابلو پایان محدوده توقف ممنوع به ما اطلاع می دهند که در منطقه توقف ممنوع قرار داریم و میتوانیم در صورت نیاز به توقف با خیالی آسوده خودرو را برای دقایقی متوقف کنیم. و یا تابلو پایان محدوده توقف ممنوع به ما اطلاع می دهند که دیگر در محدوده منطقه توقف ممنوع قرار نداریم. با نصب این تابلو ها در مناطق مناسب رانندگان می دانند در چه مکان هایی می توانند توقف کنند تا جریمه نشوند.

انواع تابلو های اخباری پارک سوار

تابلوهای مختلف ترافیکی پارک سوار در دسته تابلوهای اخباری قرار دارد . از این تابلو برای اطلاع رسانی به رانندگان که می توانند خودروی خود را در این محل با خیال راحت پارک نمایند و با کمک وسایل نقلیه عمومی به ادامه مسیر خود بپردازند. تابلوهای پارک سوار در ابتدای پارک سوارها قرار می گیرند تا رانندگان را از این امکان با خبر نمایند . و این خود یک تشویق برای رانندگان است تا بیشتر از وسایل نقلی عمومی استفاده نمایند. با برخی از تابلو های اخباری به صورت خلاصه آشنا شدید .

برای مشاهده انواع تابلو های ترافیکی می توانید در سایت ترافیک کالا گشتی بزنید . در صورت نیاز به راهنمایی یا مشاوره بیشتر در مورد هر سوالی ، کافیست در تلگرام ، اینستا گرام و یا واتس آپ پیام دهید و یا با شماره 09352621162 تماس بگیرید . ما همیشه آماده هستیم تا به سوالات شما پاسخ دهیم.

ظاهر تابلو های اخباری

تابلو های اخباری در مورد خدمات موجود در جاده یا کنار جاده به ما می گویند. همچنین اطلاعات مربوط به مکان هایی را که در امتداد جاده قرار دارند یا در مسیر بعدی قرار دارند، گاهی همراه با فاصله آنها از مکان فعلی ارائه می دهند. وقتی در حال رانندگی هستید، باید چشم خود را به خیابان نگه دارید. برای اطمینان از دریافت سریع و ایمن اطلاعات مورد نیاز، اشکال و رنگ‌های استانداردی در جاده و بزرگراه ها استفاده می‌شوند. تابلوهای آگاهی دهنده (اطلاع رسانی) مستطیل شکل هستند. آنها دارای متن رنگی سفید و / یا سیاه بر روی پس زمینه اغلب به رنگ آبی هستند.

هر نوع نشانه دارای رنگ و شکل کلی است. رنگ و شکل یک علامت به راننده اجازه می دهد فورا بداند چه نوع اطلاعاتی را باید انتظار داشته باشد.

 • قرمز - توقف، بازدارنده، ممنوع سفید با حروف سیاه - علائم نظارتی مانند محدودیت
 • سرعت زرد - علائم هشدار دهنده ای که نشان دهنده تغییر الگوی ترافیک یا کارگاه عملیاتی است.
 • سبز - راهنمای الگوهای ترافیک و مسیرها
 • زرد/سبز فلورسنت - گذرگاه ها و نمایش جهت یا پیچ های جاده نارنجی - کار ساخت و ساز در جاده
 • آبی – خدمات و اطلاعات توریستی و همچنین مسیرهای پارکینگ
 • قهوه ای – مکان های تفریحی و فرهنگی

شکل علامت نیز برای انتقال سریع پیام استفاده می شود. همه ما با شکل هشت ضلعی علامت توقف آشنا هستیم. برخی از اشکال رایج دیگر که برای انتقال اطلاعات در مورد جاده استفاده می شوند عبارتند از:

 • مثلث – هشدار و خطر
 • مستطیل یا مربع - مقررات راهنمایی و رانندگی
 • مستطیل های افقی - راهنما
 • دایره – انتظامی

تصاویر تابلو های اخباری

تصاویر تابلو های راهنمایی اخباری و یا آگهی دهنده

تصاویر تابلو های راهنمایی اخباری و یا آگهی دهنده

تصاویر تابلو های راهنمایی اخباری و یا آگهی دهنده

تصاویر تابلو های راهنمایی اخباری و یا آگهی دهنده

تصاویر تابلو های راهنمایی اخباری و یا آگهی دهنده

از کجا می توانم تابلو های اخباری را بخرم؟

تابلو های اخباری در مکان های استراتژیک برای هدایت، راهنمایی، هشدار یا هدایت قرار می گیرند. اگر علاقه مند به خرید مستقیم از تولیدکننده، تابلوها و علائم ترافیکی هستید، می توانید با مشاورین ما در شرکت ترافیک کالا تماس بگیرید. برای دیدن مجموعه وسیع تابلوها و علائم ترافیکی ما و درخواست مشاوره، کافیست به شماره واتس آپ 09352621162 پیام دهید.