Previous
Next

تابلو ایست هشت ضلعی

کد کالا :

تابلو ایست یکی از رایج ترین علائمی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. شکل آن هشت ضلعی با حروف سفید در زمینه قرمز است. انواع مختلفی از تابلو های ایست بسته به اینکه کجا قرار گرفته اند و هدفشان چیست، وجود دارد. ممکن است نمادها یا کلمات دیگری نیز روی آنها نوشته شده باشد، مانند «پارکینگ ممنوع» یا «منطقه مدرسه». در برخی مکان‌ ها، به‌ جای چاپ متن روی خود علامت، چراغ‌ های چشمک زن را مشاهده خواهید کرد.

تابلو ایست

تابلوی ایست بیش از 100 سال است که وجود داشته است و تقریباً در هر جایی که خودروها یا عابران پیاده فضای مشترک دارند، می توان آن را یافت.

هدف آن ساده است : به مردم هشدار می دهد که باید سرعت خود را کاهش دهند و خود را برای اتفاقات بعدی آماده کنند (یک گذرگاه، تقاطع، جاده).

این هشت ضلعی قرمز با حروف سفید خود در هر فضایی خودنمایی می‌کند، بنابراین وقتی با سرعت بالا از کنار آن رد می‌شوید یا در محله‌ تان قدم می‌زنید، آن را از دست ندهید. آنها را در همه جا از خیابان های مسکونی گرفته تا تقاطع های شلوغ شهر می بینید. حتی اگر قبلاً هرگز توجه زیادی نکرده باشید!  آیا تا به حال از کنار تابلو ایست رد شده اید و به این فکر کرده اید که چرا شکل تابلوی ایست معنای خاصی دارد؟

این تابلو یکی از مهم ترین و شاخص ترین علائم راهنمایی و رانندگی جاده ای است.

در این تابلو، کلمه ایست با رنگ سفید روی پس‌زمینه قرمز چاپ شده است.

برخی از رانندگان در تابلو های ایست به طور کامل متوقف نمی شوند. در عوض، آنها با سرعت کمتر به جلو می روند. و ممکن است آنها به دلیل عدم توقف کامل در یک علامت ایست جریمه بشوند.

سوالات متداول در مورد علائم ایست

تابلو ایست

شکل علامت ایست چیست؟

تابلو های ایست در اکثر نقاط جهان هشت ضلعی هستند.

آیا تابلو ایست علامت هشدار است؟

تابلو «ایست» یک علامت نظارتی است.  معمولا علائم نظارتی مستطیل شکل هستند و دارای یک حاشیه سیاه در پس زمینه سفید هستند.

تابلو ایست چه رنگی است؟

قرمز. این استاندارد برای حدود 60 سال (از سال 1954) بوده است. قبل از آن، تابلوی رانندگی هشت ضلعی "ایست" زرد و با حروف سیاه بود.

چه زمانی باید شروع به کاهش سرعت برای علامت توقف کنید؟

همیشه باید زمان و مسافت کافی را برای توقف ایمن در نظر بگیرید. پاسخ واحدی وجود ندارد، زیرا مقدار دقیق زمان/مسافتی که باید توقف کنید همیشه به عوامل زیادی مانند شرایط جاده، آب و هوا و سرعت شما بستگی دارد. شما باید حداقل 150 فوت قبل از علامت توقف شروع به کاهش سرعت کنید.

چه کسی تابلوی ایست را طراحی کرد؟

تابلوی ایست توسط ویلیام فلپس انو، بنیانگذار بنیاد حمل و نقل Eno، در سال 1900 طراحی شد.

چرا تابلو ایست 8 ضلعی است؟

چند مزیت کلیدی برای داشتن شکل منحصر به فرد علامت توقف وجود دارد.

اول، شکل هشت ضلعی، تشخیص علامت از پشت را برای رانندگانی که در جهت مخالف حرکت می کنند، آسان می کند، که به جلوگیری از سردرگمی در تقاطع ها کمک می کند .

دوم، از آنجایی که تابلو های ایست اصلی منعکس کننده نبودند، به طرحی دوباره نیاز داشت که در شب به راحتی قابل تشخیص باشد. به این معنی که اگر نور به سمت آن تابیده شود، همان نور به سمت شما بازتاب می شود.

خرید و سفارش تابلو ایست

برای آشنایی با تابلوهای ترافیکی و خرید آن‌ ها، فروشگاه‌­ های معتبر و تحت نظارت راهنمایی و رانندگی بهترین انتخاب هستند. این مراکز با دارا بودن انواع تابلوهای مختلف ترافیکی در طرح‌ ­­ها و مدل ­‌های متفاوت در آشنایی شما با تابلوها جاده‌­ای بسیار تاثیرگذار هستند. قیمت تابلوهای ترافیکی جاده ای براساس نوع کاربرد و مشخصات فنی آن تعیین می­‌شود.

شرکت ترافیک کالا با داشتن سابقه در تولید و فروش انواع تابلوهای ترافیکی با ابعاد مختلف طبق استانداردهای وزارت راه و شهرداری اماده تولید سفارشات شما می باشد.  شما می توانید انواع تابلوهای ترافیکی و تجهیزات ایمنی راه ها و..  با کیفیت بالا و قیمتی مناسب را به صورت اینترنتی سفارش دهید . و یا برای اطلاع از قیمت و خرید و یا سفارش محصولات مد نظر از ترافیک کالا با مشاوران ما تماس بگیرید یا مستقیماً با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا پاسخگوی شما باشیم.

مشخصات

نظرات

نظرات (0)

محصولات مرتبط