Previous
Next

تابلو ایست راهنمایی رانندگی هشت ضلعی

تابلو ورود ممنوع به‌عنوان یکی از تابلوهای بازدارنده ترافیکی مهم، کاربردی قابل‌توجه در محوطه‌های امنیتی و کارگاهی دارد.

محصولات مرتبط

تابلو ایست یکی از رایج ترین علائمی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. شکل آن هشت ضلعی با حروف سفید در زمینه قرمز است. انواع مختلفی از تابلو های ایست بسته به اینکه کجا قرار گرفته اند و هدفشان چیست، وجود دارد. ممکن است نمادها یا کلمات دیگری نیز روی آنها نوشته شده باشد، مانند «پارکینگ ممنوع» یا «منطقه مدرسه». در برخی مکان‌ ها، به‌ جای چاپ متن روی خود علامت، چراغ‌ های چشمک زن را مشاهده خواهید کرد.

تابلو ایست

تابلوی ایست بیش از 100 سال است که وجود داشته است و تقریباً در هر جایی که خودروها یا عابران پیاده فضای مشترک دارند، می توان آن را یافت.

هدف آن ساده است : به مردم هشدار می دهد که باید سرعت خود را کاهش دهند و خود را برای اتفاقات بعدی آماده کنند (یک گذرگاه، تقاطع، جاده).

این هشت ضلعی قرمز با حروف سفید خود در هر فضایی خودنمایی می‌کند، بنابراین وقتی با سرعت بالا از کنار آن رد می‌شوید یا در محله‌ تان قدم می‌زنید، آن را از دست ندهید. آنها را در همه جا از خیابان های مسکونی گرفته تا تقاطع های شلوغ شهر می بینید. حتی اگر قبلاً هرگز توجه زیادی نکرده باشید!  آیا تا به حال از کنار تابلو ایست رد شده اید و به این فکر کرده اید که چرا شکل تابلوی ایست معنای خاصی دارد؟

این تابلو یکی از مهم ترین و شاخص ترین علائم راهنمایی و رانندگی جاده ای است.

در این تابلو، کلمه ایست با رنگ سفید روی پس‌زمینه قرمز چاپ شده است.

برخی از رانندگان در تابلو های ایست به طور کامل متوقف نمی شوند. در عوض، آنها با سرعت کمتر به جلو می روند. و ممکن است آنها به دلیل عدم توقف کامل در یک علامت ایست جریمه بشوند.

سوالات متداول در مورد علائم ایست

تابلو ایست

شکل علامت ایست چیست؟

تابلو های ایست در اکثر نقاط جهان هشت ضلعی هستند.

آیا تابلو ایست علامت هشدار است؟

تابلو «ایست» یک علامت نظارتی است.  معمولا علائم نظارتی مستطیل شکل هستند و دارای یک حاشیه سیاه در پس زمینه سفید هستند.

تابلو ایست چه رنگی است؟

قرمز. این استاندارد برای حدود 60 سال (از سال 1954) بوده است. قبل از آن، تابلوی رانندگی هشت ضلعی "ایست" زرد و با حروف سیاه بود.

چه زمانی باید شروع به کاهش سرعت برای علامت توقف کنید؟

همیشه باید زمان و مسافت کافی را برای توقف ایمن در نظر بگیرید. پاسخ واحدی وجود ندارد، زیرا مقدار دقیق زمان/مسافتی که باید توقف کنید همیشه به عوامل زیادی مانند شرایط جاده، آب و هوا و سرعت شما بستگی دارد. شما باید حداقل 150 فوت قبل از علامت توقف شروع به کاهش سرعت کنید.

چه کسی تابلوی ایست را طراحی کرد؟

تابلوی ایست توسط ویلیام فلپس انو، بنیانگذار بنیاد حمل و نقل Eno، در سال 1900 طراحی شد.

چرا تابلو ایست 8 ضلعی است؟

چند مزیت کلیدی برای داشتن شکل منحصر به فرد علامت توقف وجود دارد.

اول، شکل هشت ضلعی، تشخیص علامت از پشت را برای رانندگانی که در جهت مخالف حرکت می کنند، آسان می کند، که به جلوگیری از سردرگمی در تقاطع ها کمک می کند .

دوم، از آنجایی که تابلو های ایست اصلی منعکس کننده نبودند، به طرحی دوباره نیاز داشت که در شب به راحتی قابل تشخیص باشد. به این معنی که اگر نور به سمت آن تابیده شود، همان نور به سمت شما بازتاب می شود.

خرید و سفارش تابلو ایست

برای آشنایی با تابلوهای ترافیکی و خرید آن‌ ها، فروشگاه‌­ های معتبر و تحت نظارت راهنمایی و رانندگی بهترین انتخاب هستند. این مراکز با دارا بودن انواع تابلوهای مختلف ترافیکی در طرح‌ ­­ها و مدل ­‌های متفاوت در آشنایی شما با تابلوها جاده‌­ای بسیار تاثیرگذار هستند. قیمت تابلوهای ترافیکی جاده ای براساس نوع کاربرد و مشخصات فنی آن تعیین می­‌شود.

شرکت ترافیک کالا با داشتن سابقه در تولید و فروش انواع تابلوهای ترافیکی با ابعاد مختلف طبق استانداردهای وزارت راه و شهرداری اماده تولید سفارشات شما می باشد.  شما می توانید انواع تابلوهای ترافیکی و تجهیزات ایمنی راه ها و..  با کیفیت بالا و قیمتی مناسب را به صورت اینترنتی سفارش دهید . و یا برای اطلاع از قیمت و خرید و یا سفارش محصولات مد نظر از ترافیک کالا با مشاوران ما تماس بگیرید یا مستقیماً با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا پاسخگوی شما باشیم.

تابلو ورود ممنوع یکی از تابلوهای ترافیکی کاربردی است که در دسته تابلوهای هشداری قرار می‌گیرد. این تابلو قرمزرنگ دایره‌ای، حاوی پیامی مهم مبنی بر ممنوعیت ورود به خیابان و مسیر پیش‌رو است. تابلوهای ورود ممنوع به طور معمول در ورودی خیابان‌های اصلی و فرعی و محوطه‌های امنیتی باهدف ایجاد هشدار نصب می‌شوند. عدم توجه به این تابلو و سرپیچی از پیام آن، از منظر قانون تخلف محسوب می‌شود.

ورق ضدزنگ به‌کاررفته در تابلو راهنمایی و رانندگی ورود ممنوع، دارای مقاومت و ماندگاری قابل‌توجهی است که عمر تابلو را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، خاصیت UV ورق گالوانیزه، سبب مقاومت تابلو در برابر تابش مستقیم نور آفتاب می‌شود.

تابلو ورود ممنوع

تابلو راهنمایی و رانندگی ورود ممنوع

تابلو ورود ممنوع، تابلو دایره‌ای قرمزرنگی است که یک  مستطیل یا خط باریک سفیدرنگ مشاهده می‌شود. این تابلو فلزی دایره‌ای جزء علائم راهنمایی و رانندگی بازدارنده محسوب می‌شود که از ورود وسایل نقلیه به محل مدنظر پیشگیری می‌کند. این تابلو حاوی هشدار ممنوعیت ورود به محدوده و خطرناک بودن آن است. در واقع نصب تابلو مذکور در هر خیابان و مکانی، نشان‌دهنده ممنوعیت ورود به آن است.

تابلو فلزی ورود ممنوع به طور معمول از ورق گالوانیزه، ورق فولادی حاوی روکش و ورق پی‌وی‌سی تهیه می‌شود. این تابلوها به دلیل ساختار خاصی که دارند در برابر عوامل محیطی مخرب مقاومت قابل‌توجهی دارند‌.

ویژگی‌های تابلو ورود ممنوع

استفاده از ورق گالوانیزه مرغوب در تهیه تابلو ورود ممنوع سبب افزایش کیفیت و مقاومت آن می‌شود. دایره قرمزرنگ تابلو مذکور به دو روش چاپی و کامپیوتری روی آن اجرا می‌شود که سبب ماندگاری مطلوب آن می‌شود. از سوی دیگر رنگ‌‌آمیزی تابلو با رنگ ویژه الکترواستاتیک از رنگ‌پریدگی محصول پیشگیری می‌کند. علاوه بر این، نصب شبرنگ‌های ترافیکی شفاف و براق روی تابلو‌های ورود ممنوع، انعکاس نور را افزایش داده و سبب جلب‌توجه رانندگان می‌شود. ویژگی‌های این محصول به اینجا ختم نمی‌شوند. برخی دیگر از ویژگی‌های تابلو ورود ممنوع به شرح ذیل هستند:

  • ضخامت ۱.۵ الی ۲ میلیمتر
  • مقاوم در برابر باد، باران و طوفان
  • عدم تغییر خواص در برابر سرما و گرما
  • نصب آسان
  • وضوح‌بالا
  • مقاوم به خط‌وخش
  • رنگ ثابت
  • مقاوم به ضربه و فشار

تابلو ورود ممنوع

تابلوهای ورود ممنوع کجا نصب می‌شوند؟

خرید تابلو ورود ممنوع باهدف اخطار و هشدار به رانندگان وسایل نقلیه صورت می‌گیرد. این تابلو، ابزاری الزامی و کاربردی در اماکن امنیتی، مناطق خصوصی و ممنوعه و ... محسوب می‌شود. تابلو ممنوعیت ورود در محوطه کارگاه‌های صنعتی، پروژه‌‌های عمرانی و محل نگهداری و انبار مواد خطرناک هم نصب می‌شود.

تابلوهای ورود ممنوع در خیابان‌ها و مسیرهایی که به هر دلیلی اجازه ورود وسایل نقلیه ندارند نیز نصب می‌شوند. نصب این تابلو در ورودی بیمارستان‌ها، مدارس، برخی سازمان‌ها و ادارات و مناطق امنیتی رایج است و از ورود اتومبیل‌ها پیشگیری می‌کند.

قیمت تابلو ورود ممنوع

قیمت تابلو ورود ممنوع مثل سایر تابلوهای ترافیکی باتوجه‌به جنس بدنه، نوع برچسب‌ و اندازه نیز تعیین می‌شود. قیمت این محصول باتوجه‌به کارایی و ماندگاری قابل‌توجهی که دارد بسیار ناچیز است. البته کاربرانی که قصد تهیه محصول باکیفیت و ارزان دارند می‌توانند به مجموعه ترافیک کالا مراجعه کنند. این مجموعه مجهز، انواع تجهیزات ترافیکی را به طور اختصاصی از کارخانه تهیه کرده و با قیمتی منصفانه به خریداران ارائه می‌دهد.

مشخصات

نام محصولعلامت ایست راهنمایی رانندگی

نظرات

نظرات (1)
رتبه

پرسش و پاسخ

در حال حاضر هیچ سوالی برای مشتری وجود ندارد.


سوال شما با موفقیت برای تیم ترافیک کالا ارسال شد. به زودی در همین لینک پاسخی دریافت میکنید باسپاس
ارسال سوال
پنهان کردن فرم
Captcha