تجهیزات ایمنی راه ها

نمایش 1 تا 12 از 81 مورد

فیلترهای فعال

تجهیزات ایمنی راه ها

انواع تجهیزات ایمنی و انواع تجهیزات راه ها و بزرگراه ها در ترافیک کالا

اهمیت تجهیزات ایمنی راه

ایمنی جاده برای همه مهم است، صرف نظر از اینکه خودرو دارید یا نه. در سال گذشته 16 هزار و 778 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال 98 با آمار تلفات 15 هزار و 396 نفر بود، 9 درصد افزایش یافته است. با رشد جمعیت و استفاده بیشتر از وسایل نقلیه باید اقداماتی در جهت برقراری امنیت انجام شود. یکی از مهم ترین اقدامات برای افزایش امنیت در جاده ها استفاده از لوازم و تجهیزات ایمنی راه ها است. 

کارشناسان ترافیک می گویند که نصب محصولات ایمنی راه مانند موانع ایمنی، موانع امنیتی،سرعت گیرهای پلاستیکی و سرعت گیر لاستیکی، مخروط های ایمنی ترافیک می تواند کمک زیادی به جلوگیری از تلفات جاده ای کند. محصولات ایمنی جاده علاوه بر جلوگیری از مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای، مزایای متعددی نیز دارند. محصولات ایمنی جاده می تواند حرکت ترافیک و جریان عابران پیاده را ساده کند. آنها می توانند از ازدحام ترافیک نیز جلوگیری کنند.

انواع تجهیزات ایمنی راه ها

بررسی انواع تجهیزات ایمنی راه ها

تجهیزات ایمنی ترافیک موانع قابل مشاهده و فیزیکی را برای کمک به کنترل جریان ترافیک فراهم می کند. تجهیزات ایمنی ترافیک برای هدایت ترافیک بزرگراه ها در صورت تصادف یا ساخت و ساز جاده، علامت گذاری پیچ ها یا میانه های خطرناک یا ایجاد موانع برای تردد در پارکینگ ها و گاراژها استفاده می شود.

برخی از تجهیزات ایمنی ترافیک شامل:

مخروط ها و استوانه های ترافیکی

مخروط های ترافیکی (به شکل مخروط) و استوانه های ترافیکی (به شکل استوانه) جزوی از تجهیزات ایمنی راه ها محسوب میشوند. این تجهیزات ایمنی معمولاً از پلاستیک ساخته می شوند و در جاده ها قرار می گیرند تا به طور موقت ترافیک خودرو را به روشی ایمن تغییر دهند. آنها جهت روشنی را در اطراف ساخت و سازهای جاده، سایت های تاسیساتی و سایر مناطق مهم ارائه می دهند. آنها همچنین برای هشدار دادن به رانندگان در مورد خطرات پیش رو استفاده می شوند، مانند:

  • چاله ها .
  • منهول های برجسته .
  • پیچ های تند.
  • تصادفات اتومبیل.

علاوه بر این، استوانه ها و مخروط های ترافیکی در خارج از سایت های ساخت و ساز قرار می گیرند تا ترافیک پیاده را کنترل کنند. می توانید آنها را در تنظیمات سرگرمی و کسب و کار برای بهبود دید پیدا کنید. هدف جلوگیری از تصادفات رانندگی است و برای حداکثر ایمنی باید به درستی اعمال شوند.

تفاوت استوانه های ترافیکی با مخروط های ترافیکی :

استوانه ترافیکی برای استفاده طولانی مدت نصب می شود مانند: خروجی و ورودی آزادراه و بزرگراه ها ولی این مسئله در مخروط ترافیکی اینطور نمی باشد و برای استفاده کوتاه مدت به کار می رود مانند: جلوگیری از پارک کردن در جاهای مختلف.

تابلوهای ترافیکی موقت

تابلوهای ترافیکی موقت یکی دیگر از تجهیزات ایمنی راه ها هستند . این تابلو ها ایده آل برای موقعیت های موقت و مشکلاتی که به زودی به حالت عادی باز می گردند، هستند. تابلوهای جاده ای موقت راهی ایده آل برای هشدار در مورد خطرات یا تغییرات ناگهانی در طرح های جاده هستند. مانند: علائم ساده Stop/Go، تابلوهای چراغ راهنمایی، علائم کارگران مشغول کار هستند و همچنین علائم متمرکز بر عابر پیاده مانند تابلوهای بسته مسیر پیاده روی، تعداد زیادی از علائم موقت برای مناسبت با همه شرایط وجود دارد.

سرعت گیر یا سرعت شکن

چگونه می توانیم در مورد تجهیزات ایمنی راه بدون بحث در مورد سرعت گیر صحبت کنیم؟ گاهی اوقات سرعت شکن نامیده می شود، اینها تجهیزات ایمنی راه هستند که می توانند برای کاهش سرعت وسیله نقلیه شما استفاده شوند. بسیاری از اوقات، رانندگان خودرو فراموش می کنند که آنها را در مناطق سریع یا بسیار فرار فراموش می کنند، که می تواند منجر به تصادف شود. این سرعت شکن ها در اطراف مناطق حساس مانند مدارس، بیمارستان ها، سازه های ملی، پست های بازرسی نظامی و سایر مناطق استراتژیک قرار می گیرند.

موانع جاده ها

مانع تصادف جاده ای یکی دیگر از محصولات حیاتی ایمنی جاده است که به کاهش سرعت خودروها در هنگام برخورد به موانع کمک می کند. این به توزیع ضربه تصادف کمک می کند تا آسیب کمتری به خودرو و سرنشین آن وارد شود زیرا هیچ مانعی وجود ندارد. امروزه می توان از موانع امنیتی در فضاهای مختلف که هم در فضای باز و هم در فضای داخلی قرار دارند استفاده کرد. چه یک نهاد دولتی باشید، چه هتل، استادیوم یا مدرسه، می‌توانید از تجهیزات ایمنی جاده به خوبی استفاده کنید. دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید به فکر سرمایه گذاری در ایمنی ترافیک با کیفیت باشید.

سیستم های کنترل ترافیک جاده ای

سیستم های کنترل ترافیک جاده ای (RTCS) تجهیزات ایمنی مدرنیزه شده ای هستند که به جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های رانندگی خودروها در یک مکان کمک می کند. آنها به انجام کنترل خوب سیگنال ترافیک با توجه به وضعیت ترافیکی در حال تغییر در یک مکان کمک می کنند. همچنین، این سیستم‌های کنترل ترافیک با کاهش زمان رانندگی خودروها و محدود کردن تعداد توقف خودروها، به اطمینان از جریان آسان ترافیک کمک می‌کنند. مزایای آنها بسیار زیاد است و از جمله آنها می توان به کاهش تصادفات رانندگی، کاهش آلودگی هوا و ایمن سازی محیط ترافیکی اشاره کرد.

حسگرها

سنسورهای مجاورت تجهیزات ایمنی جاده ای با کیفیت بالا هستند که به کاهش تصادفات جاده ای کمک می کنند. این نوع سنسورها به اندازه سایر محصولات ایمنی جاده رایج نیستند، اما جایگزین خوبی برای کسانی هستند که می خواهند از فناوری پیشرفته برای کنترل ترافیک استفاده کنند. علاوه بر این، یک سنسور به تشخیص نزدیکی خودرو به محل قرارگیری آن کمک می کند و بیشتر در یک مکان داخلی و بسیار امن استفاده می شود.

تجهیزات علامت گذاری جاده

برای مواقعی که تابلوهای ترافیکی جاده یا جداکننده های ترافیکی مناسب نیستند، تجهیزات علامت گذاری جاده مانند نوار ترموپلاستیک علامت گذاری جاده یا رنگ نشانگر خط می توانند راه های موقتی عالی برای منحرف کردن ترافیک، مردم یا ارائه دستورالعمل های دیگر باشند.

انواع تجهیزات ایمنی راه ها

کاربردهای تجهیزات ایمنی راه ها

تجهیزات ایمنی راه در محل‌های تصادف استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که ترافیک مقابل در اطراف خودروهای متوقف شده هدایت می‌شود و امکان دسترسی به وسایل نقلیه واکنش اضطراری را فراهم می‌کند. مواردی که معمولاً در محل حادثه مورد استفاده قرار می گیرند شامل مخروط های ترافیکی ،چراغ های چشمک زن، بشکه ها و نوارهای بازتابنده هستند. یک مانع کنترل راه همچنین می‌تواند شامل پست‌های تعیین‌کننده یا مجموعه‌ای از موانع به هم پیوسته باشد که می‌توانند کل خط را ببندند یا نشان دهند که یک جاده به روی ترافیک بسته است. همچنین می توان از یک مانع ترافیکی برای محافظت از تأسیسات حساس مانند فرودگاه ها و ساختمان های محدود استفاده کرد. تجهیزات ایمنی راه برای مدیریت ترافیک معمولی، روزانه در جاده ها و سیستم های بزرگراه استفاده می شود. چراغ راهنمایی یا سیگنال در یک تقاطع جریان روان ترافیک را در مناطق خاص تضمین می کند. تجهیزات ایمنی راه همچنین شامل حسگرهایی برای تشخیص وسایل نقلیه یا محورها برای کنترل ترافیک یا جریان ترافیک است. داده های حسگر به یک سیستم کنترل ترافیک یا عوارض وارد می شود. نشانگرها و نشانگرهایی که در برف عمیق برای یافتن شیر آتش نشانی و جعبه های تاسیسات استفاده می شوند نمونه دیگری از تجهیزات ایمنی راه ها هستند.

انواع تجهیزات ایمنی راه ها

چگونه می توان با استفاده از تجهیزات ایمنی راه از تصادفات جلوگیری کرد؟

موانع ترافیکی به طرق مختلف می توانند از تصادفات جلوگیری کنند:

موانع ایمنی می توانند یک خط را به چندین خط کوچکتر ( هر کدام برای یک نوع وسیله نقلیه خاص ) مشخص کنند.

مخروط های ایمنی راهی عالی برای تعیین خط کشی عابر پیاده از معابر بدون نیاز به ایجاد زیرساخت های جداگانه مانند زیرگذر یا خط خدمات برای حرکت عابر پیاده است.

تجهیزات ایمنی راه، مانند سرعت گیرهای پلاستیکی و لاستیکی به خودروها و انواع دیگر وسایل نقلیه کمک می کنند تا سرعت خود را کاهش دهند. این بدان معنی است که نیازی به نصب سرعت گیرهای بتنی و یا آسفالتی ندارند و می توانند سرعت گیرهای پلاستیکی و لاستیکی را انتخاب و جایگزین کنند که قیمت آن بسیار ارزان تر از سرعت گیرهای بتنی و یا آسفالتی است. علاوه بر این، چنین سرعت گیرهای پلاستیکی و لاستیکی را می توان در هر مکانی نصب کرد و در صورت نیاز می توان آن را حذف کرد.

ضربه گیر پلاستیکی و کاشن تانک نیز یکی از تجهیزات مهم ایمنی راه است. این موانع به کاهش سرعت خودرو در هنگام برخورد با مانع کمک می کند و نیرو را به گونه ای توزیع می کند که آسیب به خودرو در مقایسه با شرایطی که هیچ مانعی وجود ندارد کمتر باشد.

تجهیزات ایمنی راه ها مانند مخروط های ایمنی ترافیک نیز می توانند برای ایجاد انحرافات مفید باشند. انحرافات اغلب زمانی ضروری است که حادثه ای رخ دهد یا فعالیت های عملیات راه سازی در حال انجام باشد. اینها اغلب اقدامات موقتی هستند که باید انجام شوند. به این ترتیب، اغلب ساختن سازه های بتنی دشوار است. مخروط های ترافیکی به راحتی می توانند انحراف ایجاد کنند و به جلوگیری از ازدحام ترافیک کمک کنند.

خرید و سفارش انواع تجهیزات ایمنی راه ها

چرا تجهیزات ایمنی راه ها را از ترافیک کالا خریداری کنید؟

چیزهایی که باید در مورد تجهیزات ایمنی ما بدانید:

  • با بالاترین کیفیت و مطابق با استانداردها تولید می شوند.
  • قیمت گذاری مقرون به صرفه مستقیم کارخانه و تخفیف قیمت در سفارشات تعداد عمده.
  • امکانات سفارشی‌سازی مختلف شامل ابعاد سفارشی، بسته‌بندی، مواد بازتابنده یا اضافه کردن آرم/متن انتخابی شما به محصول است.
  • بسته بندی محصولات با دقت
  • تحویل سفارشات در زمان مشخص و ارسال به سراسر ایران.
  • شما می توانید در هزینه ها و زمان صرفه جویی کنید زیرا محصولات ما تنوع بسیاری دارد و شما هر انچه که لازم دارید را می توانید در یک سفارش بگنجانید و با یک وسیله نقلیه آن را تحویل بگیرید.

خرید و سفارش انواع تجهیزات ایمنی راه

شرکت ترافیک کالا با داشتن سابقه در تولید و فروش انواع تجهیزات ترافیکی با ابعاد مختلف طبق استانداردهای وزارت راه و شهرداری اماده تولید سفارشات شما می باشد.  شما می توانید انواع تابلو اطلاعاتی کلافی و ریلی را به صورت اینترنتی سفارش دهید و یا برای اطلاع از قیمت و خرید و یا سفارش محصولات مد نظر از ترافیک کالا با مشاوران ما تماس بگیرید یا مستقیماً با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا پاسخگوی شما باشیم.