فیلترهای فعال

جداکننده ترافیکی

لیست جداکننده ترافیکی و جداکنندهای مسیر

مهم نیست در چه کشوری زندگی می‌کنید، جاده‌ها بدون علامت‌های جاده‌ای و علائم جاده بسیار گیج‌کننده خواهند بود. آنها به ما نشان می دهند که کجا برویم، در کدام خط باشیم و حتی سرعت ما در مناطق خاص چقدر باید باشد. فقدان این علائم و نشانه‌ها نه تنها منجر به از هم گسیختگی توده‌ها می‌شود، بلکه برای همه افرادی که از جاده‌ها و پیاده‌روها استفاده می‌کنند بسیار خطرناک خواهد بود.

جدا کننده های ترافیکی در انواع مختلفی نظیر بشکه ایمنی، مانع نیوجرسی ترافیکی، کاشن تانک، استوانه و مخروطی ترافیکی و … در بازار عرضه می شوند. جدا کننده های ترافیکی و انواع آن مهم ترین کنترل کننده های ترافیکی محسوب می شوند که دارای ابعاد، جنس و خاصیت کاربردی ویژه ای می باشند.

انواع جداکننده های ترافیکی و کاربرد آنها

در ادامه به طور مختصر انواع و کاربردهای جداکننده های ترافیکی را بیان میکنیم.

بشکه ایمنی

بشکه‌ های ایمنی انعکاس تغییر جهت را برای بسته شدن خطوط نشان می دهد و می تواند برای جداسازی و محل عبور از جاده ها یا خطوط در طول ساخت و ساز یا تعمیر استفاده شود. این وسایل ایمنی ترافیکی هم برای عابران پیاده و هم برای وسایل نقلیه به دلیل دید و دوامشان عالی هستند. بشکه های ایمنی یا درام های کانالیزر ما دارای نوارهای بازتابنده زرد و مشکی رنگ هستند .برای دید بیشتر، می توان چراغ های راهرو در بالا آن متصل کرد. برای کنترل ترافیک در جاده هایی که معمولا دارای ترافیک سنگینی هستند بسیار کارامد و مناسب می باشد.از آن در معابر شهری و  نیز جهت ایمن سازی محیط کارخانه‌ها و انبارها استفاده می شود . در ضمن بشکه های ایمنی ترافیکی علاوه بر کنترل ترافیک در راه ها و معابر شهری در کارگاه های ساختمانی نیز کاربردی هستند.

مانع نیوجرسی ترافیکی

امانع نیوجرسی نیز یکی از تجهیزات ایمنی بسیار پر کاربرد راه ها است که از آن به عنوان دیوارهای سیل در هنگام وقوع طوفان و سیل ناگهانی در سراسر کشور استفاده می شود. اکنون، برنامه ریزان رویداد اغلب از آنها برای تسهیل بهتر کنسرت ها و سایر گردهمایی های بزرگ استفاده می کنند.

این موانع سبک هستند و به راحتی حمل و جا به جا می شوند و در صورت نیاز درون این موانع را می توان از شن و ماسه و یا آب پر کرد . و در صورت جا به جا کردن ان میتوانید محتویات درون آن را خالی کنید و سپس جا به جا کنید.

کاشن تانک

کاشن تانک وسیله ای است که برای تضعیف ضربه ، کاهش آسیب به سازه ها، وسایل نقلیه و رانندگان ناشی از برخورد وسیله نقلیه موتوری طراحی شده است . ضربه گیر طوری طراحی شده است که انرژی جنبشی خودروی برخورد کننده را جذب می کند . تضعیف‌کننده‌های ضربه معمولاً در مقابل سازه‌های ثابت نزدیک بزرگراه‌ها ، مانند نقاط فرورفتگی یا تکیه گاه های روگذر برای جلوگیری از برخورد وسایل نقلیه با گاردریل و یا تیرها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ممکن است برای اطراف مناطق خطر یا اطراف ماشین‌آلات جاده‌ای و کارگران برای هدایت ترافیک به سمت دیگر استفاده شود. و یا به عنوان جدا کننده در بزرگراه ها و جاده ها به کار گرفته شود.

نوار شبرنگی بر سطح کاشن تانک نور را به خوبی بازتاب می کند بنابراین در طول شب و در جاده هایی با دید کم راننده براحتی آن را می بیند و موجب ایمنی بیشتر در جاده ها می شود. طراحی این محصول به صورت مخزنی بوده به همین دلیل این محصول دارای طول عمر بالا و همچنین مقاوم در برابر ضربه و فشار و شرایط جوی مختلف و نامساعد می باشد.

استوانه و مخروطی ترافیکی

استوانه و مخروطی ترافیکی غالبا در جاده ها و مکان های دیگر برای جداسازی دو فضا از هم استفاده می شوند.این تجهیزات ایمنی راه ها از گذشته به طور منظم برای هدایت ترافیک در جاده ها و در موقعیت های ساختمانی خطرناک در یک مکان مشخص استفاده شده اند.

این استوانه ها و مخوطی های ترافیکی به دلیل داشتن نوارهای بازتابنده، بازتابندگی قوی دارند که به دید رانندگان کمک بسزایی می کند و در مورد شرایط جاده ی پیش رو مانند پیچ ​​ها و سایر تغییرات جاده هشدار می دهند. و به دلیل توخالی بودنشان بسیار سبک هستند و نصب و جابه جایی آنها بسیار آسان است.

نوار خطر

نوار خطر  که با نام های نوار احتیاط ، نوار مانع ، نوار ترافیکی نیز شناخته می‌شود . این محصول در دسته تجهیزات ایمنی راه ها قرار دارد و از نوع جداکننده است. نوار خطر یک نوار منعطف است که برای هشدار دادن به مردم از یک منطقه بالقوه خطرناک استفاده می‌شود . آنها را می توان در مقابل یک خطر طولانی کرد تا از ورود افراد به منطقه جلوگیری شود یا در امتداد یک پیاده رو کشیده شوند تا مردم را به یک منطقه امن هدایت کنند.

نوار خطر با رنگ روشن (که اغلب کلمات "احتیاط" یا "خطر" با حروف برجسته است) که برای هشدار یا جلب توجه رهگذران استفاده می شود. یک منطقه یا موقعیت حاوی یک خطر احتمالی. به عنوان یک مانع جزئی برای جلوگیری از ورود تصادفی به آن منطقه یا موقعیت عمل می کند و در نتیجه ایمنی عمومی را افزایش می دهد. 

اهمیت محدودیت های جداسازی

یکی دیگر از عوامل ضروری در ایمنی جاده ها، جداسازی حاشیه ها است. این جداکننده های لاستیکی به هم پیوسته و بازیافتی هستند و می توانند در طیف وسیعی از کاربردها بسته به سطح جداسازی مورد نیاز استفاده شوند. همچنین کاملاً همه کاره هستند زیرا می توان آن ها را روی ترازهای مستقیم، زاویه دار یا منحنی نصب کرد. نصب دیوارهای جداکننده به صورت دائمی یا موقت است.

راحتی محدودیت های جداسازی

چیزی که در مورد حاشیه های جداسازی ما راحت است این است که می توان آنها را در بخش های کوچک عرضه کرد و اطمینان حاصل کرد که شما مقدار مورد نیاز خود را دارید که امیدواریم منجر به حداقل ضایعات برای کسب و کار شما شود.

حاشیه های جداسازی ما را می توان با پروفیل های انتهایی شیب دار عرضه کرد. هدف از این کار به حداقل رساندن هرگونه خطر بالقوه برای موتورسواران است و در عین حال خطر سقوط عابران پیاده روی حاشیه را نیز کاهش می دهد. با این حال، مواردی وجود دارد که پروفیل‌های انتهایی شیبدار می‌توانند بیشتر از اینکه فایده داشته باشند، ضرر داشته باشند، به خصوص در مسیرهایی از جاده که محدودیت سرعت بالاتری دارند. وسایل نقلیه‌ای که با سرعت بالا می‌آیند و به‌طور ناگهانی با یک حاشیه بلند شده مواجه می‌شوند، ممکن است نتوانند به موقع توقف کنند.

این جداکننده می‌تواند برای جاده های باریک‌تر یا جاده هایی که تعداد زیادی کامیون در خود جای می‌دهند یا وسایل نقلیه بزرگ‌تری که به فضای بیشتری برای حرکت نیاز دارند، مشکل‌ساز باشد. در مواردی از این قبیل، یک حاشیه صاف ممکن است گزینه بهتری برای جداکننده جاده باشد.

با گنجاندن بولاردهای منعطف می توان ترسیم را بیشتر افزایش داد.

همانطور که قبلا ذکر شد، محدودیت های جداسازی را می توان در طیف وسیعی از کاربردهای دائمی یا موقت مورد استفاده قرار داد که نمونه هایی از آنها را می توان در زیر مشاهده کرد:

کاربرد های جداکننده های حاشیه ای ترافیکی

جداسازی خطوط

البته این یک کاربرد رایج برای خطوط جداسازی است و می‌توان از آن برای ارائه سطح بالاتری از خطوط حائل ساده در سطح جاده استفاده کرد. همچنین یک راه کارآمد برای جداسازی خطوط است. به دلیل انعطاف پذیری کرب، می توان آن را به راحتی بر روی سطح منحنی نصب کرد و تا زمانی که نیاز باشد طول جاده را دنبال می کند.

کانال سازی خطوط

در صورتی که عملیات راهداری در آن بخش از جاده انجام شود، می‌توان از محدودیت‌های جداکننده نیز در یک برنامه موقت استفاده کرد. به طور ایمن و موثر قادر خواهد بود وسایل نقلیه را تغییر مسیر دهد. این بدان معنی است که موقعیت های انحرافی ترافیکی نیز می توانند از استفاده از حاشیه های موقت بهره مند شوند.

حفاظت از محل کار

هنگامی که کارگران در جاده کار می کنند، محدودیت های جداسازی می توانند به عنوان موانع ایمنی موقت عمل کنند.

این به عنوان یک ابتکار حفاظتی دو جانبه با محافظت از کارگران و خود محل کار در برابر ترافیک و همچنین محافظت از عابران بالقوه در برابر خطرات مرتبط با محل کار یا ساخت و ساز عمل می کند. شخم زدن خودرو به داخل محل کار می تواند منجر به تلفات جانی، جراحت یا حتی فروریختن خود محل شود.

این موانع ایمنی راه حل ایده آلی هستند که کل خط را نمی توان بسته کرد یا در مواردی که کار جاده یا ساخت و ساز طولانی مدت است.

اگر از حاشیه ها برای کمک به حفاظت از محل کار استفاده می شود، سایر پروتکل های ایمنی نیز باید رعایت شوند. اینها شامل اجرای سطوح سرعت پایین تر است.

تقسیم کننده میانه

این محدودیت های جداسازی را می‌توان در جاده‌های دو بانده یا به‌ویژه در جاده‌هایی با وضعیت ترافیکی مخالف مانند یک راه‌راهه دوگانه استفاده کرد. برخی از این بزرگراه‌ها یا آزادراه‌ها ممکن است دارای یک تقسیم‌کننده میانی مانند یک پهنه چمن باشند. این هنوز هم می تواند خطرناک باشد زیرا به طور کامل ماشین را از رانندگی در جهت اشتباه باز نمی دارد. یک حاشیه جداسازی نصب شده از نظر فیزیکی این وسایل نقلیه را از رانندگی در سمت اشتباه جاده محدود می کند و بنابراین می تواند خطر تصادف وسیله نقلیه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

محدودیت جداسازی برای هر نیاز شما

همانطور که می بینید، محدودیت های جداسازی فوق العاده همه کاره هستند و می توانند با نیازهای خاص شما سازگار و اعمال شوند. این تطبیق پذیری به این واقعیت گسترش یافته است که می توان از آن در برنامه های دائمی و موقت استفاده کرد. 

نحوه خرید و سفارش جدا کننده های ترافیکی

جداکننده های دارای انواع و در سایزهای مختلف وجود دارند . این محصولات متناسب با نوع و سایز خود دارای مزایا و کاربردهای بسیاری در بالا بردن ایمنی راه ها هستند.

شرکت ترافیک کالا با داشتن سابقه در تولید و فروش انواع تجهیزات ترافیکی با ابعاد مختلف طبق استانداردهای وزارت راه و شهرداری اماده تولید سفارشات شما می باشد.برای بهرمند شدن از این مزایا شما می توانید انواع جداکننده ترافیکی را به صورت اینترنتی سفارش دهید و یا برای اطلاع از قیمت و خرید و یا سفارش محصولات مد نظر از ترافیک کالا با مشاوران ما تماس بگیرید یا مستقیماً با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا پاسخگوی شما باشیم.