Previous
Next

تابلو خط ویژه عبور

کد کالا :
 • جنس ورق تابلو : گالوانیزه اصل و یا ورق روغنی
 • جنس رنگ سطح تابلو : الکترواستاتیک 
 • مقاوم در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی
 • مقاوم در مقابل خوشید ، رطوبت ، بارندگی ، گرما و سرما 
 • مناسب برای شرایط جوی مختلف
 • حمل و نصب اسان 

تابلو خط ویژه عبور

تابلو خط ویژه عبور یکی از تجهیزات ترافیکی با اهمیت است که به ما اطلاع میدهد که کدام خط مسیر ویژه عبور وسایل نقلیه عمومی است و ما نباید از این خط عبور نماییم و درصورت تردد در این خط جریمه خواهیم شد. تابلو خط ویژه عبور به شکل مستطیل است و در پس زمینه سفید آن فلش های بالا و پایین با رنگ مشکی قرار دارد که نشان دهنده خطوط مسیرها می باشد و یک نشانه که نشان دهنده وسایل نقلیه عمومی است که درون دایره و یا مستطیل در پس زمینه آبی بر روی یکی از مسیرها قرار دارد که نشان دهنده خط ویژه عبور می باشد.

ویژگی های تابلو خط ویژه عبور

تابلو خط ویژه عبور با ورق گالوانیزه اصل و یا ورق روغنی تولید می شود. و برای رنگ آمیزی سطح این تابلو ترافیکی از رنگ الکترواستاتیک استفاده شده است که موجب مقاومت این محصول در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی و مقاومت آن در مقابل خوشید ، رطوبت ، بارندگی ، گرما و سرما شده است. همچنین تابلو خط ویژه عبور برای شرایط جوی مختلف مناسب می باشد.

همین حالا این تابلو با کیفیت را از شرکت ترافیک کالا سفارش دهید. کافیست در تلگرام ، اینستاگرام و یا واتس آپ پیام دهید و یا با شماره 09352621162 تماس بگیرید .

تابلو خط ویژه عبور

منظور از خط ویژه چیست؟

خطوط مسیر ها که در خیابان ها و جاده ها کشیده می شوند، انواع گوناگونی دارند و اهداف خاص خود را دنبال میکنند.

برخی از این خطوط به منظور تعیین حد و مرز برای حرکت و یا توقف خودروها رسم می شوند، مانند:  خط عبور، خط عبور مخصوص دوچرخه، خط ویژه و خط ایست . و برخی از این خطوط برای تغییر دادن سرعت ایجاد می شوند، مانند: خط تغییر سرعت و خط کمکی.

در شهر‌های بزرگ برای ترغیب مردم به استفاده از وسایل نقلیه عمومی خطوط ویژه‌ای را اختصاص می دهند تا وسایل نقلیه عمومی سرعت بیشتری نسبت به خودرو‌های شخصی داشته باشند. در برخی موارد برای حفظ جان و امنیت مردم خودرو‌های امدادی و امنیتی هم از این خطوط برای سرعت بیشتر در امداد رسانی استفاده می‌کنند.

در تهران اولین خط بی آر تی در سال 1386 احداث شده است.

متاسفانه برخی از رانندگان در شهرهای بزرگ ، بدون توجه به این که این خطوط برای چه امری طراحی شده اند، از خطوط ویژه عبور می‌کنند. ترددهای غیرمجاز در خطوط ویژه، تردد وسایل نقلیه عمومی و خودروهای امدادی را با اخلال مواجه می کند. در نتیجه تصمیم گرفته شد تا برای متخلفان جریمه در نظر گرفته شود تا از عبور خودرو ها از خط ویژه جلوگیری نماید. بهتر است بدانیم با دیدن این تابلو از خط ویژه فقط وسایل نقلیه ی خاصی میتوانند عبور کنند. در ادامه به این وسایل نقلیه اشاره میکنیم.

چه وسایل نقلیه ای می توانند از خط ویژه عبور کنند؟

تابلو خط ویژه عبور در ابتدای خطوط ویژه، نصب می شود. و وسایل نقلیه ی محدودی می توانند در این خط ویژه عبور کنند (البته بعضی از این خودرو ها باید از قبل از پلیس راهور ناجا مجوز اخذ کنند تا بتوانند در خط ویژه تردد کنند.) از جمله :

 • اتوبوس های شرکت واحد اتوبوسرانی
 • خودروهای تعمیراتی وابسته به شرکت واحد اتوبوسرانی
 • خودروهای ماموریتی سازمان آتش نشانی که مجهز به وسایل امدادی و اطفای حریق هستند .
 • خودروهای فوریت های پزشکی
 • وسایل نقلیه انتظامی و راهور که دارای علائم سمعی و بصری باشند در ماموریت و یا در حال اسکورت هستند.
 • خودروهای تشریفات وزارت امورخارجه و ریاست جمهوری در زمان حضور خودروی پیشرو راهور .
 • خودروهای دیپلمات های کشورهای خارجی مقیم در ایران با نصب پرچ کشورشان.
 • خودروهای پول رسان وابسته به بانک ها پس از اخذ مجوز .
 • خودروهای مسئولین کشوری و لشکری نیز با اخذ مجوز از پلیس راهور ناجا.

عبور در محدوده تابلو خط ویژه عبور

قیمت ، خرید و سفارش تابلو خط ویژه عبور

با استفاده از تابلو خط ویژه عبور می توانید ترافیک را در مسیر خاصی از جاده کنترل کنید تا وسایل نقلیه عمومی و یا خودروهای ویژه ای که حق تردد در خط ویژه را دارند به سرعت به مقصد خود برسند.

اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید میتوانید با همکاران ما در ارتباط باشید . کافیست در شبکه های اجتماعی ما پیام دهید و یا با شماره 09352621162 تماس بگیرید .

میتوانید از تولید کننده به طور مستقیم محصولات ترافیکی را از شرکت ترافیک کالا تهیه نمایید . ترافیک کالا آماده ثبت سفارشات شما می باشد.

مشخصات

نظرات

نظرات (0)

محصولات مرتبط