فیلترهای فعال

چشم گربه ای ترافیکی

چشم گربه ای جاده یک وسیله ایمنی بازتابی است و در دسته تجهیزات ایمنی راه ها قرار دارد که در خط کشی جاده ها استفاده می شود و اولین مورد از طیف نشانگرهای برجسته روسازی است .

چشم گربه ای ترافیکی چیست؟

هنگام رانندگی در امتداد یک جاده تاریک، ممکن است گه گاه فلاش های نوری را دیده باشید که از برخی دستگاه های نصب شده در جاده ساطع می شود. این وسایل را چشم های گربه ای (به دلیل طراحی آنها) یا نشانگرهای روسازی برجسته می نامند. این اشیاء شامل یک لنز یا ورقه است که با انعکاس نور چراغ های جلوی وسایل نقلیه، دید آنها را افزایش می دهد و جاده را برای رانندگان قابل مشاهده می کند. آنها در سطح جاده برای خط کشی  برای دید در شب به هم چسبیده یا لنگر می زنند.

این واحدها در نور روز چندان قابل مشاهده نیستند و عموماً در کنار خطوط سنتی رنگ آمیزی شده استفاده می شوند. چشم‌ های گربه‌ ای موقت با یک نوار بازتابنده اغلب در هنگام تعمیر بزرگراه استفاده می‌شوند. اینها معمولاً زرد رنگ مناسب درخشش روز هستند، بنابراین در نور روز و همچنین در تاریکی به راحتی قابل مشاهده هستند. سپس می توان آنها را به تنهایی برای تقسیم خط استفاده کرد.

همچنین در طول کار تعمیر بزرگراه، ستون های پلاستیکی ترافیکی دیده می شود که به جای ایستادن آزاد، در حفره چشم گربه ای جمع شونده قرار می گیرند. اینها اغلب همراه با دو ردیف چشم گربه‌ای موقت برای تقسیم ترافیکی که در جهت مخالف در طول عملیات جاده‌ای بزرگراه‌ها حرکت می‌کنند، استفاده می‌شوند.

چشم‌های گربه‌ای با انرژی خورشیدی که به عنوان ناودانی جاده خورشیدی شناخته می‌شوند و LED قرمز یا کهربایی را به ترافیک نشان می‌دهند، در جاده‌هایی که در مکان‌هایی در سراسر جهان به‌ویژه خطرناک تلقی می‌شوند، معرفی شده‌اند.

چشم گربه ای ترافیکی

تاریخچه چشم گربه ای ترافیکی

مخترع چشم های گربه ای پرسی شاو از انگلستان بود. وقتی خطوط تراموا در حومه نزدیک آمبلر تورن برداشته شد، او متوجه شد که از ریل های فولادی صیقلی برای حرکت در شب استفاده می کرده است. نام "چشم گربه" از الهام شاو برای دستگاه گرفته شده است: درخشش چشم که از چشمان گربه منعکس می شود. در سال 1934، او اختراع خود را به ثبت رساند ،  عدسی بازتابی شش سال قبل برای استفاده در علائم تبلیغاتی توسط ریچارد هالینز موری،  از هرفوردشایر اختراع شده بود و همانطور که شاو اذعان داشت، آنها در ایده او مشارکت داشتند.

خاموشی های جنگ جهانی دوم (1939-1945) و چراغ های کرکره ای اتومبیل که در آن زمان استفاده می شد، ارزش اختراع شاو را نشان داد و به محبوبیت استفاده انبوه از آنها در بریتانیا کمک کرد. پس از جنگ، آنها حمایت قاطعانه ای از کمیته وزارت حمل و نقل به رهبری جیمز کالاگان و سر آرتور یانگ دریافت کردند. در نهایت، استفاده از آنها در سراسر جهان گسترش یافت.

انواع چشم گربه ای ترافیکی

چشم گربه ای ترافیکی در اندازه های مختلف هستند و در آلومینیوم، پلاستیک سخت ABS یا شیشه موجود هستند. آنها به گونه ای ساخته شده اند که بتوانند بارهای سنگین و ضربه های شدید را تحمل کنند. آنها می توانند در یک، هر دو یا همه طرف بازتابنده داشته باشند. بازتابنده ها بسته به کاربرد مورد نظرشان می توانند رنگ های مختلفی داشته باشند. رایج ترین مواردی که در هند می بینیم سفید، زرد و قرمز هستند.

اخیراً چشم گربه ای های پیشرفته تری برای جاده معرفی شده اند. اینها به جای آن دارای LED های خورشیدی هستند. آنها می توانند با یک بار شارژ برای چندین روز کار کنند. البته اینها نسبت به نسخه معمولی رفلکتور نیز گرانتر هستند.

یک طرفه:

این محصول برای نصب در دو طرف حاشیه جاده مورد استفاده قرار می گیرد. نشانگر بازتابنده در یک طرف قطعه محصول، برای حاشیه جاده ها طراحی شده است و استفاده از آن در موقعیت های دیگر ممکن است گمراه کننده باشد.

نحوه نصب این اجزاء باید به نوعی باشد که طرف چشمک زن رو به جاده و در دید راننده باشد. مختصات میخ های قرمز رنگ باید مطابق با استانداردهای از پیش تعیین شده باشد.

چشم گربه ای ترافیکی دو طرفه

دو طرفه :

چشم گربه ای ترافیکی دو طرفه مناسب برای نصب در حاشیه جاده ها نیست. این تجهیزات کوچک مستقل برای نصب در بزرگراه ها و خیابان های با پهنای زیاد مناسب هستند. روشنایی که این تجهیز ترافیکی برای جاده ها ایجاد می کند، بسیار بیشتر از مدل های یک طرفه است.

محل نصب چشم گربه ای ترافیکی دو طرفه باید طبق براوردهای کارشناسی و در فواصل منظم انجام شود تا بالاترین کارایی را در جاده به همراه داشته باشد. در محل هایی نظیر خط کشی های میانی جاده از چشم گربه ای های دوطرفه با طیف زرد استفاده می شود.

چشم گربه ای ترافیکی آلومینیومی

آلومینیومی:

همانطور که از نام آن پیداست، چشم گربه ای های آلومینیومی ترافیکی دارای روکش های آلومینیومی با اجسام بازتابنده نصب شده در داخل آنها هستند. اینها قوی و بادوام هستند. برای نصب در وسط جاده مناسب هستند.

چشم گربه ای ترافیکی پلاستیکی

پلاستیکی :

چشم گربه ای پلاستیکی ترافیکی از پلاستیک ساخته شده و دارای مواد بازتابنده هستند. آنها به اندازه چشم گربه ای آلومینیومی ترافیکی قوی نیستند و همچنین دوام کمتری دارند. آنها را می توان در خط مرکزی یک جاده، کناره های بزرگراه و پل ها استفاده کرد.

چشم گربه ای ترافیکی شیشه ای

شیشه ای:

چشم گربه ای شیشه ای ترافیکی ، جامد از شیشه ایمنی سخت شده ساخته شده اند. پایین بازتابنده با پوششی پوشانده شده است که اثر بازتابی را ارائه می دهد. نور ورودی توسط یک بازتابنده دقیقاً در همان جهتی که از آن آمده است، به مدت 360 درجه بازتاب می شود. این به این معنی است که بازتابنده نور وسایل نقلیه را از هر زاویه به کاربران جاده منعکس می کند.

چشم گربه ای ترافیکی LED

LED:

چشم گربه ای ترافیکی LED با یک پنل خورشیدی در بالا و یک باتری که در طول روز با نور خورشید شارژ می شوند ارائه می شوند. در شب LED های آنها شروع به انتشار نور می کنند. آنها ممکن است دارای بازتابنده های کوچک باشند یا نداشته باشند، اما به دلیل LED های روشن، آنها بسیار بیشتر قابل مشاهده هستند. آنها را می توان به راحتی از فاصله طولانی تری نسبت به سایر انواع چشم گربه ای ترافیکی مشاهده کرد.

مواد بازتابنده چشم گربه ای ترافیکی

ورق انعکاسی و بازتابنده پلاستیک:

اینها برای پروژه های کوتاه مدت مناسب هستند زیرا طول عمر کوتاهی دارند و با گذشت زمان خاصیت بازتابی خود را از دست می دهند. رفلکتورهای با این مواد در مکان هایی که کارهای جاده ای با دفعات بیشتری نسبت به سایرین انجام می شود مناسب تر هستند.

مهره های شیشه ای:

مهره های شیشه ای دوام بیشتری نسبت به ورق های بازتابنده و بازتابنده های پلاستیکی دارند. آنها نیاز به تعویض کمتری دارند و برای پروژه های طولانی مدت مناسب تر هستند.

کاربرد چشم گربه ای ترافیکی

چشم گربه ای ترافیکی یکی از مهمترین وسایلی است که از خروج خودرو ها از جاده یا خطوط آنها جلوگیری می کند و جاده های ما را ایمن تر می کند. آنها نور چراغ های خودرو را منعکس می کنند تا راننده بتواند پیچ ​​ها و گوشه های جاده را از فاصله دور مشاهده کند. حتی در تاریکی، راننده به راحتی می‌تواند خطوط جاده، انتهای و گوشه‌های جاده را ببیند و قضاوت کند که به کجا بپیچد، کدام خط جاده را انتخاب کند و به نوبه خود با خیال راحت رانندگی کند. این باعث می شود که گل میخ در جاده های کم نور بسیار مفید باشد. آنها حتی در شرایط آب و هوایی نامساعد راهنمایی شبانه موثری را ارائه می دهند.

علاوه بر این، این چشم گربه ای ها به عنوان نشانگر خط عمل می کنند. هنگامی که یک خودرو از روی آنها عبور می کند، ضربه هایی به داخل کابین منتقل می شود که سرنشینان همیشه متوجه آن خواهند شد. به این معنی که اگر خودرو از یک لاین به لاین دیگر دریفت باشد، راننده هشدار داده می شود و می تواند اقدامات اصلاحی انجام دهد.

همچنین چشم گربه ای ترافیکی نصب شده در گذرگاه های عابر پیاده را خواهید دید. اینها به راننده وسیله نقلیه ای که در حال نزدیک شدن است نشانه واضحی از محل عبور عابر پیاده می دهد.

قوانین فاصله بین دو چشم گربه ای بازتابنده جاده از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

چشم گربه ای ترافیکی

مزایای چشم گربه ای ترافیکی

 • چشم گربه ای ترافیکی به عنوان دستورالعملی عمل می کنند که به رانندگان می گویند جاده کجا و چگونه می پیچد.
 • آنها بدون توجه به آب و هوا در طول روز یا شب کار می کنند و دید را فراهم می کنند.
 • چشم گربه ای با ارائه بازخورد شنیداری و لمسی به راننده می گویند که ماشینش در حال حرکت به خط دیگری است.
 • گل میخ های جاده در لبه جاده برجسته می شوند و به رانندگان کمک می کنند تا مرزهای جاده را قضاوت کنند. این امر
 • احتمال خروج وسایل نقلیه از جاده را کاهش می دهد.
 • نیازی به برق ندارند. آنها دارای بازتابنده یا LED های خورشیدی هستند که به این معنی است که برق مصرفی ندارند.
 • این محصول به عنوان سرعت شکن عمل می کنند. گل میخ های جاده ای مرتفع برای کاهش یا کنترل سرعت وسایل نقلیه، به ویژه در جاده های شهری نصب می شوند.
 • چشم‌ گربه‌ ای ترافیکی در مه بسیار ارزشمند هستند و تا حد زیادی در برابر آسیب‌های دستگاه سنگین برف‌روب مقاوم هستند .

نصب چشم گربه ای ترافیکی

در ابتدا باید محل­ نصب چشم گربه ای را در جاده مشخص نمایید. به ­دلیل استفاده از چسبی خاص برای نصب آن، باید زیرکار عاری از خاک و سنگ­ریزه باشد. در نهایت با بهره­‌مندی از پیچ­‌های مخصوص، آن­ها را به ­زمین محکم می‌­کنید.

توجه کنید :

 • نصب نامناسب گل میخ های جاده می تواند آنها را شل کند که ممکن است باعث تصادف شود.
 • ناودانی های جاده را نمی توان در جاده های بدون آسفالت نصب کرد.
 • برای نصب آن از چسب های مرغوب استفاده کنید. این مورد خیلی اهمیت دارد.

نحوه خرید و سفارش چشم گربه ای ترافیکی

چشم گربه ای ترافیکی دارای مزایا و کاربردهای بسیاری در بالا بردن ایمنی راه ها دارند برای تهیه این محصول می توانید با مشاوران ترافیک کالا تماس بگیرید

شرکت ترافیک کالا با داشتن سابقه در تولید و فروش انواع تجهیزات ترافیکی با ابعاد مختلف طبق استانداردهای وزارت راه و شهرداری اماده تولید سفارشات شما می باشد.برای بهرمند شدن از این مزایا شما می توانید انواع چشم گربه ای ترافیکی را به صورت اینترنتی سفارش دهید و یا برای اطلاع از قیمت و خرید و یا سفارش محصولات مد نظر از ترافیک کالا با مشاوران ما تماس بگیرید یا مستقیماً با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا پاسخگوی شما باشیم.