زیرشاخه‌ها

 • تابلو راهنمایی اخباری...

  تابلوهای اخباری و هشداری

  علائم هشدار دهنده برای هشدار دادن به کاربران بزرگراه، خیابان یا جاده در مورد شرایط غیرمنتظره یا خطرناک پیش رو که ممکن است به کاهش سرعت نیاز داشته باشند، موقعیت هایی که ممکن است به راحتی قابل مشاهده نباشند، یا اقدامی به نفع ایمنی و عملیات ترافیکی کارآمد مانند منحنی، انحرافی، فرعی و غیره میباشند.

  وقتی در حال رانندگی هستید، همیشه نمی توانید آنچه را که در راه است پیش بینی کنید. یک علامت خطر جاده به رانندگان در مورد شرایطی که ممکن است خطرآفرین باشد هشدار می دهد. علائم جاده نه تنها به رانندگان می گویند که چگونه به جایی که می خواهند برسند، بلکه به جلوگیری از مشکل در جاده نیز کمک می کنند.

  بعضی از رایج ترین علائم خطر جاده و ترافیک را در زیر با هم بررسی می کنیم؛  

  علامت هشدار یا خطر یک مثلث است که معمولاً دارای پس‌زمینه سفید و اشکال سیاه است. در حالی که یک تابلوی ایست ترافیک را متوقف می کند، یک تابلوی خطر، ترافیک را در زمانی که وضعیت خطرناک تر است حفظ می کند. از علامت خطر برای کاهش سرعت رانندگان استفاده می‌شود و به آنها یادآوری می‌کند که از ترافیک پیش رو آگاه باشند و تسلیم شوند.

   

  هشدار وسایل نقلیه اضطراری:

  اگرچه به اندازه علائم هشدار دهنده دیگر رایج نیست، پلاکاردهای وسایل نقلیه اضطراری برخی از مهمترین آنها هستند. این علائم به راننده هشدار می‌دهد که آتش‌نشانی، ایستگاه آمبولانس یا سایر مراکز وسایل نقلیه اورژانسی در آن نزدیکی هستند. این تابلو به رانندگان این امکان را می دهد که نسبت به ورود وسایل نقلیه اضطراری به جاده هوشیار باشند.

  سمت راست (یا چپ): هنگامی که مانعی در جاده وجود دارد یا خیابان به دلایلی باریک می شود، این علائم سفید با نقوش سیاه باعث می شود که ترافیک در جهت درست جریان داشته باشد.

  گذرگاه عابر پیاده:

  یکی از رایج ترین علائمی است که معمولاً در مناطق مدرسه یا مناطق شهری پرجمعیت دیده می شود. در هر جایی که ممکن است افراد زیادی در حال راه رفتن و عبور از خیابان باشند، این تابلوی با اشکال آدمک به راننده یادآوری می کند که مراقب باشد.

  گذرگاه عابر پیاده به دو شکل تولید میشود که در زیر مشاهده می کنید.

  کارگران مشغول کارند:

  وقتی این تابلوی مثلث شکل را می بینید، می دانید که باید با احتیاط رانندگی کنید. هم برای رانندگان و هم برای کارگران باید همیشه با احتیاط به مناطق کاری نزدیک شد. گاهی اوقات آنها یک تغییر الگوی ترافیک را نشان می دهند که در آن راننده باید سرعتش را پایین بیاورد یا سرعتش را کاهش دهد. یک علامت معمولاً با پلاکاردهای موقت دیگری مانند "منطقه عملیاتی" و "انحراف" همراه است.

  عبور حیوانات:

  بیشتر آنها به عنوان گذرگاه حیوانات اهلی نصب می شوند، اگرچه ممکن است حیوانات دیگری مانند غازها، حتی لاک پشت ها را در حال عبور از خیابان ببینید. حیوانات بزرگتر مخصوصاً می توانند صدمات قابل توجهی به اتومبیل وارد کنند و حتی ممکن است باعث تصادف آنها شوند. این تابلوهای مثلث شکل به راننده اطلاع می دهد که حیواناتی در منطقه وجود دارند که ممکن است سعی کنند از جاده عبور کنند.

  اکنون که می دانید علامت خطر بزرگ جاده چیست، اجازه دهید شکل و رنگ آنها و معانی پشت آنها را بررسی کنیم.

  علائم خطر جاده چیست؟

  وقتی در حال رانندگی هستید، باید چشم خود را به خیابان نگه دارید. برای اطمینان از دریافت سریع و ایمن اطلاعات مورد نیاز، اشکال و رنگ‌های استانداردی در جاده و بزرگراه ها استفاده می‌شوند 

  در حالی که همه این تابلوها و علائم خطر فوری ندارند، هر گونه تغییر پیش‌بینی نشده در جاده یا الگوی رانندگی می‌تواند خطرناک باشد. هر نوع نشانه دارای رنگ و شکل کلی است. رنگ و شکل یک علامت به راننده اجازه می دهد فورا بداند چه نوع اطلاعاتی را باید انتظار داشته باشد.

  قرمز - توقف، بازدارنده، ممنوع

  سفید با حروف سیاه - علائم نظارتی مانند محدودیت سرعت

  زرد - علائم هشدار دهنده ای که نشان دهنده تغییر الگوی ترافیک یا کارگاه عملیاتی است.

  سبز - راهنمای الگوهای ترافیک و مسیرها

  زرد/سبز فلورسنت - گذرگاه ها و نمایش جهت یا پیچ های جاده

  نارنجی - کار ساخت و ساز در جاده

  آبی – خدمات و اطلاعات توریستی و همچنین مسیرهای پارکینگ

  قهوه ای – مکان های تفریحی و فرهنگی

  شکل علامت نیز برای انتقال سریع پیام استفاده می شود. همه ما با شکل هشت ضلعی علامت توقف آشنا هستیم. برخی از اشکال رایج دیگر که برای انتقال اطلاعات در مورد جاده استفاده می شوند عبارتند از:

  مثلث – هشدار و خطر

  مستطیل یا مربع - مقررات راهنمایی و رانندگی

  مستطیل های افقی - راهنما

  دایره – انتظامی

  علائم خطر جاده چگونه به تنظیم ترافیک کمک می کند؟

  علامت خطر جاده همیشه خطر فوری را نشان نمی دهد، بلکه تغییر در الگوهای رانندگی مانند کاهش سرعت به دلیل یک منطقه شلوغ، گذرگاه مدرسه یا منطقه ساخت و ساز را نشان می دهد. خواه یک هشدار در مورد خطر بالقوه باشد یا فقط یک یادآوری برای توجه، یک علامت راهنمایی و رانندگی به شما امکان می دهد تا اطلاعاتی را که برای رانندگی ایمن نیاز دارید، در حالی که چشمان خود را در جاده نگه دارید، دریافت کنید.

  از کجا می توانم علائم خطر جاده را بخرم؟

  اگر علاقه مند به خرید مستقیم از تولیدکننده، تابلوها و علائم ترافیکی هستید، می توانید با مشاورین ما در شرکت ترافیک کالا تماس بگیرید. برای دیدن مجموعه وسیع تابلوها و علائم ترافیکی ما و درخواست مشاوره، کافیست به شماره واتس آپ 09352621162 پیام دهید.

   

 • تابلو راهنمایی انتظامی

  تابلوهای انتظامی

  تابلوهای انتظامی طیف وسیعی از علائم را توصیف می کنند که برای نشان دادن یا تقویت قوانین، مقررات یا الزامات راهنمایی و رانندگی استفاده می شود که در همه زمان ها یا در زمان ها یا مکان های مشخص در خیابان یا بزرگراه اعمال می شود، که نادیده گرفتن آنها ممکن است باعث نقض شود یا علائمی که رفتار عمومی را در مکان های عمومی آزاد است تنظیم می کند. علائم نظارتی شامل علائم توقف، علائم تسلیم، علائم محدودیت سرعت، وارد نشوید، معلولان، علائم یک طرفه و...

  علائم نظارتی برای نشان دادن وجود مقررات جاده ای یا اجرای چنین مقرراتی یا هر دو به رانندگان استفاده می شود. این علائم بیشتر دایره ای هستند و دارای حاشیه قرمز و علائم یا حروف مشکی در زمینه سفید هستند.

  برای اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات علائم ایمنی جاده ای نظارتی ما، محصولات را مرور کنید. بدانید که چه می خواهید.

  علائم نظارتی به شما می گوید که طبق قانون چه کاری باید انجام دهید یا نباید انجام دهید. مقررات درج شده بر روی این تابلوها به شما در مورد محدودیت سرعت، جهت تردد، محدودیت های گردش، محدودیت پارک و غیره توصیه می کند. قانون شکنی. همچنین با رعایت نکردن پیام‌های موجود در تابلوهای نظارتی، ایمنی خود و دیگران را به خطر می‌اندازد - به عنوان مثال، توقف نکردن در تابلوی ایست، عبور از خودروی دیگری که عبور از آن امن نیست، رانندگی با سرعت بالاتر از حد مجاز اعلام شده، یا رانندگی راه اشتباه در یک خیابان یک طرفه

  معمولاً علائم نظارتی دایره با حاشیه قرمز و زمینه سفید و اشکال مشکی هستند، مانند علائم محدودیت سرعت، ورود ممنوع برخی از علائم تنظیمی دایره های آبی رنگ با اشکل سفید هستند، مانند علامت به راست برانید، به چپ برانید با دایره و اسلش. 

  علامت STOP تنها تابلوی هشت ضلعی (8 ضلعی) است که در بزرگراه می بینید. در یک تقاطع با علامت STOP، باید کاملاً توقف کنید، عابران پیاده را بررسی کنید و از ترافیک عبور کنید تا قبل از اینکه دوباره حرکت کنید، تقاطع را پاک کنید. کاهش سرعت بدون توقف کاملاً غیرقانونی است.

  هنگامی که یک خط عابر پیاده یا یک خط توقف (نوار بالای سفید) می بینید، قبل از اینکه جلوی وسیله نقلیه شما به اولین خط رنگ شده برسد، توقف کنید. اگر نمی‌توانید ترافیک را ببینید، تسلیم عابر پیاده شوید و سپس با احتیاط از خط عبور کنید تا بتوانید به وضوح ببینید. ترافیک و عابران پیاده را بررسی کنید و زمانی که تقاطع پاک شد جلو بروید.

  تابلوهای جاده ای به طور فزاینده ای از نمادها به جای کلمات برای انتقال پیام خود استفاده می کنند. نمادها ارتباط فوری با کاربران جاده‌ها را فراهم می‌کنند، بر موانع زبانی غلبه می‌کنند و برای دستگاه‌های کنترل ترافیک در سراسر جهان استاندارد می باشد. آشنایی با نمادها در علائم راهنمایی و رانندگی برای هر کاربر جاده به منظور حفظ ایمنی و کارایی امکانات حمل و نقل لازم و ضروریست.

  رنگ تابلوهای راهنما شاخص مهمی از اطلاعاتی است که در آنها وجود دارد. استفاده از رنگ قرمز بر روی تابلوها محدود به تابلوهای توقف، تسلیم و ممنوعیت است. پس زمینه سفید نشان دهنده یک علامت تنظیمی است. زرد برای هشدار و راهنمایی در مناطق کار جاده استفاده می شود و یک پیام هشدار کلی را منتقل می کند. سبز حرکات ترافیکی مجاز یا راهنمایی جهت را نشان می دهد. آبی نشان دهنده خدمات کاربر جاده، اطلاعات توریستی و مسیرهای تخلیه است. و قهوه ای برای راهنمایی به مکان های تفریحی عمومی یا فرهنگی است.

  شکل تابلو همچنین می تواند کاربران جاده را از نوع اطلاعات نمایش داده شده بر روی تابلو آگاه کند. مقررات راهنمایی و رانندگی در تابلوهایی مستطیل شکل با جهت طولانی تر عمودی یا مربعی منتقل می شود. علائم انتظامی به شکل دایره، هشت ضلعی برای توقف و مثلث برای هشدار هستند. تابلوهای مستطیلی با جهت افقی اطلاعات راهنمایی را ارائه می دهند.

  نمونه هایی از تابلوهای انتظامی

  ایست:

  تابلوی ایست یکی از اولین تابلوهای جاده ای است که اکثر کودکان هنگام یاد گرفتن عبور از خیابان می شناسند. شکل هشت ضلعی و پس زمینه قرمز با حروف سفید به طور جهانی قابل درک است. به دلیل اهمیت آن، تابلوی ایست تنها علامت جاده ای به شکل هشت ضلعی است.

  محدودیت سرعت:

  تابلوهای محدودیت سرعت به شما می گویند که با چه سرعتی رانندگی کنید. در حالی که اکثر بزرگراه ها دارای محدودیت سرعت 80 تا 90 کیلومتر در ساعت هستند، اکثر مناطق مسکونی با سرعت 15 کیلومتر در ساعت می باشند. تابلوهای دایره با زمینه سفید و نوار قرمز و با اشکال مشکی هستند که با سرعت مطمئنی رانندگی کنید.

  ورود دوچرخه ممنوع:

  دوچرخه سواران باید از قوانین مشابهی پیروی کنند که اتومبیل ها انجام می دهند و گاهی اوقات دوچرخه ها می خواهند به جایی بروند که نباید باشند. این علامت سفید با حروف مشکی دارای یک دایره قرمز روشن و اسلاید مورب است که نشان می دهد این منطقه از خیابان یا تسهیلات اجازه تردد دوچرخه را نمی دهد.

  دور زدن ممنوع:

  اگر نوبت دور زدن را از دست دادید، GPS به شما می‌گوید که یک دور بزنید. با این حال، جاهایی وجود دارد که این علامت سفید با یک فلش U شکل و یک اسلش قرمز به شما می گوید که این کار مجاز نیست. معمولاً این علائم را در جاده‌های دو طرفه یا بزرگراه‌ها می‌بینید که به رانندگان اجازه می‌دهند در این نقطه از جاده تغییر جهت دهند.

تابلو و علائم شهری و جاده ای

نمایش 1 تا 12 از 125 مورد

فیلترهای فعال

تابلو و علائم شهری و جاده ای

تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی کنترل جریان ترافیک ایمن و کارآمد را از طریق تقاطع ها، در امتداد مسیرها و در شبکه های خیابانی فراهم می کند.

تابلوها و علائم شهری و جاده ای ترافیک را تنظیم می کند، ازدحام را کاهش می دهد، ایمنی را تضمین می کند و به جریان ترافیک کارآمد کمک می کند.

وسایل کنترل ترافیک مانند علائم و نشانه‌ها ابزار اصلی تنظیم، هشدار و هدایت ترافیک در تمام خیابان‌ها و بزرگراه‌ها هستند. نیاز به وسایلی که به خوبی طراحی و نگهداری می شوند متناسب با تراکم ترافیک، سرعت عملیات و پیچیدگی مناطق مانور در بزرگراه ها و تقاطع ها افزایش می یابد.

تابلو و علائم شهری و جاده ای 

علائم و نشانه ها ترافیک را تنظیم، هشدار، راهنمایی و مسیر می دهد. برای مؤثر بودن، هر تابلو و علائم باید نیازی را برآورده، توجه را به خود جلب و معنایی واضح و ساده را منتقل کند، به کاربران جاده احترام بگذارد و زمان کافی برای پاسخ دادن بدهد.