زیرشاخه‌ها

 • دیده شدن و جلب توجه یکی از نکات مهم ایمنی در تجهیزات ترافیکی و تاسیسات است. در انبارها و مکان‌های صنعتی، علاوه بر خودرو شبرنگ بر روی انواع سطح، دیوار و کف نیز ممکن است استفاده شود. این محصول به ویژه برای علامت گذاری خطرات، مکان های ورود و مسیرها در مناطق کم نور یا تاریک مفید است. احتمالاً از خود پرسیده اید که طول عمر شبرنگ چقدر است. شبرنگ ها با طول عمر 3 ساله ، 7 ساله و 10 ساله در بازار عرضه شده اند.

  شبرنگ ها از نظر انعطاف پذیری، دوام، طول عمر، رنگ و روشنایی متفاوت هستند. به طور مثال شبرنگ ها با برندهای متفاونی با طول عمر 3 ساله ، 7 ساله و 10 ساله در بازار وجود دارند. شما باید هنگام انتخاب نوع شبرنگ این فاکتورها را در نظر بگیرید. برای تعیین اینکه کدام گزینه برای استفده شما مفید است، مزایای شبرنگ را بررسی کنید، کاربردهای رایج را کشف کنید و الزامات آنها را بررسی کنید.

  شبرنگ چیست؟

  شبرنگ را در مکان ها و شرایط نوری مختلف به منظور جلوگیری از تصادفات و صدمات به کار می برند. شبرنگ از لایه بالایی مقاوم در برابر مواد شیمیایی، اشعه ماوراء بنفش و آب و هوا تشکیل شده است که با یک چسب حساس به فشار پشتیبان شده است. برخی از شبرنگ ها 3 ساله هستند یعنی تا 3 سال ضمانت دارند.

  برای چندین دهه، شبرنگ نقش مهمی در افزایش دید و ایمنی در شب بازی کرده است. از زمانی که در دهه 1930 اختراع شد، جان افراد بی‌شماری را نجات داده است.

  شبرنگ ، نوار انعکاسی یا ورق بازتابی نیز نامیده می شود زیرا نور را جمع آوری کرده و به منبع آن نور برمی گرداند. به عبارت دیگر، مهم نیست که نور از کدام جهت می‌آید، ماده بازتابنده آن را جمع‌آوری می‌کند، آن را متمرکز می‌کند و به منبع نور برمی‌گرداند.

  اغلب یک اتومبیل یا چراغ قوه این کار از طریق کره های شیشه ای که به عنوان آینه های سهموی عمل می کنند یا از طریق منشورهای ساخته شده توسط انسان که نور را به منبع خود باز می گرداند، انجام می شود. شبرنگ ها به طور داوطلبانه در سراسر جهان استفاده می شوند تا اشیا در شب دیده شوند.

  برای انعکاس بیشتر، شبرنگ با عناصر بازتابنده میکرو منشور ، سطحی آینه مانند ایجاد می‌کند که برای روشنایی فوق‌العاده و دید در فواصل طولانی مناسب است که در همه زوایا منعکس می‌شود.

  شبرنگ سه ساله

  کاربرد شبرنگ ها

  شبرنگ ها از گذشته تا به امروز در راستای نجات جان مردم بسیار کاربرد داشته است. و به دلیل دید بالا و جلب توجهی که می کند در موارد بسیاری استفاده میکنند . در ادامه به برخی از موارد کاربرد آن می پردازیم .

  • شبرنگ ها اغلب در تجهیزات ترافیکی مانند: تابلوهای ترافیکی ، استوانه های ترافیکی ، بشکه ایمنی ، کاشن تانک ،مخروطی ترافیکی و... برای بازتاب نور بالا و برای جلب توجه رانندگان در شب و جاده هایی که دارای دید کم هستند به کار می رود.
  • همچنین از شبرنگ در پشت و کنار کامیون ها، تریلرها و تجهیزات ساختمانی یا سایر وسایل نقلیه قرار می‌گیرند.
  • اما شبرنگ فقط برای جاده‌ها نیست.توجه به ماشین‌آلات انبار مانند: لیفتراک، جک پالت نیز مهم است. بالابرها و ماشین آلات خدماتی در حالی که شبرنگ طول عمر بالایی دارد، این برنامه در هنگام استفاده از نوار طراحی شده برای شرایط کاربرد مورد نظر، بیشترین دوام را خواهد داشت.
  • با دوخت این محصول در قسمت بیرونی ژاکت، شلوار یا پیراهن می تواند دید را هنگام کار یا راه رفتن در مناطق پرترافیک یا کم نور افزایش دهد.
  • اشیاء نزدیک راهروها و در پارکینگ ها. نرده‌ها، نرده‌های کم ارتفاع و سایر موانع به سختی قابل توجه هستند، به‌خصوص اگر در پارکینگ یا مسیری ناآشنا باشید. نوار بازتابی می تواند این اشیاء را در حین حرکت در یک پارکینگ باریک یا یک راهروی منحنی برجسته کند.
  • قایق ها و کشتی ها. نوار انعکاسی بر روی عرشه و خارج از کشتی می تواند به مسافران و سایر قایق ها کمک کند تا از تصادفات مربوط به قطعات بیرون زده و لبه های بیرون زده جلوگیری کنند.

  توجه کنید: نوار درجه بندی شده در فضای باز را برای استفاده در فضای باز، مانند اسکله بارگیری، تریلرها، یا جلب توجه برای موانع و تجهیزات ترافیکی انتخاب کنید.

  انواع مختلفی از شبرنگ ها تولید و در بازار عرضه می شود ، از جمله:

  • شبرنگ درخشان مناسب در تاریکی
  • شبرنگ راه راه
  • شبرنگ انعکاسی برای تجهیزات ایمنی راه ها
  • شبرنگ کامیون DOT
  • شبرنگ درجه مهندسی
  • شبرنگ راه راه یا تک رنگ

  در حالی که در طراحی و استفاده مشابه هستند، بین آنها تفاوت هایی نیز وجود دارد. شبرنگ بازتابی بیشتر شبیه یک آینه عمل می کند: نور منعکس شده را منعکس می کند و بسته به اینکه نور اصلی از کجا می آید، آن را در جهات مختلف پراکنده می کند. با این حال، شبرنگ دارای یک سطح منشوری است که نور را به سمت منبع اصلی خود هدایت می کند و تشخیص اینکه انعکاس چیست و از کجا می آید را آسان تر می کند. شبرنگ منشوری انعکاس فوق‌العاده درخشانی را برای دید بهتر ارائه می‌دهد.

  شبرنگ سه ساله

  طول عمر شبرنگ 3 ساله

  نوار انعکاسی در رنگ ها و اندازه های مختلف در ترافیک کالا موجود است و طول عمر آن از سه تا ده سال متغیر است. طول عمر آن به نوع و ضخامت نوار مورد استفاده بستگی دارد.شبرنگ هایی با طول عمر 3 سال دارای خاصیت ضدخش هستند و این محصول در برابر بخار مقاوم است و قابلیت چاپ دیجیتال بر روی آن می باشد.

  انواع شبرنگ 3 ساله

  • شبرنگ ترافیکی 3 ساله DM :

  شبرنگ ترافیکی DM یک برند مشهور است که در بنرهای تبلیغاتی ، علائم ترافیکی موقتی و علائم ترافیکی دائمی استفاده می شود. و در مکان هایی که افراد نیاز به دید بالا در شب دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

  • شبرنگ ترافیکی 3 ساله NANO :

  شبرنگ کیوالایت ساخت کشور چین است .گرید 3 ساله آن دارای ضخامت 130 میکرون است و دارای هیچ شیار و نقشی نیست . و دارای بازتاب بالایی است.

  • شبرنگ ترافیکی 3 ساله TAT :

  شبرنگ تی ای تی ساخت کشور چین است ، قدرت بالای در بازتاب نور دارد . این محصول از جنس پی وی سی تولید می شود. به همین دلیل بسیار قوی بوده و در برابر عوامل خارجی و رطوبت به راحتی از سطح مورد نظر جدا نمی شود .

  • شبرنگ ترافیکی 3 ساله kiwalite :

  شبرنگ کیوالایت ساخت کشور ژاپن است . بر روی گرید 3 ساله آن هیچ شیار و نقشی نیست . از نظر ظاهر کاملا شبیه شبرنگهای معمولی هستند و بازتاب بالایی هم دارند.

   شبرنگ سه ساله

  محل استفاده از شبرنگ

  شبرنگ ها با چسب حساس به فشار پشتیبان شده است تا کاربرد را ساده کند. این چسب برای استفاده در فضای داخلی یا خارجی طراحی شده است و انواع مختلفی برای نیازهای خاص موجود است. گزینه های عرض، رنگ و سبک را که برای مکان شما مناسب است انتخاب کنید. علاوه بر این، می توانید نوار سفارشی را در طرح های چاپ شده یا برش درخواست کنید.

  یک نوع شبرنگ معروف به شبرنگ راه راه قرمز و سفید دارای گواهی DOT است که ممکن است برای دید بهتر روی کامیون ها و تریلرها اعمال شود. از دیگر کاربردهای شبرنگ می‌توان به علامت‌گذاری مسیرها، جلب توجه به سطوح ناهموار، تغییر ارتفاع یا فاصله کم، ایجاد مرز در اطراف درهای خروج اضطراری، برجسته کردن موانع، اشیاء و خطرات در بارانداز یا انبار، و ارائه دید بهتر و بهتر اشاره کرد. نشانه های جهت در صورت قطع برق

  برخی از رایج ترین کاربردهای شبرنگ عبارتند از:

  • ایجاد مسیرهای مرئی و راه های فرار در مناطق کم نور
  • برچسب زدن تابلوهای ترافیکی
  • بهبود دید وسایل نقلیه یا تریلرها
  • افزایش دید در شب تجهیزات ترافیکی و وسایل نقلیه
  • جلب توجه به بشکه ها ، بولاردها ، موانع نیوجرسی و مخروطی های ترافیکی
  • علامت گذاری تیرهای تاسیسات، اشیاء ثابت و سازه های کنار جاده
  • برجسته کردن مناطق خطرناک در اسکله بارگیری
  • برای مصارف غیر صنعتی مانند قایق، ATV، کمپینگ، کلاه ایمنی و تجهیزات ایمنی در فضای باز
  • در حالی که شبرنگ اغلب در انبارها، اطراف اسکله های بارگیری و در سایت های ساختمانی استفاده می شود، همچنین گزینه خوبی برای استفاده در تجهیزات مزرعه، موتور سیکلت و دوچرخه، در گاراژ یا تعمیرگاه ، شناورها و یا برای بهبود دید قایق ها است.

  شبرنگ سه ساله

  بهترین رنگ شبرنگ چیست؟

  پاسخ سریع و آسان به این سوال می تواند یک نوار منشوری میکرو منشوری بازتابنده سفید یا نقره ای رنگی باشد.

  بهترین رنگ شبرنگ به کاربرد مورد نظر آن بستگی دارد. به عنوان مثال، نوارهای شورون در رنگ های متضاد برای آمبولانس ها، کامیون های آتش نشانی و سایر وسایل نقلیه اورژانسی استفاده می شود، خطرات محل کار و مناطقی که باید پاک نگه داشته شوند ممکن است بسته به خطر با نوار بازتابنده در رنگ های مختلف مشخص شوند و نوار راه راه قرمز و سفید اغلب توسط DOT برای علامت گذاری کامیون ها و تریلرها مورد نیاز است.

  قیمت ، خرید و سفارشات شبرنگ 3 ساله

  نوار انعکاسی می تواند ارتباطات بصری را در سراسر تاسیسات صنعتی بهبود بخشد، دید بهتری برای وسایل نقلیه اضطراری و تریلرها فراهم کند و ایمنی تاسیسات را در ساختمان ها، انبارها و پارکینگ ها افزایش دهد.

  ترافیک کالا تولید کننده پیشرو تجهیزات ترافیکی است. ما به مدیران تأسیسات و ایمنی کمک می‌کنیم تا با برقراری ارتباط با دستگاه‌های بصری و نشانه‌های بصری، مکان‌های کاری مؤثرتر و ایمن‌تری ایجاد کنند. از وب سایت ترافیک کالا دیدن کنید یا با شماره 09352621162 تماس بگیرید.

 • احتمالاً در حین رانندگی در شب درخشندگی بعضی نواحی تابلوها و یا دیگر تجهیزات ترافیکی دیگر موجب جلب توجه شما شده است . این درخشندگی که موجب جلب توجه شما دشده اند به دلیل وجود شبرنگ بر روی سطوح آنهاست .شبرنگ ها در انواع و ابعاد مختلفی با طول عمرهای مختلف (سه ساله ، هفت ساله و ده ساله) تولید و به بازار برای استفاده عرضه می شوند.

  از شبرنگ ها برای کاربردها و در مکانهای مختلفی استفاده میکنند . مانند: استفاده از شبرنگ ها در پشت وسایل نقلیه (اتومبیل ، کامیون ، تریلر و ...) ، دوچرخه ها ، بر روی لباس ها و کفش و ... برای جلب توجه و نجات جان افراد دوخته می شوند و یا با استفاده بر روی تابلوهای ترافیکی ، کاشن تانک ها ، استوانه و مخروطی های ترافیکی و دیگر تجهیزات ترافیکی و ایمنی موجب دید بهتر این تجهیزات در شرایط جوی مختلف( جاده های برفی و یا مه آلود) و یا در شب میشود و به دنبال آن شاهد کاهش تصادفات و خسارت ناشی از آن می شویم.

  شبرنگ ها

  شبرنگ ها برای اهداف مختلفی از جمله جلب توجه به یک خطر، شناسایی سطوح ناهموار یا فاصله کم، علامت گذاری مرزها و مسیرها، ترسیم طرح های خروج اضطراری و غیره روی سطوح تأسیسات اعمال می شود.شبرنگ ها دارای خواص بازتابی است که آن را از سطوح اطراف متمایز می کند، بنابراین کارگران تأسیسات و بازدیدکنندگان متوجه آن و اطلاعاتی می شوند که منتقل می کند.

  انواع شبرنگ ها

  انواع مختلفی از نوار بازتابنده موجود است که هر کدام با توجه به روشنایی و سایر ویژگی‌ها برای کاربردهای مختلف متفاوت است. مثلا:

  شبرنگ درجه مهندسی:

  این نوار با کیفیت بالا و براق از یک ماده بازتابنده لنز بسته ساخته شده است. به فشار حساس است و به سطوح مختلف صاف می‌چسبد. در حالی که در اصل برای استفاده در وسایل نقلیه برای بهبود دید در هنگام رانندگی در شب طراحی شده بود، در علائم جاده نیز استفاده می شود.

  شبرنگ با شدت بالا:

  این شبرنگ با کیفیت بالا و براق از مواد بازتابنده ریز منشوری ساخته شده است. بسیار بادوام است و در دمای بین -40 درجه فارنهایت تا 180 درجه فارنهایت مقاومت می کند. معمولاً برای یک دهه قبل از اینکه به دلیل فرسودگی نیاز به تعویض داشته باشد خوب است.

  این شبرنگ ها در طراحی و استفاده مشابه هستند، اما بین آنها تفاوت هایی نیز وجود دارد. شبرنگ بازتابی بیشتر شبیه یک آینه عمل می کند: نور منعکس شده را منعکس می کند و بسته به اینکه نور اصلی از کجا می آید، آن را در جهات مختلف پراکنده می کند. با این حال، شبرنگ دارای یک سطح منشوری است که نور را به سمت منبع اصلی خود هدایت می کند و تشخیص اینکه انعکاس چیست و از کجا می آید را آسان تر می کند. شبرنگ منشوری انعکاس فوق‌العاده درخشانی را برای دید بهتر ارائه می‌دهد.

  شبرنگ هفت ساله

  کاربردهای رایج شبرنگ

  نوار انعکاسی شبرنگ را می توان در بسیاری از کاربردهای مختلف استفاده کرد، ما در اینجا برخی از کاربردهای رایج آن را بیان میکنیم اما نه همه آنها را شما می توانید متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید از ویژگی دید بالا و بازتاب نور بالای این محصول استفاده کنید.

  شبرنگ ها با چسب حساس به فشار پشتیبان شده است تا کاربرد را ساده کند. این چسب برای استفاده در فضای داخلی یا خارجی طراحی شده است و انواع مختلفی برای نیازهای خاص موجود است. گزینه های عرض، رنگ و سبک را که برای مکان شما مناسب است انتخاب کنید.

  کاربردهای رایج شبرنگ بسیار است ازجمله:

  1: تابلو های ترافیکی و تجهیزات ایمنی راه ها

  شاید قبلاً متوجه شده باشید که تابلوهای ترافیکی و سایر تجهیزات ایمنی در راه ها ، در بزرگراه‌ها به رنگ‌های شیک و قابل مشاهده ساخته شده‌اند تا رانندگان بتوانند آنها را از راه دور ببینند، حتی زمانی که در شب رانندگی می‌کنند.

  شبرنگ که در اطراف تابلو های ترافیکی و تجهیزات ایمنی راه ها در قسمت های بالا و پایین پیچیده شده است، دید آن را حتی بیشتر می کند. بهتر است شبرنگی انتخاب کنید که با رنگ مخروط تضاد داشته باشد.

  2: تریلر و وسایل نقلیه

  یکی از معمول ترین موارد استفاده از شبرنگ در کنار یا پشت تریلرها و وسایل نقلیه است. اگرچه اکثر تریلرها دارای بازتابنده های جداگانه هستند، اما مردم معتقدند افزودن نوارهای بازتابنده (شبرنگ) دید آنها را بیشتر می کند.

  اگر ماشین شما در یک نقطه مبهم یا یک منطقه پر تردد پارک شده است، ممکن است بخواهید برای افزایش دید، نوار بازتابنده به آن اضافه کنید.

  3: دوخته شده به لباس

  اگر می خواهید دید خود را در هنگام کار در شب افزایش دهید یا در منطقه ای با ترافیک زیاد کار کنید، حتماً نوارهای بازتابنده را به لباس خود بچسبانید.

  برخی از نوارهای بازتابنده چسب ندارند تا بتوانید آنها را برای استفاده انعطاف پذیرتر به لباس خود بدوزید. این پارچه پارچه شما را دست نخورده نگه می دارد و به هدف شما نیز خدمت می کند.

  4: ستون ها

  هنگامی که افراد ستون ها  را در مناطق کم ارتفاع نصب می کنند، دید آنها را افزایش می دهد و افراد فاصله ایمن را از آنها حفظ می کنند. این یکی از واضح ترین کاربردهای شبرنگ است.

  هنگامی که یک نوار بازتابنده را دور بولارد یا مانع های ایمنی خود بپیچید، مفهوم ایمنی را در بین مردم بیشتر تقویت می کند.

  5: پله ها و تاقچه ها

  اگر روی زمین ناهموار راه می روید، برجسته کردن ریزش های ناگهانی و بلند شدن با شبرنگ ایده خوبی است. با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که نوار را صاف و بدون برآمدگی بمالید.

  شما همچنین باید شبرنگی را انتخاب کنید که مقاومت سایشی بالاتری داشته باشد، زیرا با راه رفتن تعداد زیادی از مردم روی آن، ممکن است در مدت زمان کوتاهی نوار دوام کمتری داشته باشد.

  6: طبقات انبار

  طبقات انبارها اغلب با تعداد زیادی تجهیزات آشفته است و برای افرادی که در آنجا کار می کنند خطرناک است.

  بنابراین، می توانید از نوار بازتابنده برای علامت گذاری مناطق بسیار آسیب پذیر یک انبار برای اطمینان از ایمنی کارگران استفاده کنید.

  برای مثال، می‌توانید از آن‌ها در اطراف مناطق ولتاژ بالا، زیر خطرات افت، و در اطراف خروجی‌های اضطراری استفاده کنید تا مردم در اطراف آن مناطق محتاط‌تر شوند. اینترنت اشیا در این 3 کلید، انبارها را کارآمدتر و ایمن تر می کند

  7: لبه راهروی شما

  اگر مجبور هستید وسیله نقلیه خود را در مسیر منحنی و شیب دار خود نگه دارید، ممکن است بخواهید از نوار بازتابنده در لبه راهروی خود استفاده کنید. ممکن است مردم همیشه آنچه را که در لبه راهروی خود نگه داشته اید با آینه های دید عقب و حسگرهای پارک نبینند.

  به همین دلیل است که می توانید از نوار بازتابنده در راهروی خود استفاده کنید تا دید آن را در شب افزایش دهید و مهمانان خود را از شرمساری احتمالی نجات دهید.

  شبرنگ هفت ساله

  طول عمر شبرنگ هفت ساله

  نوار انعکاسی در رنگ ها و اندازه های مختلف در ترافیک کالا موجود است و طول عمر آن از سه تا ده سال متغیر است. طول عمر آن به نوع و ضخامت نوار مورد استفاده بستگی دارد.

  انواع شبرنگ هفت ساله

  • شبرنگ ترافیکی هفت ساله DM :

  این شبرنگ ترافیکی 7 ساله از جنس پی وی سی  است . این محصول از مقاومت بالایی در مقابل اجسام و فلزات ، در برابر مواد نفتی و روغنی برخوردار است.ضد خش بودنو کیفیت و ماندگاری بالا ار ویژگی های این شبرنگ ترافیکی است که می توانیم از این برچسب در بنرهای تبلیغاتی، علائم ترافیکی و علائم ایمنی استفاده کنیم .

  • شبرنگ ترافیکی هفت ساله NANO :

  شبرنگ نانو از جنس پی وی سی است و در مقابل آسیب های احتمالی که از محیط وارد می شود مقاومت بالایی دارد.

  این شبرنگ امروزه در تجهیزات ترافیکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .این محصول ویژگی های خوبی دارد از جمله: بازتابش نور و درخشندگی بالایی دارد ، دارای انعطاف بالایی است ، در شرایط متفاوت محیطی ماندگاری دارند ،و در واقع محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد.

  • شبرنگ نواری هفت ساله TAT :

  شبرنگ تی ای تی ساخت کشور چین است ، قدرت بالای در بازتاب نور دارد . این محصول از جنس پی وی سی تولید می شود.شبرنگ 7 ساله دارای قابلیت نصب آسان ، انعکاس نور بالا و بسیار مقاوم در برابر شکندگی می باشد. این محصول برای استفاده در ساخت کفش و لباس کارکنان بسیار مناسب خواهد بود.

  • شبرنگ ترافیکی هفت ساله kiwalite :

  شبرنگ کیوالایت ساخت کشور ژاپن است .شبرنگ کیولایت 7 ساله  برای انواع مصارف ترافیکی مانند تولید تابلوهای ترافیکی و ساخت پلاک خودروها عرضه می شود.ظاهر این شبرنگ ساده نیست و دارای بافتهای مشبک است.

  • شبرنگ ترافیکی هفت ساله Avery :

  شبرنگ Avery ( اوری ) از جنس PVC و طرح لانه زنوری است و دارای خاصیت ضدخش و مقاوم در برابر نور مستقیم خورشید می باشد. با تغییراتی که در این نوع از شبرنگ ها بوجود آمده است از آن می توانیم به عنوان علائم هشدار دهنده در تونل ها استفاده کنیم.

  • شبرنگ ترافیکی هفت ساله ORAFOL :

  این شبرنگ درطرح لانه زنبوری است و دارای خاصیت ضدخش و مقاوم در برابر بخار و نور مستقیم خورشید است. دارای ویژگی شفافیت بالا بوده و مقاومت خوبی در برابر مواد نفتی و روغنی دارد که باعث می شود تغییر رنگ ندهد. در برابر مواد شوینده و مواد پاک کننده مقاوم است، انعطاف پذیری بالایی دارد و قابل نصب بر روی هر سطوحی می باشد .

  • شبرنگ ترافیکی هفت ساله Reflomax

  این شبرنگ 7 ساله ساخت کشور کره و در طرح لانه زنبوری است و جهت هشدار دادن به رانندگان و کاهش سرعت به کار می رود. از این محصول در تابلوهای ترافیکی و سار تجهیزات ایمنی راه ها استفاده می شود. دارای ویژگی بازتایش نور عالی و قابلیت انعطاف پذیری بالا می باشد.

  شبرنگ هفت ساله

  قیمت ، خرید و سفارشات شبرنگ هفت ساله

  همانطور که در بالا گفته شد شبرنگ ها در ابعاد و انواع مختلفی برای کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید برای انتخاب درست این محصول با مشاوران ما در ارتباط باشید .

  ترافیک کالا تولید کننده پیشرو تجهیزات ترافیکی است. ما به مدیران تأسیسات و ایمنی کمک می‌کنیم تا با برقراری ارتباط با تابلوها و تجهیزات ایمنی ، مکان‌های کاری و جاده های ایمن‌تری ایجاد کنند. از وب سایت ترافیک کالا دیدن کنید یا با شماره 09352621162 تماس بگیرید.

 • احتمالاً در حین رانندگی در شب درخشندگی بعضی نواحی تابلوها و یا دیگر تجهیزات ترافیکی دیگر موجب جلب توجه شما شده است . این درخشندگی که موجب جلب توجه شما دشده اند به دلیل وجود شبرنگ بر روی سطوح آنهاست .شبرنگ ها در انواع و ابعاد مختلفی با طول عمرهای مختلف (سه ساله ، هفت ساله و ده ساله) تولید و به بازار برای استفاده عرضه می شوند.

  از شبرنگ ها برای کاربردها و در مکانهای مختلفی استفاده میکنند . مانند: استفاده از شبرنگ ها در پشت وسایل نقلیه (اتومبیل ، کامیون ، تریلر و ...) ، دوچرخه ها ، بر روی لباس ها و کفش و ... برای جلب توجه و نجات جان افراد دوخته می شوند و یا با استفاده بر روی تابلوهای ترافیکی ، کاشن تانک ها ، استوانه و مخروطی های ترافیکی و دیگر تجهیزات ترافیکی و ایمنی موجب دید بهتر این تجهیزات در شرایط جوی مختلف( جاده های برفی و یا مه آلود) و یا در شب می شود و به دنبال آن شاهد کاهش تصادفات و خسارت ناشی از آن می شویم. شبرنگ های ده ساله دارای طول عمر و بازتابندگی بیشتری نسبت به گرید 3 ساله و شبرنگ گرید هفت ساله دارند. برای انتخاب بهتر باید بدانیم شبرنگ چیست ؟ و انواع شبرنگ ده ساله با کاربردهای مختلف آن را بررسی کنیم.

  شبرنگ ها

  شبرنگ ها برای اهداف مختلفی از جمله جلب توجه به یک خطر، شناسایی سطوح ناهموار یا فاصله کم، علامت گذاری مرزها و مسیرها، ترسیم طرح های خروج اضطراری و غیره روی سطوح تأسیسات اعمال می شود.شبرنگ ها دارای خواص بازتابی است که آن را از سطوح اطراف متمایز می کند، بنابراین کارگران تأسیسات و بازدیدکنندگان متوجه آن و اطلاعاتی می شوند که منتقل می کند.

  انواع شبرنگ ها

  انواع مختلفی از نوار بازتابنده موجود است که هر کدام با توجه به روشنایی و سایر ویژگی‌ها برای کاربردهای مختلف متفاوت است. مثلا:

  شبرنگ درجه مهندسی:

  این نوار با کیفیت بالا و براق از یک ماده بازتابنده لنز بسته ساخته شده است. به فشار حساس است و به سطوح مختلف صاف می‌چسبد. در حالی که در اصل برای استفاده در وسایل نقلیه برای بهبود دید در هنگام رانندگی در شب طراحی شده بود، در علائم جاده نیز استفاده می شود.

  شبرنگ با شدت بالا:

  این شبرنگ با کیفیت بالا و براق از مواد بازتابنده ریز منشوری ساخته شده است. بسیار بادوام است و در دمای بین -40 درجه فارنهایت تا 180 درجه فارنهایت مقاومت می کند. معمولاً برای یک دهه قبل از اینکه به دلیل فرسودگی نیاز به تعویض داشته باشد خوب است.

  این شبرنگ ها در طراحی و استفاده مشابه هستند، اما بین آنها تفاوت هایی نیز وجود دارد. شبرنگ بازتابی بیشتر شبیه یک آینه عمل می کند: نور منعکس شده را منعکس می کند و بسته به اینکه نور اصلی از کجا می آید، آن را در جهات مختلف پراکنده می کند. با این حال، شبرنگ دارای یک سطح منشوری است که نور را به سمت منبع اصلی خود هدایت می کند و تشخیص اینکه انعکاس چیست و از کجا می آید را آسان تر می کند. شبرنگ منشوری انعکاس فوق‌العاده درخشانی را برای دید بهتر ارائه می‌دهد.

  شبرنگ ده ساله

  کاربردهای رایج شبرنگ

  نوار انعکاسی شبرنگ را می توان در بسیاری از کاربردهای مختلف استفاده کرد، ما در اینجا برخی از کاربردهای رایج آن را بیان میکنیم اما نه همه آنها را شما می توانید متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید از ویژگی دید بالا و بازتاب نور بالای این محصول استفاده کنید.

  جلب توجه تجهیزات ایمنی

  شبرنگ بر روی سطح تجهیزات ایمنی راه ها مانند: استوانه های ترافیکی ، کاشن تانک ، مخروطی ترافیکی ، سرعت گیر ، بشکه های ترافیکی ، ضربه گیر و جدا کننده های ترافیکی و... با ویژگی بازتابندگب بالایی که دارند موجب دید بهتر آنها در شب و یا در جاده های پر پیچ و خم و یا جاده هایی با شرایط جوی خاص می شود. در نهایت استفاده از شبرن گبا طول عمر بالا در تجهیزات ایمنی کارایی آنها را در مدت زمان طولانی تری تضمین می کند.

  ما پیشنهاد می کنیم شرنگی را انتخاب کنید که در تضاد رنگ با تجهیزات ایمنی باشد (به دلیل جلب توجه بیشتر برای رانندگان و کاربران جاده ای) ، اما این انتخاب، به شما بستگی دارد.

  دیده شدن وسایل نقلیه

  در شب یا در شرایط آب و هوایی بد، ورقه های بازتابنده شبرنگ روی وسایل نقلیه با بازتاب نور به رانندگان کمک می کند تا وسایل نقلیه پشت سر آنها، آنها را به راحتی ببینند. این باعث می شود رانندگان به راحتی سایر وسایل نقلیه را در جاده ببینند و در نتیجه شبرنگ برای کاهش تعداد تصادفاتی که در شب اتفاق می افتد بسیار مهم است.

  جلب توجه تابلو های ترافیکی

  شبرنگ بازتابنده به کار برده شده بر روی تابلوهای ترافیکی ، برای نمایش بیشتر تابلوهای ترافیکی در شب استفاده می شود. این به رانندگان کمک می کند علائم راهنمایی و رانندگی را بهتر ببینند زیرا نور را به رانندگان منعکس می کند.

  شبرنگ نقش مهمی در ایمنی جاده ایفا می کند و باعث می شود وسایل نقلیه در شب یا در شرایط بد آب و هوایی بیشتر دیده شوند. این به رانندگان کمک می کند تا علائم راهنمایی و رانندگی، نشانگرهای جاده و سایر وسایل نقلیه را در جاده بهتر ببینند زیرا نور را به رانندگان منعکس می کند. شبرنگ به ویژه برای کاهش تعداد تصادفاتی که در شب اتفاق می افتد بسیار مهم است.

  ایمنی جاده را بهبود می بخشد

  شبرنگ ها بخش مهمی از ایمنی جاده است، زیرا به نمایانتر شدن جاده ها و آسان تر کردن مسیر کمک می کند. با بازتاب نور به رانندگان، به آنها کمک می کند تا تابلوهای ترافیکی ، تجهیزات ایمنی و سایر وسایل نقلیه را در جاده ببینند. این امر باعث می شود رانندگان راحت تر در جاده بمانند و از تصادف جلوگیری کنند.

  دوخته شده به لباس

  اگر به دنبال افزایش دید خود در هنگام ورزش در شب یا کار در مناطقی با ترافیک گذرا هستید، کمی شبرنگ دوخته شده به قسمت بیرونی کت یا پیراهن می تواند کمک بزرگی باشد.

  شبرنگ ده ساله

  طول عمر شبرنگ ده ساله

  نوار انعکاسی در رنگ ها و اندازه های مختلف در ترافیک کالا موجود است و طول عمر آن از سه تا ده سال متغیر است. طول عمر آن به نوع و ضخامت نوار مورد استفاده بستگی دارد.

  انواع شبرنگ ده ساله

  • شبرنگ ترافیکی ده ساله DM :

  این شبرنگ از جنس پی وی سی و در طرح لانه زنبوری است . دارای خاصیت ضدخش و مقاوم در برابر بخار ، نور مستقیم خورشید ، شرایط جوی نامناسب و قابلیت چاپ دیجیتال و دارای چسب بسیار محکم می باشد. این شبرنگ در شب نور چراغ خودروها را بازتاب کرده و درخشندگی آنها سبب وضوح دید می شود و از بسیاری از خطرات در شب جلوگیری می کند . 

  • شبرنگ ترافیکی ده ساله NANO :

  این شبرنگ از جنس PVC ساخته شده که درون آن دانه شیشه ای قرار دارد ( در اثر برخورد نور خودرو به صفحه شبرنگ این نور به کره شیشه ای برخورد کرده و به طرف وسیله نقلیه (چشم راننده) بازتاب می شود.). از ویژگی های شبرنگ نانو 10 ساله می توان به مقاومت بالای آن در برابر آسیب های احتمالی محیط کاری ، در برخورد با اجسام و تجهیزات داغ از بین نرفته و تغییر شکل نمی دهد و همچنین به دلیل داشتن چسب محکم پس از چسباندن به راحتی جدا نمی شود.

  • شبرنگ ترافیکی ده ساله TAT :

  شبرنگ تی ای تی ساخت کشور چین است. این شبرنگ در طرح لانه زبوری است. ضد خش بوده و دارای انعطاف پذیری بالا ، بازتابش نور عالی ، مقاوم در برابر تابش مستقیم نور خورشید و بخارات و مواد نفتی و روغنی است و به دلیل دارا بودن چسب محکم ، قابل نصب بر روی هر سطحی می باشد.این محصول برای ساخت انواع تجهیزات ایمنی ترافیکی شامل تابلو ترافیکی، مخروطی ترافیکی ، بشکه های ایمنی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

  • شبرنگ جاده ای ده ساله kiwalite :

  شبرنگ کیوالایت ساخت کشور ژاپن است .شبرنگ کیولایت 10 ساله برای انواع مصارف ترافیکی مانند تولید تابلوهای ترافیکی و انواع تجهیزات ایمنی در جاده ها عرضه می شود. مناسب برای انواع شرایط آب و هوایی است. ظاهر ان به صورت مشبک است و دارای طول عمر و بازتابندگی بیشتر نسبت به گرید 3 ساله و 7 ساله خود دارد.

  • شبرنگ ترافیکی ده ساله Avery :

  شبرنگ Avery ( اوری ) از جنس PVC و طرح لانه زنوری است و دارای خاصیت ضدخش و مقاوم در برابر نور مستقیم خورشید ، اسیب های محیطی می باشد. دارای خاصیت بارتابش نور فوق العاده است در برابر اجسام داغ تغییر شکل نمی دهد و قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد. کاربردهای گسترده ای در تابلوهای ترافیکی ، تجهیزات ایمنی جاده ها و ماشین های اورژانس و ... دارد.

  • شبرنگ ترافیکی ده ساله ORAFOL :

  شبرنگ ترافیکی ده ساله ORAFOL محصول شرکت معتبر ORAFOL آلمان و ارز جنس پی وی سی و در طرح لانه زنبوری است . دارای ویژگی شفافیت بالا ، مقاوم در برابر مواد نفتی و روغنی ، مقاوم در برابر مواد شوینده و مواد پاک کننده ، مقاوم در برابر آسیب های محیطی از جمله اجسام و فلزات تیز ،مقاوم در برابر بخار و نور مستقیم خورشید و مقاوم در برابر بخار می باشد. به دلیل داشتن چسب محکم قابل نصب بر روی هر سطحی می باشد.

  • شبرنگ ترافیکی ده ساله Reflomax:

  این شبرنگ 7 ساله ساخت کشور کره و در طرح لانه زنبوری است و جهت هشدار دادن به رانندگان و کاهش سرعت به کار می رود. از این محصول در تابلوهای ترافیکی و سار تجهیزات ایمنی راه ها استفاده می شود. دارای ویژگی بازتایش نور عالی و قابلیت انعطاف پذیری بالاتری نسبت به گرید 7 ساله خود دارد.

  شبرنگ ده ساله

  قیمت ، خرید و سفارشات شبرنگ ده ساله

  شبرنگ های ترافیکی 10 ساله قدرت چسبندگی بالایی هستند و اگر بر روی تجهیزات ترافیکی مثل تابلوهای ترافیکی ، بشکه های ایمنی و سایر تجهیزات ایمنی جاده ها به درستی چسبانده شود به سختی از آن جدا می شوند. از  ویژگی ها و کاربرد شبرنگ های ده ساله در انواع مختلف در بالا به طور مفصل گفته ایم. اگر در انتخاب خود نیاز به مشاوره دارید می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید و یا با شماره  09352621162 تماس بگیرید.

   

فیلترهای فعال

شبرنگ ترافیکی

توضیحات محصول شبرنگ پربازتاب علائم راه

در نگاه اول، ممکن است به نظر نرسد که در چند دهه گذشته در دنیای علائم راهنمایی و رانندگی تغییرات زیادی کرده است. علائم توقف هنوز هشت ضلعی هستند، علائم یک طرفه هنوز هم فلش های سیاه و سفید استاندارد با متن هستند، و علائم تسلیم همچنان مثلث های معکوس هستند. اما این همه داستان را بیان نمی کند. رنگ ها و مواد تغییر کرده اند. چیزی که در ابتدا مانند نمای غیرقابل تغییر علائم جاده ای استاندارد به نظر می رسد، پیشرفت تکنولوژیکی انجام شده را رد می کند.

انعکاس معکوس همان بازتاب آینه ای است با یک تفاوت عمده. پرتوهای نوری که به یک سطح بازتابنده برخورد می کنند در همان جهتی که آمدند به عقب باز می گردند. در بیشتر موارد، بازتاب به دو روش مختلف به دست می آید. سه آینه که به‌طور عمود بر یک «گوشه مکعبی» چیده شده‌اند، نور را مستقیماً به منبع خود باز می‌گردانند، همانطور که یک کره شفاف که توسط یک آینه کروی پشتیبانی می‌شود.

شبرنگ ترافیکی

شبرنگ پربازتاب چیست؟

شبرنگ پربازتاب ورقه ای است که برای ایجاد علائم بازتابی جاده، علائم راهنمایی و رانندگی، علائم خیابان و علائم بزرگراه استفاده می شود.

اساساً شبرنگ پربازتاب به تابلوهای گالوانیزه و یا آلومینیومی و تابلوهای فریم یا رنگ الکترواستاتیک در اندازه ها و اشکال مختلف چسبانده می شود و سپس با هر کپی مورد نیاز چاپ و یا بصورت کاتری نصب می شود و شما یک تابلوی راهنمایی بازتابنده دارید.

درجه بندی شبرنگ پربازتاب مختلف

شبرنگ ها در درجات مختلفی ارائه می شود که رایج ترین آنها عبارتند از شبرنگ سه ساله مهندسی PET، شبرنگ هفت ساله EGP و شبرنگ ده ساله HIP، به دو شکل رده مهندسی و زنبوری (یا منشوری). اکثر تابلوهای بین شهری، آزادراهی و بزرگراهی به شبرنگ هفت و یا ده ساله نیاز دارد، و شبرنگ سه ساله مهندسی برای تولید اکثر تابلوهای شهری برای مناطق مدارس و تابلوهای توقف و هر علامتی که استفاده از آن اجباری است و معتقدند به آن نیاز دارد، استفاده میشود. این الزامات از شهری به شهری دیگری متفاوت است.

شبرنگ درجه مهندسی از مهره های شیشه ای و فیلم پی وی سی ساخته شده است، که اکنون بیشتر برای تابلوهای شرکت های خصوصی یا یا کارگاه ها استفاده می شود و نسبت بازتاب شبرنگ ها از HIP – EGP - DG دارای انعکاس شدید به کمتری است.

شبرنگ سه ساله مهندسی (PET) با درجه شدت بالا دارای خواص بازتابی بالاتر نسبت به شبرنگ سه ساله DG است و عموماً از دانه‌های شیشه‌ای با لایه PET ساخته می‌شود. سختی بالای شبرنگ سه ساله مهندسی و برای چاپ مناسب نیست.

شبرنگ پربازتاب هفت ساله زنبوری EGP دارای خواص بازتابی بهتری نسبت به درجه با شدت بالا است و توسط فیلم PET میکرو منشوری لمینیت می شود. سختی و بازتابش آن بیشتر از شبرنگ های بازتابنده درجه مهندسی است و برای کاربردهای چاپ و سطوح منحنی مناسب نیست.

شبرنگ پربازتاب ده ساله HIP با شدت بالا دارای خواص بازتابی بهتری نسبت به شبرنگ هفت ساله EGP است و با فیلم PC/PMMA میکرو منشوری لمینیت شده است. سفتی بالا، مناسب برای چاپ و سطوح منحنی نیست.

شبرنگ ترافیکی

ویژگی شبرنگ تابلوهای کارگاهی 

چاپ دیجیتال شبرنگ شفاف برای علائم ایمنی کارگاه، با پشت چسب قوی، برای استفاده در کارگاه ها و علائم ایمنی کارگاهی موقت با استفاده از یک اپلیکاتور غلتکی فشاری دستی بر روی ورق گالوانیزه، آلومینیومی و یا پی وی سی نصب میشود.

انعکاس فوق العاده بالای دید در فواصل طولانی، مقاومت در برابر خط و خش و خراش.

کاغذ برچسب شبرنگ DG برای چاپ دیجیتال یا چاپ سیلک استفاده می شود.

شبرنگ پربازتاب برای علائم راهنمایی و رانندگی 

چهره علائم در علائم راهنمایی و رانندگی از شبرنگ پربازتاب ساخته شده است. اینها به دلیل طول عمر طولانی از نظر محو شدن رنگ و به دلیل بازتاب بسیار خوب آنها ایده آل هستند. نور ورودی عمدتاً مستقل از زاویه نور باز می گردد. بازتابی با تعبیه مهره های شیشه ای میکرو با قطر 0.01 تا 0.1 میلی متر یا میکرو منشور به دست می آید.

هر چه یک راننده زودتر بتواند تابلوی راه را ببیند، مدت بیشتری باید اطلاعات داده شده را جذب کند. ما طیف وسیعی از شبرنگ های بازتابنده مناسب برای علائم ترافیکی جاده ای دائمی داریم که دارای دوام طولانی مدت می باشد.

شبرنگ پربازتاب برای علائم راهنمایی و رانندگی به طور ویژه برای ساخت تابلوهای کنترل ترافیک و راهنمایی، علائم هشدار دهنده و علائم اطلاعاتی و همچنین برای حروف، اعداد و نمادهای بازتابنده، که برای استفاده طولانی مدت در فضای باز در نظر گرفته شده است، ساخته شده است. و دارای چسب با چسبندگی عالی بر روی سطوح فلزی بصورت ورق فولادی با روکش گالوانیزه و آلومینیوم می باشد. محصولات مهره شیشه ای، میکرو منشوری و شفاف کاملاً معتبر CE برای استفاده در علائم راهنمایی و رانندگی دائمی، بولاردها و مانع نیوجرسی و ضربه گیرهای پلاستیکی و غیره. علائم راهنمایی و رانندگی موقت، مخروط و خط کشی بیمارستان ها و سازمانها و همچنین علائم ترافیکی شفاف.

1. به راحتی بر روی هر سطح تمیز و صاف نصب می شود.

2. به راحتی قابل نصب است و به رنگ شما در حین یا پس از نصب آسیب نمی رساند.

3. قابلیت کشش بالا، و در نهایت در انعطاف پذیری برای نصب بر روی اکثر سطوح منحنی.

4. مقاوم در برابر آب، حلال ها، بنزین و نور خورشید برای استفاده طولانی مدت.

5. بازتاب بسیار انعکاسی و زاویه باز، حتی تا زاویه 90 درجه.

6. فوق العاده بادوام. دید بالا، ضد آب.

شبرنگ ترافیکی

ما به صورت عمده تابلوهای تابلوهای راهنما، تابلوهای بازتابی خیابان و غیره را به فروش می رسانیم و تابلوهای جاده ای سفارشی را با طرح های شما می پذیریم.

برای دانستن جزئیات بیشتر، با ما تماس بگیرید!