فیلترهای فعال

تابلو مکمل

تابلو مکمل

ایمنی رانندگی از زمانی که اولین خودروها در خیابان ها ظاهر شدند یک نگرانی بوده است. امروزه با استفاده از تابلو های مکمل در پایین تابلو های دیگر اطلاعات تکمیلی بیشتری در مورد مسیر پیش رو در اختیار راننده قرار می دهند.

تابلو مکمل چیست؟

تابلوهای مکمل نوع دیگری از تابلو های راهنمایی و رانندگی هستند که در جاده‌ها و خیابان‌ها با آن‌ها مواجه می‌شوید. این تابلوها، مکملی برای اطلاعات سایر تابلوها هستند و برای کنترل ترافیک و مدیریت رفت‌ و آمدها در خیابان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تابلو های مکمل برای شفافیت بیشتر تابلو های ایمنی و ترافیکی با ارائه اطلاعات اضافی (تکمیلی) استفاده می شوند. آنها در زیر تابلو های ترافیکی قرار می گیرند. این تابلو ها را می توانید در زیر تابلو های هشدار دهنده ترافیکی دیگری اضافه کنید. تابلو های مکمل به تعیین و توضیح فواصل و جهت ها کمک می کند.

تابلو مکمل برای ارائه اطلاعات مربوط به مقاصد قابل دسترسی از یک مبادله ، به غیر از مکان هایی که در تابلوی استاندارد مبادله نشان داده شده است، قرار داده شده یا نصب شده است. تابلوهای راهنمای استاندارد تابلوهای " جهت خروج " نامیده می شوند . این علائم معمولا حاوی اطلاعاتی در مورد شماره مسیر ، نزدیکترین شهرها و گاهی اوقات نام خیابان محلی است . هدف از یک تابلو مکمل برای ارائه جهت به مقصد برای رانندگان نا آشنا با منطقه محلی است .

تابلو های مکمل

مشخصات و ویژگی های تابلو های مکمل

این تابلوها معمولا به شکل مستطیل با پس زمینه سفید رنگ هستند که علائم و نوشته‌ های تکمیلی با رنگ مشکی درون آن قرار دارند. این تابلو ها در انواع و سایزهای مختلفی توسط شرکت ترافیک کالا تولید شده و به بازار عرضه می شود.

در تولید تابلو های مکمل از مواد اولیه با کیفیت استفاده شده است تا دارای طول عمر بالایی باشند تا در هزینه نگهداری و تعویض و نصب مجدد آنها صرفه جویی شود.

بدنه این تابلو ها از ورق فولادی گالوانیزه اصل و یا ورق روغنی می باشد که موجب مقاومت این تابلو ها در برابر اشعه نور خورشید ، بارندگی ، سرما و گرما و تمامی شرایط جوی مختلف باشد.

قبل از رنگ آمیزی این تابلو ها ، سطوح آن ها تمیز شده و با رنگ الکترواستاتیک سطوح این تابلو ها را رنگ آمیزی می کنند و این فرایند و جنس رنگ موجب می شود که این تابلو در برابر زنگ زدگی ، پوسیدگی ، محوشدکی (کم رنگ شدن علائم) مقاوم شوند.

نبودن و یا فرسوده بودن تابلو های مکمل و یا دیگر تابلو های ترافیکی در مسیر های پر تردد می تواند خسارات جبران ناپذیری برای شهروندان ایجاد کند. به همین دلیل در هنگام ثبت سفارش و یا خرید این تابلو ها با دقت مشخصات و اطلاعات محصولات را با دقت مطالعه نمایید . در صورت نیاز داشتن به مشاوره ، مشاوران ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما می باشند و با کمال میل شما را راهنمایی میکنند. شما می توانید از طریق تلگرام ، اینستاگرام و یا واتساپ  و یا با شماره 09352621162 صحبت کنید و از آنها مشورت بگیرید.

ما بر این باوریم که تهیه تابلوهای ترافیکی با کیفیت و نصب درست آنها در معابر شهری امری بسیار مهم است .

ما در این راه همراه شما خواهیم بود.

تابلو مکمل دارای مزایای بسیاری در ترافیک است . از مزایای نصب تابلو های مکمل همراه با سایر تابلو های ترافیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مزایای تابلو های مکمل:

 • کنترل ترافیک
 • افزایش ایمنی در جاده ها ، بزرگراه ها ، آزاد راه ها و...
 • مدیریت تردد وسایل نقلیه در راه ها و مسیر ها
 • کاهش تصادفات
 • کاهش زمان سفر
 • پیشگیری از گمراهی و سرگردانی رانندگان در مورد طول محدوده خطر ، طول ممنوعیت های اعمالی و ...
 • ارائه اطلاعات تکمیلی در مورد تابلوهای اصلی (مخصوصا تابلو های انتظامی)
 • راهنمایی رانندگان در طول مسیر به سمت مقصد
 • ارتقاء سطح فرهنگ حمل و نقل

تابلو های مکمل در انواع مختلفی در بازار وجود دارند. از جمله :

 • طول ممنوعیت با محدودیت پارکینگ
 • تقاطع فرعی با اصلی در قوس
 • اختصاص علائم انتظامی به گروه خاصی از وسایل نقلیه
 • در مواقع برف و یخبندان جاده لغزنده است
 • طول محدوده خطر
 • فاصله از محل نصب تابلو تا شروع خطر

طول ممنوعیت با محدودیت پارکینگ

تابلو های طول ممنوعیت با محدودیت پارکینگ انواع مختلفی دارند که در تصویر زیر مشخص است . این تابلو ها به ما اطلاع می دهند که تا چه فاصله ای این ممنوعیت پارک اعمال می شود. بعد از فاصله نشان داده شده در تابلوی مکمل ما مجاز به پارک خواهیم بود.

تابلو های مکمل طول ممنوعیت با محدودیت پارکینگ

تقاطع فرعی با اصلی در قوس

این تابلوی مکمل در دو نوع وجود دارند ولی عملا در ایران از آن استفاده نمی شود.از این تابلو ها اکثرا در چهار راه های غیر هم عرض که چراغ راهنمایی و یا تابلوی ایست وحق تقدم ندارند به کار برده می شود . از این تابلو برای تشخیص فرعی یا اصلی بودن راه استفاده می کنند.

تابلو های مکمل تقاطع فرعی با اصلی در قوس

اختصاص علائم انتظامی به گروه خاصی از وسایل نقلیه

تابلو های " اختصاص علائم انتظامی به گروه خاصی از وسایل نقلیه " در انواع مختلفی در بازار وجود دارند که در تصویر آن در پایین مشاهده می کنید.  این تابلو به ما اطلاعات تکمیلی در مورد اعمال قوانین تابلوهای انتظامی به گروه خاصی از وسایل نقلیه مانند : کامیون ها ، تریلر ها و... می دهد.

تابلو های مکمل اختصاص علائم انتظامی به گروه خاصی از وسایل نقلیه

در مواقع برف و یخبندان جاده لغزنده است

تابلو مکمل "در مواقع برف و یخبندان جاده لغزنده است" در مورد جاده و مسیر پیش رو اطلاعات تکمیلی در اختیار رانندگان و شهروندان قرار می دهد. تا در صورت مشاهده این تابلو متوجه شوند که جاده در صورت برفی بودن و یا بعد از بارندگی در سرما بسیار لغزنده می باشد و افراد باید اقدامات لازم با این شرایط را انجام دهند. آهسته برانند. از زنجیر چرخ استفاده کنند. با احتیاط در این مسیر تررد کنند و ....

تابلو مکمل در مواقع برف و یخبندان جاده لغزنده است

طول محدوده خطر

تابلو مکمل "طول محدوده خطر" معمولا به همراه تابلو های اخطاری و یا هشدار دهنده به کار برده می شود . این تابلو به ما طول محدوده خطری که در تابلو هشداردهنده همراه آن استفاده شده است را نشان می دهد.

تابلو مکمل طول محدوده خطر

فاصله از محل نصب تابلو تا شروع خطر

تابلو ترافیکی "فاصله از محل نصب تابلو تا شروع خطر" که جزوی از تابلو های مکمل است . فاصله ما تا محدوده خطر را ذکر میکند. این تابلو به همراه تابلو های اخطاری و هشدار دهنده به کار برده می شود.  ما موظف هستیم در این فاصله تصمیمات لازم برای مواجه با خطر همراه این تابلو مکمل را بگیریم.

تابلو مکمل فاصله از محل نصب تابلو تا شروع خطر

نصب تابلو های مکمل

این تابلوها در نزدیکی تابلوی اصلی، بر روی یک پایه و با صفحه ای جداگانه نصب می شوند. معمولا تابلوهای ترافیکی مکمل در زیر صفحه اصلی و با فاصله پنج سانتی متری از آن قرار می گیرند. با این حال، در خیابان ها و محل های پر رفت و آمد، ممکن است لازم باشد ارتفاع تابلو کمی جا به جا شود تا مانع حرکت عابرین پیاده نباشد. همچنین، به طور کلی، توصیه می شود بیش از دو تابلو بر روی یک پایه نصب نشود.

نکته: نصب تابلو های ترافیکی و همچنین تابلو های مکمل نباید مزاحمتی برای رفت و آمد افراد و یا وسایل نقلیه ایجاد کند. بنابراین انتخاب محلی مناسب برای نصب تابلو های مکمل باید با دقت انجام شود.

شرکت ترافیک کالا در راستای تعمیر، سرویس، نگهداری و نصب تابلو ها و تجهیزات ترافیکی و پارکینگی و کارگاهی برای مشتریان خود خدماتی را ارائه می کند تا پس از خرید درصورت هر گونه مشکل بتوانید با کارشناسان در ارتباط بوده و به راحتی تابلو ها را نصب و استفاده کنید.

خرید و سفارش تابلو های ترافیکی مکمل

اگر میخواهید تابلو های ترافیکی با کیفیت و با طول عمر بالا را از تولیدکننده آن خرید نمایید می توانند تابلوهای ترافیکی و با اندازه های استاندارد را از شرکت ترافیک کالا خریداری کنید. با خرید و نصب تجهیزات ایمنی راه ها و تابلو های ترافیکی در مکانی مناسب و به صورت صحیح ایمنی جاده ها را بالا ببرید و از بروز حوادث ناگوار و وارد شدن خسارات بسیار به افراد و جاده ها جلوگیری نمایید.

شرکت ترافیک کالا عرضه کننده محصولات بسیاری است از جمله :

لطفا در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد نحوه انتخاب علائم ایمنی و طرح های ایمنی و خرید علائم ایمنی ... با مشاوران ما از طریق شبکه های اجتماعی و یا با شماره تماس ما تماس گرفته و صحبت کنید و از آنها مشورت بگیرید.