تابلو اخطاری یا هشدار دهنده

نمایش 1 تا 12 از 42 مورد

فیلترهای فعال

تابلو اخطاری یا هشدار دهنده

تابلو هشدار دهنده - تابلو اخطاری و علائم هشداردهنده

تابلو اخطاری یا هشدار دهنده را می توان تقریباً در جاده‌ها، در فرودگاه‌ها و پایانه‌های اتوبوس‌ها و ... یافت. با مشاهده تعداد بیشتری از آنها، ممکن است از خود بپرسید: چرا این تابلو ها را در همه جا نصب شده اند ؟ آیا خطرات چندان واضح نیستند؟

تابلو های اخطاری برای برآوردن الزامات خاص مربوط به بازتاب، طراحی، ارتفاع نصب و اندازه آنها مورد نیاز است. همه اینها برای اطمینان از اینکه افرادی که پیام ارسال می شود برای دریافت پیام هایی سازگار و یکسان صرف نظر از جایی که هستند انجام می شود. این تابلو های هشدار دهنده خیلی مهم و لازم هستند که در جاده ها و محل ساخت و ساز استفاده شوند.

با این حال، اینها تنها نمونه هایی از مناطقی هستند که در آن یافتن انواع علائم هشدار دهنده رایج است. سایر مکان هایی که می توان از تابلو های هشدار دهنده استفاده کرد شامل بیمارستان ها، مدارس، مشاغل، صنایع، فرودگاه ها و غیره است.

در جاده ها برای آگاه کردن کاربران جاده از خطری که ممکن است آشکار نباشد، استفاده می شوند.

"برای تابلو های هشدار دهنده و علائم هشدار، اولین نیاز این است که اپراتور را از وضعیت آگاه کنید و سپس به تشخیص دقیق و سریع او کمک کنید."

تابلو اخطاری یا هشدار دهنده

علامت هشدار چیست؟

علامت هشدار نوعی علامت است که نشان دهنده خطر احتمالی، خطر، مانع یا شرایطی است که نیاز به توجه ویژه دارد. برخی از این علائم خطراتی را در جاده ها نشان می دهد که ممکن است به راحتی برای راننده قابل مشاهده نباشد.

آنها برای هشدار دادن به کاربران بزرگراه، خیابان یا جاده در مورد شرایط غیرمنتظره یا خطرناک پیش رو استفاده می‌شوند که ممکن است به کاهش سرعت، موقعیت‌هایی که ممکن است به آسانی قابل مشاهده نباشند، یا اقدامی به نفع ایمنی و عملیات ترافیکی کارآمد مانند منحنی باشد.

چگونه یک علامت هشدار را شناسایی کنیم؟

در حالی که طراحی تابلو های راهنمایی رانندگی متفاوت است، اما معمولاً شکل تابلو اخطاری یا هشدار دهنده به صورت یک مثلث متساوی الاضلاع با زمینه سفید و حاشیه قرمز ضخیم را دارند.

در مواقع دیگر می‌توان آن‌ها را با پس‌زمینه زرد یا نارنجی با علامت‌ها یا حروف مشکی روی یک علامت الماس یا مستطیل شکل ساخت . تابلوهای زرد رنگ به رانندگان هشدار می دهند که عبور و مرور در آنها ایمن نیست. علائم هشدار دهنده زرد گرد به رانندگان هشدار می دهد که یک تقاطع راه آهن در جلو وجود دارد.

مشخصات علائم هشدار از کشوری به کشور دیگر و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برخی از تابلو هشدار دهنده در نزدیکی محل کار ، کارگران جاده ای قرار داده شده است که در مناطق مختلف تقریباً مشابه هستند، البته با تغییرات اندک. به عنوان مثال، در برخی از کشورها، نشانه ها فقط دارای تصویر هستند، در برخی دیگر دارای کلمات هستند و برخی دیگر ترکیبی از این دو را دارند.

اهمیت تابلو اخطاری یا هشدار دهنده

تابلو اخطاری نقش مهمی در حصول اطمینان از برآورده شدن الزامات خاص مربوط به طراحی، بازتاب، ارتفاع و عملیات ایفا می کنند. هدف اصلی این است که اطمینان حاصل شود که پیام به شیوه ای یکنواخت و یکنواخت بدون توجه به جایی که قرار می گیرد منتقل می شود.

با توجه به تابلو های هشدار دهنده باید جنبه های زیر را در نظر گرفت:

  • عوامل انسانی؛
  • بی کفایتی ناخودآگاه و آگاهانه؛
  • طراحی ارگونومیک؛
  • ناکافی بودن/فقدان علائم هشدار دهنده؛
  • علائم هشدار دهنده غیرقابل شناسایی؛
  • تفسیر نادرست علائم هشدار دهنده؛
  • و از تابلو های هشدار دهنده اشتباه استفاده شده است.

تابلو اخطاری یا هشدار دهنده

ویژگی های تابلو های اخطاری یا هشدار دهنده

در صورت امکان، باید از علائم هشدار پذیرفته شده استفاده شود تا با مفروضات خواننده مطابقت داشته باشد.

انواع تابلو های هشداردهنده لازم برای نصب در مناطق تعیین شده باید برای خطر مناسب باشد، یعنی اجباری، هشداردهنده، احتیاط، الکترونیکی، فیزیکی، ذاتا ایمن، مقاوم در برابر مواد شیمیایی/گرما.

دید طولانی مدت تابلو های هشدار دهنده، یعنی روشنایی، تخریب ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، خوردگی، اندازه، موقعیت، جهت گیری باید در نظر گرفته شود.

رنگ نباید به عنوان تنها وسیله کدگذاری استفاده شود. همیشه باید به صورت اضافی استفاده شود. به عنوان مثال، جدا از مسئله کوررنگی، تشخیص قرمز در زیر نور سدیم بسیار دشوار است.

طرح‌ها یا نمادها یا پیکتوگرام‌های جدید باید با کدهای پذیرفته‌شده و سیستم‌های پرکاربرد مطابقت داشته باشند و قبل از استفاده باید توسط کاربر آزمایش شوند تا اطمینان حاصل شود که مدل ذهنی طراح از آنچه نماد یا پیکتوگرام به معنای با مدل کاربر سازگار است.

هنگام قرار دادن علائم هشدار دهنده باید سرعت وسایل نقلیه و فاصله ی آنها را در نظر گرفت. تابلوها باید طوری قرار داده شوند که همه افرادی که نیاز دارند بتوانند آنها را ببینند.

تابلو های اخطاری نباید بیش از آنچه برای اطلاع خواننده از معنای آن لازم است حاوی اطلاعات باشند.

اگر از علائم برای نشان دادن جهت استفاده می شود، نباید در مسیری که تابلو نشان می دهد ابهامی وجود داشته باشد. هر جا که امکان انتخاب مسیر اشتباه وجود دارد، باید یک تابلو نصب شود تا احتمال این اتفاق کاهش یابد.

هنگام تصمیم گیری در مورد استفاده از انواع تابلو های اخطاری و هشداردهنده باید همه انواع شرایط مشاهده را در نظر گرفت.

بررسی برخی از تابلو های اخطاری یا هشدار دهنده

وجود تابلوهای اخطاری در مسیرها به دلیل هشدار دادن خطرهای پیش رو به رانندگان نقش بسزایی در بالا بردن امنیت در راه ها می شوند. درادامه به بررسی برخی از تابلوه ای هشدار دهنده پرداخته ایم.

تابلو اخطاری کارگران مشغول کارند

معمولاً برای محافظت از کارگران در برابر برخورد وسایل نقلیه، یک تابلوی کارگران مشغول کارند قبل از ترافیک مورد نیاز است. زیرا بسیاری از مرگ و میرها ناشی از برخورد کارگران با وسایل نقلیه بوده است .با افزایش تاکید بر استانداردهای ایمنی اعمال شده مرگ و میر کارگران به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

با نصب تابلو کارگران مشغول کارنددر فاصله ای مناسب از محل کار ، جان بسیاری از افراد نجات یافته است. این علائم به رانندگان یادآوری می‌کند که در نزدیکی کار جاده‌ای سرعت خود را کم کنند . در نهایت، هر چه علائم هشدار بیشتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که رانندگان پیام را جذب کرده و بر اساس آن پاسخ دهند.

تابلو اخطاری کارگران مشغول کارند

تابلو ورود به راه اصلی از چپ / راست

تابلو هشداردهنده ورود به راه اصلی از چپ و یا تابلو اخطاری ورود به راه اصلی از راست نشان می دهند که یک جاده فرعی وجود دارد که از سمت چپ یا راست وارد بزرگراه می شود. سمت ورودی روی علامت مشخص است. این تابلوی ترافیکی به رانندگان از تقاطع (تقاطع یا یک تقاطع در سطح، اتصالی است که در آن دو یا چند جاده در یک ارتفاع به هم می رسند،یا از هم جدا می شوند و یا از هم عبور می کنند.) آینده هشدار می دهد تا از ترافیک ورودی یا خروجی به بزرگراه آگاه شوند. استفاده درست از این تابلو و قرار دادن آن در فاصله مناسبی قبل از ورودی به جاده اصلی می تواند از تصادفات بسیاری جلوگیری کند.  از این رو از این تابلو برای ایمنی جاده ها و بزرگراه ها استفاده می شود.

تابلو اخطاری - هشداردهنده تابلو ورود به راه اصلی از چپ / راست

تابلو اخطاری خطر

تابلو خطر به منظور هشدار دادن و مطلع کردن افراد از وجود خطر در معابر شهری، خیابان ها و جاده ها مورد استفاده قرار می گیرد تا عابران و رانندگان از این طریق در شرایطی ایمنی عبور نمایند یا رانندگی کنند. همچنین از این تابلو برای مطلع کردن افراد از وجود کارگاه های ساختمانی، صنعتی، پروژه های راه سازی و ... نیز استفاده می شود.

تابلو اخطاری خطر

تابلو پرتاپ سنگ

تابلو هشداردهنده پرتاب سنگ ، به ما هشدار می دهد که خرده‌های سست شن یا سنگ روی سطح جاده هستند و برای وسایل نقلیه‌ای که از آن جاده تردد می‌کنند ، خطری ایجاد می‌کنند. در هنگام مشاهده این تابلو اخطاری از سرعت وسیله نقلیه خود بکاهید زیرا سرعت بیش از حد هنگام رانندگی در صورت وجود سنگ ریزه ها در جاده به وسایل نقلیه آسیب می رساند. 

تابلو اخطاری خطر پرتاب سنگ

تابلو خطر ریزش کوه

تابلو هشداردهنده خطر ریزش کوه یا سنگ در مورد احتمال سقوط تخته سنگ ها روی مسیر راننده هشدار می دهد.جاده ها، بزرگراه های نزدیک کوه ها مستعد ریزش سنگ هستند. با تهیه و نصب تابلو خطر ریزش کوه باکیفیت از ترافیک کالا رانندگان و خدمه را در مورد خطرات قریب الوقوع با علائم سقوط سنگ ها آگاه کنید.شما ممکن است در یک بزرگراه یا در یک مکان آسیب پذیر در برابر ریزش سنگ سفر کنید. اینجاست که این علائم هشدار دهنده نقش خود را ایفا می کنند.

تابلو اخطاری خطر ریزش کوه یا سنگ

تابلو های اخطاری خود را از ترافیک کالا سفارش دهید

ترافیک کالا به عنوان یک تولید کننده پرافتخار تابلو ها و محصولات ایمنی ترافیکی با کیفیت بالا، بهترین خدمات را برای مشتریان تضمین می کند. مشاوران ما در خدمت شما هستند تا در صورت نیاز با آنها از طریق شبکه های اجتماعی ما و یا شماره تماس 09352621162 در ارتباط باشید. همواره ما پاسخگوی شما هستیم.