فیلتر توسط

شاخه‌ها

شاخه‌ها

موجود بودن

موجود بودن

برند

برند

تابلوهای اطلاعاتی کلافی و ریلی

نمایش 1 تا 12 از 19 مورد

فیلترهای فعال

تابلوهای اطلاعاتی کلافی و ریلی

تابلوهای اطلاعاتی کلافی و تابلو ریلی

امروزه تابلوهای اطلاعاتی کلافی و ریلی بسیاری در اطراف خیابان های سطح شهر و جاده ها و بزرگراه های خارج از شهر دیده می شود. این تابلوهای راهنمایی و رانندگی به دلایل بسیاری که در ادامه بیان می کنیم موجب تردد بهتر ، پایین آوردن تصادفات و بالا بردن امنیت خیابان ها ، جاده ها و بزرگراه ها می‌شوند. این تابلو ها دارای تنوع زیادی در شکل ، رنگبندی و مفهوم هستند که متناسب با نیازهای مختلف ما در بازار وجود دارند .

تابلو ریلی

تابلوهای ریلی راهنمای مسیر و مسافت رسیدن به مقصد : تابلوهای ریلی دستورالعمل های لازم را ارائه می دهد که می تواند آموزش دهد، راهنمایی کند، کمک کند و هشدار دهد . از آنجایی که تابلوهای ریلی اغلب در بزرگراه ها نصب می شوند، بسیار مهم است که این تابلوها در قالبی چاپ و تولید شوند که خواندن و درک ان برای رانندگانی هم که به تازگی شروع به رانندگی کردند هم آسان باشد.

نمونه ای از تابلو ریلی

تابلو ریلی چه وظایفی دارند؟

این تابلو ها به منظور ارائه اطلاعات در مورد مسیر، مقصد، امکانات کنار جاده و غیره به کاربر جاده است. پیروی از علائم راهنمایی جاده به راننده کمک می کند تا در زمان صرفه جویی کند و بدون سرگردانی به مقصد برسد. این علائم به طور کلی تسهیل کننده راننده هستند.

بر روي اين تابلو ها چندين علائم راهنمايي و رانندگي وجود دارد که برای اطلاع رسانی بر روی تابلوها درج شده است .مثلا چهار مسير اصلي بر روي اين تابلوها با علامت شمالي(N) ، جنوبي(S) ، شرقي(E) و غربي(W) نشان داده شده است . و یا شماره های یک رقمی  و دو رقمی بر روی این تابلوها دیده می شود که در هر كشور ، مخصوص قرارداد همان كشور است . بر روی این تابلوها علامت آزاد راه و يا تابلو ميدان برای تشخیص اسان روي آنها ديده مي شود . نام شهر ، محل ، اتوبان و خيابان و ... به فارسي و انگليسي با مقدار مسافت باقي مانده تا آن محل هم روي اين تابلو ها نوشته شده است تا به راننده در تشخیص راحت مسیر کمک کند.

تابلو ریلی چگونه موجب پایین اوردن تلفات جاده ای و بالابردن امنیت آنها شده اند؟

استفاده از تابلو های راهنمای مسیر و مسافت رسیدن به مقصد : این تابلو ها به گونه ای طراحی شده اند که اشخاصی که به تازگی شروع به رانندگی کرده اند به راحتی می توانند همانند سایر رانندگان اطلاعات لازم برای رسیدن به مقصد را از تابلوهای کلافی و ریلی دریافت کنند. اگر در هنگام رانندگی ، راننده انتخاب مسیر را با تاخیر انجام دهد می تواند موجب انحراف ناگهانی از مسیر شده و به دنبال آن حوادث وحشتناک در جاده ها رخ می دهد.

تابلو کلافی

در تابلو های کلافی ف اطلاعاتی در مورد حوادث و یا ممنوعیت های پیش رو در جاده به رانندگان داده می شود. مانند: عملیات عمرانی و مسافت رسیدن به ان در زیر ان درج شده است و یا مسیر انحرافی که به ما اطلاع میدهد که راه مستقیم مسدود است و باید اماده تغییر مسیر باشیم.

تابلو کلافی

انواع تابلو کلافی برای چه مواردی استفاده می شود؟

علائم و نشانه های ایمنی : تابلوها و علائم ایمنی برای اطلاع رسانی و جلوگیری از ایجاد سوانح غیرقابل بازگشت، به کار گرفته می شوند. با توجه به این تابلو ها در هنگام کار در هر محیطی، موجب حفظ جان و سلامتی کارکنان می شود. با نصب یک تابلوی ایمنی از حوادث قابل پیش بینی جلوگیری کنیم. این تابلو ها باید به صورت شبرنگ باشند زیرا در شب و در شرایط اب و هوایی مختلف قابل دیدن و تشخیص باشند.

تابلو کلافی چه وظایفی دارند؟

این تابلو ها به منظور ارائه اطلاعات در مورد مسیر، انحرافات پیش روی مسیر، عملیات های عمرانی و تعمیرات جاده ها و... به رانندگان است.

بر روي اين تابلو ها میتوان از تابلوهای هشداردهنده متناسب با موقعیت مورد نظر استفاده کرد. با درج مسافت رسیدن به موقعیت می توان به راننده این زمان را داد تا اقدامات لازم برای رویارویی با این موقعیت را انجام دهد.

تابلو کلافی چگونه موجب پایین اوردن تلفات جاده ای و بالابردن امنیت آنها شده اند؟

تابلوهای شبرنگ کلافی : استفاده از این تابلو ها می تواند به دلیل انعکاس نور بالایی که دارد ، موجب آگاه شدن به موقع رانندگان شود. با استفاده از این تابلو ها در حاشیه جاده ها و بزرگراه ها و مسیرهایی که راننده از دید کافی برخوردار نیست مانند جاده های مه آلود به کاهش حوادث ناگوار و بالا بردن امنیت جاده ها کمک شایانی کرد.

تابلو اطلاعاتی

تابلوهای اطلاعاتی تابلوهایی هستند که به صورت خوانا چاپ شده و به صورت آشکار قرار می گیرند که حاوی دستورالعمل ها، قوانین، مقررات و سایر اطلاعات از این قبیل است. تابلوهای اطلاعاتی را می توان به عنوان علائم اطلاعاتی یا اطلاع رسانی نیز نامید این تابلو ها به رنگ ابی و سفید دیده می شوند و عمدتا به شکل مستطیل هستند. این تابلوها باید به اندازه کافی بزرگ باشد که از دور قابل تشخیص باشد .

تابلو اطلاعاتی

انواع تابلو اطلاعاتی برای چه مواردی استفاده می شود؟

تابلو اسامی معابر و اماکن :با کمک این تابلو ها ما متوجه مکان های مورد نظرمان می شویم مانند تابلو اطلاعاتی استراحتگاه ، تعمیرگاه ، ابتدای شهر و... با دیدن این تابلوها می توانیم به راحتی مثلا استراحتگاه را بیابیم و یا تعمیرگاه اگر نیازبه تعمیرگاه داشته باشیم به راحتی ان را در نزدیکی جاده ها بیابیم.

تابلو گاردریل :تابلو گاردریل درکاهش سرعت ترافیک ، کم کردن طول مسیر عبور و مرور و دید بهتر راننده نقش بسزایی دارد. این تابلو ها با نصب درست و در مکان مناسب در مسیرهای خیابانی و جاده ای از وقوع حادثه و خسارت ناشی از آنها می کاهند. این تابلو های ترافیکی به رانندگان کمک می کنند تا عکس العمل درست در مسیرهای شلوغ داشته باشند. به همین دلیل موجب تنظیم عبور و مرور و امنیت در جاده ها می شوند.

تابلو اطلاعاتی چه وظایفی دارند؟

این تابلو ها به منظور ارائه اطلاعات در مورد مسیر، مقصد، امکانات کنار جاده و غیره به کاربر جاده است. پیروی از علائم راهنمایی جاده به راننده کمک می کند تا در زمان صرفه جویی کند و بدون سرگردانی به مقصد برسد. این علائم به طور کلی تسهیل کننده راننده هستند.

بر روي اين تابلو ها چندين علائم راهنمايي و رانندگي وجود دارد که برای اطلاع رسانی بر روی تابلوها درج شده است .مثلا چهار مسير اصلي بر روي اين تابلوها با علامت شمالي(N) ، جنوبي(S) ، شرقي(E) و غربي(W) نشان داده شده است . و یا شماره های یک رقمی  و دو رقمی بر روی این تابلوها دیده می شود که در هر كشور ، مخصوص قرارداد همان كشور است . بر روی این تابلوها علامت آزاد راه و يا ميدان برای تشخیص اسان روي آنها ديده مي شود . نام شهر ، محل ، اتوبان و خيابان و ... به فارسي و انگليسي با مقدار مسافت باقي مانده تا آن محل هم روي اين تابلو ها نوشته شده است تا به راننده در تشخیص راحت مسیر کمک کند.

تابلو اطلاعاتی چگونه موجب پایین اوردن تلفات جاده ای و بالابردن امنیت آنها شده اند؟

استفاده از تابلوهای اطلاعاتی اماکن و معابر : همان طور که از اسم این تابلو ها مشخص است این تابلو ها نشان دهنده ی اسامی خیابان ها ، اماکن ، بلوارها و... هستند. و با کمک این تابلو ها ما متوجه مکان مکان مورد نظر می شویم مانند تابلو اطلاعاتی استراحتگاه ، تعمیرگاه ، ابتدای شهر و... با دیدن این تابلوها می توانیم به راحتی مثلا استراحتگاه را بیابیم و با استراحت کردن راننده موجب کاهش حوادث رانندگی می شود.

تابلو های گاردریل : این نوع تابلو های اطلاعاتی ، کلافی و ریلی در مناطقی که نیاز به آگاهی اولیه دارند  و یا در مناطقی که مسیر قوس و یا انحراف پیدا میکند نصب می شوند. در ناحیه ای شروع به نصب می شوند که به راننده فرصت کند آماده برای اقدامات لازم در صورت انحراف مسیر یا مسدودی جاده شود. این تابلو ها در تقاطع ها و یا تغییر مسیر جاده ها و یا در حاشیه جاده های پر پیچ و خم مورد استفاده قرار می گیرد.

جلوگیری از حوادث جاده ای با استفاده از تابلو های اطلاعاتی ، کلافی و ریلی

استانداردهای تابلوهای اطلاعاتی ، کلافی و ریلی

 • تصاویر تابلو های دارای ممنوعیت ورود خودرو ، برای جلب توجه بیشتر باید از تصاویر بزرگ استفاده شود.
 • قبل از رنگ امیزی حتما باید سطح آن تمیز شود.
 • در ابعاد و اندازه های مشخص و استاندارد ساخته شده باشد.
 • چند زبانه باشد، تا امکان استفاده از آن برای مسافران انگلیسی زبان هم میسر شود.
 • خوانا و قابل فهم باشد، کلمات کم رنگ نشوند و از بین نروند.
 • رنگ آن در برابر خورشید ، رطوبت مقاوم باشد و دچار پوسیدگی یا زنگ زدگی نشود.
 • سازگار با محیط زیست و شرایط اب و هوای مختلف باشد.
 • آلودگی های جاده را به خود جذب نکنند؛
 • مسیر را به درستی مشخص کند و نام اصلی خیابان ها را ذکر کند.
 • شبرنگ باشند و قابلیت دید در شب داشته باشند.
 • تابلو توضیحی آن باید بدون فاصله در زیر آن نصب شود.
 • نصب بیش از دو تابلو ترافیکی بر روی یک پایه فلزی ممنوع است.

کاربرد و مزایای تابلوهای اطلاعاتی ، کلافی و ریلی

کارکرد تابلوهای اطلاعاتی ، کلافی و ریلی چیست؟

 1. این تابلو ها مشخص می‌کنند که کسب‌وکار شما در کجا واقع شده است .مانند تابلو تعمیرگاه
 2. ایجاد نظم و امنیت در جاده ها
 3. علائم موقت برای راه های در دست تعمیر و انحرافی و محل های خطرناک
 4. کاهش حوادث ناگوار
 5. اسامی معابر و اماکن را در کنار مسافت رسیدن به ان ها
 6. کمک به انتخاب مسیر مناسب
 7. جلوگیری از حجم بالای عبور از یک مسیر
 8. تبلیغات
 9. زیبا تر شدن چهره شهر و افزودن ارزش و اعتبار به آن
 10. دسته بندی خیابان ها و معابر
 11. مشخص کردن حاشیه بعضی از جاده ها
 12. اماده شدن راننده برای مواجه شدن با تغییر مسیر جاده و یا انحراف در جاده ها

محل نصب تابلوهای اطلاعاتی ، کلافی و ریلی

تابلوهای هدایت مسیر اطلاعاتی باید در فاصله هایی متناسب با شرایط اب و هوای جاده و نوع راه آن، قبل از مکان آدرس دهی شده و در نهایت در محل ورود به راه دسترسی به آن نصب شود.

نصب تابلو های ترافیکی

جنس تابلوهای اطلاعاتی ، کلافی و ریلی

این تابلوها داراي بدنه اي از جنس گالوانيزه است . اين بدنه مقاومت بالايي در برابر هر گونه شرايط اب و هوایی و بارندگي و برف دارد  . رنگ آن از جنس الكترواستاتيك است كه باعث ماندگاري و عمر بالاي تابلو مي شود . در اين تابلو براي ديد بهتر از شبرنگ لانه زنبوري و رده مهندسي استفاده می شود و نصب ان نیز راحت است.

نحوه خرید و سفارش

با خرید این تابلو ها مانند تابلوهای خروجی از ازاد راه که مسافت آن نیز در ان ذکر شده است و یا تابلوهای راهنمای مسیر به امنیت جاده ها را بالا ببرید.

شرکت ترافیک کالا با داشتن سابقه در تولید و فروش انواع تابلو ها و علائم ترافیکی با ابعاد مختلف طبق استانداردهای وزارت راه و شهرداری اماده تولید سفارشات شما می باشد.  شما می توانید انواع تابلو اطلاعاتی به صورت اینترنتی سفارش دهید و یا برای اطلاع از قیمت و خرید و یا سفارش محصولات مد نظر از ترافیک کالا با مشاوران ما تماس بگیرید یا مستقیماً با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا پاسخگوی شما باشیم.