فیلتر توسط

شاخه‌ها

شاخه‌ها

موجود بودن

موجود بودن

برند

برند

زیرشاخه‌ها

 • برای سهولت در تردد و کاهش خطرات احتمالی چه اقداماتی از گذشته تا حالا صورت گرفته است؟در پاسخ این سوال باید بگویم که از گذشته تا حالا قوانینی برای سهولت در عبور و مرور و کاهش خطرات احتمالی وضع شده است که نام آن قوانین راهنمایی و رانندگی است که همگی کم و بیش از آن ها مطلع هستیم. حالا ما چگونه باید این قوانین را در خیابان ها و جاده ها اعمال کنیم؟ بله ، با استفاده از تابلو ها و علائم ترافیکی و جاده ای.

  استفاده از علائم جاده ای نقش بسیار مهمی را در سهولت تردد و کاهش خطرات و حوادث ایفا می کنند. این دسته از تجهیزات ترافیکی به عنوان یکی از کلیدی ترین و مهم ترین تجهیزات ترافیکی در جهان شناخته می شوند. زیرا این تابلوها می توانند قوانین حاکم بر یک محور را مشخص کنند و به این شکل از بروز بی نظمی و در نتیجه از رخ دادن حوادث ناگوار و آسیب های ناشی از آن می کاهد. این علائم غالبا بر اساس استانداردهای جهانی و علائم ترافیکی جاده ای بین المللی طراحی می شوند.

  تابلو و علائم جاده ای چیست؟

  نقش کلیدی و تاثیر گذار این علائم در جاده های کشور کاملا ملموس است . این تجهیزات ترافیکی و تابلوهای اطلاعاتی مانند: تابلو محدودیت سرعت ، وجود موانع و هشدارهای لازم برای جلوگیری از حوادث احتمالی و همچنین مسافت باقی مانده تا مقاصد مختلف را برای رانندگان مشخص می کنند. تابلو ها و علائم جاده ای ابزاری قدرتمند برای برقراری امنیت در جاده ها و همچنین شهروندان هستند.

  این تابلو ها در ابعاد و اشکال مختلفی بنا به کارکرد آن ها ساخته می شوند و هر کدام نقش خاص خود را در بالا بردن امنیت و کاهش حوادث ناگوار در جاده ها دارند. این تابلو ها بر اساس نقشی که دارند ( آگاهی دهنده ، منع کننده یا هشدار دهنده ) رنگ و شکل هندسی آن ها مشخص می شود.

  علائم جاده ای باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

  این علائم جاده ای غالبا در کنار جاده ها ، در فضای باز و برای خودروهایی با سرعت بالا نصب می شوند در نتیجه باید ویژگی های زیر را دارا باشند تا بتوانند به بالا بردن امنیت و کاهش حوادث در جاده ها موثر باشند.

  علائم خوانا و در ابعاد استاندارد باشند:

  این تابلو ها باید بر اساس استاندارد های جهانی ساخته شوند. زیرا این استانداردها به گونه ای طراحی شده اند تا رانندگان بتوانند محتوای آنها را در فاصله دور به خوبی ببینند تا بتوانند با توجه به علائم زمان کافی برای اقدامات لازمه را داشته باشند.

  محتوای تابلو ها باید خوانا باشند:

  محتوای داخل تابلو ها و علائم جاده ای باید خوانا و قابل فهم باشند تا رانندگان به راحتی متوجه مفهوم آنها شوند و به اشتباه نیوفتند. برای درج طرح ها و تصاویر تابلوها باید از رنگ های مخصوصی استفاده شود که در طول زمان کم رنگ نشوند و ماندگاری بالایی داشته باشند.

  تابلو ها مقاوم در برابر شرایط جوی مختلف باشند:

  غالبا این تابلو ها در برابر تابش مداوم نور خورشید ، بارش باران و برف هستند تابلو ها وعلائم جاده ای باید به گونه ای طراحی شوند که در برابر چنین شرایط محیطی مقاوم باشند و دچار زنگ زدگی نشوند. هر چه مقاومت آنها بیشتر باشد، طول عمر آن ها نیز افزایش پیدا می کند و دیرتر دچار فرسودگی می شوند.

  تابلوها باید به خوبی قابل رویت باشند:

  جاده ها در شب و یا در شرایط اب و هوایی مانند: هوای مه آلود باید به خوبی قابل رویت باشند. با استفاده از مواد شبرنگ در ساخت تابلو ها به این تابلو ها کمک می شود تا نور را به خوبی بازتاب کنند و با تابش مقدار کمی نور خودرو و یا چراغ های موجود در خیابان می توانند به راحتی دیده شوند.

  دو زبانه بودن علائم:

  تابلوهای ترافیکی جاده ای در کشورهای مختلف معمولا به صورت دوزبانه طراحی می شوند تا رانندگانی که زبان اصلی آن ها با ما یکی نیست نیز بتوانند مسیر خود را در به راحتی پیدا کنند.

  تابلو و علائم جاده ای در چه مکان هایی کاربرد دارند؟

  تابلو و علائم جاده ای در مکانهای بسیاری کاربرد دارند. در ادامه به بخشی از مکان هایی که این تابلوها استفاده می شوند پرداخته ایم.

  و...

  این علائم جاده ای که در شما در بسیاری از مکان ها مشاهده می کنید جنبه زیبایی ندارند. آنها نصب شده اند تا به شما در مورد خطرات احتمالی هشدار دهند تا بتواند امنیت کاربران داخل جاده و سرنشینان وسایل نقلیه را بالا ببرد . بهتر است به پیام های این تابلو ها توجه نماییم تا نظم در تردد را حفظ کرده و تصادفات را کاهش دهد .

  معانی شکل ها و رنگ های تابلو و علائم جاده ای

  معانی شکل ها:

  هشت ضلعی : یک علامت جاده هشت ضلعی نیاز به توقف را منتقل می کند. علامت توقف تنها نشانه ای است که از این شکل استفاده می کند.

  مثلث : تابلو هایی به شکل مثلث و با نوار حاشیه قرمز رنگ و زمینه سفید نوعی خطر را هشدار میدهند.

  چهار گوش : یک تابلو ی جاده ای مربعی یا افقی مستطیل شکل معمولاً راهنمایی هایی را برای رانندگان فراهم می کند اما می تواند برای انواع نیازها مورد استفاده قرار گیرد.

  دایره: شکل دایره با نوار حاشیه ای قرمز رنگ نوع ممنوعیت را نشان می دهند.

  معانی رنگ ها :

  پس زمینه سفید: نشان دهنده علامت نظارتی است.

  رنگ زرد: یک پیام هشدار دهنده کلی می دهد.

  رنگ سبز: نشان می دهد که تردد مجاز یا راهنمایی جهت دار است.

  فلورسنت زرد/سبز: نشان دهنده گذرگاه های عابر پیاده و مناطق مدرسه است.

  رنگ نارنجی: برای هشدار و راهنمایی در مناطق کاری جاده استفاده می شود.

  رنگ قرمز: برای حادثه استفاده می شود

  آبی و سفید: برای علائم راهنما استفاده می شود. همچنین این علائم در مورد خدمات در امتداد جاده مانند مناطق استراحت ، بیمارستان ها ، پمپ بنزین ها و اقامتگاه به شما اطلاعات می دهد.

  رنگ قهوه ای: برای پارک ها و علائم تفریحی استفاده می شود.

  دلایل استفاده از تابلو و علائم جاده ای

  علائم جاده ای طیف وسیعی از اطلاعات را از محدودیت های سرعت گرفته تا اطلاعات مربوط به مکان و زمان چرخش ارائه می دهد. با به کارگیری مناسب تابلو جاده ای از میزان خسارات و آسیب ها کاسته شده و راننده با شرایط پیش رو در مسیر آشنا می شود.با وجود شبرنگ در تابلو وعلائم جاده ای میزان تصادفات در شب و نقاطی با دید کم نیز کاهش یافته و راننده می تواند به راحتی علائم را ببیند و تصمیمات لازم را در زمان مناسب بگیرد.

  نصب تابلو

  نصب تابلو و علائم جاده ای به دلیل امنیتی بودن آن نیازمند توجهی دو چندان است. تا از تصادفات و واردآمدن خسارات به کاربران جاده و جاده جلوگیری شود. گاهی اوقات نصب تابلوها در جای نامناسب که در معرض دید رانندگان نیست، فقط منجر به حواس پرتی راننده و ایجاد تصادفات جاده ای می شود.

  مکان نصب : تابلوهای جاده ای باید در کنار جاده ها و خیابان ها و مکانهای دیگری که نیاز داریم به گونه ای نصب شوند که از داخل وسایل نقلیه توسط رانندگان به راحتی قابل رویت باشند و توسط شی دیگری پوشانده نشده باشد.

  فاصله تابلو ها : فاصله تابلوها از جاده و خیابان باید کم باشد تا رانندگان بدون هیچ گونه زحمتی بتوانند محتوای تابلوها را متوجه شوند.

  پایه تابلو و علائم جاده ای

  پایه ها منجر به استحکام این تابلوها در برابر عوامل بیرونی می شوند. بنابراین پایه های علائم جاده ای باید در ابعاد مناسب تهیه شوند تا رانندگان بتوانند از دور هم محتوای تابلوها را تشخیص دهند. ارتفاع پایه این تابلو ها عموما برای نمایش بیشتر و بهتر بلند در نظر گرفته می شود تا راننده بتواند علائم مورد نظر را به راحتی ببیند.

  پایه ها در سه نوع رایج در بازار وجود دارند:

  1. پایه صلیبی
  2. پایه گاباری
  3. پایه کنسول

  هر کدام از این پایه ها دارای ابعاد مختلفی هستند.

  اگر اندازه و ابعاد تابلو جاده ای بزرگ باشد، باید پایه قوی و مستحکم برای آن ها در نظر گرفته شود تا در شرایط سخت مقاوم باشند. بهتر است از یک پایه میله ای شکل با قطر یکسان در سرتاسر پایه استفاده شود.

  خرید و قیمت تابلو و علائم جاده ای

  تابلو ها و علائم جاده ای یکی از مهمترین، قدیمی ترین و پرکاربردترین تجهیزات ترافیکی در جهان محسوب می شوند. در نتیجه این محصولات باید دارای کیفیت مطلوبی باشند. زیرا در صورت پایین بودن کیفیت این دسته از تجهیزات ترافیکی، علاوه بر آن که هزینه تعمیر و نگه داری قطعات بالا خواهد رفت، امنیت شهروندان نیز به خطر می افتد.

  شرکت ترافیک کالا با داشتن سابقه در تولید و فروش انواع تابلو ها و علائم ترافیکی جاده ای با ابعاد مختلف طبق استانداردهای وزارت راه و شهرداری اماده تولید سفارشات شما می باشد.  شما می توانید انواع تابلو اطلاعاتی کلافی و ریلی را به صورت اینترنتی سفارش دهید و یا برای اطلاع از قیمت و خرید و یا سفارش محصولات مد نظر از ترافیک کالا با مشاوران ما تماس بگیرید یا مستقیماً با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا پاسخگوی شما باشیم.

تابلوهای اطلاعاتی کلافی و ریلی

نمایش 1 تا 12 از 19 مورد

فیلترهای فعال

تابلوهای اطلاعاتی کلافی و ریلی

تابلوهای اطلاعاتی کلافی و تابلو ریلی

امروزه تابلوهای اطلاعاتی کلافی و ریلی بسیاری در اطراف خیابان های سطح شهر و جاده ها و بزرگراه های خارج از شهر دیده می شود. این تابلوهای راهنمایی و رانندگی به دلایل بسیاری که در ادامه بیان می کنیم موجب تردد بهتر ، پایین آوردن تصادفات و بالا بردن امنیت خیابان ها ، جاده ها و بزرگراه ها می‌شوند. این تابلو ها دارای تنوع زیادی در شکل ، رنگبندی و مفهوم هستند که متناسب با نیازهای مختلف ما در بازار وجود دارند .

تابلو ریلی

تابلوهای ریلی راهنمای مسیر و مسافت رسیدن به مقصد : تابلوهای ریلی دستورالعمل های لازم را ارائه می دهد که می تواند آموزش دهد، راهنمایی کند، کمک کند و هشدار دهد . از آنجایی که تابلوهای ریلی اغلب در بزرگراه ها نصب می شوند، بسیار مهم است که این تابلوها در قالبی چاپ و تولید شوند که خواندن و درک ان برای رانندگانی هم که به تازگی شروع به رانندگی کردند هم آسان باشد.

نمونه ای از تابلو ریلی

تابلو ریلی چه وظایفی دارند؟

این تابلو ها به منظور ارائه اطلاعات در مورد مسیر، مقصد، امکانات کنار جاده و غیره به کاربر جاده است. پیروی از علائم راهنمایی جاده به راننده کمک می کند تا در زمان صرفه جویی کند و بدون سرگردانی به مقصد برسد. این علائم به طور کلی تسهیل کننده راننده هستند.

بر روي اين تابلو ها چندين علائم راهنمايي و رانندگي وجود دارد که برای اطلاع رسانی بر روی تابلوها درج شده است .مثلا چهار مسير اصلي بر روي اين تابلوها با علامت شمالي(N) ، جنوبي(S) ، شرقي(E) و غربي(W) نشان داده شده است . و یا شماره های یک رقمی  و دو رقمی بر روی این تابلوها دیده می شود که در هر كشور ، مخصوص قرارداد همان كشور است . بر روی این تابلوها علامت آزاد راه و يا تابلو ميدان برای تشخیص اسان روي آنها ديده مي شود . نام شهر ، محل ، اتوبان و خيابان و ... به فارسي و انگليسي با مقدار مسافت باقي مانده تا آن محل هم روي اين تابلو ها نوشته شده است تا به راننده در تشخیص راحت مسیر کمک کند.

تابلو ریلی چگونه موجب پایین اوردن تلفات جاده ای و بالابردن امنیت آنها شده اند؟

استفاده از تابلو های راهنمای مسیر و مسافت رسیدن به مقصد : این تابلو ها به گونه ای طراحی شده اند که اشخاصی که به تازگی شروع به رانندگی کرده اند به راحتی می توانند همانند سایر رانندگان اطلاعات لازم برای رسیدن به مقصد را از تابلوهای کلافی و ریلی دریافت کنند. اگر در هنگام رانندگی ، راننده انتخاب مسیر را با تاخیر انجام دهد می تواند موجب انحراف ناگهانی از مسیر شده و به دنبال آن حوادث وحشتناک در جاده ها رخ می دهد.

تابلو کلافی

در تابلو های کلافی ف اطلاعاتی در مورد حوادث و یا ممنوعیت های پیش رو در جاده به رانندگان داده می شود. مانند: عملیات عمرانی و مسافت رسیدن به ان در زیر ان درج شده است و یا مسیر انحرافی که به ما اطلاع میدهد که راه مستقیم مسدود است و باید اماده تغییر مسیر باشیم.

تابلو کلافی

انواع تابلو کلافی برای چه مواردی استفاده می شود؟

علائم و نشانه های ایمنی : تابلوها و علائم ایمنی برای اطلاع رسانی و جلوگیری از ایجاد سوانح غیرقابل بازگشت، به کار گرفته می شوند. با توجه به این تابلو ها در هنگام کار در هر محیطی، موجب حفظ جان و سلامتی کارکنان می شود. با نصب یک تابلوی ایمنی از حوادث قابل پیش بینی جلوگیری کنیم. این تابلو ها باید به صورت شبرنگ باشند زیرا در شب و در شرایط اب و هوایی مختلف قابل دیدن و تشخیص باشند.

تابلو کلافی چه وظایفی دارند؟

این تابلو ها به منظور ارائه اطلاعات در مورد مسیر، انحرافات پیش روی مسیر، عملیات های عمرانی و تعمیرات جاده ها و... به رانندگان است.

بر روي اين تابلو ها میتوان از تابلوهای هشداردهنده متناسب با موقعیت مورد نظر استفاده کرد. با درج مسافت رسیدن به موقعیت می توان به راننده این زمان را داد تا اقدامات لازم برای رویارویی با این موقعیت را انجام دهد.

تابلو کلافی چگونه موجب پایین اوردن تلفات جاده ای و بالابردن امنیت آنها شده اند؟

تابلوهای شبرنگ کلافی : استفاده از این تابلو ها می تواند به دلیل انعکاس نور بالایی که دارد ، موجب آگاه شدن به موقع رانندگان شود. با استفاده از این تابلو ها در حاشیه جاده ها و بزرگراه ها و مسیرهایی که راننده از دید کافی برخوردار نیست مانند جاده های مه آلود به کاهش حوادث ناگوار و بالا بردن امنیت جاده ها کمک شایانی کرد.

تابلو اطلاعاتی

تابلوهای اطلاعاتی تابلوهایی هستند که به صورت خوانا چاپ شده و به صورت آشکار قرار می گیرند که حاوی دستورالعمل ها، قوانین، مقررات و سایر اطلاعات از این قبیل است. تابلوهای اطلاعاتی را می توان به عنوان علائم اطلاعاتی یا اطلاع رسانی نیز نامید این تابلو ها به رنگ ابی و سفید دیده می شوند و عمدتا به شکل مستطیل هستند. این تابلوها باید به اندازه کافی بزرگ باشد که از دور قابل تشخیص باشد .

تابلو اطلاعاتی

انواع تابلو اطلاعاتی برای چه مواردی استفاده می شود؟

تابلو اسامی معابر و اماکن :با کمک این تابلو ها ما متوجه مکان های مورد نظرمان می شویم مانند تابلو اطلاعاتی استراحتگاه ، تعمیرگاه ، ابتدای شهر و... با دیدن این تابلوها می توانیم به راحتی مثلا استراحتگاه را بیابیم و یا تعمیرگاه اگر نیازبه تعمیرگاه داشته باشیم به راحتی ان را در نزدیکی جاده ها بیابیم.

تابلو گاردریل :تابلو گاردریل درکاهش سرعت ترافیک ، کم کردن طول مسیر عبور و مرور و دید بهتر راننده نقش بسزایی دارد. این تابلو ها با نصب درست و در مکان مناسب در مسیرهای خیابانی و جاده ای از وقوع حادثه و خسارت ناشی از آنها می کاهند. این تابلو های ترافیکی به رانندگان کمک می کنند تا عکس العمل درست در مسیرهای شلوغ داشته باشند. به همین دلیل موجب تنظیم عبور و مرور و امنیت در جاده ها می شوند.

تابلو اطلاعاتی چه وظایفی دارند؟

این تابلو ها به منظور ارائه اطلاعات در مورد مسیر، مقصد، امکانات کنار جاده و غیره به کاربر جاده است. پیروی از علائم راهنمایی جاده به راننده کمک می کند تا در زمان صرفه جویی کند و بدون سرگردانی به مقصد برسد. این علائم به طور کلی تسهیل کننده راننده هستند.

بر روي اين تابلو ها چندين علائم راهنمايي و رانندگي وجود دارد که برای اطلاع رسانی بر روی تابلوها درج شده است .مثلا چهار مسير اصلي بر روي اين تابلوها با علامت شمالي(N) ، جنوبي(S) ، شرقي(E) و غربي(W) نشان داده شده است . و یا شماره های یک رقمی  و دو رقمی بر روی این تابلوها دیده می شود که در هر كشور ، مخصوص قرارداد همان كشور است . بر روی این تابلوها علامت آزاد راه و يا ميدان برای تشخیص اسان روي آنها ديده مي شود . نام شهر ، محل ، اتوبان و خيابان و ... به فارسي و انگليسي با مقدار مسافت باقي مانده تا آن محل هم روي اين تابلو ها نوشته شده است تا به راننده در تشخیص راحت مسیر کمک کند.

تابلو اطلاعاتی چگونه موجب پایین اوردن تلفات جاده ای و بالابردن امنیت آنها شده اند؟

استفاده از تابلوهای اطلاعاتی اماکن و معابر : همان طور که از اسم این تابلو ها مشخص است این تابلو ها نشان دهنده ی اسامی خیابان ها ، اماکن ، بلوارها و... هستند. و با کمک این تابلو ها ما متوجه مکان مکان مورد نظر می شویم مانند تابلو اطلاعاتی استراحتگاه ، تعمیرگاه ، ابتدای شهر و... با دیدن این تابلوها می توانیم به راحتی مثلا استراحتگاه را بیابیم و با استراحت کردن راننده موجب کاهش حوادث رانندگی می شود.

تابلو های گاردریل : این نوع تابلو های اطلاعاتی ، کلافی و ریلی در مناطقی که نیاز به آگاهی اولیه دارند  و یا در مناطقی که مسیر قوس و یا انحراف پیدا میکند نصب می شوند. در ناحیه ای شروع به نصب می شوند که به راننده فرصت کند آماده برای اقدامات لازم در صورت انحراف مسیر یا مسدودی جاده شود. این تابلو ها در تقاطع ها و یا تغییر مسیر جاده ها و یا در حاشیه جاده های پر پیچ و خم مورد استفاده قرار می گیرد.

جلوگیری از حوادث جاده ای با استفاده از تابلو های اطلاعاتی ، کلافی و ریلی

استانداردهای تابلوهای اطلاعاتی ، کلافی و ریلی

 • تصاویر تابلو های دارای ممنوعیت ورود خودرو ، برای جلب توجه بیشتر باید از تصاویر بزرگ استفاده شود.
 • قبل از رنگ امیزی حتما باید سطح آن تمیز شود.
 • در ابعاد و اندازه های مشخص و استاندارد ساخته شده باشد.
 • چند زبانه باشد، تا امکان استفاده از آن برای مسافران انگلیسی زبان هم میسر شود.
 • خوانا و قابل فهم باشد، کلمات کم رنگ نشوند و از بین نروند.
 • رنگ آن در برابر خورشید ، رطوبت مقاوم باشد و دچار پوسیدگی یا زنگ زدگی نشود.
 • سازگار با محیط زیست و شرایط اب و هوای مختلف باشد.
 • آلودگی های جاده را به خود جذب نکنند؛
 • مسیر را به درستی مشخص کند و نام اصلی خیابان ها را ذکر کند.
 • شبرنگ باشند و قابلیت دید در شب داشته باشند.
 • تابلو توضیحی آن باید بدون فاصله در زیر آن نصب شود.
 • نصب بیش از دو تابلو ترافیکی بر روی یک پایه فلزی ممنوع است.

کاربرد و مزایای تابلوهای اطلاعاتی ، کلافی و ریلی

کارکرد تابلوهای اطلاعاتی ، کلافی و ریلی چیست؟

 1. این تابلو ها مشخص می‌کنند که کسب‌وکار شما در کجا واقع شده است .مانند تابلو تعمیرگاه
 2. ایجاد نظم و امنیت در جاده ها
 3. علائم موقت برای راه های در دست تعمیر و انحرافی و محل های خطرناک
 4. کاهش حوادث ناگوار
 5. اسامی معابر و اماکن را در کنار مسافت رسیدن به ان ها
 6. کمک به انتخاب مسیر مناسب
 7. جلوگیری از حجم بالای عبور از یک مسیر
 8. تبلیغات
 9. زیبا تر شدن چهره شهر و افزودن ارزش و اعتبار به آن
 10. دسته بندی خیابان ها و معابر
 11. مشخص کردن حاشیه بعضی از جاده ها
 12. اماده شدن راننده برای مواجه شدن با تغییر مسیر جاده و یا انحراف در جاده ها

محل نصب تابلوهای اطلاعاتی ، کلافی و ریلی

تابلوهای هدایت مسیر اطلاعاتی باید در فاصله هایی متناسب با شرایط اب و هوای جاده و نوع راه آن، قبل از مکان آدرس دهی شده و در نهایت در محل ورود به راه دسترسی به آن نصب شود.

نصب تابلو های ترافیکی

جنس تابلوهای اطلاعاتی ، کلافی و ریلی

این تابلوها داراي بدنه اي از جنس گالوانيزه است . اين بدنه مقاومت بالايي در برابر هر گونه شرايط اب و هوایی و بارندگي و برف دارد  . رنگ آن از جنس الكترواستاتيك است كه باعث ماندگاري و عمر بالاي تابلو مي شود . در اين تابلو براي ديد بهتر از شبرنگ لانه زنبوري و رده مهندسي استفاده می شود و نصب ان نیز راحت است.

نحوه خرید و سفارش

با خرید این تابلو ها مانند تابلوهای خروجی از ازاد راه که مسافت آن نیز در ان ذکر شده است و یا تابلوهای راهنمای مسیر به امنیت جاده ها را بالا ببرید.

شرکت ترافیک کالا با داشتن سابقه در تولید و فروش انواع تابلو ها و علائم ترافیکی با ابعاد مختلف طبق استانداردهای وزارت راه و شهرداری اماده تولید سفارشات شما می باشد.  شما می توانید انواع تابلو اطلاعاتی به صورت اینترنتی سفارش دهید و یا برای اطلاع از قیمت و خرید و یا سفارش محصولات مد نظر از ترافیک کالا با مشاوران ما تماس بگیرید یا مستقیماً با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا پاسخگوی شما باشیم.