فیلترهای فعال

سرعت گیر ترافیکی

قیمت خرید انواع سرعت گیر ایمنی در ترافیک کالا

سرعت گیر یا دست انداز از جمله پراستفاده‌ترین تجهیزات ترافیکی است. اولین اقدام برای بهبود ایمنی در جاده اغلب نصب سرعت‌گیرها است.

سرعت گیر چیست ؟

سرعت‌گیر یک ابزار ترافیکی است که با هدف کاهش سرعت خودروها و افزایش امنیت در جاده‌ها و خیابان‌ها طراحی شده است. این ابزارها معمولاً از مصالحی مانند آسفالت یا بتن ساخته شده و در سطح جاده قرار می‌گیرند. با عبور خودرو از روی سرعت‌گیر، سرعت آن به طور موثری کاهش می‌یابد، که این کاهش سرعت می‌تواند در کاهش تعداد تصادفات و افزایش امنیت عابران پیاده موثر باشد.

یک انواع تجهیزات جاده‌ای است که با هدف کنترل سرعت واحدهای نقلیه در معابر شهری و حتی بزرگراه‌ها طراحی شده است.

ویدیو معرفی سرعت گیر های پلاستیکی

سرعتگیر یا سرعت شکن جزوی از دسته ای تجهیزات ایمنی راه ها هستند که به گونه ای طراحی شده است که سرعت خودروها را کاهش دهند.سرعتگیر ها در پایین نگه داشتن سرعت خودرو موثر هستند. سرعتگیر ها معمولاً از بتن، آسفالت، پلاستیک یا لاستیک ساخته می شود. و کمی بالاتر از سطح آسفالت نصب می شود. این سرعت گیر اغلب در جاده های خصوصی، کوچه ها و پارکینگ ها مشاهده می شوند.

ویدیو معرفی سرعت گیر لاستیکی

انواع سرعت گیر در جنس و نوع های مختلف

سرعت گیر های که ما در سایت موجود داریم را در زیر مثال زده ایم اما سرعت گیرهای دیگری هم وجود دارند که شامل : 

سرعت گیر نوع مثلثی (Triangle Bumps)

سرعت گیر نوع نیم دایره‌ای یا حلزونی (Semi-circular or Round Bumps)

سرعت گیر نوع پلاتو (Speed Plateaus)

سرعت گیر نوع صفحه‌ای یا پلتفرم (Speed Tables)

چشم‌های خرگوشی یا چشم گربه ای یا ببری (Rumble Strips)

سرعت گیرهای پلاستیکی و کائوچو

سرعت گیرهای آسفالتی و یا بتنی

سرعت گیر بتنی

ماده دیگری که برای ایجاد سرعتگیر استفاده می شود بتن است. شما می توانید این سرعت گیرها را به تنهایی نصب کنید و اندازه آنها را مطابق با نیاز خود سفارشی کنید (اگر دستورات محلی و مقامات محلی شما اجازه دهند). سرعتگیر های بتنی اشکالی کاملاً بادوام و بادوام از سرعت گیرها هستند. مقامات مدیریت ترافیک و شهرداری ها اغلب آنها را به عنوان اقدامات آرام کننده ترافیک در جاده هایی که شتاب بالای وسایل نقلیه مقصر اصلی تصادفات هستند نصب می کنند. به طور قابل توجهی به کاهش خطر یا خطر برخورد بین وسایل نقلیه کمک می کند. از آنجایی که بتن سخت تر از لاستیک و پلاستیک است، سرعت گیرهای آن باعث ایجاد صدای ترافیک و آسیب بیشتر به وسایل نقلیه می شود.

سرعت گیر پلاستیکی

پلاستیک یکی دیگر از مواد قابل اعتماد برای سرعت گیرها است. وسایل پلاستیکی محدود کننده سرعت مانند سرعتگیر و رمپ در کاهش سرعت تردد در اطراف پیاده رو، خط عابر پیاده، حاشیه، گذرگاه گورخر، علائم راهنمایی و رانندگی، علامت توقف و علائم سرعت بسیار موثر هستند. این ماده بادوام می تواند در برابر وسایل نقلیه سنگین مانند اتوبوس، کامیون و وسایل نقلیه اضطراری بدون آسیب مقاومت کند. سرعتگیر های پلاستیکی را برای جاده های اصلی و فضاهای پارکینگ مناسب می کند. آنها همچنین می توانند در انتهای خود کلاهک های انتهایی داشته باشند که وسایل نقلیه و همچنین محافظت در برابر ضربه های مورد نیاز آنها را فراهم می کند. سرعتگیر های پلاستیکی در طول های مختلفی تولید می شوند. آنها سرعت خودرو را به زیر 10 مایل در ساعت کاهش می دهند.

سرعت گیر لاستیکی

لاستیک یک ماده محبوب و مقرون به صرفه است که برای ساخت دستگاه های کنترل ترافیک مانند سرعت گیر، سرعت گیر، جدول سرعت، بالشتک سرعت و نوار رومبل استفاده می شود. سرعت گیرهای لاستیکی معمولاً از لاستیک های بازیافتی ساخته می شوند، به این معنی که دوستدار محیط زیست هستند و به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک می کنند. اکثر سرعت گیرهای لاستیکی دارای کانال هایی در پایین هستند. آنها به زهکشی کمک می کنند. سرعت گیر لاستیکی معمولاً در مناطق کم تردد مانند واحدهای توسعه مسکونی و غیره استفاده می شود. می‌توانید از آن‌ها در مکان‌های مختلفی مانند جلوی تابلوهای توقف، علائم محدودیت سرعت، علائم راهنمایی و رانندگی و تابلوهای پارکینگ برای پشتیبانی بیشتر استفاده کنید.

سرعتگیر های آسفالتی

آسفالت یک ماده سرعتگیر قابل تنظیم است. سهولت سفارشی سازی را فراهم می کند. می‌توانید روی جاده آسفالت بریزید و طراحی سرعت‌گیرها را سفارشی کنید تا نیازهای کنترل ترافیک خود را در گذرگاه‌ها و خیابان‌ها برآورده کنید. داده های ترافیکی ارائه شده توسط اداره بزرگراه فدرال نشان می دهد که سرعت گیرها، مخروط های ترافیکی، رمپ ها و سایر وسایل کنترل ترافیک و سرعت ایمنی جاده ها را افزایش می دهند و از عابران پیاده محافظت می کنند. سرعتگیر های آسفالتی مانند لاستیک انعطاف پذیر نیستند، بنابراین می توانند زمان واکنش یک وسیله نقلیه اضطراری را بیشتر کاهش دهند. همچنین ممکن است هنگام ترمزگیری توسط وسایل نقلیه یا هنگام عبور وسایل نقلیه از دست اندازها، صدای بیشتری تولید کنند.

سرعت گیر های فولادی

از فولاد برای ساخت سرعت گیر نیز استفاده می شود. سرعت گیرهای فولادی شکل تهاجمی سرعت گیر هستند زیرا وسایل نقلیه را مجبور می کنند تا سرعت خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. آن سرعت گیرهای فلزی به اشکال مختلف مانند مربع و دایره وجود دارد. برای موقعیت های مختلف می توانید از اشکال مختلف استفاده کنید. سرعت گیرهای دایره ای فولادی معمولاً در راهرو و گاراژ به منظور کاهش سرعت خودرو و افزایش ایمنی ترافیک جاده یافت می شوند. سرعتگیر های فولادی تهاجمی تر از لاستیک و پلاستیک هستند، به این معنی که پتانسیل بالایی برای آسیب رساندن به خودرو دارند. نتیجه سرعتگیر ها تجهیزات ایمنی کارآمد برای استفاده در مناطق کند، محل کار و مدارس برای کاهش سرعت دوچرخه سوار یا هر راننده وسیله نقلیه دیگری است.اکنون از مواد مختلفی برای ساخت آنها استفاده می شود. هر ماده برای یک محیط خاص و شرایط ترافیکی مناسب است. سرعت گیرهای پلاستیکی و لاستیکی انتخاب های مقرون به صرفه ای هستند که بادوام و مناسب برای محیط های مختلف هستند.

کاربرد سرعت گیرهای ترافیکی

سرعتگیرها جزو دسته ی تجهیزات ایمنی راه ها و کنترل ترافیکی است که در جاده ها، خیابان های مسکونی، پارکینگ ها و سایر مناطق پرتردد نصب می شود.سرعتگیر ها عمدتاً برای افزایش ایمنی عابران پیاده با مجبور کردن رانندگان وسایل نقلیه به کاهش سرعت کمتر از 16 کیلومتر در ساعت طراحی شده است. در ادامه به بررسی کاربردهای سرعتگیر در جاده ها می پردازیم.

1- سرعتگیر ترافیکی ، کنترل کننده محدودیت سرعت برای ایمنی رانندگان و عابران پیاده

مزیت اصلی سرعتگیر ترافیکی این است که به تنظیم سرعت وسایل نقلیه ای که در بخش خاصی از جاده حرکت می‌کنند کمک می‌کنند. سرعت خودرو اغلب از حد مجاز فراتر می رود. بسیاری از رانندگان عمداً قانون را زیر پا می گذارند و ادعا می کنند که عجله دارند. برای جلوگیری از تصادفات و آسیب، از سرعتگیر ها برای کاهش سرعت خودرو استفاده می شود.

مزایای سرعت گیر :

  • احتمال تصادف را کاهش دهید.
  • به حداقل رساندن خطر ضرر مادی در نتیجه شکستگی اموال و خودرو.
  • تشویق به رعایت بیشتر علائم راهنمایی و رانندگی، یعنی علائم سرعت، علائم پارکینگ و علائم ایست.
  • از آنجایی که دیگر خودروهای پرسرعتی وجود ندارند، نیازی نیست که هنگام پیاده روی و دوچرخه سواری خود در پیاده رو
  • یا عبور از خط عابر پیاده نگران باشید.
  • احتمال برخورد را کاهش دهید و ایمنی عابر پیاده را رعایت کنید.

2-سرعت گیر ترافیکی ، کنترل کننده ترافیک و آرامش آن

با افزایش تعداد خودروها در مناطق شهری و روستایی، استفاده از Speed Bump (سرعت گیر) به ویژه در تقاطع ها و گذرگاه های عابر پیاده رایج تر شده است. در حالی که تقاطع یک گذرگاه قانونی برای عبور عابر پیاده است. این یکی از مزایای سرعت گیرها، کنترل راننده برای کاهش سرعت و توجه بیشتر به علائم است.این سرعتگیر ها به راننده یادآوری می‌کند که باید برای شرایط ترافیکی پیش رو آماده باشد - راننده را مجبور می‌کند سرعتش را کم کند و محتاط تر شود. اگر جاده منهی به مدرسه دارای سرعتگیر باشد، رانندگان به احتمال زیاد به جای عبور از جاده ای که برای آنها نامناسب است، مسیر دیگری را انتخاب می کنند. بنابراین، این جاده نسبت به وسایل نقلیه عبوری آرام خواهد بود که می تواند ترافیک آرام و منطقه کند را نیز به طور قابل توجهی ایجاد کند. کاهش سر و صدای ترافیک محیط آموزشی مناسب و بدون وقفه را فراهم می کند و همچنین دانش آموزان را از خطرات تصادفات مصون می دارد. علاوه بر این، پیاده رو برای دوچرخه سواران و عابران پیاده دلپذیرتر می شود. اگر مسیری که پیموده می‌شود، مسیری را برای رسیدن به مقصد ایجاد می‌کند، اضافه کردن سرعت‌گیرهای اضافی به کاهش ازدحام ترافیکی ناشی از تعداد زیادی خودرو کمک می‌کند.

3- سرعتگیر ترافیکی ، تنظیم کننده پارکینگ

سرعتگیر ها ابزاری بسیار کاربردی در پارکینگ ها هستند. بدون توجه به بزرگ یا کوچک بودن فضای پارکینگ، ترافیک آهسته تر در پارکینگ ها لازم است. اگر شرکت شما پارکینگ دارد، باید این فناوری را در نظر بگیرید. بر اساس داده های ترافیکی، کاهش سرعت مجاز به 40 کیلومتر در ساعت می تواند تصادفات آسیب جدی را تا 95 درصد در آن محله کاهش دهد. چندین سرعتگیر در محل پارک مورد نیاز خواهد بود. محدودیت سرعت از طریق دست اندازهای جاده ای اعمال می شود. سرعتگیر ها برای به حداقل رساندن تعداد تصادفات وسیله نقلیه با خودرو و برخورد خودرو با عابر پیاده که اغلب در پارکینگ ها اتفاق می افتد، عمل می کنند.مخصوصا زمانی که پارکینگ ها شلوغ باشند.بر اساس این نظرسنجی، برخورد وسایل نقلیه با عابران پیاده در 22 درصد مواقع در فضای پارک اتفاق افتاده است.

4-سرعت گیر ترافیکی، نجات دهنده در زمستان لغزنده

امروزه وجود سرعتگیر ها برای کمک به رانندگان در جاده هایی که با یخ و برف پوشیده شده اند الزامی است. سرعت گیرها مانع از سر خوردن لاستیک ها از جاده می شوند. زیرا اگر این اتفاق بیفتد منجر به تصادفاتی می شود که منجر به فوت و احتمالاً مرگ می شود. برای این شرایط، سرعتگیر هایی  با لاستیک ساخته شده که قابل حمل نیز هست ترجیح داده می شوند. تا زمانی که به درستی و طبق مقررات نصب شده باشد، وجود آن خطری ندارد. برعکس، آنها برای همه، از جمله رانندگان، عابران پیاده، صاحبان املاک و همچنین موجودات زنده اطراف آنها، منافعی را به همراه خواهند داشت. انتخاب مصالح و انتخاب محل مناسب نیز یکی از شاخص های نصب موفق سرعت گیرها می باشد. در ابتدا، بتن و آسفالت مواد اصلی مورد استفاده برای ساخت سرعت گیر بودند. اما با ظهور تکنولوژی، اکنون از مواد دیگری مانند لاستیک، پلاستیک و فولاد نیز برای ساخت آنها استفاده می شود.

سرعتگیر ها در اندازه ها و اشکال مختلف موجود هستند. هنگام خرید سرعتگیر برای گاراژ، پارکینگ، راهرو یا هر مکان دیگری، آنها را در نظر بگیرید.

خرید و سفارش سرعت گیر های ترافیکی

سرعتگیر ها از دسته تجهیزات ایمنی ترافیک جاده ای هستند که ایمنی عابران پیاده و وسایل نقلیه را تضمین می کنند. این تجهیزات کاربردهای متعددی دارند و در مکان های مختلف قابل نصب هستند.سرعتگیر های موجود در جاده ها بر اساس محل قرارگیری آنها کاربرد و مزایای خاص خود را دارد. اما وظیفه اصلی همه انواع کاهش سرعت وسایل نقلیه برای کاهش خطرات تصادف است. شرکت ترافیک کالا با داشتن سابقه در تولید و فروش انواع تجهیزات ایمنی راه ها با ابعاد مختلف طبق استانداردهای وزارت راه و شهرداری اماده تولید سفارشات شما می باشد. شما می توانید انواع تابلو اطلاعاتی کلافی و ریلی را به صورت اینترنتی سفارش دهید و یا برای اطلاع از قیمت و خرید و یا سفارش محصولات مد نظر از ترافیک کالا با مشاوران ما تماس بگیرید یا مستقیماً با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا پاسخگوی شما باشیم.

قیمت سرعت گیر ترافیکی در تهران و سراسر ایران

استعلام قیمت‌های جدید سرعت‌گیرهای ترافیکی در تهران و سراسر ایران: با تماس با کارشناسان ما، قیمت‌ها را جویا شوید. ارسال به تمام نقاط کشور