فیلترهای فعال

استوانه ترافیکی

استوانه ترافیکی به همراه انواع استوانه های ایمنی + قیمت و خرید

استوانه ایمنی

ویدیو بررسی استوانه های ترافیکی

استوانه ترافیکی چیست؟

استوانه ترافیکی غالبا در جاده ها و مکان های دیگر برای جداسازی دو فضا ازهم استفاده می شوند نام های دیگر استوانه ترافیکی ، سیلندر ترافیکی و استوانه ایمنی نیز هست. این سیلندر های ترافیکی از گذشته به طور منظم برای هدایت ترافیک در جاده ها و در موقعیت های ساختمانی خطرناک در یک مکان مشخص استفاده شده اند.

این استوانه ها به دلیل داشتن نوارهای بازتابنده، بازتابندگی قوی دارند که به دید رانندگان کمک بسزایی می کند و در مورد شرایط جاده ی پیش رو مانند پیچ ​​ها و سایر تغییرات جاده هشدار می دهند.

سیلندرهای ترافیکی در دو طرح سخت و طرح انعطاف پذیر در بازار موجود هستند. استوانه ترافیکی انعطاف پذیر به گونه ای طراحی شده است که بارها و بارها بدون ترک خوردگی یا خرابی زیر گرفته شود. سیلندر ترافیکی سخت نیز بادوام هستند، اما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در برابر زیرگرفتگی مقاومت کنند. با این حال، آنها همچنان در برابر برخورد یک وسیله نقلیه با سرعت زیاد تسلیم خواهند شد.

استوانه ترافیکی

نسخه هایی از این استوانه های ترافیکی با پایه‌های قابل حمل برای استفاده در پارکینگ‌ها و سایر محیط‌ هایی که تقاضای ترافیک و جریان دائماً تغییر می‌کند وجود دارد.

سیلندرهای ترافیکی در دو نوع کم تراکم و پراکم در بازار وجود دارند. از سیلندر ترافیکی پر تراکم معمولا برای جلب توجه رانندگان به نکات ایمنی درون جاده ها و از نوع کم تراکم برای هشدار های موجود در سطح شهر و پارکینگ ها استفاده می شود.

شکل ظاهری

سیلندرهای ترافیکی نشانگرهای استوانه ای شکلی هستند که معمولاً از پلاستیک ساخته می شوند و در جاده ها قرار می گیرند تا به طور موقت ترافیک خودرو را به روشی ایمن تغییر دهند. این استوانه های ترافیکی به گونه ای طراحی شده اند که بسیار قابل مشاهده و به راحتی قابل جابجایی باشند.

ظاهر استوانه ترافیکی

رنگ استوانه های ایمنی

استوانه های ترافیکی رنگ های مختلفی دارند که رنگ های نارنجی، زرد، صورتی و قرمز به دلیل درخشندگی رایج ترین رنگ ها هستند . برخی دیگر در رنگ‌های سبز و آبی هستند و همچنین ممکن است یک نوار بازتابنده برای افزایش دید خود داشته باشند.

ابعاد  استوانه های ایمنی

استوانه ها بر اساس کارکرد متفاوت خود از نظر ابعاد مختلف هستند . به طور مثال استوانه هایی که برای هدایت مسیر خودروها به کار می رود بزرگتر از استوانه هایی است که برای جلوگیری از پارک خودروها در پارکینگ استفاده می شود.

جنس استوانه ها

در این استوانه ها باید از مواد اولیه ای استفاده شود که در هر نوع آب و هوایی قابلیت ماندگاری داشته باشند و در برخوردهای احتمالی نیز زود از بین نروند.جنس استوانه ترافیکی از نوع پلاستیک است .بهتر است از پلاستیک فشرده در این استوانه ها برای مقاومت بیشتر در ان استفاده کرد.

کاربرد و مزایای استوانه های ترافیکی

این محصول دارای کاربردها و مزایای بسیاری در ترافیک و در مکانهای دیگر دارد.

کاربردهای استوانه های ایمنی:

 • سیلندرهای ترافیکی می توانند در حین کارهای جاده ای طولانی مدت بسیار مفید باشند. آنها به رانندگان راهنمایی می کنند که خطی که قرار است در آن قرار بگیرند کجاست. و بنابراین ایمنی را برای همه افراد در منطقه بهبود می بخشد.
 • استفاده در شب یا موقعیت‌های کم نور، استوانه های ترافیکی معمولاً با یک آستین بازتابنده برای افزایش دید تعبیه می‌شوند. گاهی اوقات، استوانه های ترافیکی نیز ممکن است به همین دلیل به چراغ های چشمک زن مجهز شوند.
 • برای تغییر مسیر ترافیک در اطراف موقعیت‌های خطرناک.
 • از استوانه ترافیکی به عنوان یک مانع به منظور رزرو کردن جای پارکینگ در مجتمع های مسکونی و اداری می توان استفاده کرد.
 • به منظور سهولت تردد در پارکینگ مجتمع های عمومی می توان از استوانه های ترافیکی استفاده کرد. با کمک این موانع، شما می توانید دو لاین ورودی و خروجی پارکینگ را از هم جدا کنید و از قفل شدن ترافیک در چنین مکان های سربسته و غالبا شلوغ، جلوگیری کنید.
 • مشخص کردن محل بازی کودکان یا مسدود کردن یک منطقه استفاده می شود. برخی از خیابان ها ، محدوده ها برخی از ساختمان ها و مراکز اداری، فرهنگی، امنیتی و خدماتی در شهر پارک ممنوع هستند. با استفاده از استوانه های ترافیکی، می توانید موانع موقت در این محدوده ها ایجاد کنید و مانع از پارک خودروها در این مکان ها شوید.
 • هشدار به رانندگان در مورد پیچ ​​ها در جاده.
 • تفکیک ترافیک ورودی و خروجی در پارکینگ ها و انبارها.
 • مشخص کردن خطوط ترافیک در بزرگراه های چند بانده.
 • برگزاری دوره های مسابقات استفاده می شود.
 • در فضاهای عمومی سرپوشیده برای مشخص کردن مکان‌هایی که برای عابران پیاده بسته هستند، مانند از کار افتادن سرویس‌های بهداشتی.
 • از آنها  می توانند به عنوان بولارد استفاده کنند تا از سرعت وسایل نقلیه ای که با سرعت بالا حرکت می کنند بکاهند. و از این طریق به ایمنی جاده ها و کاهش خسارات به اشخاص و جاده ها موثر هستند.
 • برای محافظت از کارگران جاده استفاده می شوند در حالی که خودروها در اطراف آنها تردد می کنند. بنابراین این استوانه ها به حفظ جان کارگران مشغول کار کمک میکند و از رخ دادن حوادث ناگوار جلوگیری می نماید.

کاربرد و مزایای استوانه های ترافیکی

مزایای استوانه های ایمنی:

 • هزینه پایین
 • نصب سریع و آسان
 • قابلیت حمل و جابجایی
 • قابلیت دید بالا در شب و روز
 • قابلیت استفاده در فضاهای باز و بسته
 • مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی مختلف
 • مقاومت و انعطاف پذیری بالا در برابر ضربات
 • در صورت برخورد خودرو با این استوانه ، این استوانه به خودرو هیچ اسیبی نمی رساند.

انواع استوانه ترافیکی

سیلندرهای ترافیکی تجهیزاتی هستند که معمولاً از پلاستیک یا مواد انعطاف پذیر دیگر ساخته می شوند. در حالی که این استوانه ها را می توان در طیف گسترده ای از محل ها استفاده کرد، آنها به گونه ای طراحی شده اند که برای علامت گذاری مرزهای جاده در مناطقی که دید کم است یا شرایطی وجود دارد که مانع از توانایی راننده برای شناسایی مکان هایی که باید رانندگی کنند، استفاده شوند.

استوانه 75 سانتی متری گرد : این استوانه با 2 یا 3 نوار بازتابنده سفید برای جلب توجه رانندگان است و دارای پایه مخصوص خود است. استوانه گرد 100 سانتی متری : این استوانه با 2 یا 3 نوار بازتابنده سفید و یک پایه مشکی جامد برای جا انداختند. انعطاف پذیری فوق العاده از پلی اورتان و دید از نوارهای بازتابنده سفید حاصل می شود. استوانه روی سطح بزرگراه : ارتفاع تقریبی 75 سانتی متر، با لنگر روی سطح. دارای مواد انعطاف پذیر پلی اتیلن، و مواد پایه از پلی کربنات است. استوانه ترافیکی داخل شهر : یک استوانه 100 سانتی متری با نوارهای زرد برای دید بالا استوانه ترافیکی شهر : ارتفاع استوانه 100 سانتی متر، با نوارهای سفید برای دید قوی.

استوانه ترافیکی

نحوه نصب سیلندر ترافیکی

سیلندرها یکی از تجهیزات ایمنی ترافیک هستند که در کوتاهترین زمان ممکن در مکان مورد نظر نصب می شوند. این سیلندرها را می توان به صورت موقت و یا دائم در محل مورد نظر نصب کرد. با قرار دادن زنجیر بین استوانه های ترافیکی می توانید استوانه های ترافیکی را به هم وصل کرده و مانع هر گونه رفت و آمد به مکان مورد نظر شوید.

مراحل نصب

 • برای نصب این محصول به صورت ثابت و محکم بر روی اسفالت از پیچ و رولپلاک های مخصوص استفاده کنید.
 • برای نصب استوانه ترافیکی در ابتدا بهتر است مکانی که قرار است استوانه در آن جا نصب شود را مشخص کنید.
 • بعد از مشخص شدن مکان نصب نقاط نصب را علامت گذاری کنید و سعی کنید در این کار حداکثر دقت لازم را انجام دهید تا نتیجه کار زیبا و ایمن باشد.
 • برای نصب ابتدا باید با مته مخصوص مکان مورد نظر را سوراخ کنید سپس با استفاده از پیچ و رولپلاک آن را بر روی سطح مورد نطر محکم کنید.

مکان های نصب

 • مکان‌هایی که در آن‌ها گردش به چپ و یا راست ممنوع است.
 • مجراها و کانال‌های آب.
 • پیچ‌ها.
 • مکان‌هایی که احتمال ضربه شدید در آن‌ها وجود دارد.
 • تقسیم خطوط ترافیک در جاده‌های چند بانده.
 • خروجی و ورودی آزادراه و بزرگراه.

استوانه ترافیکی

تفاوت استوانه ترافیکی با مخروط ترافیکی

استوانه های ترافیکی و مخروط های ترافیکی هدف ها و کارکردهای مشابهی دارند به همین دلیل گاهی اوقات برخی افراد این دو را با هم اشتباه به کار می برند . اما بین این دو محصول تفاوت هایی وجود دارد.

ظاهر استوانه ترافیکی به صورت استوانه ولی ظاهر مخروط ترافیکی به صورت مخروط و کله قندی است.

استوانه ترافیکی برای استفاده طولانی مدت نصب می شود مانند: خروجی و ورودی آزادراه و بزرگراه ها ولی این مسئله در مخروط ترافیکی اینطور نمی باشد و برای استفاده کوتاه مدت به کار می رود مانند: جلوگیری از پارک کردن در جاهای مختلف.

تفاوت استوانه ترافیکی با مخروط ترافیکی

نحوه خرید و سفارش

استوانه ترافیکی به حفط نظم در شهر ، جدا کردن مسیر خودروها و وسایل نقلیه عمومی ، مشخص کردن حد و مرز جاده ها ، خارج نشدن خودرو ها از محدوده تعیین شده کمک بسزایی می کند . بنابراین با خرید این محصول به بالابردن امنیت در جاده ها ، کاهش حوادث ناگوار کمک کنید. شرکت ترافیک کالا با داشتن سابقه در تولید و فروش انواع تجهیزات ترافیکی با ابعاد مختلف طبق استانداردهای وزارت راه و شهرداری اماده تولید سفارشات شما می باشد.  شما می توانید انواع تابلو اطلاعاتی کلافی و ریلی را به صورت اینترنتی سفارش دهید و یا برای اطلاع از قیمت و خرید و یا سفارش محصولات مد نظر از ترافیک کالا با مشاوران ما تماس بگیرید یا مستقیماً با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا پاسخگوی شما باشیم.