زیرشاخه‌ها

 • دانستن نحوه عملکرد تابلوها ترافیکی می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد تا بفهمید کجا به تابلو نیاز دارید و چرا سودمند خواهد بود. تابلو های راهنمایی اخباری به منظور ارائه اطلاعات در مورد مسیر، مقصد، امکانات کنار جاده و غیره به کاربر جاده است. پیروی از تابلو های آگهی دهنده جاده به راننده کمک می کند تا در زمان صرفه جویی کند و بدون سرگردانی به مقصد برسد. این علائم به طور کلی تسهیل کننده را برای راننده هستند.

  تابلوهای راهنمایی اخباری یا آگاهی دهنده

  تابلو های آگاهی دهنده برای رساندن اطلاعاتی به کاربران بزرگراه، خیابان یا جاده در مورد شرایط پیش رو که ممکن است به کاهش سرعت ، توقف یا تصمیم گیری برای تغییر مسیر نیاز باشد ، می دهد. این تابلو ها به عنوان ابزار ارتباطی مهم هستند، آنها به نشان دادن خطرات مختلفی که در محل کارخانه یا محل کار وجود دارد کمک می کنند. در عین حال، آنها به کارگران هشدار می دهند که با دادن اطلاعات لازم و دستورالعمل های ایمنی همیشه مراقب این خطرات باشند. بعضی از رایج ترین تابلو های اخباری  را در زیر با هم بررسی می کنیم؛

  هدف و کاربردهای تابلوهای راهنمایی اخباری چیست؟

  تابلو های اخباری دستورالعمل های لازم را ارائه می دهد که می تواند آموزش دهد، راهنمایی کند، کمک کند و هشدار دهد . از آنجایی که تابلوهای اطلاعاتی اغلب به ایمنی عمومی و الزامات کد مرتبط هستند، بسیار مهم است که تابلوهای آگاهی دهنده در قالبی چاپ و تولید شوند که خواندن و درک آسان باشد. این علائم جاده ای نشان می دهد که چه مقصدی در جلو یا بعد از یک پیچ یا خروجی خاص قرار دارد. از طرف دیگر، این نمادها می توانند موقعیت فعلی خود را به رانندگان و اینکه این جهت ممکن است آنها را به کجا هدایت کند، بگویند. این علامت معمولاً زمانی دیده می شود که مقصد آینده یک ایستگاه مهم مانند پمپ بنزین ها یا جاذبه های گردشگری باشد.

  کاربردهای بیشتر تابلوهای اخباری

  • کاهش ضریب تصادفات و حوادث جاده ای
  • دادن اطلاعات لازم به گردشگران و توریست ها
  • دسته بندی خیابان ها و معابر
  • مدیریت و کنترل ترافیک

  تابلو های اخباری برجسته همراه با توضیح مختصر آنها در اینجا ذکر شده است.

  تابلوهای آزادراه و تابلو پایان آزادراه

  تابلو آزادراه و تابلو پایان آزاد راه از دسته تابلوهای آگاهی دهنده هستند که خبر از شروع و پایان آزاد راه می دهند تا رانندگان برای وارد شدن به ازادراه و یا مسیر جدید آماده باشند و سرعت خود را کاهش دهند .آزادراه ها قوانین مربوط به خود را دارند و این قوانین با به پایان رسیدن آزادراه تغییر می کند .

  تابلوهای تونل و پایان تونل

  این تابلوها از دسته تابلوهای اخباری هستند که به ما اطلاع می دهند که در مسیر پیش رو ما تونل قرار دارد و یا تونل به پایان خود نزدیک می شود. در هر دو صورت باید برای وارد شدن به تونل و یا خارج شدن از تونل با انجام اقدامات لازم آماده شویم. این تابلو ها مقاومت زیادی در برابر سرما، باد و ریزش سنگ ریزه ها دارند. رنگ به کار رفته در این تابلو ها مانند یک عایق عمل می کند که از پوسیدگی و زنگ زدگی آن جلوگیری می کند. برای دید بهتر این تابلوها در نور کم تونل و هوای نامساعد به آن شبرنگ چسبانده می شود.

  تابلوهای ورود به شهر و تابلو پایان شهر

  تابلو ورود به شهر ، منطقه ورودی شهر را مشخص می کند. این تابلو می گوید که حد منطقه خاصی شروع شده است. و باید قوانین رانندگی در شهر را رعایت کنیم. تابلو پایان شهر به ما اطلاع می دهد که دیگر از این محدوده خاص شهری خارج شده ایم.

  تابلو کاهش خطوط عبور

  این تابلو اخباری دارای دو خط است که در پایین به موازات یکدیگر قرار دارند و یکی به سمت بالا زاویه دارد. این طرح را می توان برای نشان دادن ادغام از سمت چپ یا راست به کار برد. این علامت در بزرگراه های چند بانده استفاده می شود تا به شما در مورد کاهش تعداد خطوط ترافیکی در مسیری که در حال حرکت هستید هشدار دهد. این علامت اغلب در مکان هایی ظاهر می شود که یک خط عبور در امتداد یک بزرگراه روستایی حذف می شود یا یک خط ورودی به خطوط اصلی یک آزادراه ادغام می شود. برای تغییر خط یا اجازه دادن به وسایل نقلیه دیگر برای ادغام به خط شما آماده باشید.

  تابلو های اخباری محدوده پارک آزاد و تابلو پایان محدوده پارک آزاد

  تابلو اخباری محدوده پارک آزاد وتابلو پایان محدوده پارک آزاد همان طور که از نام آن ها مشخص است این تابلو های آگاهی دهنده به ما اطلاع می دهند که این محدوده مناسب پارک وسایل نقلیه هستند ویا محدوده پارک آزاد به اتمام رسیده است و ما دیگر مجاز به پارک کردن در این محدوده نخواهیم بود. با نبود تابلو های محدوده پارک آزاد و پایان محدوده پارک آزاد ، رانندگان برای پیدا کردن جای پارک مناسب که برای دیگران مزاحمت ایجاد نکنند و یا به دلیل پارک خودرو جریمه نشوند دچار سردرگمی می شوند . هدف از نصب تابلو های محدوده پارک آزاد و همچنین تابلو پایان محدوده پارک آزاد ، شفاف نگه داشتن این مسیر و محدوده برای رانندگان است، اما بدون آنها، در هنگام عبور از محدوده دچار سردرگمی می شوند.

  تابلو های آگاهی دهنده تابلو توقف ممنوع و پایان محدوده توقف ممنوع

  تابلو اخباری محدوده توقف ممنوع و تابلو پایان محدوده توقف ممنوع به ما اطلاع می دهند که در منطقه توقف ممنوع قرار داریم و میتوانیم در صورت نیاز به توقف با خیالی آسوده خودرو را برای دقایقی متوقف کنیم. و یا تابلو پایان محدوده توقف ممنوع به ما اطلاع می دهند که دیگر در محدوده منطقه توقف ممنوع قرار نداریم. با نصب این تابلو ها در مناطق مناسب رانندگان می دانند در چه مکان هایی می توانند توقف کنند تا جریمه نشوند.

  انواع تابلو های اخباری پارک سوار

  تابلوهای مختلف ترافیکی پارک سوار در دسته تابلوهای اخباری قرار دارد . از این تابلو برای اطلاع رسانی به رانندگان که می توانند خودروی خود را در این محل با خیال راحت پارک نمایند و با کمک وسایل نقلیه عمومی به ادامه مسیر خود بپردازند. تابلوهای پارک سوار در ابتدای پارک سوارها قرار می گیرند تا رانندگان را از این امکان با خبر نمایند . و این خود یک تشویق برای رانندگان است تا بیشتر از وسایل نقلی عمومی استفاده نمایند. با برخی از تابلو های اخباری به صورت خلاصه آشنا شدید .

  برای مشاهده انواع تابلو های ترافیکی می توانید در سایت ترافیک کالا گشتی بزنید . در صورت نیاز به راهنمایی یا مشاوره بیشتر در مورد هر سوالی ، کافیست در تلگرام ، اینستا گرام و یا واتس آپ پیام دهید و یا با شماره 09352621162 تماس بگیرید . ما همیشه آماده هستیم تا به سوالات شما پاسخ دهیم.

  ظاهر تابلو های اخباری

  تابلو های اخباری در مورد خدمات موجود در جاده یا کنار جاده به ما می گویند. همچنین اطلاعات مربوط به مکان هایی را که در امتداد جاده قرار دارند یا در مسیر بعدی قرار دارند، گاهی همراه با فاصله آنها از مکان فعلی ارائه می دهند. وقتی در حال رانندگی هستید، باید چشم خود را به خیابان نگه دارید. برای اطمینان از دریافت سریع و ایمن اطلاعات مورد نیاز، اشکال و رنگ‌های استانداردی در جاده و بزرگراه ها استفاده می‌شوند. تابلوهای آگاهی دهنده (اطلاع رسانی) مستطیل شکل هستند. آنها دارای متن رنگی سفید و / یا سیاه بر روی پس زمینه اغلب به رنگ آبی هستند.

  هر نوع نشانه دارای رنگ و شکل کلی است. رنگ و شکل یک علامت به راننده اجازه می دهد فورا بداند چه نوع اطلاعاتی را باید انتظار داشته باشد.

  • قرمز - توقف، بازدارنده، ممنوع سفید با حروف سیاه - علائم نظارتی مانند محدودیت
  • سرعت زرد - علائم هشدار دهنده ای که نشان دهنده تغییر الگوی ترافیک یا کارگاه عملیاتی است.
  • سبز - راهنمای الگوهای ترافیک و مسیرها
  • زرد/سبز فلورسنت - گذرگاه ها و نمایش جهت یا پیچ های جاده نارنجی - کار ساخت و ساز در جاده
  • آبی – خدمات و اطلاعات توریستی و همچنین مسیرهای پارکینگ
  • قهوه ای – مکان های تفریحی و فرهنگی

  شکل علامت نیز برای انتقال سریع پیام استفاده می شود. همه ما با شکل هشت ضلعی علامت توقف آشنا هستیم. برخی از اشکال رایج دیگر که برای انتقال اطلاعات در مورد جاده استفاده می شوند عبارتند از:

  • مثلث – هشدار و خطر
  • مستطیل یا مربع - مقررات راهنمایی و رانندگی
  • مستطیل های افقی - راهنما
  • دایره – انتظامی

  تصاویر تابلو های اخباری

  تصاویر تابلو های راهنمایی اخباری و یا آگهی دهنده

  تصاویر تابلو های راهنمایی اخباری و یا آگهی دهنده

  تصاویر تابلو های راهنمایی اخباری و یا آگهی دهنده

  تصاویر تابلو های راهنمایی اخباری و یا آگهی دهنده

  تصاویر تابلو های راهنمایی اخباری و یا آگهی دهنده

  از کجا می توانم تابلو های اخباری را بخرم؟

  تابلو های اخباری در مکان های استراتژیک برای هدایت، راهنمایی، هشدار یا هدایت قرار می گیرند. اگر علاقه مند به خرید مستقیم از تولیدکننده، تابلوها و علائم ترافیکی هستید، می توانید با مشاورین ما در شرکت ترافیک کالا تماس بگیرید. برای دیدن مجموعه وسیع تابلوها و علائم ترافیکی ما و درخواست مشاوره، کافیست به شماره واتس آپ 09352621162 پیام دهید.

 • تابلوهای انتظامی

  تابلوهای انتظامی طیف وسیعی از علائم را توصیف می کنند که برای نشان دادن یا تقویت قوانین، مقررات یا الزامات راهنمایی و رانندگی استفاده می شود که در همه زمان ها یا در زمان ها یا مکان های مشخص در خیابان یا بزرگراه اعمال می شود، که نادیده گرفتن آنها ممکن است باعث نقض شود یا علائمی که رفتار عمومی را در مکان های عمومی آزاد است تنظیم می کند. علائم نظارتی شامل علائم توقف، علائم تسلیم، علائم محدودیت سرعت، وارد نشوید، معلولان، علائم یک طرفه و...

  علائم نظارتی برای نشان دادن وجود مقررات جاده ای یا اجرای چنین مقرراتی یا هر دو به رانندگان استفاده می شود. این علائم بیشتر دایره ای هستند و دارای حاشیه قرمز و علائم یا حروف مشکی در زمینه سفید هستند.

  برای اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات علائم ایمنی جاده ای نظارتی ما، محصولات را مرور کنید. بدانید که چه می خواهید.

  علائم نظارتی به شما می گوید که طبق قانون چه کاری باید انجام دهید یا نباید انجام دهید. مقررات درج شده بر روی این تابلوهای ترافیکی به شما در مورد محدودیت سرعت، جهت تردد، محدودیت های گردش، محدودیت پارک و غیره توصیه می کند. قانون شکنی. همچنین با رعایت نکردن پیام‌های موجود در تابلوهای نظارتی، ایمنی خود و دیگران را به خطر می‌اندازد - به عنوان مثال، توقف نکردن در تابلو ایست ، عبور از خودروی دیگری که عبور از آن امن نیست، رانندگی با سرعت بالاتر از حد مجاز اعلام شده، یا رانندگی راه اشتباه در یک خیابان یک طرفه

  معمولاً علائم نظارتی دایره با حاشیه قرمز و زمینه سفید و اشکال مشکی هستند، مانند علائم محدودیت سرعت ، تابلو ورود ممنوع برخی از علائم تنظیمی دایره های آبی رنگ با اشکل سفید هستند، مانند علامت به راست برانید، به چپ برانید با دایره و اسلش. 

  علامت STOP تنها تابلوی هشت ضلعی (8 ضلعی) است که در بزرگراه می بینید. در یک تقاطع با علامت STOP، باید کاملاً توقف کنید، عابران پیاده را بررسی کنید و از ترافیک عبور کنید تا قبل از اینکه دوباره حرکت کنید، تقاطع را پاک کنید. کاهش سرعت بدون توقف کاملاً غیرقانونی است.

  هنگامی که یک خط عابر پیاده یا یک خط توقف (نوار بالای سفید) می بینید، قبل از اینکه جلوی وسیله نقلیه شما به اولین خط رنگ شده برسد، توقف کنید. اگر نمی‌توانید ترافیک را ببینید، تسلیم عابر پیاده شوید و سپس با احتیاط از خط عبور کنید تا بتوانید به وضوح ببینید. ترافیک و عابران پیاده را بررسی کنید و زمانی که تقاطع پاک شد جلو بروید.

  تابلو های انتظامی

  نمونه هایی از تابلوهای انتظامی

  علائم بازدارنده علائم راهنمایی و رانندگی هستند که با دادن دستورالعمل هایی که باید رعایت شوند، ترافیک را تنظیم می کنند . آنها با تقویت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی برای کمک به کاربران جاده ای استفاده می شوند.

  تابلو انتظامی ایست:

  تابلوی ایست یکی از اولین تابلوهای جاده ای است که اکثر کودکان هنگام یاد گرفتن عبور از خیابان می شناسند. شکل هشت ضلعی و پس زمینه قرمز با حروف سفید به طور جهانی قابل درک است. به دلیل اهمیت آن، تابلوی ایست تنها علامت جاده ای به شکل هشت ضلعی است.

   

  تابلو انتظامی ایست

  محدودیت سرعت:

  تابلوهای محدودیت سرعت به شما می گویند که با چه سرعتی رانندگی کنید. در حالی که اکثر بزرگراه ها دارای محدودیت سرعت 80 تا 90 کیلومتر در ساعت هستند، اکثر مناطق مسکونی با سرعت 15 کیلومتر در ساعت می باشند. تابلوهای دایره با زمینه سفید و نوار قرمز و با اشکال مشکی هستند که با سرعت مطمئنی رانندگی کنید.

  تابلو انتظامی محدودیت سرعت

  تابلو ورود دوچرخه ممنوع :

  دوچرخه سواران باید از قوانین مشابهی پیروی کنند که اتومبیل ها انجام می دهند و گاهی اوقات دوچرخه ها می خواهند به جایی بروند که نباید باشند. این علامت سفید با حروف مشکی دارای یک دایره قرمز روشن و اسلاید مورب است که نشان می دهد این منطقه از خیابان یا تسهیلات اجازه تردد دوچرخه را نمی دهد.

  تابلو انتظامی ورود دوچرخه ممنوع

  دور زدن ممنوع :

  اگر نوبت دور زدن را از دست دادید، GPS به شما می‌گوید که یک دور بزنید. با این حال، جاهایی وجود دارد که این علامت سفید با یک فلش U شکل و یک اسلش قرمز به شما می گوید که این کار مجاز نیست. معمولاً این علائم را در جاده‌های دو طرفه یا بزرگراه‌ها می‌بینید که به رانندگان اجازه می‌دهند در این نقطه از جاده تغییر جهت دهند.

  تابلو انتظامی دور زدن ممنوع

  تابلو فقط مستقیم به جلو

  تابلو فقط مستقیم به جلو نشان می دهد که هیچ چرخشی مجاز نیست. شما باید مستقیم جلوتر برانید.

  تابلو انتظامی فقط مستقیم به جلو

  تابلو انتظامی فقط گردش به راست / تابلو فقط گردش به چپ مجاز است

  تابلو فقط گردش به راست / چپ نشان می دهد که تمام وسایل نقلیه در این خط باید فقط به راست / چپ بپیچند.

  تابلو انتظامی گردش به راست / چپ ممنوع

  تابلو گردش به راست ممنوع / گردش به چپ ممنوع

  تابلو گردش به راست / چپ ممنوع نشان می دهد که شما در اینجا از گردش به راست/ چپ منع شده اید.

  گردش به چپ ممنوع

  بیشتر تابلوهای انتظامی دایره ای هستند و ممکن است از نمادهای سفید در پس زمینه آبی با حاشیه سفید یا نمادهای سیاه در پس زمینه سفید با حاشیه قرمز استفاده کنند، اگرچه مورد دوم نیز با علائم منع همراه است.

  تابلو های انتظامی بسیار رایج هستند زیرا به اشخاص میگویند که چه کاری می توانند انجام دهند و چه کاری نمی توانند انجام دهند .

  از این تابلو ها در محل کار نیز برای ایمنی کارکنان و افراد داخل محوطه استفاده می شود .مانند:محافظ چشم باید پوشیده شود، دستکش ایمنی باید پوشیده شود، لباس های ایمنی باید پوشیده شودو...

  در هر سفری احتمالا تابلوهای انتظامی جاده ای رایج‌تر را مشاهده خواهید کرد. همان طور که در بالا دیدید مانند: علامت توقف ، تابلو محدودیت سرعت و یا علامت محدودیت سرعت.

  تابلو های انتظامی

  طراحی تابلو انتظامی

  تابلو های انتظامی توسط شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد در کنوانسیون وین در مورد علائم و علائم جاده ای در سال 1968 تعریف شده است و اغلب نه تنها به تنهایی، بلکه همراه با علائم دیگر استفاده می شود. در امضاکنندگان کنوانسیون وین، تابلو انتظامی به شکل دایره آبی روشن با حاشیه سفید (نوع A) یا دایره سفید با حاشیه قرمز (نوع B) است. علامت باید حداقل 60 سانتی متر (24 اینچ) عرض در جاده های روستایی یا 40 سانتی متر (16 اینچ) در مناطق مسکونی داشته باشد، اگرچه تابلو انتظامی گنجانده شده در چراغ های راهنمایی، ستون ها یا علائم جاده ای بزرگتر می تواند 30 سانتی متر باشد. قطر (12 اینچ)

  تابلوهای جاده ای به طور فزاینده ای از نمادها به جای کلمات برای انتقال پیام خود استفاده می کنند. نمادها ارتباط فوری با کاربران جاده‌ها را فراهم می‌کنند، بر موانع زبانی غلبه می‌کنند و برای دستگاه‌های کنترل ترافیک در سراسر جهان استاندارد می باشد. آشنایی با نمادها در علائم راهنمایی و رانندگی برای هر کاربر جاده به منظور حفظ ایمنی و کارایی امکانات حمل و نقل لازم و ضروریست.

  رنگ تابلوهای راهنما شاخص مهمی از اطلاعاتی است که در آنها وجود دارد. استفاده از رنگ قرمز بر روی تابلوها محدود به تابلوهای توقف، تسلیم و ممنوعیت است. پس زمینه سفید نشان دهنده یک علامت تنظیمی است. زرد برای هشدار و راهنمایی در مناطق کار جاده استفاده می شود و یک پیام هشدار کلی را منتقل می کند. سبز حرکات ترافیکی مجاز یا راهنمایی جهت را نشان می دهد. آبی نشان دهنده خدمات کاربر جاده، اطلاعات توریستی و مسیرهای تخلیه است. و قهوه ای برای راهنمایی به مکان های تفریحی عمومی یا فرهنگی است.

  شکل تابلو همچنین می تواند کاربران جاده را از نوع اطلاعات نمایش داده شده بر روی تابلو آگاه کند. مقررات راهنمایی و رانندگی در تابلوهایی مستطیل شکل با جهت طولانی تر عمودی یا مربعی منتقل می شود. علائم انتظامی به شکل دایره، هشت ضلعی برای توقف و مثلث برای هشدار هستند. تابلوهای مستطیلی با جهت افقی اطلاعات راهنمایی را ارائه می دهند.

  مقایسه برخی از تابلو های انتظامی مقایسه برخی از تابلو های انتظامی

  چرا از تابلو انتظامی استفاده کنیم؟

  تفکیک جاده ها

  از تابلو انتظامی می توان برای تخصیص مناطق خاصی به وسایل نقلیه خاص استفاده کرد مانند: تععین مسیرهای پیاده روی ، دوچرخه سواری  ، خطوط اتوبوس ، خطوط تاکسی . هنگامی که یک منطقه خاص از جاده با یک علامت بازدارنده تعیین می شود که نوع وسیله نقلیه را مشخص می کند، تمام ترافیک از این نوع باید در صورت امکان از این منطقه استفاده کنند. این علائم را می توان با قرار دادن یک پیکتوگرام بالای دیگری ترکیب کرد. اما اگر پیکتوگرام ها کنار هم باشند، با تقسیم علامت با یک خط عمودی سفید، هر نوع وسیله نقلیه باید در خط مشخص شده با علامت باقی بماند. خط قرمز از طریق یک علامت اجباری نشان می دهد که یک وسیله نقلیه از یک نوع خاص از ورود به منطقه تعیین شده منع شده است، بلکه نشان می دهد که این منطقه اکنون مقررات زدایی شده است و هر وسیله نقلیه ای می تواند از آن استفاده کند.

  دستورالعمل ها

  می توان از تابلو انتظامی برای صدور دستورالعمل‌ها برای همه وسایل نقلیه استفاده کرد . نمونه‌های رایج عبارتند از : علائم " از این طرف عبور کنید " که در جاده‌ها دیده می‌شوند، و علائم " دورگرد انتظامی " که در مینی دوربرگردان مشاهده می‌شوند . از دیگر علائم این نوع می توان به " نصب زنجیر برف  " و " حذف زنجیر برف " که در مبادی ورودی و خروجی مناطق کوهستانی مشاهده می شود و " جهت اجباری برای وسایل نقلیه حامل بارهای خطرناک " که برای منحرف کردن خودروهای حامل مواد منفجره یا مواد شیمیایی سمی استفاده می شود.

  تابلوهای انتظامی

  استفاده از تابلو های بازدارنده در محل کار

  هدف از داشتن تابلوهای بازدارنده در محل کار شناسایی و هشدار به کارگرانی است که ممکن است در محیط کار در معرض خطرات قرار گیرند . تابلو های انتظامی می توانند در ارتباط با دستورالعمل های مهم، تقویت پیام های ایمنی و ارائه دستورالعمل برای موقعیت های اضطراری کمک کنند

  تابلوهای بازدارنده محل کار

  چه نوع خطراتی باید در تابلو های انتظامی محل کار برجسته شوند؟

  تعیین کمیت همه موقعیت هایی که در آن تابلو انتظامی ممکن است مورد نیاز باشد غیرممکن است.کارگران هر شرکتی تحت شرایط کاری متفاوتی فعالیت می کنند و بنابراین در معرض خطرات مختلف در محل قرار می گیرند. با این حال، بسیاری از متداول ترین علائم هشدار دهنده بر روی چند نوع خطر متداول تمرکز دارند:

  • ماشین آلات خطرناک یا وسایل نقلیه در حال حرکت
  • مناطق با خطر سقوط اجسام
  • سطوح ناهموار یا لغزنده
  • منابع گرمای شدید، شعله های آتش باز یا مواد قابل اشتعال
  • مواد شیمیایی سمی یا سوزاننده
  • خطرات الکتریکی
  • بخارهای بالقوه خطرناک یا کمبود هوای قابل تنفس
  • اشیاء تیز

  علاوه بر این، هر محل کار به تعدادی تابلو بازدارنده نیاز دارد که به خطرات خاصی مربوط نمی شود و در عوض برای برقراری ارتباط اطلاعات مهم در مورد پروتکل های کلیدی ایمنی محل کار استفاده می شود. این شامل:

  • علائم راه های فرار از آتش، مکان های خروج آتش نشانی و تجهیزات آتش نشانی.
  • یادآوری برای پوشیدن تجهیزات ایمنی مناسب.
  • نشانگرهای مکان برای کیت کمک های اولیه و تجهیزات اضطراری.
  • علائمی که رفتارهای ممنوعه مانند سیگار کشیدن یا دسترسی غیرمجاز را برجسته می کند.

  به منظور تعیین اینکه محل کار شما به چه نوع تابلو بازدارنده ای نیاز دارد، انجام یک ارزیابی کامل ریسک و بازنگری مداوم این فرآیند با تکامل شیوه های کاری شما ضروری است.

  تابلوها چگونه باید نصب شوند؟

  هنگام نصب تابلو های انتظامی، مهم است که این فرآیند را چیزی فراتر از یک نیاز بوروکراتیک بدانیم. این نشانه‌ها برای انتقال اطلاعات عملی در اینجا هستند، و بنابراین باید به گونه‌ای قرار داده شوند که بتوانند آن اطلاعات را به بهترین نحو منتقل کنند.

  نصب تابلوهای ترافیکی

  در اینجا هشت قانون کلی برای نصب تابلو های انتظامی و بازدارنده وجود دارد که باید در نظر داشت:

  1. تابلوها باید در مکانی کاملاً قابل رویت و به طور ایده آل در سطح چشم قرار داده شوند و نباید پنهان شوند. هنگام قرار دادن سایر اشیاء یا تجهیزات در منطقه، نگه داشتن علائم ایمنی روی نمایش کامل باید مورد توجه قرار گیرد.
  2. علائم باید بزرگ، خوانا، رنگارنگ و چشم نواز باشند، نه اینکه در پس زمینه محو شوند.
  3. علائم ایمنی باید ثابت باشند، مگر در شرایطی که خود خطر فقط موقتی است، مانند هنگام تعمیر. این بدان معنی است که آنها باید به طور ایمن بسته شوند و از نظر طراحی بادوام باشند.
  4. علائم باید به خوبی نگهداری شوند تا اطمینان حاصل شود که برای هدف مناسب هستند. اگر تابلویی به مرور زمان آسیب ببیند، لکه برود یا محو شود، باید در اولویت تعویض شوند.
  5. بسیاری از تابلو های انتظامی را در مجاورت یکدیگر قرار ندهید، زیرا این امر می تواند تأثیر بصری آنها را کاهش دهد و انتقال مرتبط ترین اطلاعات به کارکنان را دشوارتر کند.
  6. در برخی شرایط، تابلو بازدارنده الکترونیکی روشن ممکن است برای جلب توجه بیشتر یا قابل مشاهده بودن حتی در تاریکی مورد نیاز باشد ( به ویژه هنگامی که صحبت از علائم خروج آتش می شود.).  اینها نیاز به تعمیر و نگهداری و آزمایش بیشتری دارند تا اطمینان حاصل شود که حتی در هنگام قطع برق، چه از طریق استفاده از روشنایی اضطراری یا از موادی که در تاریکی می درخشند، همچنان کار می کنند.
  7. علائم باید شامل اطلاعات مورد نیاز برای کمک به کارکنان در تصمیم گیری ایمن در حین کار باشد. اگر یک محل کار دارای کارکنانی باشد که به زبان های دیگری غیر از فارسی صحبت می کنند، علائم چند زبانه الزامی است.
  8. اگر شیوه های کاری تغییر کند و خطر قبلی حذف شود، تابلوهای انتظامی همراه نیز باید حذف شوند تا اطمینان حاصل شود که کارگران اطلاعات گمراه کننده دریافت نمی کنند.

  با پیروی از این دستورالعمل ها و اطمینان از اینکه همه اعضای کارکنان شما در مورد اهمیت توجه به نکات ایمنی به خوبی آموزش دیده اند، محل کار شما قادر خواهد بود حداکثر ارزش را از علائم ایمنی خود دریافت کند. این به کاهش خطر تصادفات، تقویت رفاه کارکنان و در نهایت به شرکت شما کمک می کند تا با حداکثر بهره وری عمل کند، و این را به یک سناریوی برد-برد برای کارفرمایان و کارمندان تبدیل می کند.

  نحوه خرید و سفارش انواع تابلو های انتظامی

  استفاده از تابلوهای انتظامی در جاده ها ، بزرگراه ها، خیابان ها و محل کار به بالا بردن امنیت اشخاص و وسایل نقلیه و منطقه مورد استفاده کمک بسزایی میکند. این تابلوها بسیار رایج هستند و ما در بسیاری از جاده های درون شهری و برون شهری و یا شرکت ها و کارخانجات با آنها رو به رو شده ایم.

  شرکت ترافیک کالا با داشتن سابقه در تولید و فروش انواع تجهیزات ترافیکی با ابعاد مختلف طبق استانداردهای وزارت راه و شهرداری اماده تولید سفارشات شما می باشد.  شما می توانید انواع تابلو اطلاعاتی کلافی و ریلی را به صورت اینترنتی سفارش دهید و یا برای اطلاع از قیمت و خرید و یا سفارش محصولات مد نظر از ترافیک کالا با مشاوران ما تماس بگیرید یا مستقیماً با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا پاسخگوی شما باشیم.

 • تابلو اخطاری یا هشدار دهنده را می توان تقریباً در جاده‌ها، در فرودگاه‌ها و پایانه‌های اتوبوس‌ها و ... یافت. با مشاهده تعداد بیشتری از آنها، ممکن است از خود بپرسید: چرا این تابلو ها را در همه جا نصب شده اند ؟ آیا خطرات چندان واضح نیستند؟

  تابلو های اخطاری برای برآوردن الزامات خاص مربوط به بازتاب، طراحی، ارتفاع نصب و اندازه آنها مورد نیاز است. همه اینها برای اطمینان از اینکه افرادی که پیام ارسال می شود برای دریافت پیام هایی سازگار و یکسان صرف نظر از جایی که هستند انجام می شود. این تابلو های هشدار دهنده خیلی مهم و لازم هستند که در جاده ها و محل ساخت و ساز استفاده شوند.

  با این حال، اینها تنها نمونه هایی از مناطقی هستند که در آن یافتن انواع علائم هشدار دهنده رایج است. سایر مکان هایی که می توان از تابلو های هشدار دهنده استفاده کرد شامل بیمارستان ها، مدارس، مشاغل، صنایع، فرودگاه ها و غیره است.

  در جاده ها برای آگاه کردن کاربران جاده از خطری که ممکن است آشکار نباشد، استفاده می شوند.

  "برای تابلو های هشدار دهنده و علائم هشدار، اولین نیاز این است که اپراتور را از وضعیت آگاه کنید و سپس به تشخیص دقیق و سریع او کمک کنید."

  تابلو اخطاری یا هشدار دهنده

  علامت هشدار چیست؟

  علامت هشدار نوعی علامت است که نشان دهنده خطر احتمالی، خطر، مانع یا شرایطی است که نیاز به توجه ویژه دارد. برخی از این علائم خطراتی را در جاده ها نشان می دهد که ممکن است به راحتی برای راننده قابل مشاهده نباشد.

  آنها برای هشدار دادن به کاربران بزرگراه، خیابان یا جاده در مورد شرایط غیرمنتظره یا خطرناک پیش رو استفاده می‌شوند که ممکن است به کاهش سرعت، موقعیت‌هایی که ممکن است به آسانی قابل مشاهده نباشند، یا اقدامی به نفع ایمنی و عملیات ترافیکی کارآمد مانند منحنی باشد.

  چگونه یک علامت هشدار را شناسایی کنیم؟

  در حالی که طراحی تابلو های راهنمایی رانندگی متفاوت است، اما معمولاً شکل تابلو اخطاری یا هشدار دهنده به صورت یک مثلث متساوی الاضلاع با زمینه سفید و حاشیه قرمز ضخیم را دارند.

  در مواقع دیگر می‌توان آن‌ها را با پس‌زمینه زرد یا نارنجی با علامت‌ها یا حروف مشکی روی یک علامت الماس یا مستطیل شکل ساخت . تابلوهای زرد رنگ به رانندگان هشدار می دهند که عبور و مرور در آنها ایمن نیست. علائم هشدار دهنده زرد گرد به رانندگان هشدار می دهد که یک تقاطع راه آهن در جلو وجود دارد.

  مشخصات علائم هشدار از کشوری به کشور دیگر و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برخی از تابلو هشدار دهنده در نزدیکی محل کار ، کارگران جاده ای قرار داده شده است که در مناطق مختلف تقریباً مشابه هستند، البته با تغییرات اندک. به عنوان مثال، در برخی از کشورها، نشانه ها فقط دارای تصویر هستند، در برخی دیگر دارای کلمات هستند و برخی دیگر ترکیبی از این دو را دارند.

  اهمیت تابلو اخطاری یا هشدار دهنده

  تابلو اخطاری نقش مهمی در حصول اطمینان از برآورده شدن الزامات خاص مربوط به طراحی، بازتاب، ارتفاع و عملیات ایفا می کنند. هدف اصلی این است که اطمینان حاصل شود که پیام به شیوه ای یکنواخت و یکنواخت بدون توجه به جایی که قرار می گیرد منتقل می شود.

  با توجه به تابلو های هشدار دهنده باید جنبه های زیر را در نظر گرفت:

  • عوامل انسانی؛
  • بی کفایتی ناخودآگاه و آگاهانه؛
  • طراحی ارگونومیک؛
  • ناکافی بودن/فقدان علائم هشدار دهنده؛
  • علائم هشدار دهنده غیرقابل شناسایی؛
  • تفسیر نادرست علائم هشدار دهنده؛
  • و از تابلو های هشدار دهنده اشتباه استفاده شده است.

  تابلو اخطاری یا هشدار دهنده

  ویژگی های تابلو های اخطاری یا هشدار دهنده

  در صورت امکان، باید از علائم هشدار پذیرفته شده استفاده شود تا با مفروضات خواننده مطابقت داشته باشد.

  انواع تابلو های هشداردهنده لازم برای نصب در مناطق تعیین شده باید برای خطر مناسب باشد، یعنی اجباری، هشداردهنده، احتیاط، الکترونیکی، فیزیکی، ذاتا ایمن، مقاوم در برابر مواد شیمیایی/گرما.

  دید طولانی مدت تابلو های هشدار دهنده، یعنی روشنایی، تخریب ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، خوردگی، اندازه، موقعیت، جهت گیری باید در نظر گرفته شود.

  رنگ نباید به عنوان تنها وسیله کدگذاری استفاده شود. همیشه باید به صورت اضافی استفاده شود. به عنوان مثال، جدا از مسئله کوررنگی، تشخیص قرمز در زیر نور سدیم بسیار دشوار است.

  طرح‌ها یا نمادها یا پیکتوگرام‌های جدید باید با کدهای پذیرفته‌شده و سیستم‌های پرکاربرد مطابقت داشته باشند و قبل از استفاده باید توسط کاربر آزمایش شوند تا اطمینان حاصل شود که مدل ذهنی طراح از آنچه نماد یا پیکتوگرام به معنای با مدل کاربر سازگار است.

  هنگام قرار دادن علائم هشدار دهنده باید سرعت وسایل نقلیه و فاصله ی آنها را در نظر گرفت. تابلوها باید طوری قرار داده شوند که همه افرادی که نیاز دارند بتوانند آنها را ببینند.

  تابلو های اخطاری نباید بیش از آنچه برای اطلاع خواننده از معنای آن لازم است حاوی اطلاعات باشند.

  اگر از علائم برای نشان دادن جهت استفاده می شود، نباید در مسیری که تابلو نشان می دهد ابهامی وجود داشته باشد. هر جا که امکان انتخاب مسیر اشتباه وجود دارد، باید یک تابلو نصب شود تا احتمال این اتفاق کاهش یابد.

  هنگام تصمیم گیری در مورد استفاده از انواع تابلو های اخطاری و هشداردهنده باید همه انواع شرایط مشاهده را در نظر گرفت.

  بررسی برخی از تابلو های اخطاری یا هشدار دهنده

  وجود تابلوهای اخطاری در مسیرها به دلیل هشدار دادن خطرهای پیش رو به رانندگان نقش بسزایی در بالا بردن امنیت در راه ها می شوند. درادامه به بررسی برخی از تابلوه ای هشدار دهنده پرداخته ایم.

  تابلو اخطاری کارگران مشغول کارند

  معمولاً برای محافظت از کارگران در برابر برخورد وسایل نقلیه، یک تابلوی کارگران مشغول کارند قبل از ترافیک مورد نیاز است. زیرا بسیاری از مرگ و میرها ناشی از برخورد کارگران با وسایل نقلیه بوده است .با افزایش تاکید بر استانداردهای ایمنی اعمال شده مرگ و میر کارگران به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

  با نصب تابلو کارگران مشغول کارنددر فاصله ای مناسب از محل کار ، جان بسیاری از افراد نجات یافته است. این علائم به رانندگان یادآوری می‌کند که در نزدیکی کار جاده‌ای سرعت خود را کم کنند . در نهایت، هر چه علائم هشدار بیشتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که رانندگان پیام را جذب کرده و بر اساس آن پاسخ دهند.

  تابلو اخطاری کارگران مشغول کارند

  تابلو ورود به راه اصلی از چپ / راست

  تابلو هشداردهنده ورود به راه اصلی از چپ و یا تابلو اخطاری ورود به راه اصلی از راست نشان می دهند که یک جاده فرعی وجود دارد که از سمت چپ یا راست وارد بزرگراه می شود. سمت ورودی روی علامت مشخص است. این تابلوی ترافیکی به رانندگان از تقاطع (تقاطع یا یک تقاطع در سطح، اتصالی است که در آن دو یا چند جاده در یک ارتفاع به هم می رسند،یا از هم جدا می شوند و یا از هم عبور می کنند.) آینده هشدار می دهد تا از ترافیک ورودی یا خروجی به بزرگراه آگاه شوند. استفاده درست از این تابلو و قرار دادن آن در فاصله مناسبی قبل از ورودی به جاده اصلی می تواند از تصادفات بسیاری جلوگیری کند.  از این رو از این تابلو برای ایمنی جاده ها و بزرگراه ها استفاده می شود.

  تابلو اخطاری - هشداردهنده تابلو ورود به راه اصلی از چپ / راست

  تابلو اخطاری خطر

  تابلو خطر به منظور هشدار دادن و مطلع کردن افراد از وجود خطر در معابر شهری، خیابان ها و جاده ها مورد استفاده قرار می گیرد تا عابران و رانندگان از این طریق در شرایطی ایمنی عبور نمایند یا رانندگی کنند. همچنین از این تابلو برای مطلع کردن افراد از وجود کارگاه های ساختمانی، صنعتی، پروژه های راه سازی و ... نیز استفاده می شود.

  تابلو اخطاری خطر

  تابلو پرتاپ سنگ

  تابلو هشداردهنده پرتاب سنگ ، به ما هشدار می دهد که خرده‌های سست شن یا سنگ روی سطح جاده هستند و برای وسایل نقلیه‌ای که از آن جاده تردد می‌کنند ، خطری ایجاد می‌کنند. در هنگام مشاهده این تابلو اخطاری از سرعت وسیله نقلیه خود بکاهید زیرا سرعت بیش از حد هنگام رانندگی در صورت وجود سنگ ریزه ها در جاده به وسایل نقلیه آسیب می رساند. 

  تابلو اخطاری خطر پرتاب سنگ

  تابلو خطر ریزش کوه

  تابلو هشداردهنده خطر ریزش کوه یا سنگ در مورد احتمال سقوط تخته سنگ ها روی مسیر راننده هشدار می دهد.جاده ها، بزرگراه های نزدیک کوه ها مستعد ریزش سنگ هستند. با تهیه و نصب تابلو خطر ریزش کوه باکیفیت از ترافیک کالا رانندگان و خدمه را در مورد خطرات قریب الوقوع با علائم سقوط سنگ ها آگاه کنید.شما ممکن است در یک بزرگراه یا در یک مکان آسیب پذیر در برابر ریزش سنگ سفر کنید. اینجاست که این علائم هشدار دهنده نقش خود را ایفا می کنند.

  تابلو اخطاری خطر ریزش کوه یا سنگ

  تابلو های اخطاری خود را از ترافیک کالا سفارش دهید

  ترافیک کالا به عنوان یک تولید کننده پرافتخار تابلو ها و محصولات ایمنی ترافیکی با کیفیت بالا، بهترین خدمات را برای مشتریان تضمین می کند. مشاوران ما در خدمت شما هستند تا در صورت نیاز با آنها از طریق شبکه های اجتماعی ما و یا شماره تماس 09352621162 در ارتباط باشید. همواره ما پاسخگوی شما هستیم.

 • به طور معمول، تابلو های محلی ، مرز و جهت جاده‌ها را مشخص می‌کنند. این تابلوها جداکننده های مسیر و جریان همگرا را نشان داده و محدوده جاده را معین می‌نمایند. این تابلوها اغلب در کنار و حاشیه برخی از جاده ها دیده می شوند. این تابلو های ترافیکی به ما اطلاعات دقیقی مربوط به خیابان می دهند بنابراین امکان بروز هرگونه سانحه ای را کاهش می دهند.

  ویژگی های تابلو های محلی

  تابلو های محلی معمولاً رنگ های سفید، سبز یا آبی دارند و ابعاد آن ها به شکل چهارگوش هستند. این تابلو ها ما را از ابتدا و انتها و مسیر پیش روی در جاده ها و خیابان ها آگاه می ­کنند.

  تابلو های محلی در بالا بردن ایمنی جاده ها نقش مهمی دارند . به خصوص در شب ، زیرا با وجود شبرنگ (شبرنگ 3 ساله ، شبرنگ 7 ساله ، شبرنگ 10 ساله) دارای بازتاب نور بالایی می باشند و به رانندگان کمک می‌کنند که از مسیر اصلی خود منحرف نشوند و از فاصله مناسبی مسیر را تشخیص دهند.

  با تشخیص به موقع مسیر توسط رانندگان ، رانندگان زمان کافی برای تصمیم گیری برای اینکه آیا می خواهند از کدام مسیر حرکت کنند دارند. اگر رانندگان در زمان مناسب تصمیم خود را بگیرند عکس العمل مناسب با آن را نشان می دهند. و از حرکت ناگهانی جلوگیری می شود .

  بنابراین با خرید تابلو های محلی با کیفیت از ترافیک کالا و نصب آنها در مکان های مناسب می توان از بروز حوادث ناگوار در راه ها و جاده ها پیشگیری کرد.

  شما می توانید اطلاعات بسیار خوبی مانند باریک شدن جاده، اندازه ی شیب جاده، جدا شدن مسیر رفت و برگشت، پل های اطراف و… را از تابلو های محلی کسب کنید و سفر خود را به سلامت به پایان برسانید.

  در کنار استفاده از این تابلو های محلی برای افزایش ایمنی در راه ها بهتر است از سایر تجهیزات ایمنی راه هامانند : انواع استوانه های ترافیکی ، بشکه های ایمنی ، مخروط های ترافیکی ، کاشن تانک ، گل میخ و انواع چشم گربه ای ، موانع نیوجرسی ، انواع جداکننده ها و نوارهای خطر و ... استفاده نمایید. کافیست در تلگرام ، اینستاگرام و یا واتساپ به ما پیام دهید و یا با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا در این راه همراه شما باشیم .

  بررسی تابلو های محلی

  تابلو های محلی بیشتر برای مسافر ها و افرادی که با مکانی که در حال حاضر در آن هستند آشنایی لازم را ندارند، بسیار مناسب است.

  با وجود این تابلو ها هنگامی که مسافرت می کنید و به یک شهری که تا به حال به آن سفر نکرده اید می روید، نگران مسیر ها یا آدرس مکان های مهم آن نباشید. زیرا تابلو های محلی می توانند به شما کمک کنند و شما برای رسیدن به مقصدتان راهنمایی نمایند.

  در ادامه به بررسی برخی از تابلو های محلی می پردازیم.

  تابلو محلی مدرسه

  تابلو مدرسه از جمله تابلوهای ترافیکی محلی است که پیغامی را مبتنی بر وجود مدرسه به رانندگان می رساند. این تابلو راهنمایی رانندگی همان طور که از نامش پیداست در نزدیکی مدارس نصب و استفاده می شود. این تابلو به شکل پنج ضلعی با حاشیه قرمز در اطراف خود می باشد که در پس زمینه سفید آن نقش دو دانش آموز به رنگ مشکی نقش بسته است.

  تابلو مدرسه از بهترین مواد اولیه ساخته شده است. دارای دوام بالایی می باشد و در مقابل خراش و ضربه مقاوم می باشد. این تابلو محلی دارای رنگ الکتروستاتیک بوده و در طول استفاده از این تابلوی راهنمایی رانندگی تغییر رنگی در آن مشاهده نخواهد شد.

  تابلو محلی مدرسه

  تابلو های جریان همگرا

  تابلو های محلی جریان همگرا در دو شکل تولید و به بازار عرضه می شوند. این تابلو ها به شکل مثلث با حاشیه قرمز رنگ میباشند که نقش راه فرعی که با راه اصلی یکی می شود با رنگ مشکی در پس زمینه سفید قرار دارد.

  در هنگام رانندگی با مشاهده این تابلو باید متوجه شوید که مسیر ترافیک از سمت راست یا چپ  با مسیر اصلی که شریات ترافیکی در آن جریان دارد یکی می شود . با مشاهده این تابلو باید حواسمان باشد تا وسیله نقلیه را به طرف جریانی که حرکت ترافیک در آن جریان دارد نکشیم . در این تابلو از شبرنگ برای ایجاد دید بهتر در شب به کار برده می شود. با خرید و نصب این تابلو با کیفیت از شرکت ترافیک کالا در مکانی مناسب از بروز حوادث جاده ای ناگوار پیشگیری کنید.

  تابلو های محلی جریان همگرا

  تابلو هدایت مسیر با جدا کننده از راست و از چپ

  تابلو های محلی هدایت مسیر با جدا کننده از راست و تابلو های محلی هدایت مسیر با جدا کننده از چپ هر دو به شکل مثلث هستند . که حاشیه آن ها به رنگ قرمز است و در پس زمینه سفید آن نشانه مربوط به جدا کننده ها از راست و چپ به رنگ مشکی درج شده است. این تابلو از دوام بالایی در هرگونه شرایط آب و هوایی مختلف است و در برابر زنگ زدگی ، پوسیدگی و رنگ پریدگی و محو شدگی مقاوم است. برای دید بهتر این تابلو ها از شبرنگ برای سطح این تابلو ها استفاده شده است.

  این تابلو های ترافیکی محلی به رانندگان اعلام می کنند که ادامه مسیر از سمت راست یا چپ امکان پذیر است تا رانندگان به یکباره منحرف نشده و تصادفی ایجاد نشود . وجود این دو تابلو به دلیل راهنمایی مسیر برای رانندگان، امنیت رانندگی را بالا برده و ایمنی راه ها را افزایش می دهد .

  می توانید انواع جداکننده ها را که در طراف این تابلو مشاهده می نمایید در سایت ترافیک کالا بیابید.

  تابلو های محلی هدایت مسیر با جدا کننده از راست و از چپ

  تابلو های محلی شروع جداکننده و پایان جداکننده

  از دیگر تابلو های محلی ، تابلو های شروع جداکننده و تابلو پایان جداکننده می باشد . تابلو شروع جداکننده به ما اطلاع می دهند که مسیر پیش روی ما توسط جداکننده ها که جزوی از تجهیزات ایمنی راه ها می باشند ، برای ایمنی بیشتر مسیر جدا شده اند. تابلو پایان جدا کننده نیز به رانندگان اطلاع میدهند که در ادامه مسیر جدا کننده ای برای جداسازی مسیر دیگر وجود ندارد و باید بیشتر از قبل احتیاط کنند و از سرعت وسیله نقلیه خود بکاهند.

  این تابلو ها به شکل مثلث با حاشیه قرمز رنگ هستند و علامت مربوط به شروع و پایان جداکننده ها در پس زمینه سفید با رنگ مشکی قرار دارند.

  تابلو های محلی شروع جداکننده و پایان جداکننده

  حاشیه نما ها

  تابلو های حاشیه نما در طرح ها و انواع و اندازه های مختلفی تولید می شوند. این تابلو های محلی معمولا در كناره جاده ها ، خیابان ها ، راه ها ، بر روي گاردريل ها ، کناره پل ها و پرتگاه ها نصب مي شود تا با وجود شبرنگ استفاده شده در آنها ، رانندگان در شب بتوانند حاشیه جاده را به درستي ببینند و به همین دلیل این تابلو ها در ایمنی جاده ها موثر هستند.

  این تابلو ها به شکل مستطیل عمودی هستند و بدنه ان ها به صورت فریم دار و یک پارچه است و به همین دلیل دارای طول عمر بالایی می باشند . پس زمینه این تابلو به رنگ قرمز است که در مقابل خوشید و خراشیدگی مقاوم است . روی این پس زمینه با شبرنگ های مورب سفید رنگ پوشیده شده است تا با انعکاس نور بیشتر خودنمایی کنند.

  تابلو های محلی حاشیه نما ها

  تابلو های حاشیه و جهت نما

  این تابلو ها هم مانند تابلو های حاشیه نما از انواع مختلف و در اندازه های متنوع تولید می شوند. از این تابلو ها نیز مانند تابلو های حاشیه نما در اطرف مسیر ها ، راه ها و... نصب می شوند. این تابلو ها علاوه بر مشخص کردن حاشیه مسیر ها جهت حرکت را نیز به رانندگان نشان می دهند.

  این تابلوها به شکل مستطیل عمودی هستند و بدنه ان ها به صورت فریم دار و یک پارچه است  پس زمینه این تابلو به رنگ قرمز است که در مقابل خوشید و خراشیدگی مقاوم است . برای دید بهتر این تابلو ها از شبرنگ سفید برای نشان دادن مسیر جاده ها استفاده شده است.

  تابلو های محلی حاشیه و جهت نما

  مشخصات و ویژگی های تابلو های محلی

  • بدنه این تابلو های ترافیکی از جنس ورق گالوانیزه و یا ورق روغنی است.
  • شبرنگ به کار رفته در روی این تابلو شبرنگ سه ساله ، شب رنگ هفت ساله و شبرنگ ده ساله می باشد تا با بازتاب بالا ، دید بهتری به این تابلو های با اهمیت بدهند و مناسب برای رانندگی در شب و یا در جاده هایی با دید کم مانند جاده های برفی و مه آلود .
  • دارای لبه های فریم دار است تا به افراد در هنگام نصب اسیب نرساند.
  • رنگ استفاده شده برای رنگ آمیزی سطح تابلو از جنس الکترواستاتیک است بنابراین در برابر زنگ زدگی ، پوسیدگی و محو شدن مقاوم هستند.
  • بدنه های این محصول به صورت یک پارچه است و به همین دلیل بسیار مقاوم و بادوام هستند و دارای طول عمر بالایی می باشند.
  • این تابلو ها بسیار سبک می باشند و حمل و نصب آنها آسان است.

  می توانید این تابلو ها را مستقیم از تولیدکننده آن خریداری نمایید. ترافیک کالا تولید کننده انواع تابلو های ترافیکی (تابلو های اخباری ، تابلوهای اخطاری و هشدار دهنده ، تابلو های انظامی ، تابلوهای مکمل و تابلو های محلی ) ، تابلو ها و برچسب های کارگاهی ، انواع تجهیزات ایمنی راه ها ، انواع تجهیزات ایمنی پارکینگ ،ا نواع شبرنگ می باشد. در صورت نیاز به مشاوره می توانید با مشاوران ترافیک کالا از طریق شبکه های اجتماعی در ارتباط باشید و یا مستقیم با ما تماس بگیرید. ما همراه و پاسخگوی شما هستیم.

 • ایمنی رانندگی از زمانی که اولین خودروها در خیابان ها ظاهر شدند یک نگرانی بوده است. امروزه با استفاده از تابلو های مکمل در پایین تابلو های دیگر اطلاعات تکمیلی بیشتری در مورد مسیر پیش رو در اختیار راننده قرار می دهند.

  تابلو مکمل چیست؟

  تابلوهای مکمل نوع دیگری از تابلو های راهنمایی و رانندگی هستند که در جاده‌ها و خیابان‌ها با آن‌ها مواجه می‌شوید. این تابلوها، مکملی برای اطلاعات سایر تابلوها هستند و برای کنترل ترافیک و مدیریت رفت‌ و آمدها در خیابان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  تابلو های مکمل برای شفافیت بیشتر تابلو های ایمنی و ترافیکی با ارائه اطلاعات اضافی (تکمیلی) استفاده می شوند. آنها در زیر تابلو های ترافیکی قرار می گیرند. این تابلو ها را می توانید در زیر تابلو های هشدار دهنده ترافیکی دیگری اضافه کنید. تابلو های مکمل به تعیین و توضیح فواصل و جهت ها کمک می کند.

  تابلو مکمل برای ارائه اطلاعات مربوط به مقاصد قابل دسترسی از یک مبادله ، به غیر از مکان هایی که در تابلوی استاندارد مبادله نشان داده شده است، قرار داده شده یا نصب شده است. تابلوهای راهنمای استاندارد تابلوهای " جهت خروج " نامیده می شوند . این علائم معمولا حاوی اطلاعاتی در مورد شماره مسیر ، نزدیکترین شهرها و گاهی اوقات نام خیابان محلی است . هدف از یک تابلو مکمل برای ارائه جهت به مقصد برای رانندگان نا آشنا با منطقه محلی است .

  تابلو های مکمل

  مشخصات و ویژگی های تابلو های مکمل

  این تابلوها معمولا به شکل مستطیل با پس زمینه سفید رنگ هستند که علائم و نوشته‌ های تکمیلی با رنگ مشکی درون آن قرار دارند. این تابلو ها در انواع و سایزهای مختلفی توسط شرکت ترافیک کالا تولید شده و به بازار عرضه می شود.

  در تولید تابلو های مکمل از مواد اولیه با کیفیت استفاده شده است تا دارای طول عمر بالایی باشند تا در هزینه نگهداری و تعویض و نصب مجدد آنها صرفه جویی شود.

  بدنه این تابلو ها از ورق فولادی گالوانیزه اصل و یا ورق روغنی می باشد که موجب مقاومت این تابلو ها در برابر اشعه نور خورشید ، بارندگی ، سرما و گرما و تمامی شرایط جوی مختلف باشد.

  قبل از رنگ آمیزی این تابلو ها ، سطوح آن ها تمیز شده و با رنگ الکترواستاتیک سطوح این تابلو ها را رنگ آمیزی می کنند و این فرایند و جنس رنگ موجب می شود که این تابلو در برابر زنگ زدگی ، پوسیدگی ، محوشدکی (کم رنگ شدن علائم) مقاوم شوند.

  نبودن و یا فرسوده بودن تابلو های مکمل و یا دیگر تابلو های ترافیکی در مسیر های پر تردد می تواند خسارات جبران ناپذیری برای شهروندان ایجاد کند. به همین دلیل در هنگام ثبت سفارش و یا خرید این تابلو ها با دقت مشخصات و اطلاعات محصولات را با دقت مطالعه نمایید . در صورت نیاز داشتن به مشاوره ، مشاوران ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما می باشند و با کمال میل شما را راهنمایی میکنند. شما می توانید از طریق تلگرام ، اینستاگرام و یا واتساپ  و یا با شماره 09352621162 صحبت کنید و از آنها مشورت بگیرید.

  ما بر این باوریم که تهیه تابلوهای ترافیکی با کیفیت و نصب درست آنها در معابر شهری امری بسیار مهم است .

  ما در این راه همراه شما خواهیم بود.

  تابلو مکمل دارای مزایای بسیاری در ترافیک است . از مزایای نصب تابلو های مکمل همراه با سایر تابلو های ترافیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  مزایای تابلو های مکمل:

  • کنترل ترافیک
  • افزایش ایمنی در جاده ها ، بزرگراه ها ، آزاد راه ها و...
  • مدیریت تردد وسایل نقلیه در راه ها و مسیر ها
  • کاهش تصادفات
  • کاهش زمان سفر
  • پیشگیری از گمراهی و سرگردانی رانندگان در مورد طول محدوده خطر ، طول ممنوعیت های اعمالی و ...
  • ارائه اطلاعات تکمیلی در مورد تابلوهای اصلی (مخصوصا تابلو های انتظامی)
  • راهنمایی رانندگان در طول مسیر به سمت مقصد
  • ارتقاء سطح فرهنگ حمل و نقل

  تابلو های مکمل در انواع مختلفی در بازار وجود دارند. از جمله :

  • طول ممنوعیت با محدودیت پارکینگ
  • تقاطع فرعی با اصلی در قوس
  • اختصاص علائم انتظامی به گروه خاصی از وسایل نقلیه
  • در مواقع برف و یخبندان جاده لغزنده است
  • طول محدوده خطر
  • فاصله از محل نصب تابلو تا شروع خطر

  طول ممنوعیت با محدودیت پارکینگ

  تابلو های طول ممنوعیت با محدودیت پارکینگ انواع مختلفی دارند که در تصویر زیر مشخص است . این تابلو ها به ما اطلاع می دهند که تا چه فاصله ای این ممنوعیت پارک اعمال می شود. بعد از فاصله نشان داده شده در تابلوی مکمل ما مجاز به پارک خواهیم بود.

  تابلو های مکمل طول ممنوعیت با محدودیت پارکینگ

  تقاطع فرعی با اصلی در قوس

  این تابلوی مکمل در دو نوع وجود دارند ولی عملا در ایران از آن استفاده نمی شود.از این تابلو ها اکثرا در چهار راه های غیر هم عرض که چراغ راهنمایی و یا تابلوی ایست وحق تقدم ندارند به کار برده می شود . از این تابلو برای تشخیص فرعی یا اصلی بودن راه استفاده می کنند.

  تابلو های مکمل تقاطع فرعی با اصلی در قوس

  اختصاص علائم انتظامی به گروه خاصی از وسایل نقلیه

  تابلو های " اختصاص علائم انتظامی به گروه خاصی از وسایل نقلیه " در انواع مختلفی در بازار وجود دارند که در تصویر آن در پایین مشاهده می کنید.  این تابلو به ما اطلاعات تکمیلی در مورد اعمال قوانین تابلوهای انتظامی به گروه خاصی از وسایل نقلیه مانند : کامیون ها ، تریلر ها و... می دهد.

  تابلو های مکمل اختصاص علائم انتظامی به گروه خاصی از وسایل نقلیه

  در مواقع برف و یخبندان جاده لغزنده است

  تابلو مکمل "در مواقع برف و یخبندان جاده لغزنده است" در مورد جاده و مسیر پیش رو اطلاعات تکمیلی در اختیار رانندگان و شهروندان قرار می دهد. تا در صورت مشاهده این تابلو متوجه شوند که جاده در صورت برفی بودن و یا بعد از بارندگی در سرما بسیار لغزنده می باشد و افراد باید اقدامات لازم با این شرایط را انجام دهند. آهسته برانند. از زنجیر چرخ استفاده کنند. با احتیاط در این مسیر تررد کنند و ....

  تابلو مکمل در مواقع برف و یخبندان جاده لغزنده است

  طول محدوده خطر

  تابلو مکمل "طول محدوده خطر" معمولا به همراه تابلو های اخطاری و یا هشدار دهنده به کار برده می شود . این تابلو به ما طول محدوده خطری که در تابلو هشداردهنده همراه آن استفاده شده است را نشان می دهد.

  تابلو مکمل طول محدوده خطر

  فاصله از محل نصب تابلو تا شروع خطر

  تابلو ترافیکی "فاصله از محل نصب تابلو تا شروع خطر" که جزوی از تابلو های مکمل است . فاصله ما تا محدوده خطر را ذکر میکند. این تابلو به همراه تابلو های اخطاری و هشدار دهنده به کار برده می شود.  ما موظف هستیم در این فاصله تصمیمات لازم برای مواجه با خطر همراه این تابلو مکمل را بگیریم.

  تابلو مکمل فاصله از محل نصب تابلو تا شروع خطر

  نصب تابلو های مکمل

  این تابلوها در نزدیکی تابلوی اصلی، بر روی یک پایه و با صفحه ای جداگانه نصب می شوند. معمولا تابلوهای ترافیکی مکمل در زیر صفحه اصلی و با فاصله پنج سانتی متری از آن قرار می گیرند. با این حال، در خیابان ها و محل های پر رفت و آمد، ممکن است لازم باشد ارتفاع تابلو کمی جا به جا شود تا مانع حرکت عابرین پیاده نباشد. همچنین، به طور کلی، توصیه می شود بیش از دو تابلو بر روی یک پایه نصب نشود.

  نکته: نصب تابلو های ترافیکی و همچنین تابلو های مکمل نباید مزاحمتی برای رفت و آمد افراد و یا وسایل نقلیه ایجاد کند. بنابراین انتخاب محلی مناسب برای نصب تابلو های مکمل باید با دقت انجام شود.

  شرکت ترافیک کالا در راستای تعمیر، سرویس، نگهداری و نصب تابلو ها و تجهیزات ترافیکی و پارکینگی و کارگاهی برای مشتریان خود خدماتی را ارائه می کند تا پس از خرید درصورت هر گونه مشکل بتوانید با کارشناسان در ارتباط بوده و به راحتی تابلو ها را نصب و استفاده کنید.

  خرید و سفارش تابلو های ترافیکی مکمل

  اگر میخواهید تابلو های ترافیکی با کیفیت و با طول عمر بالا را از تولیدکننده آن خرید نمایید می توانند تابلوهای ترافیکی و با اندازه های استاندارد را از شرکت ترافیک کالا خریداری کنید. با خرید و نصب تجهیزات ایمنی راه ها و تابلو های ترافیکی در مکانی مناسب و به صورت صحیح ایمنی جاده ها را بالا ببرید و از بروز حوادث ناگوار و وارد شدن خسارات بسیار به افراد و جاده ها جلوگیری نمایید.

  شرکت ترافیک کالا عرضه کننده محصولات بسیاری است از جمله :

  لطفا در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد نحوه انتخاب علائم ایمنی و طرح های ایمنی و خرید علائم ایمنی ... با مشاوران ما از طریق شبکه های اجتماعی و یا با شماره تماس ما تماس گرفته و صحبت کنید و از آنها مشورت بگیرید.

 • هدف از تابلو راهنمای مسیر در جاده ها راهنمایی و کمک به حرکت ایمن و کارآمد کاربران جاده به مقصد است. این تابلو ها اطلاعاتی در مورد جاده ها و بزرگراه ها و مسافت و مسیرهای مقصد را ارائه می دهند. این تابلو های راهنمایی و رانندگی در اشکال و رنگ های مختلف وجود دارند که هر کدام معانی و مفهوم خاصی را به رانندگان و شهروندان می رسانند.

  تابلو های راهنمای مسیر درون شهری به نام تابلوهای بالاسری، گاوارین و دروازه ای نیز شناخته می شوند که در مرکز شهر نصب شده و جهت اماکن تفریحی، مذهبی و تاریخی را نشان می‌دهند.این تابلوها، راهنمای مسافران در مسیر درون شهری هستند.

  تابلو های راهنمای مسیر برون شهری به طور معمول در ورودی ها و بزرگراه‌های شهر و نرسیده به تقاطع ها نصب می شوند.

  تابلو راهنمای مسیر به چه معناست؟

  تابلو های راهنما اطلاعات مسافت پیموده شده و جهت را در اختیار مسافران قرار می دهند. تابلو های راهنمای مسیر شامل نشانگرهای مسیر بزرگراه، علائم خیابان، نشانگر کیلومتر، علائم خروج، علائم جاده عوارض، علائم خدمات آرم و علائم محل استراحت است.

  تابلو راهنمای مسیر جاده عمدتاً برای ارائه جهت به رانندگانی که از بزرگراه ها و خیابان ها استفاده می کنند و همچنین برای ارائه اطلاعات در مورد مسیرهای متقاطع استفاده می شود. این شاخص‌ها همچنین می‌توانند برای هدایت رانندگان به شهرها، روستاها و شهرها یا سایر مقاصد محلی مانند رودخانه‌ها، پارک‌های ملی، حفاظت‌شده حیات وحش و مکان‌های تاریخی مورد استفاده قرار گیرند.
  به طور کلی، هدف تابلو راهنمای مسیر ارائه اطلاعات مفیدی است که به رانندگان کمک می کند تا در سریع ترین و مستقیم ترین شکل ممکن به مقصد برسند. پلاکاردهای جهت دار همچنین اطلاعات مسافت پیموده شده را برای مقاصد خاص ارائه می دهند و می توان آنها را با انواع اشکال هندسی مختلف از جمله مستطیل، مربع و پلاکاردهای الماسی شکل تولید کرد .

  تابلو راهنمای مسیر

  مشخصات و ویژگی های تابلو راهنمای مسیر

  تابلو راهنمای مسیر معمولا به شکل مستطیل است اما گاهی اوقات به اشکال دیگر مانند پنج ضلعی (الماسی شکل) و یا مربع هم تولید و عرضه می شود. آنها معمولاً تابلو های سبز و یا آبی با نوشته های سفید و یا به رنگ سفید با نوشته های مشکی هستند اما می توانند در رنگ های دیگر نیز باشند.

  تابلو های راهنمای مسیر باید قبل از مقصد نصب شوند تا رانندگان بدانند چه چیزی در پیش روی آنها در مسیر است تا برای مسافرانی که نیاز به پیدا کردن مسیر دارند مفید باشند.

  تابلو راهنمای مسیر سبز به چه معناست؟

  تابلو راهنمای مسیر

  به رنگ سبز ،  به گونه ای طراحی شده اند تا به هدایت رانندگان به مکان‌های کنار جاده یا مقاصد مورد علاقه کمک کنند. این تابلو ها اطلاعات مهم کمتری را به رانندگان ارائه می دهند و برای مسیرها استفاده می شوند.

  بیشتر تابلوهای راهنما دارای زمینه سبز هستند . دلیل آن این است که رنگ سبز رنگ سردی است و مانند علائم زرد یا قرمز توجهی را به خود جلب نمی کند که می تواند در بزرگراه ها حواس پرت کننده باشد.

  یک تابلو راهنمای مسیر سبز رنگ با نام شهرهای اطراف و اعداد به شما نشان می دهد که چقدر از این مکان ها در کیلومتر فاصله دارید. این علائم به شما می گویند کجا هستید، از کدام راه و مسافت باید بروید.

  تابلو راهنمای مسیر آبی به چه معناست؟

  تابلوهای آبی خدمات رانندگان مانند بنزین، غذا، و اسکان را فهرست می کنند. تابلوهایی که محل سرویس های کنار جاده را نشان می دهند دارای پس زمینه آبی هستند. این علائم به شما در مورد خدماتی که در مسیر جاده هستند مانند استراحتگاه ها، بیمارستان ها، پمپ بنزین ها و محل اقامت می گویند.

  تابلو راهنمای مسیر

  تابلو راهنمای مسیر قهوه ای به چه معناست؟

  تابلو های قهوه ای شما را به مناطق تفریحی عمومی، پارک های ملی، نقاط دیدنی تاریخی و مکان های دیدنی هدایت می کنند.

  تابلو راهنمای مسیر سفید جاده به چه معناست؟

  از تابلو راهنمای مسیر سفید جاده برای راهنمایی در جاده های غیر اصلی استفاده می شود.

  تابلو راهنمای مسیر

  انواع تابلو راهنمای مسیر

  انواع مختلفی از تابلو راهنمای مسیر وجود دارد که شامل نام خیابان، مکان های تفریحی یا فرهنگی ، بزرگراه، خوش آمدگویی، اطلاع رسانی، نشانگرهای مسیر و تابلوهای بزرگراه می باشد. برخی از انواع خاص تابلو راهنمای مسیر جاده عبارتند از: مسیر کمکی، فلش های پیچ پیشرفته، تعیین خطوط، استفاده از خطوط ترکیبی و علائم بالای مقصد.

  سایر موارد می توانند شامل محوطه پارکینگ و پارک سواری، تابلوهای ایستگاه وزن کشی، نام خیابان، تابلو راهنمای مسیر جاده به یک تقاطع، راه یابی جامعه، معابر منظره ملی، و تابلوهای خط عبور باشند. همه این شاخص ها برای کمک به هدایت رانندگان به مقاصد خاص یا هشدار دادن به شرایط آینده در جاده مورد استفاده قرار می گیرند که رانندگان باید از آن آگاه باشند. پیروی از اطلاعات ارائه شده در مورد این شاخص ها می تواند در زمان زیادی برای رانندگان صرفه جویی کند و به آنها کمک کند تا از موقعیت های ترافیکی که در غیر این صورت ممکن است ایجاد شوند اجتناب کنند.

  نشانگرهای کیلومتر

  این علائم جاده ای که اغلب نادیده گرفته می شوند در بزرگراه های اصلی و آزاد راه ها ظاهر می شوند و رانندگان را از فاصله عددی که در بزرگراه قرار دارند مطلع می کنند. نشانگرهای کیلومتر به صورت نشانه های کوچک و مستطیلی سبز رنگ با اعداد سفید ظاهر می شوند. نشانگرهای کیلومتر به ویژه در تعیین مکان دقیق شما در بخش های متروک جاده مفید هستند. به عنوان مثال، با توجه به نشانگرهای کیلومتر، می توانید به راننده کامیون یدک کش اطلاع دهید که در پنجاه و هشتمین کیلومتر یک جاده خاص متوقف شده است.

  تابلو های خیابان

  تابلو های خیابان ، تابلو های مستطیلی بلندی هستند که در فاصله ای مشخص در انتهای خیابان ها قرار گرفته اند. این علائم به رانندگان از نام جاده ها اطلاع می دهد.

  علائم فاصله

  علائم فاصله زمانی می توانند به شما کمک کنند که ناوبری شما از کار بیفتد این تابلوهای بزرگ سبزرنگ مانند بیلبورد در کنار بزرگراه های اصلی ظاهر می شوند . آنها مقصدهای آینده و مسافت تا هر کدام را فهرست می کنند. این علائم در محاسبه توقف سوخت رسانی ، توقف استراحت و تطبیق مکان شما با نقشه یا مسیرهای GPS مفید هستند.

  تابلو راهنمای مسیر

  اهمیت تابلو راهنمای مسیر

  تابلو های راهنمای مسیر می توانند برای رانندگان بسیار مهم و مفید باشند، به خصوص زمانی که محیط اطراف برای راننده نا آشنا باشد. به سختی می توان اهمیت و سودمندی تابلو های راهنمای مسیر را نادیده گرفت زیرا آنها در حفظ شرایط رانندگی ایمن بسیار موثر هستند و این باید اولویت شماره یک برای همه رانندگان در جاده های این کشور باشد.

  تابلو های راهنمای مسیر می توانند به شما بگویند که با چه سرعتی مجاز به رانندگی هستید، می توانند به شما بگویند برای یافتن مقصد مورد نظر به کدام سمت بروید، آیا خطرات جاده ای در پیش رو وجود دارد، و اینکه آیا در حال نزدیک شدن هستید یا خیر. یک جاده ادغام شده بدون نصب این تابلو های راهنمای مسیر جهت دار، هرج و مرج عمومی می تواند در بزرگراه های ما ایجاد شود و تصادفات رانندگی به میزان قابل توجهی بیشتر از آنچه در حال حاضر وجود دارد، رخ می دهد.

  تابلو راهنمای مسیر

  چه وظایفی دارند؟

  تابلو راهنمای مسیر برای هدایت کاربران جاده در امتداد خیابان ها و بزرگراه ها، اطلاع رسانی به آنها از مسیرهای متقاطع، هدایت آنها به شهرها، شهرک ها، روستاها یا سایر مقاصد مهم، شناسایی رودخانه ها و نهرها، پارک ها، جنگل ها و مکان های تاریخی نزدیک، ضروری است. و به طور کلی ارائه اطلاعاتی که کمک کند .

  وقتی برای اولین بار وارد محوطه ای و یا مرکز خریدی می شوید و می خواهید مسیری را پیدا کنید، تابلو راهنمای مسیر محوطه به شما کمک می کند تا طبقات، پارکینگ و قسمت های مختلف آن محوطه ویا مرکز خرید را به راحتی بیابید و به قسمتی که می خواهید بروید. بنابراین تابلو راهنمای مسیر برای هدایت اشخاص در محوطه های دانشگاه و یا بیمارستان و یا نمایشگاه های بین المللی بزرگ و ... اهمیت زیادی دارد.

  قیمت و خرید تابلو راهنمای مسیر

  تابلو راهنمای مسیر در انواع و اندازه ها و اشکال و رنگ های مختلفی به منظور کار خاصی مورد استفاده قرار می گیرند . این تابلو ها در بالا بردن ایمنی مسیرها و جاده ها و ... اهمیت بالایی دارند. با نصب این تابلوها در مکان مناسب از این محصولات به صورت بهینه تر بهره ببرید.

  به هر نوع تابلو ترافیکی که ممکن است نیاز داشته باشید، یا هر گونه لوازم یا تجهیزات ایمنی برای راه ها و یا تجهیزات ایمنی برای پارکینگ ها و کارگاه ها ، ترافیک کالا آماده است تا تجهیزات با کیفیت را در اختیار شما قرار دهد. ترافیک کالا تولید کننده انواع تابلو های با کیفیت ترافیکی ، تابلوهای اطلاعاتی ،کلافی و ریلی و تابلوها و برچسب های کارگاهی می باشد.

  در مورد هر گونه سوالی که ممکن است در مورد محصولات یا خدمات ما داشته باشید، یا سفارش خود ف همین امروز از طریق تلگرام ، اینستاگرام و یا واتساپ  و یا با شماره 09352621162 با ما ارتباط بگیرید.

 • پایه و بست و لوازم تابلوها

  ایمن نگه داشتن و اطلاع رسانی رانندگان در جاده ها، بزرگراه ها و خیابان ها نیاز به خرید و نصب چندین تابلو ترافیکی دارد. تابلو های ترافیکی را می توان بر روی پایه و یا بر روی دیوار نصب کرد. برای تهیه پایه و بست و لوازم تابلوها با کیفیت بسیار عالی ، همین امروز از طریق تلگرام ، اینستاگرام و یا واتساپ  و یا با شماره 09352621162 با ترافیک کالا ارتباط بگیرید.

  از میان مجموعه وسیعی از پایه ، بست و لوازم تابلوها در ترافیک کالا که مطابق با استاندارد طراحی شده اند، انتخاب کنید. پایه و بست و لوازم تابلوها را می‌توانید بر روی پایه‌ها، برخی تجهیزات ایمنی و یا دیوار قرار دهید و نصب کنید.

  ایمن نگه داشتن جاده ها برای رانندگان، دوچرخه سواران و عابران پیاده یک کار مداوم است که نیاز به علامت گذاری دارد. هنگامی که تابلوهای خیابان آسیب دیده، دزدیده می‌شوند، غیرقابل استفاده یا تخریب می‌شوند، یا زمانی که تغییرات ترافیکی نیاز به تابلوهای اصلاح‌شده دارد، نصب صحیح تابلوها بسیار مهم است.

  پیچ‌ها و مهره‌های مقاوم در برابر خرابکاری بهترین گزینه برای تابلوهای نصب شده با دوام هستند که برای سال‌های آینده امن می‌مانند. استفاده از واشرهای نایلونی ساده و ارزان ما از علائم شما در برابر سایش ناشی از پیری و زنگ زدگی پیچ ها محافظت می کند.

  پایه و بست و لوازم تابلوها

  پایه مناسب تابلو های ترافیکی چیست؟

  اگر پایه برای نصب تابلو ترافیکی وجود نداشت ، در این صورت ما میبایستی در هر جایی که لازم داریم تجهیزات ایمنی قرار دهیم تا بتوانیم این تابلو ها را بر روی آن نصب کنیم و یا دیوار بکشیم که غیر منطقی است. پایه ها ابزاری بسیار مهم و با ارزش برای نصب تابلوهای ترافیکی است. و ما به را حتی می توانیم در محلی که نیاز داریم تابلو های ترافیکی را بر روی پایه مناسب و با دوام نصب کنیم. استفاده از پایه در قسمت های مختلف جاده ها ضروری است.

  پایه های ترافیکی از نظر شکل به سه دسته لوله ای، ورق های چند وجهی و یا مستطیل تقسیم می شوند. و از نظر کاربردی هم به سه دسته 

  • پایه به همراه کنسول یک طرفه
  • پایه به همراه کنسول دو طرفه و یا بیشتر
  • پایه بدون کنسول

  تقسیم می شوند. از پایه های ترافیکی برای نصب چراغ راهنمایی و رانندگی و همچنین تابلو های ترافیکی استفاده می شود.

  انواع پایه های تابلو ترافیکی

  پایه های پایه صلیبی (دارای یک پایه و دو بازو می باشند) و پایه کنسولی (دارای یک پایه و یک بازو می باشند) دو نوع از پایه های تابلو ترافیکی هستند که در سایز های متنوع و با طول بازوی های متفاوت طراحی و تولید می شوند و به بازار عرضه می شوند. با توجه به تابلویی که می خواهیم با استفاده با بست به پایه متصل کنیم می توانیم سایز ها و طول بازو های مناسبی از پایه را تهی نماییم.

  ویژگی ها و کاربردهای پایه های ترافیکی

  جنس پایه برای نصب تابلو های ترافیکی باید بسیار مقاوم و ضد زنگ باشد تا در تمام شرایط جوی مقاومت های لازم را داشته باشندو بتوانند وزن تابلو های ترافیکی مختلف را تحمل نمایند.

  تابلو های ترافیکی و پایه ها توسط بست های مختلف به هم متصل می شوند.

  پایه و بست و لوازم تابلوها

  بست چیست؟

  بست یکی از عمومی ترین مهارکننده ها می باشد. بست یکی از لوازم جانبی پرکاربرد با تنوع بسیار زیاد است (بست کتابی ، بست گوشواره ای و...)  که در متصل کردن تابلو های ترافیکی و پایه به هم نقش موثری دارد.

  بست در انواع صنایع و مشاغلی از قبیل ساختمان سازی، لوله کشی، بسته بندی و ... کاربرد گسترده ای دارد به طوری که خرید بست یکی از ضروریات مشاغل مختلف است.

  بست ها باید از مقاومت بالایی در برابر شرایط مختلف جوی و زنگ زدگی داشته باشد از این رو ورق جنس گالوانیزه برای تولید آن استفاده می کنند.

  برای بالابردن ایمنی جاده ها و راه ها از تابلو های ترافیکی استفاده می کنند. تابلو های ترافیکی در انواع و اشکال مختلف بنا بر نقشی که دارند در جاده ها مورد استفاده قرار می گیرند. برای نصب تابلو های ترافیکی از بست های مقاوم و با دوام استفاده می کنند.

  برای بالا بردن استحکام و مقاوم کردن آن در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی در بست ها برای رنگ آمیزی آن از رنگ الکترواستاتیک استفاده می کنند.

  ممکن است ساده به نظر برسد، اما سوالات زیادی در مورد نحوه نصب یک تابلو ترافیکی جدید داریم. وقتی مراحل زیر را دنبال کنید، تابلوی خیابان خود را در کمترین زمان نصب خواهید کرد و می توانید مطمئن باشید که همینطور خواهد ماند.

  سخت افزار نصب تابلوها، کلید نصب صحیح تابلوهای ترافیکی است.

  در حالی که سخت افزار نصب تابلو (پیچ و مهره و بست) از قطعات کوچک تشکیل شده است، مهم است که براکت ها و سخت افزارهای فلزی با بالاترین کیفیت را برای نصب تابلوهای خود انتخاب کنید. تابلوهای ترافیکی و تابلوهای پارکینگ با استفاده از براکت های سنگین با سوراخ های از پیش حفر شده به تابلوهای راهنما متصل می شوند.

  پایه و بست و لوازم تابلوها

  نحوه نصب تابلوهای ترافیکی

  قبل از نصب تابلو های ترافیکی باید اقدامات ایمنی انجام شود. طبق آمار کارگران بسیاری در مناطق کار جاده ای کشته می شوند. از خود محافظت کنید:

  • وسایل نقلیه را تا حد امکان دورتر از جاده در جهت ترافیک پارک کنید.
  • پوشیدن جلیقه ایمنی و لباس ایمنی بازتابنده
  • نصب علائم هشدار دهنده ای که رانندگان قبل از رسیدن به شما می توانند آن ها را ببینند.

  اکنون که نصب کننده تابلوها به درستی محافظت می شوند، بیایید تمرکز را به نصب معطوف کنیم.

  مرحله 1. محل تابلوی خیابان را تعیین کنید.

  هدف تابلو های ترافیکی بر جایی که باید قرار گیرد تأثیر می گذارد. اغلب تابلوهای ترافیکی باید در سمت راست جاده چند فوتی از شانه جاده و به اندازه کافی جلوتر قرار بگیرند که مردم زمان کافی برای پاسخگویی داشته باشند.

  دقت نمایید : قبل از تصمیم گیری نهایی، مطمئن شوید که هیچ کابل یا خطی در زیر سطح وجود ندارد که در حین نصب آسیب ببیند.

  مرحله 2. عمق مورد نیاز و نوع سطحی که تابلو ها را در آن نصب می کنید را تعیین کنید.

  سطحی که تابلوها را در آن نصب خواهید کرد به احتمال زیاد خاک یا بتن است. این بر نوع عمق مورد نیاز برای نصب تأثیر می گذارد. یکی دیگر از عواملی که بر روی مقدار عمق تأثیر می گذارد، تابلوی ترافیکی در حال نصب است.

  ایمنی باید دغدغه شماره یک برای انتخاب یک پایه باشد. در بیشتر موارد، یک پایه فلزی مانند یک پایه فولادی، گزینه ای مقرون به صرفه و ایمن است که سال ها دوام می آورد.

  مرحله 3. عمق را اندازه بگیرید.

  اگر تابلو تا 1.5 تا 3 فوت زیر سطح خاک قرار گیرد به تابلو حمایت کافی می دهد. عمق دقیق به اندازه تابلوی نصب شده بستگی دارد.

  مرحله 4. سوراخی را در بالای تابلو دریل کنید.

  سوراخی را در بالای تابلو دریل کنید تا با میله شما مناسب باشد. مگر اینکه تابلو از قبل سوراخ شده باشد، باید یک سوراخ در بالا و پایین علامت ایجاد کنید تا آن را به پایه بچسبانید. هنگام تعیین محل سوراخ کردن، ارتفاع علامت را در نظر داشته باشید.

  مرحله 5. پیچ های مناسب را برای محکم کردن علامت روی تابلو اعمال کنید.

  اکنون که علامت سوراخ شده است و سوراخ ها با هم تراز شده اند، می توان این دو را با استفاده از پیچ و مهره وصل کرد. پیچ و مهره های مختلفی وجود دارد که می توان از آنها برای نصب تابلوهای خیابانی مانند پیچ ​​های سر و پیچ و مهره های گوشه استفاده کرد. برای بهترین محافظت، پیچ‌های مقاوم در برابر خرابکاری را انتخاب کنید که برای کار با مهره‌های مخصوص طراحی شده‌اند که بدون آچار مخصوص جدا نمی‌شوند.

  اقدامات احتیاطی ایمنی و تجهیزات مناسب نصب تابلو راهنمایی جدید را ساده می کند. اگر در مورد پایه ، بست و لوازم تابلوها سؤالی دارید با شماره 09352621162 تماس بگیرید و ما خوشحال می شویم که به شما کمک کنیم.

  پایه و بست و لوازم تابلوها

  قیمت ، خرید و سفارش پایه و بست و لوازم تابلوها

  به دلیل تنوع بالای پایه و بست و لوازم تابلوها و عدم ثبات مواد اولیه این محصولات برای اطلاع از قیمت پایه و بست و لوازم تابلوها از طریق شبکه های اجتماعی و یا با شماره 09352621162 تماس بگیرید .

  اگر میخواهید تابلو های ترافیکی با کیفیت و با طول عمر بالا را از تولیدکننده آن خرید نمایید می توانند تابلوهای ترافیکی و با اندازه های استاندارد را از شرکت ترافیک کالا خریداری کنید. با خرید و نصب تجهیزات ایمنی راه ها و تابلو های ترافیکی در مکانی مناسب و به صورت صحیح ایمنی جاده ها را بالا ببرید و از بروز حوادث ناگوار و وارد شدن خسارات بسیار به افراد و جاده ها جلوگیری نمایید.

  شرکت ترافیک کالا عرضه کننده محصولات بسیاری است از جمله :

  • تابلو ها و علائم شهری و جاده ای
  • تابلوهای اطلاعاتی ، کلافی و ریلی
  • تجهیزات ایمنی راه ها
  • تجهیزات ایمنی پارکینگ ها
  • انواع تابلو ها و برچسب های کارگاهی
  • انواع چراغ های راهنمایی
  • انواع شبرنگ

  لطفا در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد نحوه انتخاب پایه و بست و لوازم تابلوها با مشاوران ما از طریق شبکه های اجتماعی و یا با شماره تماس ما تماس گرفته و صحبت کنید و از آنها مشورت بگیرید.

تابلو و علائم شهری و جاده ای

نمایش 1 تا 12 از 147 مورد

فیلترهای فعال

تابلو و علائم شهری و جاده ای

تابلو ترافیکی و انواع تابلو ها + قیمت تابلو و خرید

تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی کنترل جریان ترافیک ایمن و کارآمد را از طریق تقاطع ها، در امتداد مسیرها و در شبکه های خیابانی فراهم می کند.

تابلوها و علائم شهری و جاده ای ترافیک را تنظیم می کند، ازدحام را کاهش می دهد، ایمنی را تضمین می کند و به جریان ترافیک کارآمد کمک می کند.

وسایل کنترل ترافیک مانند علائم و نشانه‌ها ابزار اصلی تنظیم، هشدار و هدایت ترافیک در تمام خیابان‌ها و بزرگراه‌ها هستند. نیاز به وسایلی که به خوبی طراحی و نگهداری می شوند متناسب با تراکم ترافیک، سرعت عملیات و پیچیدگی مناطق مانور در بزرگراه ها و تقاطع ها افزایش می یابد.

تابلو و علائم شهری و جاده ای 

علائم و نشانه ها ترافیک را تنظیم، هشدار، راهنمایی و مسیر می دهد. برای مؤثر بودن، هر تابلو و علائم باید نیازی را برآورده، توجه را به خود جلب و معنایی واضح و ساده را منتقل کند، به کاربران جاده احترام بگذارد و زمان کافی برای پاسخ دادن بدهد.

تابلو ترافیکی

تابلو ترافیکی

تابلو های ترافیکی برای انتقال پیامی خاص در قالب یک نماد به کار می رود که در مکان های مختلفی از جمله خیابان، جاده، پارکینگ، مکان های عمومی ، بزرگراه ها ، کارخانه ها  و ... کاربرد دارند. با افزایش تعداد خودرو ها و بیشتر شدن سرعت حرکت آن ها احتیاج به تعریف و ساخت این تابلو برای امنیت جاده و کاربران داخل آن احساس شد. قدمت تابلوهای ترافیکی نسبت به سایر تجهیزات ترافیکی و جاده ای بیشتر است. تابلو های ترافیکی یکی از مهم­ترین علائم در جاده­‌ها هستند.

با استفاده از این تابلوها ، اطلاعاتی مانند سرعت مجاز ، خطرات پیش رو و... را به اشخاص منتقل می کنند تا بتوانند حد امکان از رخ دادن حوادث و اتفاقات جلوگیری نمایند.هر یک از تابلوهای ترافیکی مفهوم خاصی را به رانندگان خودروها منتقل می کند به همین دلیل امروزه تابلو ترافیکی با توجه به نیازهای مختلف گسترش پیدا کرده اند و انواع مختلفی از آن وجود دارد .

به‌طور کلی تابلو های ترافیکی به دو دسته شهری و جاده‌ای تقسیم می‌شوند. تابلو های ترافیکی از لحاظ کاربرد و استفاده به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند.

 1. بازدارنده / انتظامی : تابلوهای انتظامی دسته ای از تابلو ترافیکی هستند که معمولا به شکل دایره ای طراحی شده اند و حاشیه ای قرمز رنگ دارند تا موجب جلب توجه رانندگان شوند. تابلو بازدارنده دارای مفهوم حکم کردن هستند و در صورتی که رانندگان به آن توجه ننمایند و رعایت نکنند ، جریمه خواهند شد. مانند : تابلو سبقت ممنوع ، ورود ممنوع و ...
 2. هشدار دهنده / اخطاری :  تابلو های هشدار دهنده رانندگان را از وجود خطرات احتمالی اگاه می کند. تابلو های هشدار دهنده به شکل مثلث و با حاشیه قرمز هستند مانند: محل عبور عابر پیاده ، جاده دو طرفه می شود ، دست انداز و ...
 3. اطلاعاتی / آگاهی دهنده : این تابلو ها اطلاعات و خبری را به رانندگان می دهند. این تابلو ترافیکی در شکل های مربع، دایره، مستطیل، 5 ضلعی تولید می شود و در رنگ های زرد، سبز، سفید، قهوه ای و آبی وجود دارند. تابلو های اطلاعاتی مانند: تابلوهای هدایت مسیر ، تابلو تعمیرگاه  ، تابلو اسم اماکن و معابر و...

تابلو های ترافیکی در ترافیک کالا

تابلو های ترافیکی بازدارنده (انتظامی)

از تابلوهای بازدارنده، تابلوی ایست به جهت اهمیت و دقت بیشتر رانندگان به صورت هشت ضلعی با زمینه کاملاً قرمز رنگ و با نوشته ایست یا STOP در نظر گرفته شده‌ است. به لحاظ اهمیت تابلو رعایت حق تقدم تنها راس این تابلو به سمت پایین می‌باشد.

رانندگان با مشاهده ی تابلو های ترافیک بازدارنده متوجه ممنوعیت ها و یا محدودیت هایی که توسط ماموران راهنمایی و رانندگی وضع شده اند می شوند و با توجه به آن محدودیت ها و ممنوعیت ها به ادامه مسیر خود ادامه می دهند. از این رو به کارگیری تابلو های ترافیکی بازدارنده در خیابان ها، جاده ها، بزرگراه ها و دیگر مکان هایی که خودروها یا عابران پیاده از آنجا عبور می کنند، بسیار مهم است. و به کنترل ترافیک و مدیران ان کمک بسزایی میکند و از ایجاد حوادث ناگوار و خسارت های ناشی از ان تا حد زیادی جلوگیری می کند.

مشخصات ظاهری تابلو های انتظامی

تابلو های بازدارنده ترافیکی بیشتر به شکل دایره با زمینه سفید و نوار حاشیه قرمز رنگ و با علائمی به رنگ مشکی هستند و نوع ممنوعیت را به وسیله علامت خاص نشان می‌دهند.

نمونه ای از این تابلو ها:

و...

نمونه ای از تابلو ها

تابلو های ترافیکی هشدار دهنده (اخطاری)

تابلو های ترافیکی اخطاری خطرات و حوادث احتمالی قابل پیش بینی در راه ها و جاده ها را به رانندگان اطلاع می دهد. این تابلوها به رانندگان هشدار می دهد که در مسیر پیش روی آن ها، یک خطر احتمالی که موجب بروز حوادث می شود وجود دارد. به طور مثال در جاده های کوهستانی تابلو خطر ریزش سنگ دیده می شود. علائم در این تابلو ها باید به گونه ای باشد که برای رانندگان جدید هم قابل فهم باشد تا از بروز حوادث جلو گیری کند و موجب افزایش ایمنی جاده های برون شهری و درون شهری شود.

توجه داشته باشید ممکن است در داخل متن تابلوهای اطلاعاتی از تابلوهای اخطاری ، استفاده شود.

مشخصات تابلو های اخطاری

تابلو های هشدار دهنده ترافیکی بیشتر به شکل مثلث با زمینه سفید و نوار حاشیه قرمز رنگ هستند که علائم درون آن به رنگ مشکی نمایش داده شده است. ابعاد این تابلو ها متنوع است زیرا با توجه به موقعیت های نصب آنها در 5 اندازه به ارتفاع 60، 75، 95، 120، 150، سانتی متر به کار میرود. استفاده می شود. به طور مثال چون در بزرگراه ها سرعت خودرو ها بالا است این تابلو ها باید در سایز بزرگ استفاده شوند تا از دور رانندگان بتوانند متوجه این تابلو شوند. اگر از سایز کوچک این تابلو ها در بزرگراه ها استفاده شود به دلیل سرعت بالای خودرو ها ممکن است رانندگان متوجه وجود این تابلو نشده و منجر به وقوع حوادثی وحشتناک و زنجیره ای شود.

تابلوهای اخطاری

نمونه ای از این تابلو ها:

مشخصات تابلو های اطلاعاتی

این تابلو ها دستورالعمل ها ، قوانین ، مقررات و سایر اطلاعاتی از این قبیل را به رانندگان منتقل می کنند. امروزه تابلو های اطلاعاتی بسیاری در اطراف خیابان های سطح شهر و جاده ها و بزرگراه های خارج از شهر دیده می شود. این تابلو های ترافیکی نقش موثری در پایین آوردن آمار تصادفات و بالا بردن امنیت خیابان ها ، جاده ها و بزرگراه ها ایفا می کنند.

این تابلو ها تنوع بالایی در شکل ، اندازه ، رنگ بندی و مفهوم دارند و متناسب با نیاز از هر کدام از آنها استفاده می شود مثلا: تابلو های اطلاعاتی سبز نشان دهنده اطلاعاتی مانند مسیرها یا فاصله تا یک منطقه نزدیک است. این تابلو ها عمدتاً برای رانندگانی است که با مکان ناآشنا هستند . تابلوهای اطلاعاتی به رنگ آبی نشان دهنده مطالب اطلاعاتی یا کمک به رانندگان است . مانند تابلو تونل ، تابلو استراحتگاه و...

مشخصات تابلو اطلاعاتی

این تابلو های ترافیکی به رنگ های ابی ، سبز ، سفید و قهوه ای دیده می شوند و عمدتا به شکل مستطیل هستند.

نمونه ای از این تابلو ها:

و...

تابلوهای اخطاری شماره 1

عکس شماره 2

انواع تابلو های ترافیکی هشداردهنده یا اخطاری

عکس 3

عکس شماره 3 تابلو های ترافیکی هشدار دهنده و اخطاری

عکس 4

عکس شماره 4 تابلو های ترافیکی هشدار دهنده و اخطاری

عکس 5

تابلو های اخطاری یا هشدار دهنده در تابلو ترافیکی

عکس 6

انواع تابلو های ترافیکی هشداردهنده

عکس 7

انواع تابلو های ترافیکی اخطاری

عکس 8

انواع تابلو های ترافیکی هشداردهنده و اخطاری

عکس9

از این تابلو های ترافیکی به‌ منظور محافظت از عابران ، کنترل سرعت رانندگان ، آگاهی از مسیر ، هدایت راننده به مسیر درست و مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. باید ذکر کنم که بیشتر تابلوهای ترافیکی جاده ای قابل استفاده در شهر نیستند.

جنس تابلو های ترافیکی

عمدتا تابلو های ترافیکی داراي بدنه اي از جنس گالوانيزه هستند که دارای مقاومت بالايي در برابر هر گونه شرايط اب و هوایی و بارندگي و برف دارد . رنگ به کار برده شده در رنگ امیزی آن ها از جنس الكترواستاتيك است كه باعث ماندگاري و عمر بالاي تابلو مي شود و در برابر خورشید ، رطوبت و پوسته پوسته شدن مقاوم هستند . و براي ديد بهتر این تابلو ها از شبرنگ های لانه زنبوري (سه ساله ، پنج ساله و ده ساله ) و شبرنگ های با کیفیت بالای رده مهندسي استفاده می شود .

استانداردهای تابلو ترافیکی :

 • تصاویر تابلو های دارای ممنوعیت ، برای جلب توجه بیشتر باید بزرگ باشد.
 • قبل از رنگ امیزی حتما باید سطح آن تمیز شود.
 • در ابعاد و اندازه های مشخص و استاندارد ساخته شده باشد.
 • چند زبانه باشد، تا امکان استفاده از آن برای مسافران انگلیسی زبان هم میسر شود.
 • خوانا و قابل فهم باشد، کلمات کم رنگ نشوند و از بین نروند.
 • رنگ آن در برابر خورشید ، رطوبت مقاوم باشد و دچار پوسیدگی یا زنگ زدگی نشود.
 • سازگار با محیط زیست و شرایط اب و هوای مختلف باشد.
 • آلودگی های جاده را به خود جذب نکنند.

شرایط نصب تابلو ترافیکی

پیش از نصب تابلو ترافیکی باید به شرایط و ضوابط  آن ها توجه نمود و آنها را رعایت نمود. رعایت ضوابط برای نصب این تابلو ها در مکان مناسب میتواند در جلوگیری از رخ دادن حوادث خطرناک نقش موثری داشته باشد. حتما قبل از نصب به موارد زیر دقت داشته باشید.

شرایط و ضوابط قبل از نصب:

 1. انتخاب محل نصب
 2. نحوه قرار گیری
 3. ارتفاع نصب
 4. جهت نصب

پس از بررسی و تعیین شرایط بالا می توانیم اقدام به نصب تابلو ترافیکی نماییم.

نحوه خرید و سفارش

با خرید تابلو های ترافیکی و نصب درست آنها در مکان مناسب میتوانید امنیت جاده ها را بالا برده و از وقوع حوادث جبران ناپذیر و وارد شدن خسارات به افراد ، وسایل نقلیه و جاده ها جلوگیری کنید.

شرکت ترافیک کالا با داشتن سابقه در تولید و فروش انواع تابلو ها و علائم ترافیکی با ابعاد مختلف طبق استانداردهای وزارت راه و شهرداری اماده تولید سفارشات شما می باشد.  شما می توانید انواع تابلو ترافیکی را به صورت اینترنتی سفارش دهید و یا برای اطلاع از قیمت و خرید و یا سفارش محصولات مد نظر از ترافیک کالا با مشاوران ما تماس بگیرید یا مستقیماً با شماره 09352621162 تماس بگیرید تا پاسخگوی شما باشیم.