فیلترهای فعال

تابلو راهنمای مسیر

تابلو راهنمای مسیر

هدف از تابلو راهنمای مسیر در جاده ها راهنمایی و کمک به حرکت ایمن و کارآمد کاربران جاده به مقصد است. این تابلو ها اطلاعاتی در مورد جاده ها و بزرگراه ها و مسافت و مسیرهای مقصد را ارائه می دهند. این تابلو های راهنمایی و رانندگی در اشکال و رنگ های مختلف وجود دارند که هر کدام معانی و مفهوم خاصی را به رانندگان و شهروندان می رسانند.

تابلو های راهنمای مسیر درون شهری به نام تابلوهای بالاسری، گاوارین و دروازه ای نیز شناخته می شوند که در مرکز شهر نصب شده و جهت اماکن تفریحی، مذهبی و تاریخی را نشان می‌دهند.این تابلوها، راهنمای مسافران در مسیر درون شهری هستند.

تابلو های راهنمای مسیر برون شهری به طور معمول در ورودی ها و بزرگراه‌های شهر و نرسیده به تقاطع ها نصب می شوند.

تابلو راهنمای مسیر به چه معناست؟

تابلو های راهنما اطلاعات مسافت پیموده شده و جهت را در اختیار مسافران قرار می دهند. تابلو های راهنمای مسیر شامل نشانگرهای مسیر بزرگراه، علائم خیابان، نشانگر کیلومتر، علائم خروج، علائم جاده عوارض، علائم خدمات آرم و علائم محل استراحت است.

تابلو راهنمای مسیر جاده عمدتاً برای ارائه جهت به رانندگانی که از بزرگراه ها و خیابان ها استفاده می کنند و همچنین برای ارائه اطلاعات در مورد مسیرهای متقاطع استفاده می شود. این شاخص‌ها همچنین می‌توانند برای هدایت رانندگان به شهرها، روستاها و شهرها یا سایر مقاصد محلی مانند رودخانه‌ها، پارک‌های ملی، حفاظت‌شده حیات وحش و مکان‌های تاریخی مورد استفاده قرار گیرند.
به طور کلی، هدف تابلو راهنمای مسیر ارائه اطلاعات مفیدی است که به رانندگان کمک می کند تا در سریع ترین و مستقیم ترین شکل ممکن به مقصد برسند. پلاکاردهای جهت دار همچنین اطلاعات مسافت پیموده شده را برای مقاصد خاص ارائه می دهند و می توان آنها را با انواع اشکال هندسی مختلف از جمله مستطیل، مربع و پلاکاردهای الماسی شکل تولید کرد .

تابلو راهنمای مسیر

مشخصات و ویژگی های تابلو راهنمای مسیر

تابلو راهنمای مسیر معمولا به شکل مستطیل است اما گاهی اوقات به اشکال دیگر مانند پنج ضلعی (الماسی شکل) و یا مربع هم تولید و عرضه می شود. آنها معمولاً تابلو های سبز و یا آبی با نوشته های سفید و یا به رنگ سفید با نوشته های مشکی هستند اما می توانند در رنگ های دیگر نیز باشند.

تابلو های راهنمای مسیر باید قبل از مقصد نصب شوند تا رانندگان بدانند چه چیزی در پیش روی آنها در مسیر است تا برای مسافرانی که نیاز به پیدا کردن مسیر دارند مفید باشند.

تابلو راهنمای مسیر سبز به چه معناست؟

تابلو راهنمای مسیر

به رنگ سبز ،  به گونه ای طراحی شده اند تا به هدایت رانندگان به مکان‌های کنار جاده یا مقاصد مورد علاقه کمک کنند. این تابلو ها اطلاعات مهم کمتری را به رانندگان ارائه می دهند و برای مسیرها استفاده می شوند.

بیشتر تابلوهای راهنما دارای زمینه سبز هستند . دلیل آن این است که رنگ سبز رنگ سردی است و مانند علائم زرد یا قرمز توجهی را به خود جلب نمی کند که می تواند در بزرگراه ها حواس پرت کننده باشد.

یک تابلو راهنمای مسیر سبز رنگ با نام شهرهای اطراف و اعداد به شما نشان می دهد که چقدر از این مکان ها در کیلومتر فاصله دارید. این علائم به شما می گویند کجا هستید، از کدام راه و مسافت باید بروید.

تابلو راهنمای مسیر آبی به چه معناست؟

تابلوهای آبی خدمات رانندگان مانند بنزین، غذا، و اسکان را فهرست می کنند. تابلوهایی که محل سرویس های کنار جاده را نشان می دهند دارای پس زمینه آبی هستند. این علائم به شما در مورد خدماتی که در مسیر جاده هستند مانند استراحتگاه ها، بیمارستان ها، پمپ بنزین ها و محل اقامت می گویند.

تابلو راهنمای مسیر

تابلو راهنمای مسیر قهوه ای به چه معناست؟

تابلو های قهوه ای شما را به مناطق تفریحی عمومی، پارک های ملی، نقاط دیدنی تاریخی و مکان های دیدنی هدایت می کنند.

تابلو راهنمای مسیر سفید جاده به چه معناست؟

از تابلو راهنمای مسیر سفید جاده برای راهنمایی در جاده های غیر اصلی استفاده می شود.

تابلو راهنمای مسیر

انواع تابلو راهنمای مسیر

انواع مختلفی از تابلو راهنمای مسیر وجود دارد که شامل نام خیابان، مکان های تفریحی یا فرهنگی ، بزرگراه، خوش آمدگویی، اطلاع رسانی، نشانگرهای مسیر و تابلوهای بزرگراه می باشد. برخی از انواع خاص تابلو راهنمای مسیر جاده عبارتند از: مسیر کمکی، فلش های پیچ پیشرفته، تعیین خطوط، استفاده از خطوط ترکیبی و علائم بالای مقصد.

سایر موارد می توانند شامل محوطه پارکینگ و پارک سواری، تابلوهای ایستگاه وزن کشی، نام خیابان، تابلو راهنمای مسیر جاده به یک تقاطع، راه یابی جامعه، معابر منظره ملی، و تابلوهای خط عبور باشند. همه این شاخص ها برای کمک به هدایت رانندگان به مقاصد خاص یا هشدار دادن به شرایط آینده در جاده مورد استفاده قرار می گیرند که رانندگان باید از آن آگاه باشند. پیروی از اطلاعات ارائه شده در مورد این شاخص ها می تواند در زمان زیادی برای رانندگان صرفه جویی کند و به آنها کمک کند تا از موقعیت های ترافیکی که در غیر این صورت ممکن است ایجاد شوند اجتناب کنند.

نشانگرهای کیلومتر

این علائم جاده ای که اغلب نادیده گرفته می شوند در بزرگراه های اصلی و آزاد راه ها ظاهر می شوند و رانندگان را از فاصله عددی که در بزرگراه قرار دارند مطلع می کنند. نشانگرهای کیلومتر به صورت نشانه های کوچک و مستطیلی سبز رنگ با اعداد سفید ظاهر می شوند. نشانگرهای کیلومتر به ویژه در تعیین مکان دقیق شما در بخش های متروک جاده مفید هستند. به عنوان مثال، با توجه به نشانگرهای کیلومتر، می توانید به راننده کامیون یدک کش اطلاع دهید که در پنجاه و هشتمین کیلومتر یک جاده خاص متوقف شده است.

تابلو های خیابان

تابلو های خیابان ، تابلو های مستطیلی بلندی هستند که در فاصله ای مشخص در انتهای خیابان ها قرار گرفته اند. این علائم به رانندگان از نام جاده ها اطلاع می دهد.

علائم فاصله

علائم فاصله زمانی می توانند به شما کمک کنند که ناوبری شما از کار بیفتد این تابلوهای بزرگ سبزرنگ مانند بیلبورد در کنار بزرگراه های اصلی ظاهر می شوند . آنها مقصدهای آینده و مسافت تا هر کدام را فهرست می کنند. این علائم در محاسبه توقف سوخت رسانی ، توقف استراحت و تطبیق مکان شما با نقشه یا مسیرهای GPS مفید هستند.

تابلو راهنمای مسیر

اهمیت تابلو راهنمای مسیر

تابلو های راهنمای مسیر می توانند برای رانندگان بسیار مهم و مفید باشند، به خصوص زمانی که محیط اطراف برای راننده نا آشنا باشد. به سختی می توان اهمیت و سودمندی تابلو های راهنمای مسیر را نادیده گرفت زیرا آنها در حفظ شرایط رانندگی ایمن بسیار موثر هستند و این باید اولویت شماره یک برای همه رانندگان در جاده های این کشور باشد.

تابلو های راهنمای مسیر می توانند به شما بگویند که با چه سرعتی مجاز به رانندگی هستید، می توانند به شما بگویند برای یافتن مقصد مورد نظر به کدام سمت بروید، آیا خطرات جاده ای در پیش رو وجود دارد، و اینکه آیا در حال نزدیک شدن هستید یا خیر. یک جاده ادغام شده بدون نصب این تابلو های راهنمای مسیر جهت دار، هرج و مرج عمومی می تواند در بزرگراه های ما ایجاد شود و تصادفات رانندگی به میزان قابل توجهی بیشتر از آنچه در حال حاضر وجود دارد، رخ می دهد.

تابلو راهنمای مسیر

چه وظایفی دارند؟

تابلو راهنمای مسیر برای هدایت کاربران جاده در امتداد خیابان ها و بزرگراه ها، اطلاع رسانی به آنها از مسیرهای متقاطع، هدایت آنها به شهرها، شهرک ها، روستاها یا سایر مقاصد مهم، شناسایی رودخانه ها و نهرها، پارک ها، جنگل ها و مکان های تاریخی نزدیک، ضروری است. و به طور کلی ارائه اطلاعاتی که کمک کند .

وقتی برای اولین بار وارد محوطه ای و یا مرکز خریدی می شوید و می خواهید مسیری را پیدا کنید، تابلو راهنمای مسیر محوطه به شما کمک می کند تا طبقات، پارکینگ و قسمت های مختلف آن محوطه ویا مرکز خرید را به راحتی بیابید و به قسمتی که می خواهید بروید. بنابراین تابلو راهنمای مسیر برای هدایت اشخاص در محوطه های دانشگاه و یا بیمارستان و یا نمایشگاه های بین المللی بزرگ و ... اهمیت زیادی دارد.

قیمت و خرید تابلو راهنمای مسیر

تابلو راهنمای مسیر در انواع و اندازه ها و اشکال و رنگ های مختلفی به منظور کار خاصی مورد استفاده قرار می گیرند . این تابلو ها در بالا بردن ایمنی مسیرها و جاده ها و ... اهمیت بالایی دارند. با نصب این تابلوها در مکان مناسب از این محصولات به صورت بهینه تر بهره ببرید.

به هر نوع تابلو ترافیکی که ممکن است نیاز داشته باشید، یا هر گونه لوازم یا تجهیزات ایمنی برای راه ها و یا تجهیزات ایمنی برای پارکینگ ها و کارگاه ها ، ترافیک کالا آماده است تا تجهیزات با کیفیت را در اختیار شما قرار دهد. ترافیک کالا تولید کننده انواع تابلو های با کیفیت ترافیکی ، تابلوهای اطلاعاتی ،کلافی و ریلی و تابلوها و برچسب های کارگاهی می باشد.

در مورد هر گونه سوالی که ممکن است در مورد محصولات یا خدمات ما داشته باشید، یا سفارش خود ف همین امروز از طریق تلگرام ، اینستاگرام و یا واتساپ  و یا با شماره 09352621162 با ما ارتباط بگیرید.