Previous
Next

تابلو تقاطع با راه آهن دو خطه

محصولات مرتبط

تابلو تقاطع با راه آهن دو خطه

تابلو تقاطع با راه آهن دو خطه از تابلوهای راهنمایی و رانندگی است که یکی از تابلوهای هشدار دهنده بوده که به منظور جلوگیری از تصادفات و بروز حوادث در خطوط راه آهن مورد استفاده قرار میگیرد. بطور کلی هدف استفاده و نصب تابلو های هشداردهنده، جلوگیری از وقوع حادثه و افزایش ایمنی در مسیرهای حرکت ریل قطار است.

 تابلو تقاطع با راه آهن دو خطه

راه آهن دوخطه چیست؟

Double track یا راه‌آهن دو خطه به راه‌آهنی گفته میشود که به صورت رفت و برگشتی و دوبل یا دوتایی در کنار هم ساخته میشوند. اولین بار خطوط راه آهن دوخه جهت جلوگیری از ایجاد ترافیک و حمل و نقل سریع‌تر در انگلستان ساخته شده است.

دلیل ساخت راه آهن دوخطه:

با وجود هزینه و زمان ساخت بیشتر، دلیل ساخت راه‌آهن دو خطه نسبت به راه‌آهن تک خطه بخاطر کارایی بیشتر آن است. برای راه‌آهن دو خطه دو سکو دو طرف در ایستگاه‌های قطار ساخته میشود تا دو مسیر رفت و برگشت قطار را پوشش دهد که معمولاً هر خط راه‌آهن با خط کناری براساس سرعت بین قطارها فاصله ۴ تا ۵ متری با هم دارند.

ضرورت لزوم استفاده از تابلوهای راهنمایی و رانندگی خط راه آهن

استفاده از تابلوهای راهنمایی و رانندگی مخصوص خط راه آهن جهت ایمنی بیشتر سیر و حرکت قطارها در خطوط ریلی راه آهن یک ضرورت است زیرا عدم اطلاع از وضعیت و تردد قطارها در مسیر، ممکن است باعث عدم رعایت عبور بموقع قطارهای دیگر، خودروها و حتی عابرین پیاده از تقاطع خط ریلی راه آهن شود و در اثر برخورد باذ قطار علاوه بر خسارات مالی، خسارت های جانی جبران ناپذیری بهمراه داشته باشد.

تابلو تقاطع با راه آهن دو خطه

علائم راه آهن چیست؟

نشانه هايي که بطور قراردادي به جهت هشدار در مورد شرايط حرکت قطار در راه آهن به كارميرود، علائم راه آهن میگویند.

در انتخاب علائم راه آهن باید به چه چیزی توجه کرد:

  • يكسان بودن روش به كارگيري تابلوهای هشدار راه آهن در طول خط عبور
  • نصب تابلو ها و علائم در جاهایی که به وضوح دیده شوند که در مواقع ضروری بتوان از آن ها جهت جلوگیری از برخوردها در مواقع ضروری و حساس استفاده نمود.
  • بکارگیری علامت ها و تابلوهای مجاز طبق آیین نامه و مقررات راهنمایی و رانندگی، به كارگيري تابلو های راه آهن و علائمی كه آيين نامه راهنمایی و رانددگی مطابقت ندارند کاملا ممنوع است.

بیشتر بدانید: سیستم علائم الکتریکی Signaling چیست؟

از آنجا که نیروی انسانی مهمترین عامل بروز سوانح در راه آهن محسوب می گردد، استفاده از سیستم علائم الکتریکی Signaling یکی از ضرورت هاست. سیستم علائم الکتریکی Signaling پیش گیری از سوانح و ارتقای ایمنی حمل و نقل است. سیستم علائم الکتریکی مجموعه ای از نرم افزار، سخت افزار، برق و مکانیک هستندکه حرکت ایمن ترددقطارها را تامین میکنند. عدم وجود سیستم علائم الکتریکی ضمن ایجاد ناامنی در امر سیر و حرکت موجب کُندی آمد و شد قطارها و کاهش ظرفیت و افزایش ریسک خطرات متعددی می شود.

قیمت تابلو تقاطع با راه آهن دو خطه

قیمت تابلو تقاطع با راه آهن دو خطه بر اساس مواد سازنده و ویژگی های طراحی و ساخت میتواند متغیر باشد. استفاده از روکش های عایق گرد و غبار ، شبرنگ بودن تابلو ، استفاده از لامپ های هشدار دهنده و همینطور جنس تابلو تقاطع راه آهن بدون راهبند از عواملی هستند که در قیمت تابلو تقاطع با راه آهن دو خطه تاثیر گذارند.

خرید تابلو تقاطع با راه آهن دو خطه

در صورتی که قصد خرید تابلو تقاطع با راه آهن دوخطه یا دیگر تابلو های راهنمایی و رانندگی را دارید میتوانید تمامی این موارد را از فروشگاه ترافیک کالا  تهیه نمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ترافیک کالا  در تماس باشید.  

مشخصات

نظرات

نظرات (0)

پرسش و پاسخ

در حال حاضر هیچ سوالی برای مشتری وجود ندارد.


سوال شما با موفقیت برای تیم ترافیک کالا ارسال شد. به زودی در همین لینک پاسخی دریافت میکنید باسپاس
ارسال سوال
پنهان کردن فرم
Captcha